A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szakképzett/fegyelmezett/megbízható munkaerő kell, nem létszám. Biztos hogy az is szempont volt egyébként amit itt páran mondanak, hogy fix érdekeltségre volt szabva a project.
Na mert a Tiszántúlon nincs szakképzett/fegyelmezett/megbízható munkaerő, csak a Dunántúlon. Mert a Tiszántúl Szomáliához tartozik, míg a Dunántúl Japán egyik szigete.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jó dolog a gazdaságfejlesztés, és örülök is neki, ha minél több dolgot tudunk itthon gyártani. De a buszoknak, vitorláshajóknak, emlékműveknek, egészségügyi felszereléseknek, és a rendezvényszervező, hímző, stb. képességnek mi köze a HADERŐ-höz? Értem én, hogy fontos dolog a hazafiasság, de ha egyszer éles helyzet lesz, normális ember akkor sem megy fejjel a falnak. És igen, most csak migránskérdés van, de egyik napról a másikra mi is érintettek lehetünk, akár terrorcselekmény kapcsán, akár máshogy. És a vezetőink nem fognak akkor ódzkodni attól, hogy a gyengén felszerelt katonáinkat bevessék akárhol, akárki ellen. És akkor itt kitérhetünk az összeesküvés-elméletekre is. Ha a nyugat már most nem akarna nekünk eladni fegyvereket, vagy csak korlátozással, akkor mi lenne éles helyzetben. A fegyverek használatának elsajátítása nem egyik napról a másikra megy. Szóval szerintem "ne akkor akarjunk venni tűzoltóautót, amikor már ég a ház"! A magyar ipart be lehetne vonni, a tényleges haderőfejlesztésbe is. Akár a Rába is platformja lehetne sok mindennek, amivel lőni is lehet (sorozatvető, löveg, stb.) Ilyenekről miért nem hallani nálunk, csak a szomszédokban? Miért csak a parasztvakítás megy?

Hát majd amikor a páncélos nélküli páncélos hadosztályaink a löveg nélküli tűzérségünk támogatásával csatába indulnak, akkor bizony nagy szükség lesz az egészségügyi felszerelésre. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Alapvetően egyet értek veled, de a Rábának nincs semmilyen platformja. MAN-nek hívják a katonai technika alapját, a Győrben kiegészített tűzoltóatókat meg (1 az 1-ben) Renaultnak. Ha nem lennék lusta, lemennék a céges tüzoltóságunkhoz, és lefényképeznék neked egy Renault feliratos verdát, ami érdekes módon pontosan úgy néz ki mint a helyi tűzoltóságokon megjelenő "Rába" feliratos verdák. Így meg azért kétséges ez az egész - a Magyar ipart támogatjuk - szlogen.....

A Rábának komoly exportja van fütőművekből külföldre, nem lehet, hogy a Renaultnak is szállít?
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
A Rábának komoly exportja van fütőművekből külföldre, nem lehet, hogy a Renaultnak is szállít?

Ami cikk megjelent a témában, arról szólt, hogy csak korlátozottan tud szállítani futóművet, mivel a speckó járgányokhoz (lásd tűzoltó), a fékek tárcsafékek (az elsőknél fontos, mert vonuláskor a polgári alváz fékrendszere nem bírná a tartós extra igénybevételt és a Rába ilyennel nem rendelkezik a portfólióban). A Rába/Renault tűzoltókhoz konkrétan csak hátsó hidat tud szállítani, és "cserébe" komplett fülkés járóképes alvázat kap, de már a Magyar tűzoltó színre fújva.... Itt raknak rá egy Rába emblémát, összelegózzák a rakfelület cuccait, de ahogy itt is írtam, a legdárágbb felszerelések (amik a legmagasabb nyereség hányaddal bírnak), mind külföldiek.
A MAN/Rába katonai tender még rosszabbul néz ki, mivel már vagy 12 éve van gyártás (talán 2003-2005-től fut a katonai jármű csere program), de igazából ennyi idő után is csak alap cuccok készülnek itthon. Ráadásul a 8x8-as alapon lévő cuccok talán echte MAN, mert az megint nem rendelkezik hazai cuccokkal. (ez utóbbi talán, de azt olvastam, hogy a 8x8-as MAN műszaki mentő az tényleg echte német)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Na pár kép a MH új csapatszállító járművéről:
http://www.origo.hu/auto/20170922-uj-buszok-a-magyar-honvedsegnek.html

Még a címke is Volvo, na meg Currus. De hol az Ikarus felirat? Amúgy nekem ez Volvónak tűnik, valami luxusváltozattal. Kb a Volvó hasonló típusának alkatrészeiből legózzák össze Fehérváron. De hol gyártják a Volvó ilyen típusához az alkatrészeket? Na meg gondolom a Volvó adja le a cuccost Fehérvárnak postán. Meg kellett hálálni Szélesnek a kitartást a párt mellett.

