A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

szpg9

Guest
MEG A SZOCKÓBAN EGY KÉT NAGY LAKTANYÁT ISMERTEM TAPOLCA NAGYATÁD, MIND EL VOLT KÜLÖNÍTVE A CIVIL SZFÉRÁTÓL 3-4 KM-RE LEGALÁBB SZERENCSÉRE ITT MŰKÖDÉSE ALATT MAGYAR LŐSZERRAKTÁR ROBBANÁSRÓL NEM HALLOTTAM. GYEREKKOROMBAN CSAK A VESZPRÉMI SZOVJET LAKTANYA LŐSZERRAKTÁRA ROBBANÁSÁRÓL TUDOK, OTT TÖBB HALOTT IS VOLT A CIVILEK KÖRÉBEN, MERT A FELROBBANÓ GRÁNÁTOK MEGSZÓRTÁK REPESSZEL A VASÚT ÁLLOMÁST.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 151
19 041
113
MEG A SZOCKÓBAN EGY KÉT NAGY LAKTANYÁT ISMERTEM TAPOLCA NAGYATÁD, MIND EL VOLT KÜLÖNÍTVE A CIVIL SZFÉRÁTÓL 3-4 KM-RE LEGALÁBB SZERENCSÉRE ITT MŰKÖDÉSE ALATT MAGYAR LŐSZERRAKTÁR ROBBANÁSRÓL NEM HALLOTTAM. GYEREKKOROMBAN CSAK A VESZPRÉMI SZOVJET LAKTANYA LŐSZERRAKTÁRA ROBBANÁSÁRÓL TUDOK, OTT TÖBB HALOTT IS VOLT A CIVILEK KÖRÉBEN, MERT A FELROBBANÓ GRÁNÁTOK MEGSZÓRTÁK REPESSZEL A VASÚT ÁLLOMÁST.

Ok. Hát akkor passz. Mondjuk a szombathelyi laktanya is városon kívül volt, az is kb. 2-3 km-re, a lakott részektől. Na, most luxusbörtön. :) De a lőszerraktár az messze volt. Kézifegyver lőszer volt, az őrségnek, az ÜTI szobánál. Illetve ha jól emlékezem, az M zárolt BMP harcjárművekben benne voltak a bontatlan gépkarabély és PKM lőszeres dobozok, meg járművenként, egy láda kézigránát. Azokat viszont senki nem babrálta. le voltak zárva.
 
