A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Erre mit mondjon az ember? A formai szerkesztés elégséges. Olyan mintha kb 1 h alatt szerkesztették volna meg. "Oszt jól van :)" A végén a hozzászólásnál nem lehet hozzászólni. Ja miért is lehetne kritizálni?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison ismét elindult másod-helikopterpilóta képzés egyik fontos eleme a kibővített alapfokú ejtőernyős képzés.
http://www.honvedelem.hu/cikk/64198_egenjarok
Lehet akár neki állni a pilóta képzésnek is.. ha már ilyen sok helikopter kellene....

Én azt írtam a kérdőív végén, hogy elmaradott technikai eszközök, csak hogy finom maradjak :D
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison ismét elindult másod-helikopterpilóta képzés egyik fontos eleme a kibővített alapfokú ejtőernyős képzés.
http://www.honvedelem.hu/cikk/64198_egenjarok
Lehet akár neki állni a pilóta képzésnek is.. ha már ilyen sok helikopter kellene....

Én azt írtam a kérdőív végén, hogy elmaradott technikai eszközök, csak hogy finom maradjak :D
Fut a rendes pilótaképzés is, egész nagy létszámokkal.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
Fut a rendes pilótaképzés is, egész nagy létszámokkal.

Nem csodálkozom igazán. Mivel ha kicsit gondolkodunk előre, akkor szembe kerülünk azzal a ténnyel, hogy 2026-ra, vagy 2024-re már, 1000 milliárd Ft körüli költségvetési pénz zúdul a Honvédségre, ráadásul évente. Komoly erőfeszítés ellenére sem tud a HM és a vezérkar íróasztal főokos gárdája, ekkora összeget elvágni a vízfejre. Minden bánatuk ellenére, meg kell barátkozzanak a gondolattal, hogy évente, több tíz milliárd, vagy nagyobb összegből, új haditechnikai eszközöket kell vásárolniuk. Abból indulok ki, hogy új helyőrséget, magasabb egységet nem állítanak fel, csak feltöltik a békehiányokat, folyamatosan emelik az illetményeket. Valamint a tartalékos mizéria 20.000 emberét is felszerelik és működtetik. Még ez esetben is jelentős összegek maradnak meg, amit beszerzésre használhatnak fel. Szóval meg fogjuk látni hogy eltapsolják, vagy valami felelősséget érezve, katonai esküjük szellemében, a haza védelme iránt, megpróbálják a Honvédség hasznos céljaira költeni a pénzt. Majd meglátjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nem csodálkozom igazán. Mivel ha kicsit gondolkodunk előre, akkor szembe kerülünk azzal a ténnyel, hogy 2026-ra, vagy 2024-re már, 1000 milliárd Ft körüli költségvetési pénz zúdul a Honvédségre, ráadásul évente. Komoly erőfeszítés ellenére sem tud a HM és a vezérkar íróasztal főokos gárdája, ekkora összeget elvágni a vízfejre. Minden bánatuk ellenére, meg kell barátkozzanak a gondolattal, hogy évente, több tíz milliárd, vagy nagyobb összegből, új haditechnikai eszközöket kell vásárolniuk. Abból indulok ki, hogy új helyőrséget, magasabb egységet nem állítanak fel, csak feltöltik a békehiányokat, folyamatosan emelik az illetményeket. Valamint a tartalékos mizéria 20.000 emberét is felszerelik és működtetik. Még ez esetben is jelentős összegek maradnak meg, amit beszerzésre használhatnak fel. Szóval meg fogjuk látni hogy eltapsolják, vagy valami felelősséget érezve, katonai esküjük szellemében, a haza védelme iránt, megpróbálják a Honvédség hasznos céljaira költeni a pénzt. Majd meglátjuk.
Alábecsülöd a hülyeség és a kapzsiság mértékét szerintem :D
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Volt ez a postom az új fejlesztésű tüzérségi eszközök topicban
https://forum.htka.hu/threads/Új-fejlesztésű-tüzérségi-eszközök.837/page-27#post-349193
amit itt folytatnék.

A Szerbek nagyon beindultak.
Ma egy vadi új lőszergyárat avattak - Uzici factory:
http://defence-blog.com/army/serbian-president-opens-new-ammunition-plant-in-uzici.html
5.56-tól 12.7-ig gyártanak hadi lőszereket. A gyár kapacitása 50 millió db/év. A legmodernebb belga eredetű (Lachaussée lőszer gyár) gépekkel szerelték fel.
Teljes kapacitásnál - várhatóan 2018 - 470 embernek adnak majd munkát.
A beruházás 90 millió EUR-ba került.
Ismét csak azt tudom mondani amit az tüzérséggel kapcsolatos postban: nagyon-nagyon bízni kell a NATO 5.cikkelyben hogy ne akarjuk legalább részben helyreállítani az egyensúlyt. Kérdés hogy tényleg akkora adu ász e az a cikkely?...(nekem nagyon erős kétségeim vannak)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Rendesen beindultak a fejlesztésekkel:
Ahogy elnézve ideje lenne már nekünk is belehúzni. Mert szöszmöléssel,tervezgetésekkel (éljen 2024) go.... nem sokra fogunk menni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Visszatérve. Azért az a modernizált M84 es az első videóban nagyon hajaz egy T90A -ra :) Pár db eshetne nekünk is belőle haderőfejlesztés címén:hadonaszos:
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
De egy modern csúcshaderőnek szerinted mi a 1400 Boxter?? Célpont és gyakorlás , már ne haragudj. A Boxter Önmagában nem egy háborút eldöntő fegyverzett, kellő csapat támogatás nélkül csak zsíros célpont. Pont hogy nem a Boxterfog megnyerni egy háborút.
Ha mondjuk a Magyar hadsereget felruházod.
36 Gripen E vel
40-50 Leopard Legmodernebb
Gunhip C 130 2 db
Önjáró tüzérség 50 db
Harcihelikopterek legmodernebb 24 db
és mellé jól felfegyverzett gyalogság , meg valami modern gyalogsági jármüvek
Pl Finn Patria
Modern mobil nagy , illetve közepes hatotávolságü légvédelem...

Az 1400 különböző kiépítésű boxer alapú IFV/APC egyrészt egy haderő egy része nem az egész de egmutatja a hozzáállást a témához. Nem mellesleg itt KKEUban ez egy nagyon durva szám én nem is akarom elhinni. Még lengyelek is eddig csak 1000 Patriat rendszeresítenek 2019ig, bár vszeg lesz rendelés.

Igen HA lenne 36 GripenE, meg legmodernebb leo, meg C-130 Gunship... de nincs és a hozzáállás sincs meg hozzá. Belelog a bilibe a kezed...

mi-24el kapcsolatban ezt nem én mondom hanem kb mindenki. Sokszor leírták sokan én itt be is fejeztem.