A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 725
113
Magyar-szerb szakértői találkozó Budapesten

Március 21-22-én Gróf Albert ezredes, a HM Nemzetközi Együttműködési Főosztály főosztályvezetőjének meghívására Nebojša Svjetlica ezredes, a szerb Védelmi Minisztérium Nemzetközi Katonai Együttműködési Főosztály vezetője delegáció élén Magyarországra látogatott. A magyar-szerb szakértői találkozó célja a kétoldalú katonai együttműködés áttekintése, és az 2024. évi Magyar-Szerb Kétoldalú Katonai Együttműködési Terv aláírása volt.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Magyar-szerb szakértői találkozó Budapesten

Március 21-22-én Gróf Albert ezredes, a HM Nemzetközi Együttműködési Főosztály főosztályvezetőjének meghívására Nebojša Svjetlica ezredes, a szerb Védelmi Minisztérium Nemzetközi Katonai Együttműködési Főosztály vezetője delegáció élén Magyarországra látogatott. A magyar-szerb szakértői találkozó célja a kétoldalú katonai együttműködés áttekintése, és az 2024. évi Magyar-Szerb Kétoldalú Katonai Együttműködési Terv aláírása volt.

Na, lehet tippelni, hogy mi jön, és mi megy.
Remélem egy valag lőszerért, esetleg sorozatvetőért visznek egy rakat inkurrenciát.
Vagy valami V.Sz. maradvány felújítása muszájból.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 725
113
M1 HadERŐ: élmezőnyben Magyarország

Magyarország egy általánosan ismert, megbecsült és elkötelezett tagja a NATO védelmi szövetségi rendszernek – nyilatkozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter az M1 aktuális csatorna „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” című műsorában. A március 26-i adásban emellett a laktanyai élet mindennapjairól, egy parancsnok vezetői tapasztalatairól, illetve stabil családi hátterének fontosságáról hallhatunk.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 725
113
M1 HadERŐ: élmezőnyben Magyarország

Magyarország egy általánosan ismert, megbecsült és elkötelezett tagja a NATO védelmi szövetségi rendszernek – nyilatkozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter az M1 aktuális csatorna „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” című műsorában. A március 26-i adásban emellett a laktanyai élet mindennapjairól, egy parancsnok vezetői tapasztalatairól, illetve stabil családi hátterének fontosságáról hallhatunk.


HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.03.26-i adás
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Na az kell még, hogy ezt megvegyük....
miért?
Biztos nem olcsó, mert RM, de műszakilag lehet jó. Kb. Skylark és a TB2/TB3 közötti kategória. Elég kicsi ahhoz hogy ne legyen könnyen észlelhető. Felderíthetne majd rakétatüzérségnek is: földi adatkapcsolattal 150 km a hatótávja, műholddal meg még több.
Tud lézerbombát dobni: 10 kg tömegű irányított siklóbombákat fejleszt az RM RDB10 néven, amely hatótávolsága a kioldási magasság függvényében 5-10 km. Komolyabb kumulatív harcirész beleférhet, repeszromboló haricrészből is biztos belefér egy 5-6 kilogrammos - ez kb. 70 mm nem Hydra irányított rakéta harcirészének felel meg. Két ilyen bombát tud hordozni.

Eddig a németek (BW) rendelték meg: 13 teljes rendszert rendeltek, rendszerenként 5 drónnal. (65 drón összesen) A megrendelés értéke összesen 290 millió EUR. Egy drón kb. 4,4 millió Euróra jön ki, de inkább rendszerben érdemes számolni. 20 millió EUR egy rendszer 5 drónnal.
5 ilyen rendszert el tudnák magunknak képzelni 20 drónnal - felderíti és bombázza az ellensége harcjárműveket, logisztikát, tüzérséget, légvédelmet. Öt ilyen rendszer 100 millió EUR vagyis 40 mrd forint lenne - szerintem ez nem olyan sok.

Amúgy is kellene valami a Skylark meg a nagyon HERMES/HERON kategóriás elsősorban felderítő drónok közé.
Mivel nagy az RM szerelem, így szerintem látjuk mi még ezt a drónt magyar színekben.
Elég ha Pappi kimondja a varázsszót: "Gyárthatjátok..." :)

Mondjuk gyártani hülyeség (max a bombákat hozzá), de maga cucc nem rossz szerintem és lenne haszna nálunk.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 829
113
miért?
Biztos nem olcsó, mert RM, de műszakilag lehet jó. Kb. Skylark és a TB2/TB3 közötti kategória. Elég kicsi ahhoz hogy ne legyen könnyen észlelhető. Felderíthetne majd rakétatüzérségnek is: földi adatkapcsolattal 150 km a hatótávja, műholddal meg még több.
Tud lézerbombát dobni: 10 kg tömegű irányított siklóbombákat fejleszt az RM RDB10 néven, amely hatótávolsága a kioldási magasság függvényében 5-10 km. Komolyabb kumulatív harcirész beleférhet, repeszromboló haricrészből is biztos belefér egy 5-6 kilogrammos - ez kb. 70 mm nem Hydra irányított rakéta harcirészének felel meg. Két ilyen bombát tud hordozni.

