A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyébként szerinted a 18-éves frissen beszakadt hülyegyerekbe,
18 evesen en is hulyegyerek voltam, nem is tagadom. (Nem szeretnem ha olyan iranyba menne el a beszelgetes, hogy mert milyenek a ami fiatalok. En se voltam kulonb, sot. :)) De azert 22-25 eves korban mar nem fiatal felnott az ember. Eppen most szeretnetek boviteni a letszamot. Ha csak a 17-18 evesek kezelesere valo pedagogiai modszereket hasznaljatok, akkor az mindenki masnal visszatartoerot fog jelenteni.
A csökkentettet úgy értettem, hogy a 45 éves régi korkedvezményhez csökkentett. Szóval nem az összegre gondoltam.
Sejtettem, csak azert remenykedtem. :rolleyes: Plusz egy foiskola allami tamogatasaban kiegyezhetunk, de szo sem lehet korabbi nyugdijrol. Hidd el mas munkahelyeken is szivnak annyit az emberek. (Igen, a bocskai is marad. :D)
Nem attól katona valaki hogy olyan ruhát hord. Hanem attól hogy megvan benne a katonai fegyelem minden tulajdonsága, amit belé neveltek a kiképzés alatt. Így tud gépezetként működni egy katonai erő.
Bologatok. Mast nem is tehetek mert nem akarok fekvot nyomni. Eleg ha be tudom fogni a szamat, de attol meg nem fogok egyeterteni a masikkal...
Az izomfájdalom jó tanítómester.
Valojaban egy jo tanitomester a legjobb tanitomester. Jol kell kivalasztani a kikepzoket es akkor nem kell hulyet csinalni az emberekbol kikepzes alatt.
Bizonyos fokig a kollektív büntetés elve is jó tanítómester, mert ha valaki miatt a társai szívnak akikkel azért nem akar ki....ni, legközelebb majd jobban odafigyel, hogy ne hibázzon.
Ez igaz. Igy mar oke. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ok nélkül általában ha nem hülye a kiképző nincs fekvőtámasz.
És hidd el mivel azért ismerem a korosztályomat, hogy 22-24 éveseknek sem árt, közben ha fegyelemre szoktatják.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
M

molnibalage

Guest
Én nagyon sokszor a társaimon láttam még a kiképzés alatt, hogy igenis indokolt a marhákat szopatni. És amikor annyi fekvőt kell nyomi valami hülyeség miatt amit csináltál, hogy megszakadsz, az motivál arra hogy legközelebb elkerüld annak megismétlését (késések, cuccok széthagyása, röhögés/pofázás alakzatban)

Az izomfájdalom jó tanítómester.
A USMC drilljén és betörésén asszem páran lehet, hogy fennakadnának, de működik. A jenkik is énekelgetnek futás közben meg más nemzet katonái is. Ha nem futva, akkor lealább menetelve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ami ott megy már azért egy teljesen más szint, más filozófia.

Ezt nekem úgy magyarázta el egy oktatóm, hogy az amerikaiak megtörik a személyiséget és újat alkotnak helyette, míg a magyar gyakorlatban nem cél az eredeti személyiség megtörése, hanem a meglévő alapokat próbálják alakítani majd ezekre építeni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ok nélkül általában ha nem hülye a kiképző nincs fekvőtámasz.
És hidd el mivel azért ismerem a korosztályomat, hogy 22-24 éveseknek sem árt, közben ha fegyelemre szoktatják.
Oke, akkor ez most spoiler alert!
Ha addig van meg a tortenet, hogy mar nem vagy kamasz es fiatal felnotte valtal, akkor csak szolok, hogy lesz meg egy hasonlo kaliberu valtozas a kovetkezo evekben, ez pedig a felnotte valas. Ez biologiai es mentalis ertelemben is komoly valtozast jelent. Olyan lesz mintha megint atment volna rajtad egy gyorsvonat. :) Akkor mar mashogy kell beszelni az emberekkel. (A tobbi vicces valtozast nem arulom el. Legyen meglepetes. :D)
Hacsak nem akarod elkezdeni azt a szerencsétlenkedést ami a Bundeswehrben megy.....
Azert ne essunk mar at a lo tuloldalara. En sem szivarvanyos udvhadseregrol beszeltem. (Es szerintem ezt te is pontosan tudod.)
 