20170922currus-busz.jpg
20170922currus-busz3.jpg
20170922currus-busz2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Ez így azért nem teljesen igaz, le van egyszerűsítve és félinformációk is előjönnek itt ott. Az eredeti hírek amelyek megjelentek ár kérdést taglalva, az eredeti Renault/Merci alapon létező tűzoltóautók vs a Renault-Rába tehát a "magyar" megoldást összehasonlítva, ott csúsztattak hogy a külföldiek üres árát hasonlították a "magyar" fecskendő fullos, tehát az összes tűzoltótechnikát tartalmazó árához képest. Ez olyan aránytalanság pont, mint egy csupasz vadászgép sárkány vs a radarral, fegyverzettel ellátott ára közti különbség.

Nincs igazad, mert a Totalcar-on komplett cikk kereshető, pont Rába/Renault viszonylatban, de flotta szintű beszerzésekkel öszzehasonlító árakkal. Nézz utána!!! Drágább a mostani konstrukció.... Ráadássul a cikk azon része is több mint érdekes, hogy az első vonalbeli vonuló autók még ott is a régi Mercik, ahol már van új Rába (félve és 4szemközt mondták a vonulók, hogy nem a legmegbízhatóbb az új technika). Ezt láthatod is ha olyan helyen laksz, hogy sokszor mennek el előtted.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Na pár kép a MH új csapatszállító járművéről:
http://www.origo.hu/auto/20170922-uj-buszok-a-magyar-honvedsegnek.html

Még a címke is Volvo, na meg Currus. De hol az Ikarus felirat? Amúgy nekem ez Volvónak tűnik, valami luxusváltozattal. Kb a Volvó hasonló típusának alkatrészeiből legózzák össze Fehérváron. De hol gyártják a Volvó ilyen típusához az alkatrészeket? Na meg gondolom a Volvó adja le a cuccost Fehérvárnak postán. Meg kellett hálálni Szélesnek a kitartást a párt mellett.

20170922currus-busz.jpg
20170922currus-busz3.jpg
20170922currus-busz2.jpg

Itt Fehérváron összelegóztak egyetlen darabot, vagy átcimkéztek egy Volvót.... Választhatsz. Hozzá infó: Kollégámat azzal engedték el az Ikaruszos felvételi ponttól, hogy amint van meló (buszlegózás), szólnak neki.... Azóta is itt van
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Na mert a Tiszántúlon nincs szakképzett/fegyelmezett/megbízható munkaerő, csak a Dunántúlon. Mert a Tiszántúl Szomáliához tartozik, míg a Dunántúl Japán egyik szigete.
Nem akartam vele megbántani senkit, de lehet látni a különbséget. A tehetséges fiatalok jó része a keleti országrészből ahogy tud, menekül. Tisztelet a kivételnek. Egy ipari beruházásnak, főleg ha nagy, rengeteg tehetséges emberre van szüksége. A merci is szenved az ország közepén, pedig sz nem Heves, Szabolcs, Nógrád...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nincs igazad, mert a Totalcar-on komplett cikk kereshető, pont Rába/Renault viszonylatban, de flotta szintű beszerzésekkel öszzehasonlító árakkal. Nézz utána!!! Drágább a mostani konstrukció.... Ráadássul a cikk azon része is több mint érdekes, hogy az első vonalbeli vonuló autók még ott is a régi Mercik, ahol már van új Rába (félve és 4szemközt mondták a vonulók, hogy nem a legmegbízhatóbb az új technika). Ezt láthatod is ha olyan helyen laksz, hogy sokszor mennek el előtted.
Hagyjuk már a totalcart... Én meg azzal a mérnökkel beszéltem személyesen, aki programozta a Cerberust bele... Mindegy, nem vitatkozom...
 
T

torsen

Guest
Hát majd amikor a páncélos nélküli páncélos hadosztályaink a löveg nélküli tűzérségünk támogatásával csatába indulnak, akkor bizony nagy szükség lesz az egészségügyi felszerelésre. :)

És akkor majd jól jönnek a sebesültszállításra alkalmas buszok is! Na!!! Fog ez menni! Látjátok mennyivel előttünk járnak gondolkodásban? Nekünk kellett vagy 20 komment ehhez!:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Nem akartam vele megbántani senkit, de lehet látni a különbséget. A tehetséges fiatalok jó része a keleti országrészből ahogy tud, menekül. Tisztelet a kivételnek. Egy ipari beruházásnak, főleg ha nagy, rengeteg tehetséges emberre van szüksége. A merci is szenved az ország közepén, pedig sz nem Heves, Szabolcs, Nógrád...

