A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 050
5 531
113
Gondolom nem jött jól a sajtóvisszhang. :D Nem tudom mire számítottak egyébként. Főleg hogy mióta a fészbúkon pár csoportban terjesztik a valóságot a fegyveres szervek állapotáról, hogy hogyan nem lesz ebből botrány.
Arról lehet tudni, melyek ezek a fészbúk csoportok, nyilvánosak? Jó lenne már tisztán látni, hiszen azt tudjuk, hogy katasztrofális a helyzet, de a mértékét csak elképzelni tudjuk a bajoknak, vagy még azt sem...Lehet, hogy ez is kell minél nagyobb nyilvánosság és minél több katona aki mer beszélni a valós helyzetről, hogy ne lehessen tovább hazudozni és elkenni a bajokat...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 534
121 358
113
Hát konkrétan a határos meg poéncsoportokra gondoltam.
Mindegyiken rengeteg dolog kijött és nagyon sokszor a nyilvánosság miatt javult az ellátás a határon.
Major Payne megmondja, rendőrök katonák veleteTEK vagyunk csoport, Katonahumor produkció, Tackleberry őrmester stb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
BTR kuka, egy tervezési zsákutca.
BTR kuka, egy tervezési zsákutca.
Lövésszállítónak igen.
Egy magas szinten automatizált toronnyal és két fő kezelővel egészen hasznos (és elterjedtsége miatt igencsak olcsó!) fegyvert kapunk.
100 darab Nona-SKV igen komoly lenne.
Kubában a BTR-60-ra képesek voltak harckocsilöveget rakni és működik.
 
S

szpg9

Guest
Szerintem a BTR-nél szarabb, mikor egy PSZH-ban kellett kuporogni annyi lövésznek, mint egy BMP-1-ben. Ott a toronylövésznek volt a legtöbb helye...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Szerintem a BTR-nél szarabb, mikor egy PSZH-ban kellett kuporogni annyi lövésznek, mint egy BMP-1-ben. Ott a toronylövésznek volt a legtöbb helye...
Főleg, ha 183 cm magas vagy, de ezt a 152 cm magas őrmesteredet nem érdekli! :D De legalább könnyen kiadtam a géppuskát, ha tisztítani kellett.(általában minden délután, ha már a laktanyából nem lehetett kigurulni velük)
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
  • Tetszik
Reactions: endre and ragnar

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ugyanaz pepitában, konkrétumok nélkül.
http://magyaridok.hu/belfold/kozel-szazmilliard-forintbol-fejlesztik-honvedseget-1701895/
Nem sok új van bennük.
Laktanya-felújítás kezdődik Tatán, Hódmezővásárhelyen és Szolnokon, a légi, légvédelmi, a földi, tüzérképességek fejlesztése a katonák egyéni felszerelése etc. blablablabla.
A zöme úgyis elmegy személyi kiadásokra, mellé elővesznek néhány D20-ast aztán megvót a fejlesztés.
An-26 csere, Kub-utód sehol, és még sorolhatnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 075
66 794
113
Lövésszállítónak igen.
Egy magas szinten automatizált toronnyal és két fő kezelővel egészen hasznos (és elterjedtsége miatt igencsak olcsó!) fegyvert kapunk.
100 darab Nona-SKV igen komoly lenne.
Kubában a BTR-60-ra képesek voltak harckocsilöveget rakni és működik.
Szerintem feléltük az alkatrész készleteket, valami 100 -150 db körüli mennyiség volt utoljára használatban. Pótalkatrészt meglepne ha rendeltek volna az utóbbi 20-25 évben hozzájuk bármikor is. És ez a fő gonad szerintem,ezért a kuka,na meg mert orosz technika és ők most a túloldalon vannak. Érdekes módon Szíriától a Krímig, Donyecktől Vlagyivosztokig mindenhol használják. Ha annyira xar lett volna nem csinálnak belőle ekkora szériát, és a váltótípusok se futottak be nagy sikert a 80-ashoz képest. Nem IFV.-nek kéne használni. Vagy az oroszok kisebbek? BRDM-ből is pofás APC-t hegesztettek a beloruszok, nem vagyubnkabban a helyzetben hogy az utolsó morzsát is kidobjuk. Bár igazából már nem osz vagy szoroz itt semmit. Több száz darab rozsomákot meg terrexet meg mit tudom én mit nem fogunk venni , sportrepülő képesség meg hímző,rendezvényszervező,vitorlás stb a fő profil, az APC túl nehéz ebbe. 5-6 teherautó,(lőszert hutrcolni minek a rába, sima teherautóból 6-ot veszel azon az áron) 2 targonca, 1 busz, 2 manitou ezek a fegyverek. Még a Rába VZF se kerül beszerzésre.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 277
3 762
113
Ez a két kép ott készült...itt már az látszik, hogy még a támogató egységek is az új AK-63MA-val vannak felszerelve...vagy ez csak a gyakorlat miatt van?
kep.php