S

szpg9

Guest
SÚLYMAKETTEK, SZERINTEM SEMMI ÉRTELME NEM LETT VOLNA ANNYI SÚLYMAKETTNEK, MINT AMENNYIVEL ELÁRASZTOTTAK BENNÜNKET. A 120-AS AKNAVETŐ LŐSZERES TEHERAUTÓK IS DUGIG MEG VOLTAK PAKOLVA LŐSZERREL, FALÁDÁKBAN, DE A MI GAZ-66 AUTÓINKBA IS JUTOTT KARABÉLYLŐSZER, KÉZIGRÁNÁT, MEG BELÁDÁZOTT PCT. RAKÉTA (FAGOT). ÉRDEKESSÉGKÉNT A LEGÉNYSÉGI PA-63-AS PISZTOLYOKAT IS VITTÜK ILYENKOR MAGUNKKAL, DE AZOK BELÁDÁZVA, LŐSZERESTŐL A FEGYVERSZOBÁBAN VOLTAK TÁROLVA, OTT, AHOL ALUDTUNK.. SZERINTEM TÖBB RÉTŰ VOLT RÉGEN EZ A DOLOG ÉS A BIZTONSÁGTECHNIKA, CIVILEK KÁR ELLENI VÉDELME BIZTOS SZEMPONT LEHETETT, AZÉRT VOLTAK AZ EMLÍTETT LÉTESÍTMÉNYEK KÜLÖN A VÁROSTÓL. DE A VESZPRÉMI PÉLDÁM IS MUTATJA HA ROBBANT VALAMI, AKKOR AZ NAGYOT SZÓLT. ARRA MEG KONKRÉTAN EMLÉKSZEM, HOGY ŐRSÉGBEN A LAKTANYAI ŐRTORONYBÓL JÓL LÁTTAM A LŐSZERRAKTÁR ŐRTORNYAIT, TEHÁT ÍRDATLAN MESSZE NEM LEHETETT. DE SAJNOS ÉN BENN A RAKTÁRBAN NEM VOLTAM, MERT TURISTA VOLTAM, HANEM SORKATONA... DOLGOM MEG NEM AKADT OTT.. DE AZ ÍRDATLAN MENNYISÉGŰ BELÁDÁZOTT HADIANYAGBÓL -AMIT NÉHA MEGKAPTUNK A MÁR LEÍRT GYAKORLATOK CÉLJÁRA- KÖVETKEZTETNI LEHET ARRA, HOGY AZOK ÉLES ESZKÖZÖK VOLTAK. A RAKÉTA SÚLYMAKETTEK PLD. EMLÉKSZEM, HOGY A KÖRLETEINK MELLETTI ÜTEG RAKTÁRBAN KERÜLTEK TÁROLÁSRA. A SŰLYMAKETTEKNEK PEDIG SZÉP EZÜST SZÍNŰ VOLT A KONTÉNERE... AZOKAT NEM KELLETT SEHONNAN SEM HOZNI...
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Hello. Lenne egy kérdésem. Most húzott át fölöttünk 3 Blackhawk kinézetű kopter. Tudtok olyan programot, ami a katonai gépeket is jelzi. AFlightradar24 nem mutatta őket. Előre is köszönöm.
 
S

szpg9

Guest
MEG MÉG ANNYIT HOZZÁTENNÉK AZ ELŐZŐEKHEZ, HOGY EGY-EGY ILYEN FELMÁLHÁZÁST KÖVETŐEN ZÁSZLÓALJ KÖTELÉKBEN ELHAGYTUK A LAKTANYÁT, ÉS MINDEN ALKALOMMAL EGY 60-70 KM-ES MENETET HAJTOTTUNK VÉGRE A KÖRNYÉKEN, VÁLTOZÓ ÚTVONALON. PERSZE A FORGALOMIRÁNYÍTÓK MÁR ELŐRE LEZÁRTÁK A KERESZTEZŐDÉSEKET. EGY-EGY AKKORI PSZH-ÁS LÖVÉSZ-ZÁSZLÓALJ, BÁR NEM VOLT KORSZERŰ, DE MÉGIS FÉLELMETES VOLT, AHOGY MINDEN RENDSZERESÍTETT JÁRMŰVÉVEL ELHAGYTA A LAKTANYÁT. A LŐSZER SZÁLLÍTÓ AUTÓKON MEG LOBOGOTT A FEKETE HALÁLFEJES ZÁZSLÓ. AMIKOR ÍGY VÉGIGMENTÜNK EGY-EGY TELEPÜLÉSEN, SZINTE VÉGELÁTHATATLAN SORBAN, AZ EMBEREKNEK (LAKOSSÁG) FÉLELEMMEL VEGYES CSODÁLKOZÁST TÜKRŐZŐ ARCÁRA... ŰGY NÉZTEK AZ EMBEREK, HOGY LÁTSZOTT, AKÁR AZT IS GONDOLHATTÁK, HOGY MOST TÖRT KI A 3. vh. CSAK MÉG MI NEM TUDUNK RÓLA SEMMIT...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 711
113
Laktanyából indulva nem lehet csatába menni egyből, értsd meg! Ennek fokozatai vannak, fel kell vonulni minden alegységnek.
MEG A SZOCKÓBAN EGY KÉT NAGY LAKTANYÁT ISMERTEM TAPOLCA NAGYATÁD, MIND EL VOLT KÜLÖNÍTVE A CIVIL SZFÉRÁTÓL 3-4 KM-RE LEGALÁBB SZERENCSÉRE ITT MŰKÖDÉSE ALATT MAGYAR LŐSZERRAKTÁR ROBBANÁSRÓL NEM HALLOTTAM. GYEREKKOROMBAN CSAK A VESZPRÉMI SZOVJET LAKTANYA LŐSZERRAKTÁRA ROBBANÁSÁRÓL TUDOK, OTT TÖBB HALOTT IS VOLT A CIVILEK KÖRÉBEN, MERT A FELROBBANÓ GRÁNÁTOK MEGSZÓRTÁK REPESSZEL A VASÚT ÁLLOMÁST.

