A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 754
2 618
113
@alfa74 Én nem össze hasonlítottam a két teherautót ,hanem egy tényt állapítottam meg hogy, felelőtlen hozzá nem értő az a illetékes aki a 30-40 éves Gaz 66 -okat üzemben tartja és a hasonló korú MAN –okat meg inkurecia raktárba helyezi. Évekig vezettem Unimog 1300 (1987.) És sokkal megbízhatóbb volt mint az előtte vezetett orosz technika. Pont.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Urak/hölgyek! Pár hónapja tart már a migráns balhé. Elfogadva , hogy MH-beléphet a buliba. Riogatás , hogy nagy a baj (ami igaz is), új honvédelmi miniszter,, szóval van változás. De miért nincs még valami,,, akármi technikai beszerzés? Nem azt mondom, hogy hirtelen gigászi beszerzések legyenek, de el kell már kezdeni a cseréket, mert sosem lesz vége! Legalább bejelenthetnék, hogy olyan dolgokat fejlesztenek, amik a határőrizethez kell, de semmi még ez ügyben sem. Borítaná a költségvetést mondjuk 60-80-100 Iveco LMV (csak írtam valamit, ami mondjuk határra is jó, meg egy esetleges háborúban sem haszontalan). lassan már a volt keleti blokkban mindenki jelent valami fejlesztést az utóbbi hónapokban, mi meg semmit! Szégyen, hogy harsogják katonáink helytállását, de eszközöket meg nem szereznek be nekik.. :(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Nem biztos hogy igazam van ,de én úgy látom, bármelyik felvételen, bárhol a határon, de még a Szerbiában járt hadihajósokon is kizárólag kevlár sisak van.
Sisakhuzat még szinte egyiken sincs, tehát újnak vélem a dolgot.
Esetleg szereztünk be nagyobb mennyiséget ?
Akkor ez is egy fejlesztés. :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Remélem,,, mert a felszerelésre is ráférne már,, főleg, hogy a TV-ben most sokat szerepelnek a katonák,, legalább erre figyelhetnének.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Szerintem csak kiosztották a raktárakból...

Hát én még mindig nem tudom, hogy mit várhatunk az új minisztertől, de szerintem sajnos semmi nagy dolgot sem..
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Anno a nèmetektől kaptunk/szereztünk be a műanyag kupakokból. De majd Dudi biztosabbat tud mondani.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 017
123 902
113
Max ha erélyesebb, akkor több pénzt tud kilobbizni, meg ha van minimális hozzáértése akkor nem tudják annyira átverni az egyes "szakértők" a kisebb beszerzéseknél.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Igen ebben egyetértek veled. Amúgy ez multis színezetű meg civil gyártmány, valaki unatkozott csak, mielőtt nekikezdünk szörnyűködni.

Tiszta szégyen hogy valaki multikemben gondolkodik, de az az átkozott szellőzőnyílás nem jutott az eszébe. Látszik, hogy nem volt soha terepen.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Az eléggé öreg. A probléma a kevlár sisakokkal a szavatosság, ami öt-tíz év között van. Utána csökken a hatékonyságuk, de hogy mennyire azt nem tudom.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az eléggé öreg. A probléma a kevlár sisakokkal a szavatosság, ami öt-tíz év között van. Utána csökken a hatékonyságuk, de hogy mennyire azt nem tudom.

Állítólag 10%-kal, de hogy ez romlik e a továbbiakban, arról nincs információ. Mindenesetre az acél bili sem állítja meg a karabélylövedéket, illetve a pisztolylőszerrel éppen csak elbír, viszont nehezebb is mint a kevlár. A kevlár ha megfogja a repeszt, és bizonyos távolságból a pisztolylövedéket, az éppen elég, főleg hogy könnyebb, meg átgondoltabb a párnázása és a szíjazása. Nekem ez a véleményem, ha katonaviselt fórumtársaim másképp gondolkodnak, akkor várom a véleményüket.