A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Keress rá a 44M tábori egyenruhára...
Vagy akkoriban is a szovjetek diktáltak???
ugyan csak keveri a magyaros díszviseleteket (most épp a bocskait) és azok viseleti kiegészítőit egy tök más témával :) bár tény a világháborús bocskaik jó része szemellenző nélküli volt, de pl a hegyivadászok azzal használták,
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 876
113
19665326_1926400310937257_7739532062420864947_n.jpg
Migráns?
Amúgy egy kérdés, minden bakán tábornoktól a közlegényig munkavédelmi szemüveget látok. Lehet van pár spécibb, drágább, jobb változat de gondolom xar olcsóból van több. Én napi szinten muszájból hordok ilyen xart és rendesen szétbaxxa az ember szemét , rendesen káprázik a szemem benn 12 óra meló alatt. Nélküle százszor jobb, és vagy 5-6 féle változatot hordtam már az évek alatt+ átlátszót és sárgát is. Én speciel rühellem, most ezek azért hordják mert munkavédelmileg kötelező nehogy a pofájába robbanjon valami és megvakuljon, vagy sikk ez, vagy mi ez? Egyszer lövészeten a Makarov lőszer visszapattant és vagy 5 cm-el húzott el a fülem mellett ,akkor jól jött volna, de ezekben a tucat xarokban képtelenség ellátni egy 400m mell alakig.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Ez azért messze állt formára:
fe29_2_big.jpg


Ezektől:
55aceaa59407d.jpg


Abban a formában, amiben ma ismerjük, ez a sapka a Néphadsereg kreálmánya.


Hülyeséget írtál, mert ez a sapka, a Néphadsergben is a nemzeti jelleget emelte ki, pedig akkor ez nem volt divat. Egyébként nézd meg eztr a világháborús sapkát...

Gebirgs.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hülyeséget írtál, mert ez a sapka, a Néphadsergben is a nemzeti jelleget emelte ki, pedig akkor ez nem volt divat. Egyébként nézd meg eztr a világháborús sapkát...

