A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Panzerfaust said
Jók ezek az álmodozások ..

Eközben Itáliában:

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/06/25/06/Olaszorszag_felfuggesztette_az_F_35_vadaszgepek_beszerzeset_.aspx
Az a vicc, hogy igazuk van. Van egy 350k-s (csendőrséggel együtt 450k-s) hadseregük, modern felszereléssel, modern légierővel és haditengerészettel és mindezt úgy, hogy nincs reális ellenségképük. Ide már minek F-35??? Hosszú távon jobban megtérül, ha tényleg az oktatást és a kultúrát támogatják, mivel azok adják a nemzet alapjait. Mo-n az a baj, hogy se az oktatást, se a kultúrát, se a hadsereget nem támogatják sem felső, sem alsó szinten. Márpedig ezekre épülnek a kultúrált nemzetek, és ha csak az egyiket támogatod az se jó, elkell találni egy helyes arányt a fent említett 3 pillér között.
 

zerge

New Member
2012. január 21.
18
1
1
Én is felvázolnám a kicsit különös, de a legolcsóbb megoldást a honvédség fejlesztésére.


Az újonnan beszerzett szállító repülőgéppel átugranék Merkel asszonyhoz, és letenném elé a cetlit, hogy a honvédségnek ezek az eszközök kellenek, amik nagyrészt náluk raktározott cuccok (Leopard2, G36, golyóálló mellény, PZh2000, stb...). Erre Merkel asszony összehívná a szakikat, akik mondanának a csomagra egy árat. Akkor visszarepülnék, (mert megtehetem) és azt mondanám: "Rendben asszonyom, akkor ezzel az összeggel arányosan drágábban fogjuk adni maguknak a magyar takarmányt és az itt munkálkodó német cégek állami támogatásától is bátran el lehet búcsúzni. Köszönöm a figyelmét, auf fíderzéhn."

A legnagyobb gondunk ez után az lenne, hogy annyi vonatot tudjunk indítani, ami hazahozza a cuccokat. Persze, lehet itt lisszabon-i szerződéssel jönni, de azt csak mi tartjuk be. Nem kellene pénzt költeni, nem kellene semmin változtatni. Holnap már lehetne is indulni, az agyonfizetett tábornokok már rég megíratták másokkal, hogy "mikéne".
 
D

danielblack

Guest
,,csaba77: A 550.000,- fő csak Szlovákia elleni háborúhoz volt elég Horthy idején. "
Az a helyzet Csaba, hogy a szlovák-magyar kis háború néven emlegetett esemény során, egy 30.000 fős erővel támadtunk, hiába állt rendelkezésre nagyobb erő. Nem kell mindig 200 ezres erőket megindítani, hogy garantált legyen a siker. A minőségen van a hangsúly!
Szerintem is elég lenne egy 45-50.000 fős haderő, amely mögé felépül egy jó tartalékosi rendszer.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
zerge said
Én is felvázolnám a kicsit különös, de a legolcsóbb megoldást a honvédség fejlesztésére.

Az újonnan beszerzett szállító repülőgéppel átugranék Merkel asszonyhoz, és letenném elé a cetlit, hogy a honvédségnek ezek az eszközök kellenek, amik nagyrészt náluk raktározott cuccok (Leopard2, G36, golyóálló mellény, PZh2000, stb...). Erre Merkel asszony összehívná a szakikat, akik mondanának a csomagra egy árat. Akkor visszarepülnék, (mert megtehetem) és azt mondanám: "Rendben asszonyom, akkor ezzel az összeggel arányosan drágábban fogjuk adni maguknak a magyar takarmányt és az itt munkálkodó német cégek állami támogatásától is bátran el lehet búcsúzni. Köszönöm a figyelmét, auf fíderzéhn."

A legnagyobb gondunk ez után az lenne, hogy annyi vonatot tudjunk indítani, ami hazahozza a cuccokat. Persze, lehet itt lisszabon-i szerződéssel jönni, de azt csak mi tartjuk be. Nem kellene pénzt költeni, nem kellene semmin változtatni. Holnap már lehetne is indulni, az agyonfizetett tábornokok már rég megíratták másokkal, hogy "mikéne".
Vagy Merkelék kiröhögnek és átköltözetik Romániába és egyéb helyekre a fent elmlített cégeket állami pénzből, a takarmányt meg beszedik máshonnan pl a lengyelektől.... Azért Mo nagyon-nagyon távol áll attól, hogy a világ egyik legnagyobb gazdaságát fenyegesse és a röhögésen kívül más reakciót is kitudjon csikarni....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
sulyid said
<blockquote>zerge said
Én is felvázolnám a kicsit különös, de a legolcsóbb megoldást a honvédség fejlesztésére.

