A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Tudjuk már, hogy mi

Ez volt az a "brutális" változás amit itt hónapokkal ezelőtt beharangoztak?
Nem a nyár folyamàn folyamatosan jönnek majd ki a miniszteri rendeletek amik részlegesen szabályozzák az egészet.

Ami drasztikus eddig az a túlmunka pénzbeli ellentételezésének teljes felszàmolása. ( aki eddig se tudta kivenni a szabadságait mert annyiszor ment 24 órás szolgálatba az hogy lesz kompenzálva innentől?)

A katonák családjainak kiemelt kórházi ellátásànak megszüntetése.

És az élelmezési rendszer felszámolása. ( a kiképzéseken azért ez fàjni fog, főleg az alapkiképzésen frissen bevonultaknál)

A bérezés sötét ló mert októberig nem tudjuk ki hogy fog keresni.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Nem a nyár folyamàn folyamatosan jönnek majd ki a miniszteri rendeletek amik részlegesen szabályozzák az egészet.

Ami drasztikus eddig az a túlmunka pénzbeli ellentételezésének teljes felszàmolása. ( aki eddig se tudta kivenni a szabadságait mert annyiszor ment 24 órás szolgálatba az hogy lesz kompenzálva innentől?)

A katonák családjainak kiemelt kórházi ellátásànak megszüntetése.

És az élelmezési rendszer felszámolása. ( a kiképzéseken azért ez fàjni fog, főleg az alapkiképzésen frissen bevonultaknál)

A bérezés sötét ló mert októberig nem tudjuk ki hogy fog keresni.
Várjunk várjunk a kiképzésen résztvevők ezentúl nem kapnak étkeztetést?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and J.G.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 442
4 226
113
Ismét felteszem a kérdést...Mire költötte a magyar kormány a 2024-es évre előirányzott a GDP 2%-ra felhizlalt védelmi költségvetés időarányos részét? Mert ha e mellett a forrásmennyiség mellett is csak a sereget érintő megszorításokról hallunk már júliusban akkor ez már felveti a döntéshozó vezetők kompetenciájának kérdését.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Ismét felteszem a kérdést...Mire költötte a magyar kormány a 2024-es évre előirányzott a GDP 2%-ra felhizlalt védelmi költségvetés időarányos részét? Mert ha e mellett a forrásmennyiség mellett is csak a sereget érintő megszorításokról hallunk már júliusban akkor ez már felveti a döntéshozó vezetők kompetenciájának kérdését.
Annyi mindent vesznek el a katonákról hogy ne csodalkozzanak fent ha baj van nem veszik majd fel a telefont
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Ismét felteszem a kérdést...Mire költötte a magyar kormány a 2024-es évre előirányzott a GDP 2%-ra felhizlalt védelmi költségvetés időarányos részét? Mert ha e mellett a forrásmennyiség mellett is csak a sereget érintő megszorításokról hallunk már júliusban akkor ez már felveti a döntéshozó vezetők kompetenciájának kérdését.
Nem kell aggódni, a honvédelem nincs egyedül a sz@rban, az egészségügy vele tart.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Soha nem írtam, hogy minden fasza, azt se írtam, hogy egy tál rizsért dolgozom. Érdekes, hogy mi marad meg. Ez olyan lehet mint a magyar haderő helyzete a szemedben. Szelektív.
Azt is írtam a magyar haderő helyzetéről, hogy ég és föld a különbség a 10 évvel ezelőtthöz képest (dudi által berakott kép egy 2015-ös gyakorlatról pl)
Csak én azt is tudom, hogy mi volt a terv és mi az ami realizálódott belőle és mi az ami nagyon elmászott prioritásilag.
Te a helyzetünkből annyit látsz amit mutatni akarnak neked.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Soha nem írtam, hogy minden fasza, azt se írtam, hogy egy tál rizsért dolgozom. Érdekes, hogy mi marad meg. Ez olyan lehet mint a magyar haderő helyzete a szemedben. Szelektív.
Örülök, hogy megbecsülik a munkádat (tényleg, azért annyi munkaóra után amit írtál ez a minimum).
Viszont itt a viszonyítási alap inkább a környező országok katonai juttatási rendszere kellene, hogy legyen szerintem.
Mivel ezt te is elismerted, hogy ezeket jelen helyzetében az országnak nem annyira optimális leépíteni.

