A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Meghallgattam majdnem végig. Összeszedetten beszélt az eddigi önmagàhoz képest. Semmi újat nem mondott, de az eddigieket nagyon. Kultúràlt interjú lett, ha valaki eddig nem figyelt rà és új a haderôfejlesztés neki, annak megfelelô minden téren.
Azt hittem hosszabb lesz.
Amit hangsúlyozott a tiszti kar fiatalításának ideológiája mellett, a GDP 2%-a nem a plafon, hanem a padló. És külön választotta mi az ami korábbi szerződés leszállítása, illetve mi, amit ő írt alá. Nyomot akar hagyni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Meghallgattam majdnem végig. Összeszedetten beszélt az eddigi önmagàhoz képest. Semmi újat nem mondott, de az eddigieket nagyon. Kultúràlt interjú lett, ha valaki eddig nem figyelt rà és új a haderôfejlesztés neki, annak megfelelô minden téren.
Azért az új eszközök felsorolásából kihagyni a nasams-t meg a radarokat... Végül is jelentéktelen eszközök...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
77 darabot adtunk Iraknak, aztán 2013-ban 104 darabot hirdettek meg eladásra, amiből 80-at a csehek vitték el 2014-ben amiből cirkusz is volt, hogy Ukrajnában mennek-e. Nem tudni hogy ki vette meg a maradék 24-et. Összesen 240 darabot vettünk belőle, párat szetlottek talán tesztnek, maradhatott 50-70 darab.
És 2014 végén Lőrincz Gábor azt mondta, hogy ami maradt, az az 1996-os belorusz beszerzésből van.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Nem mentegetem a T-72-esek végső kidobását, bár nem tudom milyen állapotúak voltak. Valszeg a javát Fletóék küldték el Irakba, nem? Azok a 2008-2010 utáni évek sajna a tűzoltásról szóltak. Az évtized közepéig nem volt pénz semmire.
Szia,

Nem, kifejezetten a "java"-bol (vagyis a belorusz beszerzesbol) egyetlen egyet sem hasznaltak el arra, hogy megmentsek a hazai hk felujitasi kepesseget USA penzen, a regebbiek kozul aldoztak fel erre 77 db-ot.

Abban igazad van, hogy utana a Fidesz hatalomrakerulesevel azonnal megallt a katonai koltsegvetes szolid novekedese, es hirtelen durvan zuhanni 1.31%-rol 0.69%-ra.

f6fde6e5-cf52-4329-9cea-0b20e7153385.jpg

bbb0fea7-efab-4741-a261-486bb427235c.jpg
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Szia,

Nem, kifejezetten a "java"-bol (vagyis a belorusz beszerzesbol) egyetlen egyet sem hasznaltak el arra, hogy megmentsek a hazai hk felujitasi kepesseget USA penzen, a regebbiek kozul aldoztak fel erre 77 db-ot.

Abban igazad van, hogy utana a Fidesz hatalomrakerulesevel azonnal megallt a katonai koltsegvetes szolid novekedese, es hirtelen durvan zuhanni 1.31%-rol 0.69%-ra.

f6fde6e5-cf52-4329-9cea-0b20e7153385.jpg

bbb0fea7-efab-4741-a261-486bb427235c.jpg
Nem vagyok egy fidesz fan, de ha az összképet nézed, ez azért magyarázható.
  • Stabil béke volt
  • De facto államcsődből indultak
  • Nato tagok voltunk már
  • Valamin spórolni kellett
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
  • De facto államcsődből indultak
Szia,

2008-2009-ben volt a vilaggazdasagi valsag, 2010-ben meg volt egy kicsi utohatasa, noha mar vege volt.

Szoval azt, hogy a 2009-es 1.31%-ot levittek 2010-ben 1.05%-ra, az indokolhatja, hogy epp tul voltak egy vilaggazdasagi valsagon, ami meg tul kozel volt, ezert inkabb ovatosak voltak.