Az újonnan beszerzett szállító repülőgéppel átugranék Merkel asszonyhoz, és letenném elé a cetlit, hogy a honvédségnek ezek az eszközök kellenek, amik nagyrészt náluk raktározott cuccok (Leopard2, G36, golyóálló mellény, PZh2000, stb...). Erre Merkel asszony összehívná a szakikat, akik mondanának a csomagra egy árat. Akkor visszarepülnék, (mert megtehetem) és azt mondanám: "Rendben asszonyom, akkor ezzel az összeggel arányosan drágábban fogjuk adni maguknak a magyar takarmányt és az itt munkálkodó német cégek állami támogatásától is bátran el lehet búcsúzni. Köszönöm a figyelmét, auf fíderzéhn."

A legnagyobb gondunk ez után az lenne, hogy annyi vonatot tudjunk indítani, ami hazahozza a cuccokat. Persze, lehet itt lisszabon-i szerződéssel jönni, de azt csak mi tartjuk be. Nem kellene pénzt költeni, nem kellene semmin változtatni. Holnap már lehetne is indulni, az agyonfizetett tábornokok már rég megíratták másokkal, hogy "mikéne".

Vagy Merkelék kiröhögnek és átköltözetik Romániába és egyéb helyekre a fent elmlített cégeket állami pénzből, a takarmányt meg beszedik máshonnan pl a lengyelektől.... Azért Mo nagyon-nagyon távol áll attól, hogy a világ egyik legnagyobb gazdaságát fenyegesse és a röhögésen kívül más reakciót is kitudjon csikarni....</blockquote>
A "zsarolás" szerintem sem túl jó ötlet... De üzletelgetni még lehetne velük kicsit többet... Szerintem nekik sem lenne ellenükre, ráadásul náluk tényleg eléggé sok minden van, ami ide jól jönne használtan is akár.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Üdv,

Ha az elszántság meglenne a vezetés részéről, akkor szerintem is meg kellene vizsgálni, milyen befektetésekkel hozhatnánk vissza némi hasznot. A prioritás mindenképpen a megfelelő technika és nem átmeneti megoldások.

Én jó megoldásnak tartanám a francia caesart Rábára felszerelni (eredetileg Renault sherpán van) és egy vegyes tüzérdandár 3 osztályát ezzel felszerelni. Hozzárendelve az Árpád M2-t (feltételezve, hogy végre befejezik), valamint lehetne azonos típusú távmérőt, giroszkópot, GPS-t használni. Ugyanezen a rendszeren integrálható lenne az orosz 9A52-4 Tornado 300 mm sorozatvető konténeres változata. (a sárgáktól is vásárolható hozzá rakéta baj esetén, csak kisebb átalakítások szükségesek). 2 osztály mehet a dandárba.

Harckocsi típus választásnál figyelembe kell venni, hogy u.a. alvázon vásárolhatók műszaki eszközök (utász, hídvető ...stb. járművek). A sokszor emlegetett Leo-hoz szinte mindent kifejlesztettek így egy csomagban talán kedvezményesebb, valamint széles körben elterjedtek. Hozzájuk rendelhető a pzh-2000 a hk. és gl. dandároknál (bár a Donar olcsóbb újan, de nekünk használtan is jó, na és megbízhatóbb, manuálisan is használható ami a háborús mocsokban nagy előny). Természetesen lehetne integrálni a magyar Árpit.

Én nem létszámban gondolkodom, hanem alakulatokban, így  2 gl, 1, hk., 1 tü. és 1 könnyű dd.

Felderítő drónokat alkalmaznék minden zlj-nál, valamint külön egy drón zlj-t (felderítő) közvetlenül a magasabbegységek alá.

Drága gépkarabélyt csak a lövészeknek vásárolnék, a többinek jó a levedlett is. Nem térnék át más kaliberre így en az AK gépkarabélyokat favorizálom.

Lehetőleg sok átfedés legyen a technikai eszközök között könnyítvén a logisztikát.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
sulyid said
<blockquote>Panzerfaust said
Jók ezek az álmodozások ..