A tapolcai egyáltalán nem volt elkülönítve, csak a lakópark, ahol a szolgálati lakások voltak, volt 3-4 km-re a városközponttól. Ráadásul a Csobánc laktanyától 300 m-re működött egy óvoda. A laktanyákban szokásos hadianyag elosztó központ volt a minimális lőszerrel a lőtér közelében a laktanya Lesencetomaj felé eső oldalán.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
S

szpg9

Guest
ÉN RÉGEN IS MÉG KATONA KOROMVAN, DE PLD. TEGNAP IS ELMENTEM A TAPOLCAI LAKTANYAKOMPLEXUM MELLETT. AZ MÉG MA IS ELKÜLÖNÜL A VÁROS CIVIL RÉSZÉTŐL, DE NYILVÁN VOLT KÖZVETLENÜL MELLETTE EGY KATONAI LAKÓTELEP IS AZT ÉN NEM RÉSZLETEZVE HOZZÁCSAPOM A KATONAI TERRITÓRIUNHOZ, MIVEL EREDETILEG NEM A CIVILEKNEK, HANEM A TISZTEKNEK ÉS CSALÁDJUKNAK ÉPÜLT
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 711
113
SÚLYMAKETTEK, SZERINTEM SEMMI ÉRTELME NEM LETT VOLNA ANNYI SÚLYMAKETTNEK, MINT AMENNYIVEL ELÁRASZTOTTAK BENNÜNKET. A 120-AS AKNAVETŐ LŐSZERES TEHERAUTÓK IS DUGIG MEG VOLTAK PAKOLVA LŐSZERREL, FALÁDÁKBAN, DE A MI GAZ-66 AUTÓINKBA IS JUTOTT KARABÉLYLŐSZER, KÉZIGRÁNÁT, MEG BELÁDÁZOTT PCT. RAKÉTA (FAGOT). ÉRDEKESSÉGKÉNT A LEGÉNYSÉGI PA-63-AS PISZTOLYOKAT IS VITTÜK ILYENKOR MAGUNKKAL, DE AZOK BELÁDÁZVA, LŐSZERESTŐL A FEGYVERSZOBÁBAN VOLTAK TÁROLVA, OTT, AHOL ALUDTUNK.. SZERINTEM TÖBB RÉTŰ VOLT RÉGEN EZ A DOLOG ÉS A BIZTONSÁGTECHNIKA, CIVILEK KÁR ELLENI VÉDELME BIZTOS SZEMPONT LEHETETT, AZÉRT VOLTAK AZ EMLÍTETT LÉTESÍTMÉNYEK KÜLÖN A VÁROSTÓL. DE A VESZPRÉMI PÉLDÁM IS MUTATJA HA ROBBANT VALAMI, AKKOR AZ NAGYOT SZÓLT. ARRA MEG KONKRÉTAN EMLÉKSZEM, HOGY ŐRSÉGBEN A LAKTANYAI ŐRTORONYBÓL JÓL LÁTTAM A LŐSZERRAKTÁR ŐRTORNYAIT, TEHÁT ÍRDATLAN MESSZE NEM LEHETETT. DE SAJNOS ÉN BENN A RAKTÁRBAN NEM VOLTAM, MERT TURISTA VOLTAM, HANEM SORKATONA... DOLGOM MEG NEM AKADT OTT.. DE AZ ÍRDATLAN MENNYISÉGŰ BELÁDÁZOTT HADIANYAGBÓL -AMIT NÉHA MEGKAPTUNK A MÁR LEÍRT GYAKORLATOK CÉLJÁRA- KÖVETKEZTETNI LEHET ARRA, HOGY AZOK ÉLES ESZKÖZÖK VOLTAK. A RAKÉTA SÚLYMAKETTEK PLD. EMLÉKSZEM, HOGY A KÖRLETEINK MELLETTI ÜTEG RAKTÁRBAN KERÜLTEK TÁROLÁSRA. A SŰLYMAKETTEKNEK PEDIG SZÉP EZÜST SZÍNŰ VOLT A KONTÉNERE... AZOKAT NEM KELLETT SEHONNAN SEM HOZNI...