De azt, hogy 2013-ra levittek 0.69%-ra semmi mas nem indokolhatja, mint hogy mashonnan jobban tudtak lopni. :-(

ui. nyilvan a masik 3 pontot azert nem ideztem be, mert azokkal egyetertek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Köszönöm, tudtam hogy van egy optikai távmérős, egy csomót kerestem, de nem találtam friss képet.
csobánkán is van pár optikai távmérős.
de csobánkán és ócsán is van m1 is sőt ócsán még a magyar modernizált 72 es is le van ponyvázva. fene tudja egyébként mennyi hk hagyta el az országot mert egy csomo bár el lett adva az exkaliburnak ki se vitte innen hanem magyarországon bellül értékesítette. (többek között ezért volt visszás az akkori eladás hogy a honvédség magyarba nem adta (csak nagycsomagba adta volna olcson) mig az exkalibur nagycsomagba megvette olcson töredék kocsit értékesített magyarba kistételbe ami visszahozott majdnem annyit mint a komplett nagycsomag. aminek csak a maradéka ment csehbe.
egyébként ezek az optikai távmérősök a múzeum tulajdonába vannak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Helyettes államtitkári látogatás Hódmezővásárhelyen...

Dr. Klacsmann Dávid, a Honvédelmi Minisztérium védelmi iparért és védelmi beszerzésekért felelős helyettes államtitkára tett látogatást az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár laktanyájában, Hódmezővásárhelyen.
Dienes Ádám ezredes, a dandár parancsnokhelyettese jelentésében kiemelte az infrastrukturális fejlesztéseket, az új haditechnikai és fegyverzeti eszközöket, illetve ismertette az alakulat szervezeti felépítését és feladatait.
Ezt követően a dandár katonái fegyverzet-technikai bemutatót tartottak, illetve a Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművet is megmutatták. A laktanyabejárás során a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program infrastrukturális beruházásai során elkészült épületeket tekintette meg a minisztériumi vezető.

64cae7d51292c040767267.jpg
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
csobánkán is van pár optikai távmérős.
de csobánkán és ócsán is van m1 is sőt ócsán még a magyar modernizált 72 es is le van ponyvázva. fene tudja egyébként mennyi hk hagyta el az országot mert egy csomo bár el lett adva az exkaliburnak ki se vitte innen hanem magyarországon bellül értékesítette. (többek között ezért volt visszás az akkori eladás hogy a honvédség magyarba nem adta (csak nagycsomagba adta volna olcson) mig az exkalibur nagycsomagba megvette olcson töredék kocsit értékesített magyarba kistételbe ami visszahozott majdnem annyit mint a komplett nagycsomag. aminek csak a maradéka ment csehbe.
egyébként ezek az optikai távmérősök a múzeum tulajdonába vannak.
Csobánkán mit csinálnak? Nem csak Tatán vannak hk-zók?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Csobánkán mit csinálnak? Nem csak Tatán vannak hk-zók?
csobánkán az altiszti akadémiának van van kiképzőbázisa és hegyi kiképző vezgyak pálya gyalogos járműves ennek a párja ócsa ami a tiszteknek van elsősorban az síkvidéki kiképzőbázis annak megfelelő kiképző és vezgyak pályákkal.

mind2 helyen vannak hk-k is és btr-ek is rengeteg múzeum tulajdonában lévő eszközzel egyetemben. csobánkán még komoly műszaki árokásó gépek is vannak üzemképesentartva. de vannak tankok a bakonyi kiképző központ tulajdonába is ellenerő állományába.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
ennek a párja ócsa ami a tiszteknek van elsősorban az síkvidéki kiképzőbázis annak megfelelő kiképző és vezgyak pályákkal.
Ez hol van,ez valami "új"? Már úgy értem hogy ez a régi KÜZAR,vagy valami más? Csak kérdezem! :rolleyes:
Kétszer jártam ott,de akkor ott egy őrszázad volt össz vissz,vigyázták a kerozint...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ez hol van,ez valami "új"? Már úgy értem hogy ez a régi KÜZAR,vagy valami más? Csak kérdezem! :rolleyes:
Kétszer jártam ott,de akkor ott egy őrszázad volt össz vissz,vigyázták a kerozint...
ócsán az üzemanyag lerakatot sztem most is őrzik de nem a központi raktár része már ha jóltudom.
kiképzőbázis vólt az már szerintem a rendszerváltás elött is. de NATO csatlakozásunk elött az volt az fix akkor jártam ott 1. nek
 
  • Tetszik
Reactions: éber