A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
A baj: Azt is Mi fizetjük!

Érdekes, lehetséges forgatókönyvet súgtak a köreimben a "közös-gazdászok":
Multiknál bevett gyakorlat, hogy a hibákat --azok felismerése után-- még túl is tolják --szinte mindig a gyenge érdeke-érvényesítő képességű vevők "javára"--, majd a média-balhét elviszi egy nyugdíjba vonuló vezető, és így média-eladható lesz otthon a kárvallott országok politikai vezetésénél is.
...ha nem, akkor azok is buknak politikailag, némi párt-kasszás/-vezetőség kompenzációval a háttérben!

Kíváncsi leszek a végjátékra a "véletlenül" nyugdíjhoz közelítő Pappi-val.

Összegezve: bevett vész-forgatókönyv multinacionális cégeknél, hogy a --látszólagos-- kirúgás előtt a bukottnak szánt vezetővel jól megfejik a piacot, és a követelések érvényesítésére --például: politikai okok miatt ??? :oops:-- képtelen megrendelőket a valójában teljesíthetetlen megrendelésekkel,!
...a HiTron-hibrid-hidrogén-... RM 8x8"megvan"?


Érdeklődve várom a "részeredmények" híreit, hogy merre haladnak majd a folyamatok! :oops:

.
Alla én is válok...
És van köztük olyan, ami itt meglepetés lenne?
Itt mál minden meglepetés lenne számomla ami beélkezik...
 
K

kamm

Guest
Ki mást választottunk volna? Koreát a világ másik végén? A norvégokat nem nagyon érdekli a pénz és mégsema koreai harckocsit választották.
Annyi történt, hogy felültünk annak a sztereotípiának, hogy a németek bármit is szarnak ki a seggükön az azonnal 100%-os és amúgyis időben kész van.
Szerintem ezt senki nem alllitotta, de mondjuk az amerikai projectekhez viszonyitva nagysagrendekkel jobb a track recordjuk (kb az osszes military project egy iszonyat zako ideat, sokszorosaba kerul es senki nem erdekel.)

Nem, a németeknél is idő kell míg egy teljesen új dolog kiforrja magát, hogy a kb nem létező gyártási kapacitásokról ne is beszéljek. Bár hozzáteszem, hogy ez az egész világon probléma nem csak a németeknél, lásd izraeli radarok.
Vilagos, es igen, sajnos a teljesen elmeroggyant nemet politika miatt tobbszorosen kiherelt, de tovabbra is vilagszinvonalu nemet hadiipar oriasi hatranybol kezd minden versenyben. Viszont pontosan ezert volt okos taktika a gyartasukat Magyarorszagra csabitani, ami meg a haboru elott is okos huzas volt, most pedig mar egyenesen zsenialissa valhat(na ha a Foni idiota trollkodasa nem asna ala a nemzetkozi kapcsolatrendszereket.)
 
K

kamm

Guest
A baj: Azt is Mi fizetjük!

Érdekes, lehetséges forgatókönyvet súgtak a köreimben a "közös-gazdászok":
Ez a "koreid" a templom-kocsma-vegyesbolt haromszogbolt a kozepsot jelenti, ugye?

Multiknál bevett gyakorlat, hogy a hibákat --azok felismerése után-- még túl is tolják --szinte mindig a gyenge érdeke-érvényesítő képességű vevők "javára"--, majd a média-balhét elviszi egy nyugdíjba vonuló vezető, és így média-eladható lesz otthon a kárvallott országok politikai vezetésénél is.
...ha nem, akkor azok is buknak politikailag, némi párt-kasszás/-vezetőség kompenzációval a háttérben!

Kíváncsi leszek a végjátékra a "véletlenül" nyugdíjhoz közelítő Pappi-val.

Összegezve: bevett vész-forgatókönyv multinacionális cégeknél, hogy a --látszólagos-- kirúgás előtt a bukottnak szánt vezetővel jól megfejik a piacot, és a követelések érvényesítésére --például: politikai okok miatt ??? :oops:-- képtelen megrendelőket a valójában teljesíthetetlen megrendelésekkel,!
...a HiTron-hibrid-hidrogén-... RM 8x8"megvan"?