Azért a Fagot rakéták és RPG, SzPG gránátok, kézigránátok nem tartoznak olyan különleges kategóriába, amiből ne lehetne egy javadalmazást tárolni a kézifegyver lőszerek mellett. Ráadásul a Fagot rakéták / szpg gránátok száma egy dd esetén is csak egy vegyes pct ü felszerelése. Az aknavető nem 82-es volt?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 711
113
ÉN RÉGEN IS MÉG KATONA KOROMVAN, DE PLD. TEGNAP IS ELMENTEM A TAPOLCAI LAKTANYAKOMPLEXUM MELLETT. AZ MÉG MA IS ELKÜLÖNÜL A VÁROS CIVIL RÉSZÉTŐL, DE NYILVÁN VOLT KÖZVETLENÜL MELLETTE EGY KATONAI LAKÓTELEP IS AZT ÉN NEM RÉSZLETEZVE HOZZÁCSAPOM A KATONAI TERRITÓRIUNHOZ, MIVEL EREDETILEG NEM A CIVILEKNEK, HANEM A TISZTEKNEK ÉS CSALÁDJUKNAK ÉPÜLT

A laktanya mögötti részen pedig egy szigetelőanyag gyár, strand (lehet, hogy már nem működik), sportpálya. A lakópark ma is aktív, rendes lakótelep. A rendőrségi szolgálati lakások is itt voltak de ma már mind eladták és magántulajdon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
GYEREKKOROMBAN CSAK A VESZPRÉMI SZOVJET LAKTANYA LŐSZERRAKTÁRA ROBBANÁSÁRÓL TUDOK,...
86-ban a szolnoki szovjet laktanyaban is felrobbant a loszarraktar (vagy valami), szerencsere ejszaka. Kozvetlenul a laktanya mellett emeletes lakohazak es egy ovoda is volt. Nem telepitettek ki senkit sem. Szabadon vegignezhettek a tuzijatekot...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd and szpg9
S

