A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Neee:DDDDD
Zokniképességnél vagyunk már:DDDD
Állítólag háború van déli határainkon,,, a szlovákok beszélhetnek most a carl Gustav-ról (remélem jól írtam), meg minden szomszéd az utóbbi 2 hónap országuk fejlesztéseiről ,, mi meg zoknizunk:DDD
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 891
113
Hát nekem van egy 100% nylon kék melegítő felsőm, na az katasztrófa, viszont van 100% pamut is a kékből, na az ritka.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 323
68 555
113
Neee:DDDDD
Zokniképességnél vagyunk már:DDDD
Állítólag háború van déli határainkon,,, a szlovákok beszélhetnek most a carl Gustav-ról (remélem jól írtam), meg minden szomszéd az utóbbi 2 hónap országuk fejlesztéseiről ,, mi meg zoknizunk:DDD

Sokra mennek a fejlesztéseikkel, olyanok mind mint az irakiak. Jó cuccok meg minden, aztán élesben fél napig bírják a muszlimokkal. :)

Mondjuk engem azért annyira nem győz meg az a Karl Gusztáv.
A Kornetünk veri. Az RPG-7 kisebb lőtávval bír, viszont a PG7VR -el még ütősebb is. Hosszú távra a Kornet jobb,rövidre 2-300m az RPG. Szerintem. De a Gusztáv az nyugati szóval biztos jobb mások szerint.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 891
113
Hát szerintem a gusztáv sokoldalalúbb mint az rpg. A kornet az meg irányított, szóval azzal felesleges keverni mert nem egy kategória.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 891
113
Persze, örök mint a szegénység. 2 verzióban van, az egyiknek nincs talpa a másiknak van.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Gyerekek, zoknifejlesztésről nem akartok trécselni?...

Feladtad a labdát. Le is csapták. :DDD


Szóval van a szuper horgászkalapunk oszt mégse áll a tejgyárnál a sor vége.:)

Ha valóban elfogadott, rendszerben van és fakultatív, hogy a bocskait, vagy azt veszi fel a honvéd, akkor felőlem rendben van a dolog.

A bézbólban nem szellőzik a fejed, a bocskainál több hely van bent. Hordtam hivatalból mindkettőt, sőt a barettet is. Én többet bézbólt fel nem veszek, azóta se hordtam olyat. Maradjon csak meg a postásoknak meg a Fluor Tomi féléknek.

Én speciel nem vagyok baseball sapesz-fan, bár hordtam régen sokat, szerettem is. De hasznosság szempontjából a boonie-t többe nézem. Fluor meg eltaknyult, de nagyon és már sok éve. :D


Mondjuk engem azért annyira nem győz meg az a Karl Gusztáv.
A Kornetünk veri. Az RPG-7 kisebb lőtávval bír, viszont a PG7VR -el még ütősebb is. Hosszú távra a Kornet jobb,rövidre 2-300m az RPG. Szerintem. De a Gusztáv az nyugati szóval biztos jobb mások szerint.


Ja, mindkettő jó cucc. Apró probléma, hogy sem Kornetünk, sem PG-7VR gránátunk nincs... :(
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
fél füllel hallottam a rádióban, hogy a honvédség feladatait bővíteni akarják vagy mi. Tud valaki erről valamit? Haderőreformálják őket határőrséggé? :D
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
A Karl Gustav egy HSN löveg, nem rakétavető. Tény hogy van póthajtásos gránátja, de akkor is csak löveg. Sem az RPG-vel sem a Kornettel nem azonos kategória. Az RPG páncéltörö gránátvető, később rakétavető, míg a kornet irányított páncéltörő rakéta.
A Karl Gustav sokkal inkább az SzPG-9-el egy család. Nem csak páncélosok elleni fegyver, de bunkerek, élőerő, és épületek ellen is használható univerzális cucc, ergo inkább amolyan könnyű tűztámogató eszköz. Tény hogy nem egy nagy durranás a cucc, de egyes képességei jól jöhetnek egy ilyen kis haderőben, arról nem is beszélve hogy manapság a többcélúság sokkal nagyobb mértékben számít.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 047
113
Már régebben beraktam, de mivel már a 314. oldalnál járunk, ezért gondoltam újra beteszem. Az adatok csak megközelítőleg pontosak , viszont arra jók, hogy felmérjük, hogy jelenleg milyen eszközök állnak a rendelkezésünkre:
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_Honv%C3%A9ds%C3%A9g_fegyverzete
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Melyik különleges alakulatunkhoz tartozik a képen a kamerának ügyesen háttal álló, magát a menekültek megtévesztésére hajléktalannak álcázó magyar harcos?

20150924migrans-drotkerites-kerites-zakany.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 891
113
Visszatérve kicsit az örök bocskai témára

Itt egy németesen szabott darab (elvileg kísérleti jelleggel)
bocs01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


éééééés egy kis horror következik:

bocsMC_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 891
113
Igen ebben egyetértek veled. Amúgy ez multis színezetű meg civil gyártmány, valaki unatkozott csak, mielőtt nekikezdünk szörnyűködni.