A kérdés amit fel kell tenni, akarunk értelmezhető méretű haderőt? Mert így azért nehéz lesz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 204
9 335
113
Azt is írtam a magyar haderő helyzetéről, hogy ég és föld a különbség a 10 évvel ezelőtthöz képest (dudi által berakott kép egy 2015-ös gyakorlatról pl)
Csak én azt is tudom, hogy mi volt a terv és mi az ami realizálódott belőle és mi az ami nagyon elmászott prioritásilag.
Te a helyzetünkből annyit látsz amit mutatni akarnak neked.
Azt nem tudhatod, hogy én mibe látok és mibe láttam bele. Mondjuk nem is vágok fel vele. Soha nem írtam, hogy minden ok, soha nem írtam, hogy nincs mit tenni a haderővel. Azt viszont most is tartom, hogy a folyamatos károgás amit itt nagyon megy káros és felesleges.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Azt viszont most is tartom, hogy a folyamatos károgás amit itt nagyon megy káros és felesleges.
Ez is igaz de a struccpolitika épp olyan káros és a problémák meglesznek attól, hogy nem beszélünk róla.
És ez inkább káros.
Na mindegy. Nem akartam személyeskedni.
Értsünk egyet, hogy nem értünk egyet.

Béke.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
  1. csak az a megváltozott munkaképességű honvéd lesz jogosult kiegészítő rokkantsági támogatásra, aki – a korábban 1 év helyett – 15 év szolgálati viszonnyal rendelkezik és az egészségi állapota nem éri el a 30 százalékot,
  2. szintén változik egy, a honvédeket érintő rendelet, a korábbi szerint legfeljebb 1 évig kellett, de mostantól 10 évig kell szolgálati viszonyt fenntartani a tanulmányi szerződéshez.

1. ennek mi értelme? hány érintett van? mi a célja ennek? terjedelmes faszság, már elnézést, 14 év jogviszonnyal valaki lerokkan, kapjon már pluszt. Kb garantált, hogy benne volt a hivatás is az okban. ha meg 50 embernek nem, de 20nak igen, és most az a 20 emiatt elveszti... hát inkább ne veszítsék el. Igazi majom volt, aki kitalálta, már elnézést.

2. ez jogos.

Nem a nyár folyamàn folyamatosan jönnek majd ki a miniszteri rendeletek amik részlegesen szabályozzák az egészet.

Ami drasztikus eddig az a túlmunka pénzbeli ellentételezésének teljes felszàmolása. ( aki eddig se tudta kivenni a szabadságait mert annyiszor ment 24 órás szolgálatba az hogy lesz kompenzálva innentől?)

A katonák családjainak kiemelt kórházi ellátásànak megszüntetése.

És az élelmezési rendszer felszámolása. ( a kiképzéseken azért ez fàjni fog, főleg az alapkiképzésen frissen bevonultaknál)

A bérezés sötét ló mert októberig nem tudjuk ki hogy fog keresni.

A túlmunka az kibaszás. Értem én, hogy pénz nincs kifizetni, ember meg nincs lecsúsztatni, de akkor az a megoldás, hogy ingyér dolgoztatjuk az embereket?
Bocs, oldják meg.

Kórházi - megint egy kedvezmény elvétele. És akkor még lásd fenti túlmunka dolog is. Persze, a dolgozó nép hátán fát lehet vágni, de hát meddig.


Az élelmezési rendszer - hááááát. Na ez azért teljes sötétség. Le akarják építeni a sereget, vagy mi van?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 386
93
Akkor lesz kaja ha kintalvás van és a napi 12 órát meghaladja a kiképzési idő és csak és kizárólag a központi nagy gyaktereken. A helyőrségieken már nem fog.
Alapkiképzés nem kiképző bázison van és nem haladja meg a tiszta kiképzési idő a 12 órát/nap

Lemaradtam. Már nem bentlakásos az alapkiképzés ahol reggeltől estig le vagy kötve és csak hétvégi hazautazás van, cserébe el vagy látva mindennel kb?

És akkor az alapkikesek hogyan oldják meg a kaját?? Kijárnak este boltba vásárolni? Légyszi homályosíts fel mert ez nekem egyszerre új és nagyon abszurd
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Lemaradtam. Már nem bentlakásos az alapkiképzés ahol reggeltől estig le vagy kötve és csak hétvégi hazautazás van, cserébe el vagy látva mindennel kb?

És akkor az alapkikesek hogyan oldják meg a kaját?? Kijárnak este boltba vásárolni? Légyszi homályosíts fel mert ez nekem egyszerre új és nagyon abszurd
Ez július elsejétől van és mindenkinek új és abszurd.
Be kell majd fizetniük menzára ha bent vannak a laktanyában. Este kimenőt kapnak 2 órát ott tudnak majd vásárolni.

De remélem ez még alakul valamit.