Szerintem arra gondolt, hogy itt mindenki 2 éven belül akar olyan hadsereget felállítani, ami képes elverni bárkit a szomszédban és a mostani katonai költségvetés 4-1000x követelné meg.desertfox said
Komolytalan hozzászolláoddal... Hol látsz itt olyat hogy valaki 1-2 éven belül akar itt háboruzni Románokkal vagy Szlovákokkal ? ? Légyszi másold már be. Kösz
Ugye tudod, hogy SENKI nem szállít 1 éven belül fegyvert (mármint légharc rakétát)? Ha lehet így fogalmazni, pár évszázadra előre bevannak táblázva a fegyvergyártók, ugyanúgy, ahogyan a helikoptergyárak...borisz said
Aztán, folytassuk a levegőben.
Szintén első napi teendő, kideríteni, hogy egy évben hány órát repülhetnének a JAS-39 esek. Amennyiben műszakilag megoldható 80-100%-al emelném a repült óráját minden pilótának (menni ki Svédországba szépen mosolyogni, hogy ne legyen horror ára...), és, hogy mindenki verhesse a seggét a földhöz örömében visszavonásig ellátni Szlovénia légtérvédelmét
Hogy melyik reptérről, azt a matekszakkörösök kitalálják, de ennek okán esetleg be lehetne újítani még egy-két JAS-39-est, lehetőleg modernebbeket. Pl nem bohóckodni az A/B verzió szárnyaival, software frissítések, egyéb apróságok. Utána pedig úgy repültetni a flottát, hogy a következő svédországi jelenése a gépeknek egyesével, kettesével történjen, ahol felhúzzák őket a két új példány szintjére.
Emellett sisakcélzót minden pilótának.
Fegyverzet: AIM-120 mennyiség felemelése 365 napon belül 60 db-ra úgy, hogy közben mindegyik pilóta lő egyet élesben a régebbi készletből. Aim-9 mennyiségét felemelni 160db-ra 500 napon belül, korszerűbb példányokkal, amennyiben nem jár nagy összeggel az új változat rendszeresítése (ahhoz képest, mintha a már meglévőkkel egyezőket szereznénk be.
Az AMRAAM-es lövészettel egyidejűleg elcsettintenek a fiúk egy Sidewindert is, persze, mert a rutin az fontos.
Levegő-föld téren meglévő AGM-65 mennyiség megtriplázása úgy, hogy a régebbi változatokból egyet-egyet szintén ellőnek, amint érkeznek az új rakéták.
Gépágyú lőszerből egy vagonnyit, szintén lövészettel.
Mk.82-esek rendszeresítése, 700db+pár tucat gyak. példány. Mivel áruk jóformán nincs, akkorra érkezzenek, amikor kész a raktár.
Ünnepélyes bombavető gyakorlat, pilótánként ledobnak két gyakorló példányt, majd vissza a reptérre, kapják a két éleset is ledobni.
Emellett Mk.84-esek, 250 db raktárra, plussz gyakorló példányok, + pár darab rendszerbeállító gyakorlathoz.
Az lövészeteket mondjuk évente ismételni.
Próbaképp lézeres irányítókészletek tesztelése, esetleg rendszeresíteni, akkor, ugye már GBU-k lesznek.
Megkoronázandó mindezt pedig kazettás bombák, valamint 50-70 db HARM beszerzése, az Mk-k után.
Helikopterek:
Amint lehet, három Mi-171 és két Mi-35 beszerzése.
Ahogy ezek megjöttek, a már meglévő, lerohadt, de még gazdaságosan javítható gépek ki a ruszkikhoz ipari nagyjavításra, korszerűsítésre.
Ipari háttér kiépítésének azonnali megkezdése itthon, lehetőleg úgy, hogy minden esedékes karbantartásból az első már itthon történhessen. Mennyiség pedig: 20db 171-es, 10db 35-ös. Első évben 6-6 db érkezése, második évben pedig a maradék. Fegyverzetből meg vagonszám+ Mi-35höz ABV felderítő konténerek.
Továbbá 6 db könnyű helikopter (W-3, A-139) + u.ezzel a típussal felszerelni a Rendőrséget is.
Jak-52-esekből kihozni üzemidőben, amit lehet, ütemesen pedig két század felállítása Orlikokkal, 30 géppel, 4 év leforgásában.
Annyi csavarral, hogy hálózatban lennének a Gripenekkel, JAS-39ről kijelölhető a célpont, annak a konténere rávezeti a célpontra az Orlikról indított lőszert.
És akkor részemről kipipálva a légvédelem után a légierő is, visszafogott darabszámokkal.
Az általad összeírt fegyvercsomag árával kapcsolatban meg:
http://defense-update.com/20120204_poland_f16_missiles.html
Mint látható egy kisebb fegyvercsomag is cirka 447 millió dollár, ami kb a fele a honvédség teljes éves költségvetésének...