Eközben Itáliában:

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/06/25/06/Olaszorszag_felfuggesztette_az_F_35_vadaszgepek_beszerzeset_.aspx

Az a vicc, hogy igazuk van. Van egy 350k-s (csendőrséggel együtt 450k-s) hadseregük, modern felszereléssel, modern légierővel és haditengerészettel és mindezt úgy, hogy nincs reális ellenségképük. Ide már minek F-35??? Hosszú távon jobban megtérül, ha tényleg az oktatást és a kultúrát támogatják, mivel azok adják a nemzet alapjait. Mo-n az a baj, hogy se az oktatást, se a kultúrát, se a hadsereget nem támogatják sem felső, sem alsó szinten. Márpedig ezekre épülnek a kultúrált nemzetek, és ha csak az egyiket támogatod az se jó, elkell találni egy helyes arányt a fent említett 3 pillér között.</blockquote>
Így van. Az a helyzet, az olaszoknál leginkább az illegális bevándorlással kapcsolatos bűnözés és a kismillió ingyenélő "menekült" a gond. És hovatovább az egész fejlett Eu-ban ez a problémó. Kultúrák harca folyik, és nagyon észnél kell lenni. Az iszlám már egyszer átvette a hatalmat spanyol földön. Együtt élni kell és lehet, de azért rá kell döbbenteni a beszállingózókat, hogy ők itt a jövevények.

Ehhez képest az F-35 luxus. A társadalmi alapokat kell megerősíteni, aztán jöhet a szupergép. Momentán így is elég erős az olasz hadsereg.

Nálunk az a baj - nem azért nem támogatják mert az állam eredendően getzi. Hanem azért mert - és EZ a legfontosabb tényező, a leépített, legyengített, másodrangú gazdaságunkból elképesztő pénzeket szipkáznak ki külföldre. (adósság, profit, stb) Magyarán, marha jól élnek belőlünk, és nem is érdekük a mi talpraállásunk.

Meg kell nézni melyek azok az országok ahol vmennyire fejlődésnek indultak a dolgok: azok amelyek PATERNALISTA gazdaságpolitikát folytatnak. Enélkül soha nem lesz modern-szerű seregünk, se színvonalas oktatás, kultúra. És folytathatnánk a sort.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">sulyid</a>

Hadd mondjak ellen példát arra  hogy nincs benne az oktatásban.
Nagyon is elkezdték Hende ideje alatt az iskolákba ésszel való nyomulást. Javaslom , hogy www.honvedelem.hu ha keresőbe az "iskola" szót beütöd megmutattja a cikkeket hol népszerűsítik a honvédelemet, de bemásolok egy linket is ezzel kapcsolatban.
http://www.xn--honvdelem-e4a.hu/cikk/38665

Kis lépés az embereknek , nagy lépés Magyarországnak.... :) 
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
desertfox said
<a title="Profile" rel="nofollow">sulyid</a>

Hadd mondjak ellen példát arra  hogy nincs benne az oktatásban.
Nagyon is elkezdték Hende ideje alatt az iskolákba ésszel való nyomulást. Javaslom , hogy www.honvedelem.hu ha keresőbe az "iskola" szót beütöd megmutattja a cikkeket hol népszerűsítik a honvédelemet, de bemásolok egy linket is ezzel kapcsolatban.
http://www.xn--honvdelem-e4a.hu/cikk/38665

Kis lépés az embereknek , nagy lépés Magyarországnak.... :) 
Hadd ne említsem meg, hogy az én iskolámban is nyomatták a propagandát... :D

Én nem csak arra gondoltam, hogy a honvédség nyomuljon az iskolába, hanem arra is, hogy maga az oktatás minősége kéne, hogy emelkedjen, s emellett tenni kéne valamit a "plázacica/swag/páva" kultúrkör ellen, mivel kb ott kezd el négyzetesen csökkenni a fiatalok minősége az elvártakhoz képest. Erről már volt egyszer szó, nem kis "buzik"(nem homofób értelemben) fogják megnyerni a háborúkat, hanem férfiak.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Panzerfaust said
<blockquote>sulyid said
<blockquote>Panzerfaust said
Jók ezek az álmodozások ..

