A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 814
5 534
113
Akkor nekem simán menne jó megjegyzem én fiatal vagyok és edzek az lenne a szégyen hogy ha nem menne :rolleyes: De majd edzésen ki próbálom ezt
Ajánlom a súlymellényt. Én 20 kg-at használok, és mellé még kettlebellt, vagy egyéb aggatékokat.

Azért linkeltem, mert illene ennél magasabbra helyezni a lécet katonáéknál, ezt bármelyik nem fotelharcos férfi/fiú körberöhögi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 162
113
Ajánlom a súlymellényt. Én 20 kg-at használok, és mellé még kettlebellt, vagy egyéb aggatékokat.

Azért linkeltem, mert illene ennél magasabbra helyezni a lécet katonáéknál, ezt bármelyik nem fotelharcos férfi/fiú körberöhögi.
A jelentkezők java még a 3200 méter sportruhásba is beledöglik. Meg a mondjuk a társadalom bő 90%-a is.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 626
8 683
113
Ajánlom a súlymellényt. Én 20 kg-at használok, és mellé még használok kettlebellt, vagy egyéb aggatékokat.

Azért linkeltem, mert illene ennél magasabbra helyezni a lécet katonáéknál, ezt bármelyik nem fotelharcos férfi/fiú körberöhögi.
Gondolkoztam már a sulymellényen :hadonaszos:
De aztán mindig eszembe jut hogy így is nagy teher nyomja vallaim hogy ilyen jól nézek ki edzésen többet lehet nem birnek el:rolleyes:
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 814
5 534
113
A jelentkezők java még a 3200 méter sportruhásba is beledöglik. Meg a mondjuk a társadalom bő 90%-a is.
De törekednek a bekerültek szintjének emelésével?
Az én századom vezetősége sportmániás volt, viszont aki megugrotta a maximum szintet az nyugodtan sportolhatott saját belátása szerint a következő felmérőig.
Nagyon jól szórakoztunk és inspiráltuk egymást/vetélkedtünk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
A jelentkezők java még a 3200 méter sportruhásba is beledöglik. Meg a mondjuk a társadalom bő 90%-a is.

Azért ez elég megdöbbentő, gondolva hogy az új fiúk életkorban, a 20-as éveikben vannak alapvetően. Úgy emlékszem, nálunk 13 perc volt a norma, 3000 méter lefutására, gyakorlóban, bakancsban. A 90+ fős századból, 2-3 fő kivételével mindenki letudta szintidőn belül. Na ez volt régen, mikor nem volt ennyi hülye kaja nem volt okostelefon és lap top. :)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 626
8 683
113
Azért ez elég megdöbbentő, gondolva hogy az új fiúk életkorban, a 20-as éveikben vannak alapvetően. Úgy emlékszem, nálunk 13 perc volt a norma, 3000 méter lefutására, gyakorlóban, bakancsban. A 90+ fős századból, 2-3 fő kivételével mindenki letudta szintidőn belül. Na ez volt régen, mikor nem volt ennyi hülye kaja nem volt okostelefon és lap top. :)
Más generáció ti meg anno egész nap kint játszottatok fociztatok (meg én is) de az utánunk jövök már kevésbé és ez az allopessegen látszik meg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 162
113
De törekednek a bekerültek szintjének emelésével?
Az én századom vezetősége sportmániás volt, viszont aki megugrotta a maximum szintet az nyugodtan sportolhatott saját belátása szerint a következő felmérőig.
Nagyon jól szórakoztunk és inspiráltuk egymást/vetélkedtünk.
Igen.
A hódmezőre bevonult banda egész jó lett úgy néz ki. Motivàltak és akarják csinálni.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 638
5 588
113
Ajánlom a súlymellényt. Én 20 kg-at használok, és mellé még kettlebellt, vagy egyéb aggatékokat.

Azért linkeltem, mert illene ennél magasabbra helyezni a lécet katonáéknál, ezt bármelyik nem fotelharcos férfi/fiú körberöhögi.
Az a terv hogy bejön a nokedli és itt bent lesz belőle Rambo. (Egyébként nem tudna felszerelni kb senki...:/ )
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
Ja nekem az első bakancsban futásnal (5km volt) lejött a lábamról az összes korom szóval nem olyan buli az
Megjegyzem azután a futás után szerelnek le mindig sokan :)

Én úgy emlékszem, a jó bakancsos futás és harcászkodás, hogy ne menjen rá a lábfej bőre, a következő volt. Alap hogy ne friss új legyen a lábbeli, hanem betört. Valamint a surranó fűzőjét teljesen feszesre kellett meghúzni, hogy a bakancs tapadjon a lábfejre. Az esetben nem volt semmi baj.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 371
113
400m "fegyveres futást" szerintem bármelyik gyakteres nap lefutottuk többször is annyi nehezítéssel hogy még biztosítani is le kelett menni majd felállni ezzel igaz megszakítva a métereket. a 4000m is simán le volt talpalva többször egy gyakteres nap.
ez egyébként tényleg alap
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 289
9 532
113
Azért ez elég megdöbbentő, gondolva hogy az új fiúk életkorban, a 20-as éveikben vannak alapvetően. Úgy emlékszem, nálunk 13 perc volt a norma, 3000 méter lefutására, gyakorlóban, bakancsban. A 90+ fős századból, 2-3 fő kivételével mindenki letudta szintidőn belül. Na ez volt régen, mikor nem volt ennyi hülye kaja nem volt okostelefon és lap top. :)
Amikor én 20 éves voltam kb minden második fiatal sportolt ( még vidéken is). 20-30% igazolt volt, vagyis versenyszerűen sportolt. Na most meg lehet nézni.