A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Az orosz Mig gyár végezte volna a munkát. Talán még a PG-t is bevonva , ez nem száz százalék. A gépek az átalakítás , felújítás után null km-ként üzemelt volna. Szakítva a szigorú karbantartási javítási előírásokkal , áttértek a nyugati állapot szerinti ellenőrzésekre.

Ez lett volna a Kapolyi-féle üzlet?
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
793
93
Ha lenne népszabi archívum ott meglehetne keresni az akkori Mig főtervező adott nyilatkozatot. Mejben szépen elmondta hogy Szmt szintre hozták volna fel a nagyvasakat. A magyar döntéshozókra volt bízva a nagyobb púp a hátára vagy marad az eredeti. Új hajtóművek az eredeti helyett(Rd-93?). Új radar (zsuk-m). Fegyverzetből is a modernebbek. Tv vagy lézervezérlésű levegő-föld rakéták,bombák. stb...
A németek (Dasa) modernizálására adott orosz válasz volt a lehetséges volt Vsz tagok Mig típus tovább üzemeltetésére. Ha jól emlékszem kb. 5-8 millió dolláros áron. 1998-2002 között lehetett.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Én most keresgéltem egy cikket a Turul programról amit talán tavaly olvastam és nem találom sehol. Olyan 2010 környékén írták. De nem találom sehol :-(
Ott nagyon jól le volt írva az egész program, és a részletek is, hogy mit kaptunk volna a pénzünkért.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Azért remélem, hogy a szállítógép beszerzés nem akad el ott, hogy vesznek egy Air Force One-t (amit természetesen bárki használhat majd, ha a kormánynak épp nincs rá szüksége) :(
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Természetesen nem, hiszen az ambíciózusabb kormánytagoknak is szüksége lesz AF2, 3 és 4-es gépekre, azonkívül ott lesz Kövér László is, aki saját légierőt fog kapni parádés biplánokkal!
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Sziasztok!
A múltkor már írtam, lenne egy kérdésem, csak most a szállítógép beszerzés miatt felpörgött a topic és elsikkadt, hogy megakadt a szemem azon amit Szittya írt a múltkor az idei év előrelépéseit soroló posztjában:
"Hk kikonzerválás kezdete"-Erről lehet tudni valami publikusat, aktív mennyiség növelés, vagy szintentartás?
Illetve akkor mi van most a szolnoki BTR-ekkel?Valaki említette itt, hogy állítólag kivonták őket...
Köszönöm előre is a választ!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Sziasztok!
A múltkor már írtam, lenne egy kérdésem, csak most a szállítógép beszerzés miatt felpörgött a topic és elsikkadt, hogy megakadt a szemem azon amit Szittya írt a múltkor az idei év előrelépéseit soroló posztjában:
"Hk kikonzerválás kezdete"-Erről lehet tudni valami publikusat, aktív mennyiség növelés, vagy szintentartás?
Illetve akkor mi van most a szolnoki BTR-ekkel?Valaki említette itt, hogy állítólag kivonták őket...
Köszönöm előre is a választ!
Fog jonni az info, de csak amikor ok is jonak latjak. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Sziasztok!
A múltkor már írtam, lenne egy kérdésem, csak most a szállítógép beszerzés miatt felpörgött a topic és elsikkadt, hogy megakadt a szemem azon amit Szittya írt a múltkor az idei év előrelépéseit soroló posztjában:
"Hk kikonzerválás kezdete"-Erről lehet tudni valami publikusat, aktív mennyiség növelés, vagy szintentartás?
Illetve akkor mi van most a szolnoki BTR-ekkel?Valaki említette itt, hogy állítólag kivonták őket...
Köszönöm előre is a választ!

Könyörgöm, mit akarnak már azokkal az ócskavas T-72-esekkel?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 324
113
Elkezdtek kikonzerválni egy vagy több T-72-t. Mivel hk kikonzerválás befejezése szöveg nem volt kb minden úgy van ahogy. Az is lehet csak papíron konzerválgatnak ki hogy lássák fent hogy dolgoznak és szükséges oda pár ezredes netán tábornok arra roncstelepre vezetőnek. Esetleg valami cseh vagy múzeumi export még befigyelhet.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 531
113
Valószínűleg arra gondolhatott Szittya, amiket Kalocsa felszámolásakor vittek át Tatára (1-1,5éve) volt róla videó is anno. De azóta hozzányúltak e egyáltalán, az rejtély. Túl sok pénzt nem tennék rá :)
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
De azokat már 2 éve vitték Tatára...Én is azért lepődtem meg amikor Szittya írta, mert a legutolsó infó itt is az volt, hogy kevés a működőképes gép meg a lőszer...Ezért is kérdeztem, hogy ezeket pótlásra konzerválják ki (amennyiben igaz), vagy növelik a létszámot? Mert tény ezek a T72-es tankok főleg modernizálás nélkül régen elavultak, de legalább az látszódna, hogy amink maradt ebből a fegyvernemből azt használjuk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nem tudtam hogy nyilvános a kalocsai mozzanat... akkor épp bocit hordtam es utanna feketet nem volt időm htkazni... egyébként azokról írtam. Amúgy hozzájuk lett nyulva. De egy zászlóalj hk kikonzervalasa nem megy ripsz ropsz a meglévő kéves műszaki végett úgy hogy 2 század roracioba üzemel mellette...
Atkellett mindet vizsgalni melyikre érdemes rá fordítani uzembehelyezni motorikusan es lovegesen melyikre nem és donornak való... majd ha ez megvan összegezni kulonvalogatni 2 szazad gépre korlatos a bika szám... tervezni alkatresszel emberrel helyet csinálni felkészíteni egyéb előkészületek keretet felrecsopirtosoitani... mind mind idő... a tényleges kikonzervalas idén kezdődött meg... tehát már nem csak vannak a gépek hanem már foglalkozva is van velük...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
15 harckocsi volt eddig használva, gondolom ehhze volt kellő számú legénység, illetve, enyit tudtunk műszakilag üzemeltetni. Most kiesett valamennyi, hogy kikonzerválunk, vagy nőtt a kezelők száma és ténylegesen feláll egy másik század a zászlóaljban ? Mellesleg, mit tudni, mire megy ki tavasszal egy kontingens Tatáról Németországba kiképzésre ? Gyakorlat, vagy vagy átképzés német fegyverekre ?