Eddig a németek (BW) rendelték meg: 13 teljes rendszert rendeltek, rendszerenként 5 drónnal. (65 drón összesen) A megrendelés értéke összesen 290 millió EUR. Egy drón kb. 4,4 millió Euróra jön ki, de inkább rendszerben érdemes számolni. 20 millió EUR egy rendszer 5 drónnal.
5 ilyen rendszert el tudnák magunknak képzelni 20 drónnal - felderíti és bombázza az ellensége harcjárműveket, logisztikát, tüzérséget, légvédelmet. Öt ilyen rendszer 100 millió EUR vagyis 40 mrd forint lenne - szerintem ez nem olyan sok.

Amúgy is kellene valami a Skylark meg a nagyon HERMES/HERON kategóriás elsősorban felderítő drónok közé.
Mivel nagy az RM szerelem, így szerintem látjuk mi még ezt a drónt magyar színekben.
Elég ha Pappi kimondja a varázsszót: "Gyárthatjátok..." :)

Mondjuk gyártani hülyeség (max a bombákat hozzá), de maga cucc nem rossz szerintem és lenne haszna nálunk.
Több a feltételezésed és a hited marketinganyagok alapján, mint a rálátásod.

Öt ilyen rendszer 100 millió EUR vagyis 40 mrd forint lenne - szerintem ez nem olyan sok.
Mindjárt átmegyek fip7-be...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Több a feltételezésed és a hited marketinganyagok alapján, mint a rálátásod.
Mivel open source tudok csak tájékozódni...te már kipróbáltad ezt drónt vagy honnét tudod milyen? :D
Konkrétan a kategóriát tartom fontosnak: kisebb nehezen felderíthető bomba dobáló drón 150-300 km-es hatótávval szükséges lenne szerintem.
Ha ezt tudja a LUNA NG, akkor az is jöhet. Ha nem akkor más típus kell.

Mindjárt átmegyek fip7-be...
Neked nem állna jól! ;)
Amúgy konkrétan tavalyi német beszerzés áraival számoltam, szóval nem teljesen értem mire gondolsz...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 135
113
miért?
Biztos nem olcsó, mert RM, de műszakilag lehet jó. Kb. Skylark és a TB2/TB3 közötti kategória. Elég kicsi ahhoz hogy ne legyen könnyen észlelhető. Felderíthetne majd rakétatüzérségnek is: földi adatkapcsolattal 150 km a hatótávja, műholddal meg még több.
Tud lézerbombát dobni: 10 kg tömegű irányított siklóbombákat fejleszt az RM RDB10 néven, amely hatótávolsága a kioldási magasság függvényében 5-10 km. Komolyabb kumulatív harcirész beleférhet, repeszromboló haricrészből is biztos belefér egy 5-6 kilogrammos - ez kb. 70 mm nem Hydra irányított rakéta harcirészének felel meg. Két ilyen bombát tud hordozni.

Eddig a németek (BW) rendelték meg: 13 teljes rendszert rendeltek, rendszerenként 5 drónnal. (65 drón összesen) A megrendelés értéke összesen 290 millió EUR. Egy drón kb. 4,4 millió Euróra jön ki, de inkább rendszerben érdemes számolni. 20 millió EUR egy rendszer 5 drónnal.
5 ilyen rendszert el tudnák magunknak képzelni 20 drónnal - felderíti és bombázza az ellensége harcjárműveket, logisztikát, tüzérséget, légvédelmet. Öt ilyen rendszer 100 millió EUR vagyis 40 mrd forint lenne - szerintem ez nem olyan sok.

Amúgy is kellene valami a Skylark meg a nagyon HERMES/HERON kategóriás elsősorban felderítő drónok közé.
Mivel nagy az RM szerelem, így szerintem látjuk mi még ezt a drónt magyar színekben.
Elég ha Pappi kimondja a varázsszót: "Gyárthatjátok..." :)

Mondjuk gyártani hülyeség (max a bombákat hozzá), de maga cucc nem rossz szerintem és lenne haszna nálunk.
Ez a izé barrromi drága!