A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Én utoljára 34 darabról hallottam de nem tudom, hogy mennyire biztos szám ez, a nyári nagy gyakorlaton 17 darab vett rész hivatalosan de, hogy valójában mennyi volt azt nem tudom :)
+ Még akkor ez a 14 darab :)

(Dudi nem jössz véletlenül a Ludovikával közös gyakorlatra októberben ?)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Nem tudom, ki és honnan szedte ezt a180 darabos számot a magyar T-72-esekkel kapcsolatban, nem itt fórumozókra gondolok ők tudom, hogy a wikipiédiából szedik, ahol a korábbi viszonylag korrekt szócikket sikerült valakinek teljesen fals adatokkal átírni és sokakat megvezetnie.
Magyarországnak a rendszerváltáskor 138 T-72-ese volt, amihez 1996-ban jött még 100 darab belorusz, vagyis 238 darabunk volt és nem 180. A 238 darabból jött le a 77 iraki, vagyis utána 161 maradt. De hogy azután mi történt, és honnan jött ez a 180-as szám kíváncsi lennék.

TG

Nem 200 db-ot szereztünk a rendszerváltás után?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Mert páran jönnek tőletek felkészíteni minket a gyakorlatra meg kiértékelni, aztán gondoltam érdeklődöm :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Node nemcsak Belarussziából szereztünk anno harckocsikat... Illetve mintha kaptunk volna az szovjet tartozás fejében is, nem?
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Node nemcsak Belarussziából szereztünk anno harckocsikat... Illetve mintha kaptunk volna az szovjet tartozás fejében is, nem?

Igen szereztünk, be a lengyelektől és a csehszlovákoktól, de azt még a rendszerváltás előtt, így lett az eredeti 31 szovjetből 138 darab. Az orosz államadósság fejében nem kaptunk harckocsikat. Akkor BTR-eket, páncéltörő rakétákat, Lada Nivákat (Határőrség) és a MiG-29-eseket kaptuk többek között.

TG
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Amúgy...

<i>"A hagyományos fegyverzetek korlátozásáról szóló bécsi CFE-egyezmény szerint Magyarország az 1995 januárjában hadrendben tartott 1016 harckocsiból 1995. november 16-a után 835 darabot tarthatott meg. A honvédségi harckocsik szovjet T-55 és T-72 típusúak. A száz darabos belarusz üzlet megvalósulása esetén a Magyar Honvédségnek száz darab T-55-ös harckocsit ki kell vonnia hadrendjéből, hogy ne sértse meg a CFE-egyezményt."</i>

Nem mintha, nem lenne 835db bőven elég, sose fog kelleni nekünk annyi, de pl. mennyi harci repülőnk lehet? Illetve miért vonatkozink ránk ua. a korlátozás, mint mondjuk Belgiumra? :) Ugyebár kicsit külön kategória...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Dudi

Már több képen, meg gyakorlatokon is láttam már rajtatok, meg a tataikon is azt a zöld mollés málhamellényt.

Az most rendszeresítve van vagy valami zugbeszerzés vagy mi az?

És mit gondolsz róla mennyire használható, mennyit bír satöbbi ?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Talán itt írtátok pár napja, hogy lesz új gyakorló, "digital boci". Erről azóta lett valami bővebb infója valakinek?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
krisss

Nekünk nem olyan van mint a Tataiaknak bár a miénk is MOLLE. Ha engem kérdezel egyiket sem veszed meg mert nem éri meg.
Én mondjuk a cégeset használom de csak azért mert ingyen adták
amúgy nem vettem volna meg(bár elég használható).Ha nagyon MOLLE mellényt akarsz akkor keresel egy FLC-t,használtan 10000 forint körül már kapsz jó állapotút itthon is.
 

carpmat

Member
2014. július 30.
92
26
18
Az én tudomásom szerint is 238 db 72-esünk volt, ebből 100 belorusz (ez az MH beszerzések egy újabb sikertörténete volt akkor).

Ebből 77 ment Iraknak, 58+22-t visznek most el a csehek és 81 marad itthon... A 34 db ha jól tudom az a szám amit az MH hosszabb távon meg akar tartani, a többi 47 kukázva lesz/megy az is az Excaliburhoz/donor.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
ms07

Én írtam még, de azóta sem találok semmi konkrétat, a logisztikai központból kéne valakit megkérdezni csak nem mostanában találkozom onnan emberrel sajnos.

Bár akitől hallottam nem bennfentes de az tuti, hogy van ismerőse arrafelé (Airsoftdepó bolt tulaja), így az információ talán nem nélkülöz minden alapot, de hivatalos forrásból még semmi sincs róla :/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Dudi
FLC-t használok jelenleg is.

Csak érdeklődtem, hogy mit sikerült beszerezni ezeknek a csodálatos szakembereknek. Az a baj, hogy a dísztök képzőben egy darab nincs belőle.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Már az is fejlődés, hogy van rendszeresítve valami használható málhamellény néhány helyen. Hódmezőn még a tártáska a divat ha nem veszel magadnak mellényt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
krisss

Szerezz neki egyet.Amúgy én láttam ezeket a mellényeket és nem vagyok elájulva tőlük.Az összes úgy állt a katonákon mint tehénen a gatya.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 965
113
:) Hát ahogy nézem megmalnoznak itt mindenkit alsó és felső szinten az öreg takokkal. Sacc per kb 48 lehet most Tatán. Oda még egyszer ennyi beférne tető alá. Csak azért mondom hogy tető alá mert a cikkben is kihangsúlyozták többször is hogy "tető alatt".
Ahogy nézem elég lepusztult állapotban vannak, bár ahogy írták van köztük beüzemelhető. A képek alapján ami látszik még hogy mind 96-os beszerzésű Belorusz példány.
Itt egy kis összefoglaló hogy honnét mennyi jött, jah és ne feledjétek hogy kb 5-10 db-ot már eladtak az összlétszámból magyar civil cégeknek illetve szét is lőttek, valamint oktatási segédletet gyártottak.
makettinfo.hu/index.php?jobb=makettek/harci/t-72_rejto/index.htm&&q=&hash=