Érdeklődve várom a "részeredmények" híreit, hogy merre haladnak majd a folyamatok! :oops:

.
Ezt a sok marhasagot... megis mi koze lenne egy volt vezeto szemelyies felelossegenek egy olyan szerzodes teljesitesehez, amelyet anno a board teljes tamogatasaval irt ala, hivatalos szamokkal stb megtamasztva?
A ceg igy is, ugy is fizet, nem "fejnek" meg semmit, hanem fizetnek, ha nem tudnak szerzodes szerint szallitani.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Gyerekek ti Gáspár tevékenységét egyetlen egy fokmérő alapján tudjátok megítélni. Az pedig a média mesteri használata. Mivel azt mondott amit akart és azt láttatott amit akart.

Kurvára mindegy ki van a poszton jelenleg, ha Varga Miska nem ad pénzt akkor nem lesz bejelentés.
Biztosan jobban ismerve a hátteret és nem vitatva, hogy profibban használta a médiát, mondjuk a mostani 1 bites üzeneteknél, azért nem került magasra a léc.

Volt igény benne rá, hogy tájékoztasson és azokat,. ott ahol érdekli.
Az ő nevéhez kötődik Mo. eddigi egyik legteljesebb haderőfejlesztése , hadiipar újjáépítése.
Ezt messziről a legprofibban végezte.

Lehet van amit elbaszott, van akikkel nem jött ki jól ,számomra az érdemeiből ez semmit sem von le.
Úgy ment el, ahogy jött. A semmiből a semmibe, és villámgyorsan.
Sztem nélküle, a menedzselése nélkül sosem lett volna Mo.n ilyen haderőfejlesztés.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Gyerekek ti Gáspár tevékenységét egyetlen egy fokmérő alapján tudjátok megítélni. Az pedig a média mesteri használata. Mivel azt mondott amit akart és azt láttatott amit akart.

Kurvára mindegy ki van a poszton jelenleg, ha Varga Miska nem ad pénzt akkor nem lesz bejelentés.
Két kérdés, amire pontos választ nyilván nem adhatsz, de azt igen, hogy mennyit kell várni mire megtudunk valamit?
1.Mikor jelentik be hol lesz az 5 új helyőrség (év elejére ígérték)?
2.Mikor láthatjuk meg az első magyar LEO7-est (amit gondolom, mint a PZH-t elhozna megmutatni és visszavisznek), illetve mikor érkezik az első pár példány ami itt is marad?
Köszi, ha tudsz válaszolni :)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Biztosan jobban ismerve a hátteret és nem vitatva, hogy profibban használta a médiát, mondjuk a mostani 1 bites üzeneteknél, azért nem került magasra a léc.

Volt igény benne rá, hogy tájékoztasson és azokat,. ott ahol érdekli.
Az ő nevéhez kötődik Mo. eddigi egyik legteljesebb haderőfejlesztése , hadiipar újjáépítése.
Ezt messziről a legprofibban végezte.

Lehet van amit elbaszott, van akikkel nem jött ki jól ,számomra az érdemeiből ez semmit sem von le.
Úgy ment el, ahogy jött. A semmiből a semmibe, és villámgyorsan.
Nono, 6 evig volt rajta, es ossze is hozta, at is verte a sok kockafeju katonan meg ostoba burokratan. Nem volt az villam, sem rovid, es sokkal nehezebb lehetett, mint ahogyan eloadta (neha megvillantotta, milyen elmaradott gondolkodasmoddal kellett megkuzdenie.)

Sztem nélküle, a menedzselése nélkül sosem lett volna Mo.n ilyen haderőfejlesztés.
Nekem eleg gyanus, hogy az elbaszarintottul elmaradt HM mgmt keptelen volt megerteni, hogy a constraint structure az a HMtol kell menjen Marotheknak, aki amugy meg nem a gyarto, azaz nem rajta mulik, ha valami kesik, de nem is jogasz, ha valamit nem jol irtak meg a szerzodesben az arra tartott jogaszok stb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Nono, 6 evig volt rajta, es ossze is hozta, at is verte a sok kockafeju katonan meg ostoba burokratan. Nem volt az villam, sem rovid, es sokkal nehezebb lehetett, mint ahogyan eloadta (neha megvillantotta, milyen elmaradott gondolkodasmoddal kellett megkuzdenie.)
Ez volt a műsor része nektek, rajongóknak.

