A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Csak egy kérdés...Ilyen katasztrófa helyzetbe mint ami azon a szigeten volt nem tudják bevetni a magyar felségjelzéssel repülő C-17-es valamelyikét? Vagy a szigeten nem is tudott volna leszállni? Esetleg misszión volt?
http://index.hu/kulfold/2017/09/12/saint_martin_magyarok/
Az egy héttel ezelőtti cikk szerint nincs olyan gépe a magyar légierőnek ami el tudott volna oda repülni...Mert a magyar légierő wiki oldalán a gépeink között szerepeltetik. Tisztában vagyok vele, hogy NATO kötelék részeként vannak itt, de néha a szükség törvényt bont...most akkor miért is repülnek magyar felségjelzéssel?
Főleg, hogy a cikk szerinte semelyik nemzet nem engedte, hogy felszálljanak a gépeire...csak a saját állampolgáraikat mentették.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Csak egy kérdés...Ilyen katasztrófa helyzetbe mint ami azon a szigeten volt nem tudják bevetni a magyar felségjelzéssel repülő C-17-es valamelyikét? Vagy a szigeten nem is tudott volna leszállni? Esetleg misszión volt?
http://index.hu/kulfold/2017/09/12/saint_martin_magyarok/
Az egy héttel ezelőtti cikk szerint nincs olyan gépe a magyar légierőnek ami el tudott volna oda repülni...Mert a magyar légierő wiki oldalán a gépeink között szerepeltetik. Tisztában vagyok vele, hogy NATO kötelék részeként vannak itt, de néha a szükség törvényt bont...most akkor miért is repülnek magyar felségjelzéssel?
Főleg, hogy a cikk szerinte semelyik nemzet nem engedte, hogy felszálljanak a gépeire...csak a saját állampolgáraikat mentették.

Azért jó a felvetés, mert ha jól tudom, a hollandok a pápai C-17-eseket is használták hasonló célokra a KDC-10-eseik mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
2 éve még köteléket repült 3 Ancsánk. Ez az egy, éppen harmada annak. Nincs ezen mit szépíteni. Akkor, ha karbantartáson volt valamelyik, volt mellette még 2. Mostanra elértük, hogy a külszolgálatosokat késve hozzuk haza, repülőnapokon kell lemondani a szereplést, stb. Ha jövőre vesznek is valamit, max. 1-2 használt civil gépet, hogy ne történjen meg az a blama, mint most a kimenekítéssel.
ez kb. hat hónapon keresztül volt így, hogy volt 3 gép, csak aztán szép lassan földre kényszerült a másik kettő, mert nem voltunk rájuk hajlandóak pénzt áldozni (MiG-29 utánérzés). Persze tudom, hogy fölösleges, megazukránok, megöregek megnemérimeg, de most 0-1/1 repülőnk van a 2-3/3 helyett.
Azért jó a felvetés, mert ha jól tudom, a hollandok a pápai C-17-eseket is használták hasonló célokra a KDC-10-eseik mellett.
Sharid már megmondta, hogy nem szabad senkit hazahozni olyan C-17-essel, ami valószínűleg majdnem üresen jön egyébként vissza Pápára, vagy legalábbis Európába.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ilyenkor mindig azon gondolkodom, hogy Zord hirtelen felindulásból vagy vezetői elvárásra ír ilyen furcsaságokat.

Mondjuk úgy, hogy a főnöke ellenzéki. :)
De a bírálatnak lehetnek pozitív hozadékai is (talán ő is erre számít). Ha már nagyon sokan fogják támadni emiatt, akkor, remélhetőleg a kormány végre foglalkozni fog a honvédelem ügyével is.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mondjuk úgy, hogy a főnöke ellenzéki. :)
De a bírálatnak lehetnek pozitív hozadékai is (talán ő is erre számít). Ha már nagyon sokan fogják támadni emiatt, akkor, remélhetőleg a kormány végre foglalkozni fog a honvédelem ügyével is.
Ja, vesznek törülközőket hogy legyen mibe hímezni a tulaj nevét, így a harcászati/stratégiai "hímzőképességünk" is jobban ki lesz használva!!:mad:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
5 éve még legalább 2-3 röpképes volt. Most 0. A szövegben hol van az a rész, ami a korszeűségre utal...? A funkció az, ami modern, mint megközelítés nem amivel csinálták. Nyelvtanilag kicsit érdekes, de sejthető, hogy mire gondolt Zord. Arra, hogy egy ország vezetése szuverén, saját gépekkel repüljön n+1 ok miatt.

