A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sőt, (legalábbis nagy tételben) az ECH kevesebb, mint 1000 dollár:
http://news.3m.com/press-release/company/us-government-order-totals-114000-enhanced-combat-helmets-3m
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Épp most bukkantam erre a mellényre. A csóka azt írja, hogy:
"ALTO Mellény 26900,-
Egyedi megrendelésre, kis példányszámban gyártott magyar termék.
1100D Cordura/Duraflex/ITW
Hadi minőség, örök darab.

Azt kapod amit a képen látsz:
-1db mellény
-3db dupla AK tárzseb
-1db medic zseb
-1db általános zseb"
A medik zseben már meg sem lepődök, ma már ismeretlen szó az hogy EÜ-zseb, de csak ámultam, mikor utility helyett általánosat írt. Van még remény a fejekben. De a tárgyra visszatérve:
WP_20150613_18_14_09_Pro.jpg

WP_20150607_21_32_45_Pro.jpg

WP_20150607_21_41_02_Pro.jpg

WP_20150613_18_05_01_Pro.jpg

WP_20150613_18_05_57_Pro.jpg


Én hajlamos vagyok arra, hogy különlegességeket pusztán kíváncsiságból megvegyek, de ez a pénz érte szerintem elképesztő drága, a harmadát éri, nagyon maximum a felét, szerintem. Látható rajta, hogy semmi érdekesség nincs a típuson, hacsaknem az, hogy kis példányszámú magyar mellény. Akinek van fölöslegben ennyi pénze, annak javasolt e kuriózum beszerzése.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
hát akkor végülis 10.000 db-ot kb 2-3 milliárdba kerül beszerezni ha jól számolom.
Ha rendszeresen, mondjuk évente beszereznénk 2-3-5 ezret, az egy fix, stabil költség lehetne, és hosszú szerződési idő esetén még olcsóbb is lehet. Ráadásul mire mindenki kap, az első sorozat élettartama lejár, ergo folyamatosan lehet cserélni a készletet. A lejártak meg kiképzésre tökéletesek.

Persze ehez egy normális méretű honvédség kellene, nem pedig ez a jelenlegi haderölködés. De ez még így is viszonylag kis tétel
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 232
125 325
113
Sima boci mintás RRV mellény, se több se kevesebb. Minősége egész jó (Már volt rajtam ilyen kipróbálásra).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 232
125 325
113
Sisakból ami az én fejemen volt az a Revision Viper 1-es 150 000 forint körüli áron van.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Sisakból ami az én fejemen volt az a Revision Viper 1-es 150 000 forint körüli áron van.

Ahhoz képest, hogy a játék bilik már belekerülnek 10000 ft-okba is, haver Schubertje 20-ért meg az én PASGT-m 14-ért szerintem nem volt drága, még ha az enyémnek már erősen lejárt a szavatossága, és a haveré is jócskán alakul.

Még milyen boci mintás mellényekkel találkoztál? A CGB-n volt róla szó, hogy vannak RRV-k, de én azt hittem azok amcsi segélyből kerültek ide, nem hazai típusok.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 152
19 042
113
Az ok.,amit írtok ,de vajon hallani már arról, a jövő évben lesz-e valami beszerzés ? Mert amikor szó volt arról, ohgy jövőre mennyivel nő a honvédelmi büdzsé, akkor említve lett, hogy 2016-ban beindulnak fejlesztések is.
De mi és mennyi ?????
Esetleg van valami publikusnak nevezhető infó erről valakinek ?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/53476_szablyak_es_ragadozok

Ezeken a képeken már nem látni acélbiliket, ez azért valami, meg úgy látom volt elég eszük most már ahhoz, hogy ha sivatagi mellényt osztanak ki, annak a színeit megtörjék egy kis zölddel. Végignézve a katonák személyi felszerelésein, azt mondom, most már megüt egy szakadár szintet, már nem szomáliai kalózoknak néznek ki. Nagy kár, hogy akiket a képeken látunk, a Honvédség harcoló létszámának a töredéke, a többi meg még mindig a "90-es évek hagyományőrzője". Az is gáz, hogy a harckocsi állomány jelentős hányada megmutatkozik a képeken, holott sehol sem látunk "igazi" páncélos köteléket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 084
59 235
113
wolfram

A dynema jó erős anyag, viszont az a probléma vele, hogy alacsony az olvadás pontja, és minél melegebb van annál gyöngébb az anyag. De gondolom sisakok esetén, mint az ECH csak a belső mag dynema, a többi egyéb, hőre kevésbé érzékeny anyag lehet.
(Az ECH-s PDF-emből kiindulva aramid)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 489
16 586
113
index fórmról:

SAM_Mechanic Creative Commons License 5 perce 112113

<i>...Csak a Magyar katonai / politikai vezetés ennyire fa...kalap?

A finn fegyveres erők most döntöttek, hogy mégsem cserélik le a haderő kézifegyvereit. Marad a 7,62x39 cal. a kevéske 5,56x45 cal mellett. Vagyis megtartják a Kalasnyikov, illetve a Galil-bázisú Valmet RK62 HAZAI gyártású fegyvereit. A Kalasnyikov is licenc gyártásban marad.

A T55-ös harckocsik is hadrendben maradnak "rohamlöveg" feladatkörben. Szintén nem vonják ki a T-72 tip. harckocsikat sem. A Saját iparuk gyárt elektronikai "csomagokat" a feljavításukra.

Teszik ezt úgy, hogy a nemzeti jövedelmük közel háromszor akkora mint Magyarországé.

Nincs mit hozzáfűzni, megérdemeljük a sorsunkat...</i>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 242
81 573
113
Galil Valmet bazisú nem fordítva azaz a finnektől koppintottak az izraeliek nem fordítva.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Úgy látom, pont témába Gyula(CGB) anyaga a Haditechnikából. Akinek nem volt még hozzá szerencséje, olvassa el.
SDC10022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SDC10030_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SDC10019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SDC10023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
wolfram

A dynema jó erős anyag, viszont az a probléma vele, hogy alacsony az olvadás pontja, és minél melegebb van annál gyöngébb az anyag. De gondolom sisakok esetén, mint az ECH csak a belső mag dynema, a többi egyéb, hőre kevésbé érzékeny anyag lehet.
(Az ECH-s PDF-emből kiindulva aramid)

Igen, amennyire tudom, úgy 60-70 fokig bírja, afölött már eléggé gyengülni kezd. Sajnos nincs minden szempontból ideális anyag, itt sem, meg más területen sem... De ez még vállalható kompromisszumnak tűnik.
Hogy használnak hozzá aramidot is, azt nem láttam eddig sehol. Be tudnád linkelni azt a pdf-et?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 084
59 235
113
Még keresem a PDF-et, és nem értem miért nem találom.
Még olyanra is emlékszem belőle, hogy 30% aramid. De ha meg lesz belinkelem :)