Fanboy managementből kiváló az biztos.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Ez volt a műsor része nektek, rajongóknak.

Fanboy managementből kiváló az biztos.
Így kivülről nézve a rendelkezésre álló információkkal, azért érdekes valamelyest ez a titkos jajj de valami szörnyű bűne vagyon, mert ki lehet listázni ami és ahogy végbement és ebből mint opció a szörnyű bűnre nem sok marad.

- Korrupció. Bár irtózatos pénzek jöttek mentek ezzel, gondolom nyugaton a beszerzéseknél lobbivá változva, valahogy nem tűnik ez a lehetőségnek. A keretek és beszerzések nyíltak voltak eléggé, hogy súlyos összegek ne tűnhessenek el csak úgy. És némileg kevésbé a beágyazott embernek tűnt, mint az ex századvéges, Rogán környezetéből jött Bobó.

- Nyílt kommunikáció. A társadalmának dolgozó ember önálló, a zárt politikai kommunikációs különállásból kilógó nyíltságával beszélt több kérdésről, lett légyen az technika, globális katonai és politikai állapotok, vagy akár a nemlétező magánhatalom hálózatai. Lehet csak fanboy kommunikációnak tekinteni, de azt gondolom, nem csak az volt jórészt, hanem valahol tényleges elismerés is. Amikor összefutottam vele véletlen akkor elmentem volna mellette mert elmerültem a gondolataimban, de lesodortam egy boltban egy rizstejet a halomról és az szétcsattanva szépen összebaszta a cipőjét és bár fogalma sem volt, hogy én vagyok az de ettől még nem volt más ember a reakciójában semmilyen szinten. Nem volt felülálló, hanem ugyanolyan normális mint a műsorszerepeiben, vagy az idekacsintó kommunikációjában. Pont ugyanolyan. Tehát túlzott őszinteség, túlzottan követhető kommunikáció, arrogancia nélkül, ez tűnik itt a legtöbbeknek a nagy bűnnek és hajlok én is efelé lett légyen bármivel is indokolva a történet.

- Ebből fakadó túlzott népszerűség.

- Túl ellenőrizetlen kapcsolatok kiépítése üzleti, politikai és katonai berkekben, túlzott önállóság a kérdésekben. Aminek amúgy lett eredménye minden fronton.

- Letolta a hadiipari és haderőfejlesztési programot azon a szinten amit megfogalmaztak neki a lehető legjobb eszközökkel és iparral ami elérhető volt a kitűzött, nem rajta múló ütemezéshez igazítva. Mert ebben benne volt a pénzügyminiszteri pecséttől az infrát kivitelezők tempóján át a szándékos gátakig minden tényező, miközben a gazdasági és politikai környezet erősen romlani kezdett. Szóval vagy rájött, hogy haderőt is kellene fejleszteni, de ezt határozottan leállították a menesztésével, vagy behisztiztek, hogy azért drága az eddigi és még sokminden kell és most hirtelen nem tudnak venni. Ugyanakkor elég nagy pénzek repkednek ide-oda ahhoz, hogy tudjuk, hogy de, ha prioritás lenne, akkor csak akarni kellene és tudnának venni.

- A kezdődő nehezen teljesítések és késések, amikben ugye benne van a Lynx esetében a kezdetektől erre az esély, mert papírról jött és én nem hazai hibának tartom a csúszást, egyértelmű volt, hogy az RM-nek mit mikorra kell hoznia. Vagy a Gidrán, amihez be lett iktatva az államok közé két üzletember mindkét oldalon akiknek az érdekei beleszólhatnának a teljesítésbe és mégis a harmadik fél RM okozza a csúszást.

- Azt gondolom, hogy ugyanúgy kész tervei voltak a program folytatására ami ugyanúgy pénz miatt állhatott meg és kezdtek lagymatag piackutatásba, mint ahogy a mostaniak teszik, csak ezek egyelőre tényleg abból élnek amit Maróth összehozott, meg mellé az AV-ból, amit a szakma remekül fogadott ha visszaemlékszel. Valószínűnek tartom, hogy amikor lesz zsé, az új programhoz előszedik a tervezeteit és sajátként fogják kommunikálni, csak már kihagyva a társadalom, azaz mi és a döntéshozók azaz ők, közötti kommunikációt.
 
