A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
A 82mm esekhez egy új gránát formaval nagyot lehetne alkotni... a regi csepp formanak is megvannak a kedvezo tulajdonsagai pl a meredekebb becsapodasi szög a hatotavolsag rovására... ha lenne hozzájuk nyújtott formájú gránát lehetőleg hazai gyartasba az nagy mértékben megnövelné a harcerteket. A súly akkor is megmaradna de így lenne értelme rendszerben tartani.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
hát a 444 -en azt sosem szabad nézni, a cikkek színvonala sem mindig a legmagasabb, de a kommentelők azok fullba tolják :), bár így leképzik a magyar társadalmat anyi szent :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Az a baj, hogy ha még komolyan is gondolná Pista bácsi ezt az egészet, akkor is régiós elsővé tenni ennyi idő alatt lehetetlen, még akkor is ha úgy számoljuk, hogy a pénz nem számít, mert a technika ha meg is lenne időre akkor még a hozzá való harceljárások, új szabályzatok kidolgozása és az arra való felkészítés nem lenne meg 26-ra.
Sem a személyi állomány.

Az a baj, hogy még mindig nem jöttek rá, hogy az állományhiányt a munkakörülmények javításával lehetne kicsit csökkenteni. Esetleg visszavezetni a korai nyugdíjat valami csökkentett formában. 55 év esetleg. Mert nagyon sok ember ezért jelentkezett. A fizetések kezdenek egész tisztességesek lenni, viszont a munkakörülmények nem igazán változtak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

torsen

Guest
Nem tudom, hogy mit szívott, de én is kérek belőle. Vagy csapja tarkón a TEK/rendőrség, mert nagyon durva hallucinogén lehet.

Nem önálló gondolat. A főnöke mondott ilyen nagyot az évértékelőjén! naná, majd egy magyar miniszter dönt a saját tárcájáról! Nem úgy megyen az kérem szépen ebben a hazában, hogy csak úgy gondolkodunk! Megkérdezzük a véleményünket a főnöktől...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Hát mivel a kuboknak kb 1 évük még hátra az üzemidőből és eddig nem írtak ki semmi közbeszerzést a hosszabbításra ezért valószínüleg lesz. Továbbá Mistralolkhoz mondtak még új radarközpontot is, de erről még nem született döntés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...az állományhiányt a munkakörülmények javításával lehetne kicsit csökkenteni.
Kezdhetnek azzal, hogy futas kozben nem enekeltetik a katonakat. (A Hajos a dobozban c. musorban lattam ezt.) Igy keptelen vagyok komolyan venni az egeszet. Kerlek mondd, hogy ma mar nem kell buntibol fekvotamaszokat nyomni. :)
Esetleg visszavezetni a korai nyugdíjat valami csökkentett formában. 55 év esetleg.
Csokkentett formaban nagy szivas lenne. Az 50 vagy a 75%-os nyugdijjal semmire sem mennel. Ha pedig csak kicsit csokkentenek a nyugdijat akkor az a tobbi emberrel szemben lenne igazsagtalan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 772
113
Kezdhetnek azzal, hogy futas kozben nem enekeltetik a katonakat. (A Hajos a dobozban c. musorban lattam ezt.) Igy keptelen vagyok komolyan venni az egeszet. Kerlek mondd, hogy ma mar nem kell buntibol fekvotamaszokat nyomni. :)

Csokkentett formaban nagy szivas lenne. Az 50 vagy a 75%-os nyugdijjal semmire sem mennel. Ha pedig csak kicsit csokkentenek a nyugdijat akkor az a tobbi emberrel szemben lenne igazsagtalan.
Okkal énekelzek nem szivatásból...
A fekvővel mi a baj?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A csökkentettet úgy értettem, hogy a 45 éves régi korkedvezményhez csökkentett. Szóval nem az összegre gondoltam.
Az éneklés futás közben nagyon jól fejleszti a tüdőkapcitást. A ritmus meg a mozgákoordinációt segíti.
A fekvőtámasz meg nagyon jó nevelési eszköz, nyilvános megszégyenítés enyhén, meg azért segíti az erőnlétet is főleg alapkiképzés alatt, valamint nagyon jól beleveri az emberbe, hogy mit szabad és mit nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Okkal énekelzek nem szivatásból...
Nem jovok ra magamtol, hogy miert jo ez. Talan a vitalkapacitasukat akarjak novelni? Menjenek az uszodaba, vagy csak siman fussanak meg ket kort. Ez igy csak kinos/nevetseges. Felnott emberek, konyorgom!
A fekvővel mi a baj?
Ha buntetesbol kell fekvot nyomni akkor van a baj. Ez valami polkorrekt fizikai fenyites...?--.

