
Odafigyelés, empátia, tisztelet
Tóth István ezredes a honvédség egyik legnagyobb szárazföldi szervezetét, az MH Klapka György 1. Páncélosdandárt vezeti immár bő két éve. Érdekesség, hogy az első tiszti beosztását éppen a tatai alakulatnál kapta, húsz esztendőt szolgált ott, majd egy hódmezővásárhelyi kitérő után tért vissza a...

2022. október 15-i hatállyal vette át az MH Klapka György 1. Páncélosdandár parancsnoki beosztását Lőrincz Gábor dandártábornoktól. A tatai alakulat infrastrukturális vonatkozásban szinte teljesen átalakult abban a négy évben, amit távol töltött innen…
Amikor elmentem, a tatai laktanya némi túlzással egy romvároshoz hasonlított. Akadtak olyan részei, ahol akár A sztálingrádi csata című film egyik-másik jelenetét is le lehetett volna forgatni. Az erősen lepusztult laktanya négy év alatt számos elemében megújult. A legbüszkébbek talán a felújított kupolaépületre és a szimulációs központra vagyunk; ezeket 2023 őszén vehettük birtokba. Korszerűsítettük továbbá a telephely azon négy hangárját, amelyek az alakulat új haditechnikai eszközeinek – a Leopard 2 harckocsik, a Panzerhaubitze 2000 önjáró lövegek és a Gidrán harcjárművek – otthonául szolgálnak. A jelentős infrastrukturális fejlesztések mellett elkezdődött a fegyverrendszerek lecserélése is. Ilyen körülmények közé nagyon jó érzéssel tér vissza az ember, és igazán különleges lehetőségként élem meg, hogy ott lehetek dandárparancsnok, ahol annak idején a katonai pályafutásomat kezdtem. Persze volt bennem némi szomorúság, amiért hátra kell hagynom a Hódmezővásárhelyen összeszokott csapatot.