W

Wilson

Guest
Így kivülről nézve a rendelkezésre álló információkkal, azért érdekes valamelyest ez a titkos jajj de valami szörnyű bűne vagyon, mert ki lehet listázni ami és ahogy végbement és ebből mint opció a szörnyű bűnre nem sok marad.

- Korrupció. Bár irtózatos pénzek jöttek mentek ezzel, gondolom nyugaton a beszerzéseknél lobbivá változva, valahogy nem tűnik ez a lehetőségnek. A keretek és beszerzések nyíltak voltak eléggé, hogy súlyos összegek ne tűnhessenek el csak úgy. És némileg kevésbé a beágyazott embernek tűnt, mint az ex századvéges, Rogán környezetéből jött Bobó.

- Nyílt kommunikáció. A társadalmának dolgozó ember önálló, a zárt politikai kommunikációs különállásból kilógó nyíltságával beszélt több kérdésről, lett légyen az technika, globális katonai és politikai állapotok, vagy akár a nemlétező magánhatalom hálózatai. Lehet csak fanboy kommunikációnak tekinteni, de azt gondolom, nem csak az volt jórészt, hanem valahol tényleges elismerés is. Amikor összefutottam vele véletlen akkor elmentem volna mellette mert elmerültem a gondolataimban, de lesodortam egy boltban egy rizstejet a halomról és az szétcsattanva szépen összebaszta a cipőjét és bár fogalma sem volt, hogy én vagyok az de ettől még nem volt más ember a reakciójában semmilyen szinten. Nem volt felülálló, hanem ugyanolyan normális mint a műsorszerepeiben, vagy az idekacsintó kommunikációjában. Pont ugyanolyan. Tehát túlzott őszinteség, túlzottan követhető kommunikáció, arrogancia nélkül, ez tűnik itt a legtöbbeknek a nagy bűnnek és hajlok én is efelé lett légyen bármivel is indokolva a történet.

- Ebből fakadó túlzott népszerűség.

- Túl ellenőrizetlen kapcsolatok kiépítése üzleti, politikai és katonai berkekben, túlzott önállóság a kérdésekben. Aminek amúgy lett eredménye minden fronton.

- Letolta a hadiipari és haderőfejlesztési programot azon a szinten amit megfogalmaztak neki a lehető legjobb eszközökkel és iparral ami elérhető volt a kitűzött, nem rajta múló ütemezéshez igazítva. Mert ebben benne volt a pénzügyminiszteri pecséttől az infrát kivitelezők tempóján át a szándékos gátakig minden tényező, miközben a gazdasági és politikai környezet erősen romlani kezdett. Szóval vagy rájött, hogy haderőt is kellene fejleszteni, de ezt határozottan leállították a menesztésével, vagy behisztiztek, hogy azért drága az eddigi és még sokminden kell és most hirtelen nem tudnak venni. Ugyanakkor elég nagy pénzek repkednek ide-oda ahhoz, hogy tudjuk, hogy de, ha prioritás lenne, akkor csak akarni kellene és tudnának venni.

- A kezdődő nehezen teljesítések és késések, amikben ugye benne van a Lynx esetében a kezdetektől erre az esély, mert papírról jött és én nem hazai hibának tartom a csúszást, egyértelmű volt, hogy az RM-nek mit mikorra kell hoznia. Vagy a Gidrán, amihez be lett iktatva az államok közé két üzletember mindkét oldalon akiknek az érdekei beleszólhatnának a teljesítésbe és mégis a harmadik fél RM okozza a csúszást.