kep.php

Kérdés...
Ezért használnak a Bercsényiek M4A1-et, meg MP5-öt mert nem lehetett kütyüket rakni az AK-63F-re és AK-63D-re?
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Elhanyagolható mértékben nőt... :D! Csak 25%-al,ahelyett hogy könnyebbb lett volna kapott +1 kilót. Egyébként elfogytak a 63D-k hogy előszedték pár éve a fatusást?
En nem probaltam, de azt mondjak, hogy a fatusas jobb, a D-t harckocsizoknak, parancsnoki fegyvernek (meg persze desszant) szantak es nem valt be, normal karabelynak jobb a fatusas, a 63F az alap es ezt modernizaltak (alitolag 7700 darabot) 63MF-e.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ez a két kép ott készült...itt már az látszik, hogy még a támogató egységek is az új AK-63MA-val vannak felszerelve...vagy ez csak a gyakorlat miatt van?
kep.php

kep.php

Kérdés...
Ezért használnak a Bercsényiek M4A1-et, meg MP5-öt mert nem lehetett kütyüket rakni az AK-63F-re és AK-63D-re?
Bercsenyi spec. alakulat, ezert kaptak szep uj fegyvert. A 'normal' alakulatok meg vagy AK63F-t hasznalnak vagy a modernizalt valtozatat az AK-63MF / AK-63MA-t. A D-sek ugy latom kikopoban vannak, de meg hasznaljak azokat is. (AMD meg talan mar gyakorlatilag nincs rendszerben, esetleg a rendorsegnel gondolom)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 534
121 358
113
Bercsenyi spec. alakulat, ezert kaptak szep uj fegyvert. A 'normal' alakulatok meg vagy AK63F-t hasznalnak vagy a modernizalt valtozatat az AK-63MF / AK-63MA-t. A D-sek ugy latom kikopoban vannak, de meg hasznaljak azokat is. (AMD meg talan mar gyakorlatilag nincs rendszerben, esetleg a rendorsegnel gondolom)
Mibe vannak a D-k? XD Kopnak csak nem kifelé hanem el. A modernizált Ak 2 veruiójából (ami az egyik szar) összesen ha 200 darab van. A Bercsényi amerikai fegyvereket használ, a volt könnyű vegyes még magyart. A leggyakoribb fegyver a 63D még mindig.

Kissé túlzott optimizmussal szemléled ezt az egészet. A honvédelem.hu-ra csak röhögni érdemes felmenni.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Mibe vannak a D-k? XD Kopnak csak nem kifelé hanem el. A modernizált Ak 2 veruiójából (ami az egyik szar) összesen ha 200 darab van. A Bercsényi amerikai fegyvereket használ, a volt könnyű vegyes még magyart. A leggyakoribb fegyver a 63D még mindig.

Kissé túlzott optimizmussal szemléled ezt az egészet. A honvédelem.hu-ra csak röhögni érdemes felmenni.
Szoval csak 200 darab van modernizalva? Mindenhol 7700 -rol van szo, es a fenti kepeken is az van. Mondjuk lattam D-ket is mostanaban keszult kepeken, de sokkal gyakrabban fatusast. De most tenyleg csak 200 lett modernizalva?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 044
78 487
113
Szoval csak 200 darab van modernizalva? Mindenhol 7700 -rol van szo, es a fenti kepeken is az van. Mondjuk lattam D-ket is mostanaban keszult kepeken, de sokkal gyakrabban fatusast. De most tenyleg csak 200 lett modernizalva?


A D az általános karabély az F pedig a rajparancsnoki!Azt pedig leírták mennyi modernizált van.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 075
66 794
113
En nem probaltam, de azt mondjak, hogy a fatusas jobb, a D-t harckocsizoknak, parancsnoki fegyvernek (meg persze desszant) szantak es nem valt be, normal karabelynak jobb a fatusas, a 63F az alap es ezt modernizaltak (alitolag 7700 darabot) 63MF-e.
Nem tudom, én elég jókat lőttem D-vel annak idején. Miben jobb a fatusás?