Gebirgs.jpg

Igen, a hegyivadász sapka, ezt akartam írni én is, hogy volt egy hasonlóan kimelt sapkarózsájú sapka a királyi honvédségnél. A nemzeti jelleg kiemelése, viszont szovjet parancsra történt és az NDK-ban kezdődött. Az egyik szovjet pártfőtitkár volt ott látogatáson és megkérdezte, hogy a német katonák miért nem néznek ki németnek. Na azután hozták vissza az NDK-ba a németes jellegű egyenruhákat, meg szedték elő az utolsó háborús fejlesztéseket, például sisak fronton és ennek a kvázi ukáznak volt következménye egy új sapka kreálása bocskai néven. A korai szériás szovjet bocskai-k ennek a hegyivadászsapkának a legközelebbi leszármazottai, különös tekintettel a szemellenző kialakítására (eredetileg bőr, a néphadseregben már műanyag). De egyik sem követi az eredeti szabásmintáját, azt teljesen újraalkották.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Tényleg olyan borzasztó a viselete ? Vagy inkább nem olyan divatos ma már ? Végül is az utolsó darab ruha, ami a hagyományok szerinti a mai gyakorló ruházatban. Az amerikai tengerészgyalogos sapka, na az valami ritka ronda darab. :) Gondolom ott is valami hagyomány miatt maradt meg, vagy amiatt ilyen.
Megnézted a Combat Gear-es ide linkelt cikkeket? Ott átbeszéltünk mindent, mi a baj a bocskaival.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 876
113
Nincs a viselésével semmi baj.Csak nem szép.
Háát, ha egy mai katona nem tudja értékelni és nem büszke arra a fejfedőre amiben az öregapja a Donnál feküdt, meg az üköregapja a Kárpátokban akkor tényleg nincs értelme ennek a katonásdinak. Ha az a legnagyobb baj hogy nem bézból sapka ,meg horgászsapka, mert most az a sikk, háát... Az átkosban is megmaradt pedig akkor meg tuti a pilotka volt az álom sokaknak. Mondjuk az első vh-s típus kicsit alacsonyabb volt kialakításra szerintem.
De örüljetek neki hogy nem egy ilyen kakastaréjt kell hordanotok:
Wagah-Border-310x165.jpg
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Migráns?
Amúgy egy kérdés, minden bakán tábornoktól a közlegényig munkavédelmi szemüveget látok. Lehet van pár spécibb, drágább, jobb változat de gondolom xar olcsóból van több. Én napi szinten muszájból hordok ilyen xart és rendesen szétbaxxa az ember szemét , rendesen káprázik a szemem benn 12 óra meló alatt. Nélküle százszor jobb, és vagy 5-6 féle változatot hordtam már az évek alatt+ átlátszót és sárgát is. Én speciel rühellem, most ezek azért hordják mert munkavédelmileg kötelező nehogy a pofájába robbanjon valami és megvakuljon, vagy sikk ez, vagy mi ez? Egyszer lövészeten a Makarov lőszer visszapattant és vagy 5 cm-el húzott el a fülem mellett ,akkor jól jött volna, de ezekben a tucat xarokban képtelenség ellátni egy 400m mell alakig.
Akinek fontos a szeme, annak nem árt viselni ezt. Én még bringára is munkavédelmi szemüveget hordtam, általában sötétítettet, más időben víztisztát.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 456
113
Migráns?
Amúgy egy kérdés, minden bakán tábornoktól a közlegényig munkavédelmi szemüveget látok. Lehet van pár spécibb, drágább, jobb változat de gondolom xar olcsóból van több. Én napi szinten muszájból hordok ilyen xart és rendesen szétbaxxa az ember szemét , rendesen káprázik a szemem benn 12 óra meló alatt. Nélküle százszor jobb, és vagy 5-6 féle változatot hordtam már az évek alatt+ átlátszót és sárgát is. Én speciel rühellem, most ezek azért hordják mert munkavédelmileg kötelező nehogy a pofájába robbanjon valami és megvakuljon, vagy sikk ez, vagy mi ez? Egyszer lövészeten a Makarov lőszer visszapattant és vagy 5 cm-el húzott el a fülem mellett ,akkor jól jött volna, de ezekben a tucat xarokban képtelenség ellátni egy 400m mell alakig.
Általában ESS,Okley Wilex védőszemüveget hordanak...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Háát, ha egy mai katona nem tudja értékelni és nem büszke arra a fejfedőre amiben az öregapja a Donnál feküdt, meg az üköregapja a Kárpátokban akkor tényleg nincs értelme ennek a katonásdinak. Ha az a legnagyobb baj hogy nem bézból sapka ,meg horgászsapka, mert most az a sikk, háát... Az átkosban is megmaradt pedig akkor meg tuti a pilotka volt az álom sokaknak. Mondjuk az első vh-s típus kicsit alacsonyabb volt kialakításra szerintem.
De örüljetek neki hogy nem egy ilyen kakastaréjt kell hordanotok:
Wagah-Border-310x165.jpg
Ez amúgy nem "díszelgő sapka"?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Általában ESS,Okley Wilex védőszemüveget hordanak...

Szemüveg viselése még egy gyárban is kötelező, ahol pl., forgácsolnak. Nálunk, targoncához is van, napszemüveg rendszeresítve. Na én nem viselem, mert nekem saját van, napra sötétedő lencsével.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 876
113
Ez azért messze állt formára:
fe29_2_big.jpg


Ezektől:
55aceaa59407d.jpg


Abban a formában, amiben ma ismerjük, ez a sapka a Néphadsereg kreálmánya.
Ez gyakorlatilag ugyanaz mint a műanyag simléderes. Nekem is volt olyan, éppúgy ki lehetett gombolni és le lehetett engedni a szélét mint a Horthy korabelit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 876
113
Általában ESS,Okley Wilex védőszemüveget hordanak...
Mindenki? Az egész Honvédség? Vagy a mi puhos tábornokaink és a jenki él alakulatok? Na most két hétig itthon leszek de ha visszamegyek megnézem milyen cégek termékeivel gyötörnek minket. Mondjuk valami Lux optical meg Uvex rémlik a sok közül.