A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....

Na igen. Elemezve a róluk készült videókat, nem lenne po.. arcom kiállni eléjük és megmondani mit, és hogyan csináljanak. Viszont szívesen tanulnék tőlük.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="tomsinner">A kormány korábbi vállalásainál nagyobb ígéretcsomaggal készül a NATO-csúcsra, a védelmi büdzsét ugyanis nem 2022-ig tervezik emelni a GDP 1,4 százalékára, hanem 2026-ig 1,8 százalékra

Iszonyat kamu az egész. Hat éve vannak kormányon, nagyrészt kétharmaddal és a meglévő keretet se tudták értelmesen felhasználni, nem fejlesztettek semmit. Majd biztos a nagyobb költségvetés működne náluk... Másrészt az EU pénzek max 2020-ig tartanak ki, utána nem lesz. Mivel a nélkül stagnálás vagy csökkenés lesz a gazdaságban, így nyilván ha eddig nem tudtak több pénzt költeni a hadseregre, akkor később sem fognak tudni többet.</blockquote>

Sokat hallom ezt a 2020-tól nem lesz több EU-s pénz. Ez igaz? Akkor mire fogják elkölteni az országok befizetéseit?</blockquote>

Tulajdonképpen csak az a szisztéma változik ami most van az elosztási mechanizmusokban, lehet majd pénzt szerezni 2020 után is Brüsszeltől, de az uniós kohéziós forrásokból 2004 után csatlakozottak számára sokkal kevesebb (vissza nem térítendő) uniós támogatás várható.
Gyakorlatban azt jelenti, még több segget kell fényesre vikszolnunk a pénzért, gazdasági potenciál híján még jobban ki leszünk szolgáltatva a multiknak. Négy év alatt nem fogjuk behozni azt a lemaradást ami most is meg van, igen keményen.
</blockquote>

Nem igazán értem, hogy milyen szempont szerint kapják az országok a pénzeket. Régebben úgy tudtam, hogy a szegényebb országok többet kapnak vissza, mint a befizetésük, a gazdagabbak meg kevesebbet.
Viszont vannak gazdag országok is, akik akár 6X többet kapnak vissza. Pl. Belgium, Luxemburg, Portugália.
europa.eu/about-eu/basic-information/money/expenditure/index_hu.htm
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....

Azért én nem szólnám le ennyire a magyar katonákat sem.
Szerintem azért segítünk nekik a kiképzésben, mert nekik nincs kapacitásuk annyi embert kiképezni. Náluk sem mindenki olyan jó harcos. Lehet látni a videókban, hogy miket művelnek sokszor. Akik értenek a harchoz, azok már vagy meghaltak, vagy a fronton vannak és nincs idejük kiképzéssel foglalkozni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 055
113
Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....

+1
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
<blockquote rel="chimera">Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....

Azért én nem szólnám le ennyire a magyar katonákat sem.
Szerintem azért segítünk nekik a kiképzésben, mert nekik nincs kapacitásuk annyi embert kiképezni. Náluk sem mindenki olyan jó harcos. Lehet látni a videókban, hogy miket művelnek sokszor. Akik értenek a harchoz, azok már vagy meghaltak, vagy a fronton vannak és nincs idejük kiképzéssel foglalkozni.</blockquote>

+1
Bár a kurdok épp egész jól szervezettnek tűnnek, de úgy általában a muszlimok nagyon bénák. Még a szír kormányerők is pl. mint látható a videókból. Irakiakat meg inkább hagyjuk. Szaúdiak dettó.
Ezen kívül meg, bár a honvédség a technikai eszközeinek nagy része szempontjából egy rossz vicc, anakronisztikus hulladék, viszont, amennyire tudom, azért az emberek kiképzettségét tekintve eléggé rendben van. Az amcsik is a közös gyakorlatok után elismerően szoktak nyilatkozni általában rólunk (hogy ez mennyire csak olyan PR, "ami nem kerül semmibe", viszont hatásos, vagy tényleg így is gondolják, azt nyilván nem tudom...). A KMZ "combat ready" minősítéséről már nem is beszélve és az viszont kőkemény tény. És a kurdok képzését is nyilván nem az ötvenéves, pocakos önkéntes tartalékos Bélára bízzák, hanem valszeg kissé gyakorlottabb arcokra.
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
<blockquote rel="szokol96">http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?</blockquote>

Retinát és ujjlenyomatot azonosítottak vele ahogy elnézem.
A feladat nemhiába "kiemelten fontos célszemélyek elfogása". :D Elvégre elég gáz lenne, ha élesben a szomszéd zöldségárus Józsi bá' lenne elvíve mondjuk a kicsi Abdul helyett.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="szokol96">http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?</blockquote>

Retinát és ujjlenyomatot azonosítottak vele ahogy elnézem.
A feladat nemhiába "kiemelten fontos célszemélyek elfogása". :D Elvégre elég gáz lenne, ha élesben a szomszéd zöldségárus Józsi bá' lenne elvíve mondjuk a kicsi Abdul helyett.</blockquote>

Azt látom, de típust és szakszerű megnevezést nem tudok.
@dudi ? Elmondhatod mi ez?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 242
76 803
113
Még csak képen láttam én is és nem is tervezek közelebbi kapcsolatba kerülni vele.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
A jó választás az lett volna, ha nem hagyják bedőlni a hazai kézifegyver-gyártást. Aki komolyan gondolja az országa védelmét, az legalább ezt a kategóriát saját maga állítja elő (csehek, németek, franciák, lengyelek, horvátok, szerbek, osztrákok, románok. És szerintem se kéne az utolsó csúzliig importra szorulni, ergó függővé válni. Nemzetbiztonsági kockázatként értékelhető. A biztonság is pénzbe kerül, mind annyi minden más, csak a nem mindegy, mennyibe.

Viszont emelik a repült órák számát. Ötvenegy milliárd plusz.
http://magyarhirlap.hu/cikk/58184/Jelentosen_no_a_honvedseg_budzseje
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A finn Rk95 nél tudja valaki hogy oldották meg hogy a nézoke a tokfedélre kerult? A helyretoliszerkezet vége olyannyira passzentosantartja? Vagy kapott Plussz rogzitést ami fixálja a tokfedelet?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 395
113
Kis magyar színes, a Honvédség történetében. Gondolom sok meglepő nincs a történetben.

http://mno.hu/belfold/hadihajokbol-lopjak-a-gazolajat-1347243