- Azt gondolom, hogy ugyanúgy kész tervei voltak a program folytatására ami ugyanúgy pénz miatt állhatott meg és kezdtek lagymatag piackutatásba, mint ahogy a mostaniak teszik, csak ezek egyelőre tényleg abból élnek amit Maróth összehozott, meg mellé az AV-ból, amit a szakma remekül fogadott ha visszaemlékszel. Valószínűnek tartom, hogy amikor lesz zsé, az új programhoz előszedik a tervezeteit és sajátként fogják kommunikálni, csak már kihagyva a társadalom, azaz mi és a döntéshozók azaz ők, közötti kommunikációt.
Meg nem erősített hírsztelések szerint Maróth elefánt volt a porcelánboltban, erősen "túltolta" a hadiipar fejlesztését és eközben "néhány érzékeny tyúkszemre is rálépett" (többek között azzal, hogy jó pár esetben úgy gondolta, hogy jobban ért a szakmához mint a katonák) , miközben a honvédség személyzettel történő és egyéb fejlesztése nem haladt semerre sem, mondjuk az igazsághoz tartozik, hogy ezért a területért nem Maróth felelt, emellett az uniós pénzek ideiglenes befagyasztása illetve az uniós pénzek felhasználásának szigorítása miatt egyre több fajsúlyos NER szereplő és a hozzájuk tartozó politikus "szeretné kivenni a részét a magyar haderőfejlesztésben", többek között a "főni" ezért is vonta szorosabb ellenőrzése alá a haderőfejlesztést.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Meg nem erősített hírsztelések szerint Maróth elefánt volt a porcelánboltban, erősen "túltolta" a hadiipar fejlesztését és eközben "néhány érzékeny tyúkszemre is rálépett" (többek között azzal, hogy jó pár esetben úgy gondolta, hogy jobban ért a szakmához mint a katonák) , miközben a honvédség személyzettel történő és egyéb fejlesztése nem haladt semerre sem, mondjuk az igazsághoz tartozik, hogy ezért a területért nem Maróth felelt, emellett az uniós pénzek ideiglenes befagyasztása illetve az uniós pénzek felhasználásának szigorítása miatt egyre több fajsúlyos NER szereplő és a hozzájuk tartozó politikus "szeretné kivenni a részét a magyar haderőfejlesztésben", többek között a "főni" ezért is vonta szorosabb ellenőrzése alá a haderőfejlesztést.
És ha az elrohadt hidegháborús készletekre tekintünk, akkor lehet, hogy netalán igaza is volt. Minden amit nem kellene vennünk, az jöhetett volna abból, de mivel ránkrohasztották a megmaradtat is az egyedül felelősen fegyvertartani képes katonaurak, így ez van. Persze a haderőfejlesztést talán én vagyok aki top 10-ben valahol elhelyezkedve hiányolta és hiányolja mindvégig, ugyanakkor ugyanennyire felfogtam, hogy ami épül, az milyen színvonal, szint, lehetőség. Még most is igyekszek rámutatni, ha találok valamit, amit az én agyam be tudna illeszteni a rendszerbe, hogy bazmeg, ott van.

De nem hiszem, hogy a politikum, vagy a honvédség olyan kritikát fogalmazhatna meg, amit mondjuk én. Hiszen ahogy kezdődött, a teljes katonai morálra rátekinthettünk az itteni vitákban és amíg én a minőség, logisztika, a semmi és a top fegyverek beérkezése közti időt kitöltő, majd azután kiegészíteni képes használt technika, a globális tényleges politikai-gazdasági-közelgő háborús folyamatok tükrében, az ebből fakadó elérhető és majd elérhető csökkenő források és kapacitások és a növekvő árak tükrében és a személyi állomány felé való pár ésszerű lépés tükrében és minket akkor majd, mostmár most kötelezően érő egyre erősebb démonizálás tükrében, mindezek összefüggéseiben néztem, addig ugyanezen idő legnagyobb része alatt a katonai és gazdasági és politikai berkekből az jött, hogy úgysem lesz háború, ha lesz az nem hirtelen lesz és addig simán meglesz ami kell, mert rákészülünk, na meg a nyugati az annyira übermensch, hogy pár hét alatt felfuttatja a termelést és lesz itt heje-huja kánaán.