  • Tetszik
Reactions: Lapua

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A felnőttségnél maradva, ha valaki felnőttként megy oda, az általában nem barom, ergó nincs szivatva, max ha nagyon indokolt, valamint nem is üvöltenek vele.
Ha meg a kiképzőnek annyi esze van, hogy nyakló és értelem nélkül szopat, meg folyamatosan üvöltözik az a saját szegénységi bizonyítványa.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and endre

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A felnőtt gondoljodás nem életkor függő!
Ha ugy erted, hogy van aki kesobb sem no fel, akkor ez igaz. :) (<-- teszek ide egy smajlit, csak hogy demonstraljam a mondandom.)
(De visszafele ez nem mukodik. 22-25 alatt senki sem kepes felnottkent gondolkodni.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Maradjunk ennyiben, hogy ha valaki felnőttként viselkedik azzal kiképzés alatt is felnőttként bánnak, ami meg kevésbé érett gondolkodású társai miatt szopatást megkap, majd elősegíti az illetőben azt a gondolatot, hogy érdemes a hülyék lelkére beszélni, hogy ne legyenek azok, ha meg csak valaki szimplán szerencsétlen, akkor a jobb képességű társait motiválja arra, hogy segítsenek neki. Hacsak nem annyira defektes, hogy a banda többi része a háta közepére sem kívánja mert akkor kiközösítik és kihullik, vagy marad de azt meg senki nem szokta megköszönni.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 598
113
Az én tapasztalásom alapján az a katona (ember) aki nem képes beilleszkedi a parancsuralmi rendszerbe és hülyegyerek módjára viselkedi akkor nem seregbe való, semmilyen szívatás és fegyelmezés nem fogja megváltoztatni. Csak magamról tudok nyilatkozni így negyven pár évesen, az én a személyiségem alapvetően nem változót tízen éves korom óta. Akinek nincs belső motivációja hogy jó katona legyen abból nem is lesz katona.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Akinek nincs belső motivációja hogy jó katona legyen abból nem is lesz katona.
Ez igaz, viszont az is szükséges, hogy a felettesei is kimerítsék eme fogalmat.
A mostani helyzetet nem ismerem, de a nyolcvanas években tele volt mindenféle kretén alakkal a tisztikar.
A sorkatonák 98 %-ával megutáltatták a honvédséget akkoriban, pedig nem nyámnyila figurák a bevonulók, a mostaniakhoz képest biztos nem.
Ha volt egy helyes motivációja a katonának az egy része az ügynek, a tisztes simán ki tudta ölni ezt belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
D

danielblack

Guest
Ha már szóba került a Bundeswehr:
Itt németbe most nagyon tolnak egy sorozatot: DIE REKRUTEN

Youtube ra töltik fel a részeket, amiben pár német fiatal katonává válását nézheted végig a jelentkezéstől kezdve, az alapkiképzésen át, az erre épülő szakmai képzésekig. Tehát nagyon komoly belelátast enged a haderőbe. Már van fent egy rakás rész.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Kezdhetnek azzal, hogy futas kozben nem enekeltetik a katonakat. (A Hajos a dobozban c. musorban lattam ezt.) Igy keptelen vagyok komolyan venni az egeszet. Kerlek mondd, hogy ma mar nem kell buntibol fekvotamaszokat nyomni. :)

Csokkentett formaban nagy szivas lenne. Az 50 vagy a 75%-os nyugdijjal semmire sem mennel. Ha pedig csak kicsit csokkentenek a nyugdijat akkor az a tobbi emberrel szemben lenne igazsagtalan.

Az éneklésnek több oka is van. Egyrészt összehangolódik az egyes tagok ritmusa, másrézt ösztönöz (pszihésen stimulál), harmadrészt a katonadalok, menetelők ritusa mindenhol olyan, hogy javítsa a légzéstechnikát.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Mondjuk úgy, hogy nem igazán lepődtem meg. A diplomáciai kapcsolatok eléggé a mélyponton vannak a németekkel jelenleg.