Eközben Itáliában:

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/06/25/06/Olaszorszag_felfuggesztette_az_F_35_vadaszgepek_beszerzeset_.aspx

Az a vicc, hogy igazuk van. Van egy 350k-s (csendőrséggel együtt 450k-s) hadseregük, modern felszereléssel, modern légierővel és haditengerészettel és mindezt úgy, hogy nincs reális ellenségképük. Ide már minek F-35??? Hosszú távon jobban megtérül, ha tényleg az oktatást és a kultúrát támogatják, mivel azok adják a nemzet alapjait. Mo-n az a baj, hogy se az oktatást, se a kultúrát, se a hadsereget nem támogatják sem felső, sem alsó szinten. Márpedig ezekre épülnek a kultúrált nemzetek, és ha csak az egyiket támogatod az se jó, elkell találni egy helyes arányt a fent említett 3 pillér között.</blockquote>

Így van. Az a helyzet, az olaszoknál leginkább az illegális bevándorlással kapcsolatos bűnözés és a kismillió ingyenélő "menekült" a gond. És hovatovább az egész fejlett Eu-ban ez a problémó. Kultúrák harca folyik, és nagyon észnél kell lenni. Az iszlám már egyszer átvette a hatalmat spanyol földön. Együtt élni kell és lehet, de azért rá kell döbbenteni a beszállingózókat, hogy ők itt a jövevények.

Ehhez képest az F-35 luxus. A társadalmi alapokat kell megerősíteni, aztán jöhet a szupergép. Momentán így is elég erős az olasz hadsereg.

Nálunk az a baj - nem azért nem támogatják mert az állam eredendően getzi. Hanem azért mert - és EZ a legfontosabb tényező, a leépített, legyengített, másodrangú gazdaságunkból elképesztő pénzeket szipkáznak ki külföldre. (adósság, profit, stb) Magyarán, marha jól élnek belőlünk, és nem is érdekük a mi talpraállásunk.

Meg kell nézni melyek azok az országok ahol vmennyire fejlődésnek indultak a dolgok: azok amelyek PATERNALISTA gazdaságpolitikát folytatnak. Enélkül soha nem lesz modern-szerű seregünk, se színvonalas oktatás, kultúra. És folytathatnánk a sort.</blockquote>
Amennyire olvasgatni szoktam, az olaszoknak még hatalmas nagy mázlijuk van, mert ott nem jellemzőek az etnikai/vallási villongások, ami gyanúsan annak köszönhető, hogy más az ottani kultúra, és mások is az oda bevándorlók.
 
D

danielblack

Guest
A fejlett nyugat, legnagyobb problémája jelenleg a bevándorló tömegek. Emiatt lesz pár évtized múlva komoly összetűzés arrafelé. Bár itthon se jobb sokkal a helyzet cigány téren. Bár itthon legalább nem tartja össze őket a vallási fanatizmus...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem, őket a "gádzsók" utálata tartja össze. Komoly, nagyobb létszámokat megmozgatni képes, pénzügyileg és "máshogy" is befolyásos cigánytól hallottam az autonómiájuk gondolatát. Reális lehetőségként kezelnek egy esetleges lázadást. Nem olyan hülyék, mint ahogy azt mutatják.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
silurusglanis said
Nem, őket a "gádzsók" utálata tartja össze. Komoly, nagyobb létszámokat megmozgatni képes, pénzügyileg és "máshogy" is befolyásos cigánytól hallottam az autonómiájuk gondolatát. Reális lehetőségként kezelnek egy esetleges lázadást. Nem olyan hülyék, mint ahogy azt mutatják.
Hát akkor igen, ha ezen gondolkodnak.. A kb. 50% munkanélkülit akkor mégis hogyan tartanák el? :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
zerge: hutezseni.... evvel a takarmányos szöveggel azonnal lehetne menni Obamahoz, meg Putyinhoz is... ha nem adnak ingyen F-35t S400at meg olajat akkor nem kapnak takarmányt. 
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
még licencben sem kell feltétlen gondolkozni szvsz, mostanság elég sok minden mozog a használt cikk piacon, a németeknél marderek, meg asszem fuchs-ok is voltak, a franciák sztem a vbci miatt elkezdik kinyomni az amx-10-eseket, m113-asok is elérhetőek elég nagy mennyiségben szerintem, a briteknél folyamatosan lehet kapni ezt azt

a litvánok is most szereztek be 150 járművet (igaz más kategóriákban mint amiről itt megy a diskurzus) a németektől hollandoktól meg luxemburgiaktól, a csomag ára valami 2,6 misi volt euróban, bár a litvánok szárazföldi hadereje azért elég pofás
 

zerge

New Member
2012. január 21.
18
1
1
Látom az iróniát nem mindenki érti. Legközelebb valótlanabbul fogalmazok......
sf-wink.gif
 
D

danielblack

Guest
zotyek78 said
<blockquote>silurusglanis said
Nem, őket a "gádzsók" utálata tartja össze. Komoly, nagyobb létszámokat megmozgatni képes, pénzügyileg és "máshogy" is befolyásos cigánytól hallottam az autonómiájuk gondolatát. Reális lehetőségként kezelnek egy esetleges lázadást. Nem olyan hülyék, mint ahogy azt mutatják.