És mivel egyrészt Maróthtól függetlenül fut a gazdaság iparosítása, hogy felemeljék valamennyire a csicskaságból az országot, aligha lehet csak egyfajta saját hibájának elkönyvelni az iparosítás vízfejét, hiszen minden kritérium, aminek meg kellett felelnie, egyrészt ezt várta el tőle, másrészt pedig nem is hagyta volna ebből fakadóan a számára, hogy ne ezt tegye. Hiszen heje-huja kánaán volt minden elképzelésben amire építkezni tudott/lehetett. Azt gondolom, jószerével az ennek ellentmondó egyetlen forrás itt lehetett a kibicek között és az, hogy nemcsak olvasta/olvastatta, hanem jelzett, értékelt, tudomásul vett, erősen kiemeli az összes többi vezér közül, akiknek beleszólása volt/van ebbe az egészbe és akik ugyanúgy olvashattak volna itt minket, felfogva, hogy lehet, nem az elképzeléseik szerint fog a világ menni, mert annál sokkal pszichopatábbak akik rendre belesodorják ebbe. De nem olvastak és nem gondolkodtak a saját nagyszerűségükben fürödve, így az olyan ellenvélemények mint az enyém, amik amúgy támogatták és támogatják a gondolataikkal a megvalósuló beszerzéseket, csak egyszerű hétköznapi embervélemények maradtak amik ezáltal nem kaptak politikai, gazdasági, vagy katonai megmondóemberektől olyan támogatást a beleszóló posztokon, amit figyelembe kell venni.

Így végső soron arra az emberre és a csapatára lett kivetítve, hogy a kedves politikum a maga nagyszerűségében másik háborúra kezdett felkészülni mint ami jön és olyanokkal próbál megint kiegyezni, akikkel soha nem lehetett. Szóval a sok elefánt nem veszi észre, hogy szétbaszták a porcelánboltot minden téren, ezért aztán arra a figurára léptek rá, aki amúgy igyekezett a sorok között haladni amennyire engedte neki a sok forgolódó elefánt a törés-zúzás közben. És a minden térenből, ahol kezdődik Maróthnak felróható hiba, az nem az elrohasztott honvédségi technika, amiből annyian kanálgépet álmodtak, az kőkeményen a hazai politikai és pontosan ugyanannyira a honvédség hibája. A hibája, ha ebben nem akart rendet vágni, hogy 'AZ' időben megkezdett használt áthidaló technika beszerzése helyett akkor gombokért, belement a politikai szerencsejátékba a vezetés gondolatai szerint. Így képességek is hiányoznak (elég a sokat emlegetett rakétatüzérségre gondolni, pár MARS rendszerrel előrébb lennénk azóta), miközben a háború ami elkezdett mégis zajlani, azt mutatja, amiről végig beszéltem, minden technika technika.

Az, hogy az RM mint nyugati überfejlett értékesítő mégis ugyanannyira szánalmas mint az összes eddig amúgy az elájuló fanokon kívül felfogottan csak cég, az nem annyira a hibája, hiszen bárki lenne a poszton, ahogy most is vannak, az RM ugyanúgy éppen megkúrja az IFV programunkat. És bármelyik másik nyugati cég ezt tenné, ha eleget fizet neki amúgy nyugaton a politika ezért, hogy gáncsoljanak, főleg ha ehhez vagyunk láncolva mert nincs más fegyverünk, ez lenne ami más alátámasztást adna a szavaknak. Ugyanakkor az RM ha végre mehet ez a történet elméletben kellően jó dolgokat tud szállítani.

Szóval azért kihúzgálnék a vezetés helyében pár gerendát a szememből, mert Maróth a hibái ellenére messze többet igyekezett egy rendszerbe összehozni (és ez azért magasra teszi a lécet amit ebbe belefűzött) mint amit a többség tett volna a vezetők közül.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Szalay-Bobrovniczky Kristóf Fb: Modern és erős hadsereget építünk, ami képes garantálni Magyarország biztonságát. A haderőfejlesztés nemcsak a Magyar Honvédség felszereléseinek és állományának meg- és felújítását jelenti. Fontosnak tartjuk azt is, hogy a Honvédséghez kapcsolódó területeket és az infrastruktúrát is folyamatosan fejlesszük, erről tágyaltunk Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter kollégámmal.

Navracsics Tibor Fb: Közös célunk, hogy a honvédelmi fejlesztések összhangban legyenek a hazai területfejlesztési politikával. A haderőfejlesztésnek elengedhetetlen része, hogy a honvédségi infrastruktúra megújítása során szerepet kapjon a fenntartható várostérségek területfejlesztési koncepciója is. Szalay-Bobrovniczky Kristóf miniszter úrral Szolnok fejlesztési terveit tekintettük át részletesen, de több laktanya aktuális helyzetével is foglalkoztunk.

334497493_905754847332489_7878656729585177187_n.jpg
330803380_1178415159511459_6435710393114987320_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and SilvioD

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113