"Magyarország nemzeti melldöngetésben élen járó aktuális vezetői az elmúlt öt évben hagytak leépülni egy alapvető modern állami funkciót, a nemzeti légi szállító képességet"

Erre írtam, hogy nem hinném, hogy 5 éve még modernnek számított. De most, hogy visszaolvastam, valóban azt jelenti, amit te is írtál, csak kicsit nyakatekert volt és félreértelmeztem. Elnézést Zordtól is érte!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Bár az is jó kérdés, hogy egy Malév B737-es hány átszállással jutott volna el a Szent-Márton szigetek közelébe és vissza. B767-ese a vége felé már nem volt a Malévnek. És hány Magyarországon élő magyar állampolgár is volt érintett?

Illetve én még mindig azon gondolkodom, hogy miért kell valakit hazahozni a Szent-Márton szigetekről, ha a hurrikán elrontja a nyaralását. Lehet tudni mikor van ott a hurrikán szezon, ha valaki oda megy nyaralni, számoljon ezzel a kockázattal is. Nem olcsó odautazni, így aki odamegy, biztos van/legyen arra is pénze ha történik valami váratlan. Ha egy európai országban ellopják mindenedet, a követség max ideiglenes útlevelet ad, semmi másban nem segít. Akkor miért is elvárás ez vagy állami kötelesség?

Ezen a hazahozáson én is agyaltam. Haza kellett volna jöjjenek még a hurrikán előtt, saját pénzből. Ha viszont ők maradtak (nehogy már elbukják a kifizetett szobát), és túlélték a hurrikánt, akkor meg már igazán maradhattak volna, hisz már nem voltak veszélyben. :)
Szerintem ezt amolyan presztízs okokból csinálják az országok. Megmutatják, hogy megvédik az állampolgáraikat külföldön is, még akkor is, ha azok saját hülyeségük miatt kerülnek veszélybe.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Szerinted ingyen repülnek azok a Galaxyk?
Tudom, hogy semmi sincs ingyen, de megvalósítható lett volna.
Magyar honvédelmi miniszter javaslatot tesz egy gyors NATO misszióra. Odafelé segélyt visz a sziget lakosainak. Visszafelé pedig hazahoz annyi NATO tagországbeli (főleg V4-re gondolok) ott rekedt állampolgárt amennyit csak tud.
A segély és az üzemanyag árát ugyanezen országok összedobták volna se perc alatt...
Mégis magyar felségjelzésű gép száll le a szigeten, miután a nyugati országok beintettek...
A magyar kormányt ünneplik itthon és a kis NATO tagállamokban...
Ha már a presztízsről beszélünk...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Tudom, hogy semmi sincs ingyen, de megvalósítható lett volna.
Magyar honvédelmi miniszter javaslatot tesz egy gyors NATO misszióra. Odafelé segélyt visz a sziget lakosainak. Visszafelé pedig hazahoz annyi NATO tagországbeli (főleg V4-re gondolok) ott rekedt állampolgárt amennyit csak tud.
A segély és az üzemanyag árát ugyanezen országok összedobták volna se perc alatt...
Mégis magyar felségjelzésű gép száll le a szigeten, miután a nyugati országok beintettek...
A magyar kormányt ünneplik itthon és a kis NATO tagállamokban...
Ha már a presztízsről beszélünk...
Juj...
Ez kb. olyan, minth az E-3 supportért Luxemburgot éltetné valaki...
Bár a képen nem kiolvasható, és ékfelségjel van a vezérsíkon azért az elején ott van a címer is..
https://htka.hu/wp-content/uploads/2010/07/NATO_SAC_C-17_Papa_20090727.jpg