Erre nyugatabbra is hasonló a szitu.... Magunk között azt mondjuk a cégnél (pedig tűrhetően fizető multi), hogy nálunk is csak az öregebbek (régebb óta itt dolgozók), meg a hülyék tartanak ki. A többiek a Lajtán túl szétszórva messze.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Hagyjuk már a totalcart... Én meg azzal a mérnökkel beszéltem személyesen, aki programozta a Cerberust bele... Mindegy, nem vitatkozom...

Valószinűleg neked is igazad van, de akkor is azt mondom, hogy a legdrágább cuccok (legnagyobb haszon tartalommal rendelkezők) mind mind külföldiek. Én ezt értem a maradékra legózásnak.....
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Erre nyugatabbra is hasonló a szitu.... Magunk között azt mondjuk a cégnél (pedig tűrhetően fizető multi), hogy nálunk is csak az öregebbek (régebb óta itt dolgozók), meg a hülyék tartanak ki. A többiek a Lajtán túl szétszórva messze.
Keleten ez hatványozott. Akinek ott van valami jó szakmája, diplomája, méginkább elmozdul mert kevesebb a lehetőség helyben. A multik nem hülyék, az Audi és a Merci nem véletlenül nem Nyíregyen, Salgótarján közelében húzott fel üzemet...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem akartam vele megbántani senkit, de lehet látni a különbséget. A tehetséges fiatalok jó része a keleti országrészből ahogy tud, menekül. Tisztelet a kivételnek. Egy ipari beruházásnak, főleg ha nagy, rengeteg tehetséges emberre van szüksége. A merci is szenved az ország közepén, pedig sz nem Heves, Szabolcs, Nógrád...

Nem menekülnének a fiatalok, ha lenne munkahely. Továbbá nyugatra is sokan kimentek, valamilyen oknál fogva, ott kapnak munkát.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Valószinűleg neked is igazad van, de akkor is azt mondom, hogy a legdrágább cuccok (legnagyobb haszon tartalommal rendelkezők) mind mind külföldiek. Én ezt értem a maradékra legózásnak.....
Egyértelmű, minden amit nem tudunk sajátot gyártani, az külföldi. Ez bőven a nagyobb tétel valóban, de amennyire lehet, annyira magyar. Valahol el kell kezdeni. Sokat tudnék erről írni, nem ide tartozik feltétlen... A megbízhatóságáról meg annyit, hogy nem problémamentes, de javítják folyamatosan, csak arról már nem szól a fáma, mert az nem hír. Gyerekbetegségeit lekűzdi, az állomány is megtanulja rendesen kezelni, jó lesz az... Mindenképpen előrelépés, hogy új, és nem 25 éves, mint a mercik...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem menekülnének a fiatalok, ha lenne munkahely. Továbbá nyugatra is sokan kimentek, valamilyen oknál fogva, ott kapnak munkát.
Ahogy budapesten és a nyugati országrészen is több a lehetőség, tény. Ilyen a piacgazdaság! Ahol van munka, oda mennek a fiatalok, ahol van tehetséges tömeg, ott fektetnek be. Ez országok és térségek közt is fennáll. Az erős még erősebb, gazdagabb, a szegény még gyengébb, szegényebb lesz. Öngerjesztő törvényszerű folyamat. Ezt régen az országhatár, vámok visszaszorították, most szabad rablás van! Az erősebb mindent visz. Viva EU! Na ilyeneket nem divat beleszámolni abba, hogy mit köszönhetünk Brüsszelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Loken

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 700
113
Na pár kép a MH új csapatszállító járművéről:
http://www.origo.hu/auto/20170922-uj-buszok-a-magyar-honvedsegnek.html

Még a címke is Volvo, na meg Currus. De hol az Ikarus felirat? Amúgy nekem ez Volvónak tűnik, valami luxusváltozattal. Kb a Volvó hasonló típusának alkatrészeiből legózzák össze Fehérváron. De hol gyártják a Volvó ilyen típusához az alkatrészeket? Na meg gondolom a Volvó adja le a cuccost Fehérvárnak postán. Meg kellett hálálni Szélesnek a kitartást a párt mellett.

20170922currus-busz.jpg
20170922currus-busz3.jpg
20170922currus-busz2.jpg
Széles G. mosolya őszintének tűnik...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Még, hogy nem fejlődik a sereg, nem gyárthatunk egyből Leopard A5-ös szintű harckocsit. Várjátok csak ki a folyamatnak a végét......
A buszoknak is kell egy kicsit örülni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mindennek kell örülni legalább egy kicsit, amiben van legalább részben magyar hozzáadott érték. Persze köpködni - becsmérelni azt hogy nem egyből Leo2 szintű eszközt gyártunk - könnyebb. A sebesültszállító buszok egyébként elég könnyen átalakíthatóak mobil vezetési ponttá, s mindkét funkció hasznos sok szituációban.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Azt leírták valahol (lusta vagyok keresgetni) mennyiért szállítják eme buszok darabját, és hogy miben térnek el a civil változattol?