Folytatom kriss bejegyzesenek elolvasa utan:

Az éneklés futás közben nagyon jól fejleszti a tüdőkapcitást.
Enekles nelkul is. Az uszoda pedig visz mindent ilyen teren. Az eneklest egy orvos vagy gyogytornasz sem ajanlja. Mondom: nevetseges es ellettanilag indokolatlan. Ez egy orokseg a katonasagnal. Ezt megertem. De ertelme nem sok es szerintem a felvetelizoknel is visszatartoerot jelent. Hadd vegyek mar egy picit komolyabban magukat.
A ritmus meg a mozgákoordinációt segíti.
A ritmust? Majd a bolygoideg gondoskodik a legzes ritmusarol. A mozgaskordinaciora meg ott van a sok gyakorlas (vagy torna meg a joga:p). Nem gyoztel meg.
A fekvőtámasz meg nagyon jó nevelési eszköz, nyilvános megszégyenítés enyhén, meg azért segíti az erőnlétet is főleg alapkiképzés alatt,
Felnott emberekrol beszelunk. Ezek nem ovisok. Milyen nevelesrol beszelsz? A megszegyenites sem hiszem, hogy mukodhetne. Sot, csak lejaratja magat a kikepzo.
valamint nagyon jól beleveri az emberbe, hogy mit szabad és mit nem.
Ki az aki nem erti meg ha csak siman mondjak neki? Van akinek le kell nyomnia 50 fekvotamaszt is hozza, hogy leesen mit szabad es mit nem? Ne mar! Ez nem gyogypedagogia. A cifra karomkodast mar betiltottak, de ezt meg szabad? Nebassz!

(Mondom mindezt ugy, hogy tisztaba vagyok vele mennyire szelsoseges az allaspontom parancsuralmi rendszeru munkahelyek megitelesekor. De ha ti belulrol ezt nem erzitek soknak, akkor azert en hallkan szolok, hogy kivulrol nezve... ezt nem kellene eroltetni. )

Kerlek mondjatok, hogy elzarast (fogda?) ma mar nem kaphat a katona!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Még kevés is nagyon sokszor.
Fogda már nincs.

Egyébként szerinted a 18-éves frissen beszakadt hülyegyerekbe, aki virtusból visszapofázik a kiképzőnek, mert azt hiszi hogy azt amit a középiskolában megengedhetett magának a tanáraival szemben azt itt is megteheti hogy nevelsz fegyelmet ha nem nyilvános megszégyenítéssel ?
És simán indokolt ovisokként kezelni a kiképzendőt, ha úgy is viselkedik. És nagyon sokszor úgy viselkedik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Én nagyon sokszor a társaimon láttam még a kiképzés alatt, hogy igenis indokolt a marhákat szopatni. És amikor annyi fekvőt kell nyomi valami hülyeség miatt amit csináltál, hogy megszakadsz, az motivál arra hogy legközelebb elkerüld annak megismétlését (késések, cuccok széthagyása, röhögés/pofázás alakzatban)

Az izomfájdalom jó tanítómester.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
A katonai kiképzés alapja, hogy megteremtik az újonc katonában a fegyelem, a kritika nélküli parancsvégrehajtás képességét. Nem attól katona valaki hogy olyan ruhát hord. Hanem attól hogy megvan benne a katonai fegyelem minden tulajdonsága, amit belé neveltek a kiképzés alatt. Így tud gépezetként működni egy katonai erő.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Bizonyos fokig a kollektív büntetés elve is jó tanítómester, mert ha valaki miatt a társai szívnak akikkel azért nem akar ki....ni, legközelebb majd jobban odafigyel, hogy ne hibázzon.
 
  • Tetszik
Reactions: endre