A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Én még hallgatóként tébláboltam mogyoródon :D
Le volt dumálva a helyi önkormányzat meg a polgárőrség alájátszani :D
Az Adoptált Huszár gyakorlaton voltak rambózások Kelet-Magyarországon, nem?
Ott volt róla szó, hogy a lakosságot tájékoztatták, hogy ne legyenek meglepődve, ha kis zöld emberkék jelennek meg...
Vagy ez valamelyik különleges gyakorlaton volt.
Vagy ezt csak álmodtam...? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 632
5 538
113
Az Adoptált Huszár gyakorlaton voltak rambózások Kelet-Magyarországon, nem?
Ott volt róla szó, hogy a lakosságot tájékoztatták, hogy ne legyenek meglepődve, ha kis zöld emberkék jelennek meg...
Vagy ez valamelyik különleges gyakorlaton volt.
Vagy ezt csak álmodtam...? :rolleyes:
Adoptált huszár...beszarás!:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 551
8 440
113
Tudtad, hogy a közel 18 tonnás PTSZ-M közepes lánctalpas úszógépkocsi akár 10 tonna terhet vagy 70 főt is képes szállítani vízen?

434838910_817090020457134_7014254807331329745_n.jpg
435900603_817090023790467_3363494345298156110_n.jpg
434760912_817090133790456_5008036968586342326_n.jpg
Ezeknek a gépeknek ki van nézve valamiféle váltó típus vagy nem igen létezik európai megfelelője?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 388
11 368
113
Ezeknek a gépeknek ki van nézve valamiféle váltó típus vagy nem igen létezik európai megfelelője?

Van ilyen:

Meg van valami nagyon hasonló török dolog is, FNNS Samur néven.

Én speciel a törököt néztem ki.

Ilyen PTSZ-M -et lehetne innoválni egy kiválósági központban.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 615
25 100
113
Ezeknek a gépeknek ki van nézve valamiféle váltó típus vagy nem igen létezik európai megfelelője?
Nincs európai megfelelője, guruló pontonhíd elemek vannak európában. Légpárnás esetleg a LCAC, de az egy batár jószág vagy a régen kivont LARC.
Nem volt véletlen, hogy a KEHOP pályázaton felújítottunk párat...
Meg kellene szerezni a licenszét és gyártani ami a csövön kifér, hasonló sincs a natoban.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
627
1 621
93
Konkrétan ilyen nincs még egy ha jól tudom - a kerekes M3 meg OTTER áll hozzá a legközelebb. Utóbbi érdemes lenne megvenni a törököktől...
Ezt a járgányt meg érdemes minél tovább rendszerben tartani...

Van ilyen:

Meg van valami nagyon hasonló török dolog is, FNNS Samur néven.

Én speciel a törököt néztem ki.

Ilyen PTSZ-M -et lehetne innoválni egy kiválósági központban.
A Török Otter nem a Német M3 liszenc változata?
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
627
1 621
93
Nincs európai megfelelője, guruló pontonhíd elemek vannak európában. Légpárnás esetleg a LCAC, de az egy batár jószág vagy a régen kivont LARC.
Nem volt véletlen, hogy a KEHOP pályázaton felújítottunk párat...
Meg kellene szerezni a licenszét és gyártani ami a csövön kifér, hasonló sincs a natoban.
Az USMC AAV7 gépei ami hasonló, de azok zárt felépitményesek, és nem "pickup" mint PTSZ-M. Esetleg cserébe AAV, de korban az se fitalabb.

1280px-170606-N-PF515-398_%2834973155842%29.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 215
113
Az USMC AAV7 gépei ami hasonló, de azok zárt felépitményesek, és nem "pickup" mint PTSZ-M. Esetleg cserébe AAV, de korban az se fitalabb.

1280px-170606-N-PF515-398_%2834973155842%29.jpg
Szerintem a 2 gèp nagyon nem hasonlít.

Hiszen az orosz azèrt csinálta a ptszt hogy jarműveket, utánpótlást szállítson vele vizeken át.

Ez meg egy partraszálló jármű.