Hát akkor igen, ha ezen gondolkodnak.. A kb. 50% munkanélkülit akkor mégis hogyan tartanák el? :)</blockquote>
 

50% ???? :-D szerintem 80-90% -uk nem dolgozik...
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Nem tudom mennyi valójában, de 2012-es internetes adat szerint a köztisztviselői és közalkalmazotti létszám 600 000 ma Magyarországon. Szerintem ez egy rettentő magas szám.

Nagyjából 250 ezer állami alkalmazott bőven elég lenne és sokkal több gyár.

200 ezer katona eltudná látni az összes településen és a városban rendőri és tűzoltósági feladatot.

Most a rendőrség létszáma nagyjából 50 ezer fő. 100 ezer fős katonaság ma is összejönne a tűzoltóság, rendőrség és katonaság összevonásával. 50 ezer fő kevés ahhoz, hogy Magyarországon biztonságosan lehessen élni.

Nem gyarmatosítás kell, mint Iraki amerikai háború, hanem az adott ország lakóinak biztonságot és megélhetést nyújtani. 

Szerbiának ezer körüli páncélozott járművel rendelkezik és népességben 7 millió körül található (Az összes tartománnyal együtt).

Egy 10 milliós országnak lehet legalább 1500 páncélozott járműje. Szerintem 200 jármű korszerűsítéséhez és gyártásához már érdemes összeszerelő gyárakat fenntartani. Görög példával és Leopard páncélossal élve ELBO lehetne Magyarországon.

De az Indai gyárak ontják a T-72 -es és T-90 -es páncélosokat. Egyiptom Abrahams tankot gyárt. Nem haragudnék meg a Brazil tankokért sem. Magyarország miért ne gyárthatna komolyabb tankokat?

A tartalékos rendszer hasznos, de a Karibi nyaralásról kevesen térnének haza azért már csak azért is, hogy a gátakon zsákokat pakoljanak. Szerintem csak annak van értelme, hogy minden Magyar férfi aki katonai feladatokra alkalmas átessen egy három hónapos kiképzésen és akinek vonzó pálya a katonaság, annak lehetőséget adni. A tartós munkanélküliségnél első amit fel kell ajánlani a férfiaknak a katonaság.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Mivel hosszú, fáradalmas és felesleges lenne mindent megcáfolni, így csak kettőt ragadnék ki:

- Mi a f@sz ez a katonákat tűzoltóknak és rendőröknek?!?!?! Talán nem véletlenül van külön rendőrség-katonaság-tűzoltóság...

- Az, hogy az állig felfegyverzett Egyiptomban és Indiában mi folyik, nem igazán reveláns a magyar honvédség fejlesztésének témakörében. A brazilok nem gyártanak páncélost, sőt Európában se igazán, volt a Leclerc-Challenger-Ariete trió, melyből egyik se lett igazán tömegtermék. A németek gyártottak nagyobb mennyiségű Leopard 2-est, de igazán azok is csak a hidegháború utána többezres állomány nagyrészének leállítása után lett elterjedt, mert mindenki szarért-hugyért vitte őket (legalábbis egy új példányhoz képest olcsóak voltak és a célnak megfeleltek). Az utóbbi 20 évben kemény 1+1* db páncélos fejlesztés volt "nyugaton": a challenger 2 (ami alapvetően egy továbbfejlesztett Chally) és a török Altay, ami még csak a prototípusok szintjén jár és nem más, mint egy koreai páncélos licenszelése és átépítése a helyi viszonyokhoz. A fent leírtak alapján eléggé kétlem, hogy bárki páncélost akarna gyártani Mo-n...

* volt még a lengyel PT-91, de az inkább egy modernizált t-72, mint egy komolyabb továbbfejlesztés.

 

A többit, mint hogy a hadsereg szívja fel a munkanélküliséget plusz az egyéb baromságokat inkább nem kommentálom...