A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Hát, az a baj, hogy hiába beszélnek róla a felsőbb szinteken, ha legfelsőbb szintekről ahonnan a pénz jön, nem ez a prioritás.
Nem szivatnak csak kicsit több információval rendelkezem mint itt legtöbben, bár ezzel sokra nem megyek csak még szarabbul érzem magam tőle :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Kerekesről legalább van szó a felsőbb szinteken, láncosról még annyi sem.
Kb épp olyan álmodozások mehetnek mint itt a megálmodott és sztárolt, az évszázad második felében beszerzendő járműveket tekintve. El tudom képzelni ahogy a pizsamások vitatkoznak mi legyen, Patria, Pandur, Stryker, Freccia.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azért mert felül megmondták, hogy kerekes lesz. A láncosról max álmodunk egyenlőre.

Én ezt többször mondtam és sokaknak nem tetszett, de amit nagyon reálisnak tartanék és "jó" is meg kivitelezhető is kategória, az használt amerikai M113 lenne.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Én ezt többször mondtam és sokaknak nem tetszett, de amit nagyon reálisnak tartanék és "jó" is meg kivitelezhető is kategória, az használt amerikai M113 lenne.

M113? Azon kivul hogy barki baromi olcson odaadja mi lenne az elonye?

Pancelvedelme rosszabb mint a BTR80 e fegyverzete ditto. Raadasul lancos azaz karban es fenntartasi koltsegek az egekben. Most hogy nullara jatzsottuk magunk pancelos techbnikaban legalabb eljunk az elonnyel hogy nem kot barmilyen elavult trchnologia.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Hát, az a baj, hogy hiába beszélnek róla a felsőbb szinteken, ha legfelsőbb szintekről ahonnan a pénz jön, nem ez a prioritás.
Nem szivatnak csak kicsit több információval rendelkezem mint itt legtöbben, bár ezzel sokra nem megyek csak még szarabbul érzem magam tőle :D
Én még több információval rendelkezem. 10 meg 20 évvel ezelőtt is beszelték erről. Tervek mindíg is voltak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Pancelvedelme rosszabb mint a BTR80 e fegyverzete ditto.

Páncélvédelme kb egy kategóriát jelent, ami a fegyverzetet illeti igazat adok.

Raadasul lancos azaz karban es fenntartasi koltsegek az egekben.

Viszont kompenzál, hogy a terepjáróképessége jobb, valamint ergonómia terén szinte verhetettlen.

legalabb eljunk az elonnyel hogy nem kot barmilyen elavult trchnologia.

Bármennyire fura, de nem tartom elavultnak. Az új változatait nagyon is modernnek tartom.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem olyan jó a terepjáróképessége mint a lánctalpasoknak.

Oké, de nálunk azért nincsenek olyan nagyon mostoha terepviszonyok szerintem. Egy 6x6 vagy 8x8 hajtású kerekes szerintem szinte mindenhol elboldogul itthon.
Persze, felőlem lehetne lánctalpas is, csak legyen valami. Viszont bárhonnan is vennénk, a megfelelő szerviz háttér is kellene hozzá, bevonva itthoni gyártó cégeket az alkatrész gyártásba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Mind 2 fajtából lenne jó, de hát álmodik a nyomor. Ha egy jó kerekest be tudunk szerezni pár év múlva nagyon boldog leszek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Oké, de nálunk azért nincsenek olyan nagyon mostoha terepviszonyok szerintem. Egy 6x6 vagy 8x8 hajtású kerekes szerintem szinte mindenhol elboldogul itthon.
Persze, felőlem lehetne lánctalpas is, csak legyen valami. Viszont bárhonnan is vennénk, a megfelelő szerviz háttér is kellene hozzá, bevonva itthoni gyártó cégeket az alkatrész gyártásba.
Egy kis sár már meg tudja szivatni a kerekest.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
M113? Azon kivul hogy barki baromi olcson odaadja mi lenne az elonye?

Pancelvedelme rosszabb mint a BTR80 e fegyverzete ditto. Raadasul lancos azaz karban es fenntartasi koltsegek az egekben. Most hogy nullara jatzsottuk magunk pancelos techbnikaban legalabb eljunk az elonnyel hogy nem kot barmilyen elavult trchnologia.
Ez tökre tény, bár a fegyverzete nem feltétlen, elég komoly dolgokat aggatnak rá, főleg az IDF variánsoknál, ugyan így elég jó modernizációs és kiegészítő páncélzatos dolgok vannak rá (zelda 2 pl.), az alváltozatokat és az ár érték arányt nézve elég jó, de nem most hanem kb 10 évvel ezelőtt kellett volna beruházni rájuk. A környéken még asszem a bosnyákoknak van, az albánoknak meg a macedónokak, litvánia elvileg cseréli a boxerra őket, bár most vett egy nagyobb adagot a németektől.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Oké, de nálunk azért nincsenek olyan nagyon mostoha terepviszonyok szerintem. Egy 6x6 vagy 8x8 hajtású kerekes szerintem szinte mindenhol elboldogul itthon.
Persze, felőlem lehetne lánctalpas is, csak legyen valami. Viszont bárhonnan is vennénk, a megfelelő szerviz háttér is kellene hozzá, bevonva itthoni gyártó cégeket az alkatrész gyártásba.

A tuti a lánctalp, főleg ha harckocsikkal kell együttműködni. A kerekesek szinte soha nem tudják tartani a lépést a lánctalpasokkal (tankokkal). Az tette őket sikeressé, hogy olcsóbb az üzemeltetésük és a hideg-háború éveiben szinte minden fél hatalmas sorozott hadseregeket tartott fenn akiket nagyon nagy számban kellett ellátni PSZH-kal. Viszont aki csak tehette mind a kettőből tartott rendszerben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Volt egy filmrészlet az M113-ról, hogy hogyan keletkezett, mit szerettek volna és mi lett belőle, talán Molni linkelte. Az alapján minden csak nem csapatszállító, és a páncélozottságát meg a sebességét is beáldozták a különböző igények oltárán. Konkrétan semmire nem jó.