szpg9

Guest
ÍJÁSZNAK, KÉRLEK OLVASS EL MINDENT..A 82 MM-ES AKNAVETŐ AZ LŐVÉSSZÁZAD SZAZAD SZÍNTŰ TÁMOGATÓ FEGYVER VOLT, MÍG A 120-AS VETŐ AZ ZÁSZLÓALJ KÖZVETLEN FEGYVER VOLT CSAKÚGY, MINT A VEGYES PÁNCÉLTÖRŐ ÜTEG. NYILVÁN KIDERÜLT AZ ELŐZŐEKBŐL ÉN VALAMIKOR OTT SZOLGÁLTAM, EZÉRT KÖZVETLEN TAPASZTALATAIM ARRÓL VANNAK, AMIT LEÍRTAM.. EZÉRT A ZÁSZLÓALJ KÖZVETLEN FELLŐSZEREZETTSÉGÉRŐL BESZÉLTEM. EGYÉBIRÁNT ILYENKOR A LAKTANYA ELHAGYÁSA NEM PERCEK ALATT TÖRTÉNT, MERT AMÍG A SOFŐRŐK A LŐSZERRAKTÁRBAN VÉTELEZTEK, ADDIG NEKÜNK A TELJES RENDSZERESÍTETT ESZKÖZÁLLOMÁNYT LE KELLETT MÁLHÁZNUNK. ILYENKOR PLD. A RÁSIÓ IS BEKERÜLT A LEGUTOLSÓ TEHERAUTÓBA, KIOSZTOTTÁK A TÁVCSÖVEKET ÉS A RAJ RÁDIÓKAT IS, MEG A TÜZÉR TÁVMÉRŐKET IS AKKOR LÁTTA. MIKOR MEGÉRKEZTEK A LŐSZERREL MEGPAKOLT AUTÓK, NEKÜNK MINDEN CUCCUNKKAL ÉS A KIOSZTOTT HIDEG ÉLELEMMEL EGYÜTT FEL KELLETT MÁLHÁZNUNK A TEHERAUTÓKRA, MÁSOKNAK MEG ARRA, AMIJÜK VOLT ÉS CSAK ÍGY INDULT EL A ZÁSZLÓALJ, A MÁR EMLÍTETT MENETRE..

A LŐSZERRAKTÁRRÓL PEDIG ANNYIT, ÉN MOST IS JELENTŐS MÉRETŰNEK TARTOM, A TÖBB ŐRTORNYOS KIALAKÍTÁSBÓL ÉS A FÖLDDEL FEDETT TÁROLÓTEREK DUDORAIBÓL KÖVETKEZTETEK ERRE...NO MEG ABBÓL, AMIKET KORÁBBAN IS ÍRTAM.. BÁR BENNE NEM JÁRTAM, JÁRHATTAM, MERT NEM VOLT ÁTJÁRÓHÁZ..
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 711
113
ÍJÁSZNAK, KÉRLEK OLVASS EL MINDENT..A 82 MM-ES AKNAVETŐ AZ LŐVÉSSZÁZAD SZAZAD SZÍNTŰ TÁMOGATÓ FEGYVER VOLT, MÍG A 120-AS VETŐ AZ ZÁSZLÓALJ KÖZVETLEN FEGYVER VOLT CSAKÚGY, MINT A VEGYES PÁNCÉLTÖRŐ ÜTEG. NYILVÁN KIDERÜLT AZ ELŐZŐEKBŐL ÉN VALAMIKOR OTT SZOLGÁLTAM, EZÉRT KÖZVETLEN TAPASZTALATAIM ARRÓL VANNAK, AMIT LEÍRTAM.. EZÉRT A ZÁSZLÓALJ KÖZVETLEN FELLŐSZEREZETTSÉGÉRŐL BESZÉLTEM. EGYÉBIRÁNT ILYENKOR A LAKTANYA ELHAGYÁSA NEM PERCEK ALATT TÖRTÉNT, MERT AMÍG A SOFŐRŐK A LŐSZERRAKTÁRBAN VÉTELEZTEK, ADDIG NEKÜNK A TELJES RENDSZERESÍTETT ESZKÖZÁLLOMÁNYT LE KELLETT MÁLHÁZNUNK. ILYENKOR PLD. A RÁSIÓ IS BEKERÜLT A LEGUTOLSÓ TEHERAUTÓBA, KIOSZTOTTÁK A TÁVCSÖVEKET ÉS A RAJ RÁDIÓKAT IS, MEG A TÜZÉR TÁVMÉRŐKET IS AKKOR LÁTTA. MIKOR MEGÉRKEZTEK A LŐSZERREL MEGPAKOLT AUTÓK, NEKÜNK MINDEN CUCCUNKKAL ÉS A KIOSZTOTT HIDEG ÉLELEMMEL EGYÜTT FEL KELLETT MÁLHÁZNUNK A TEHERAUTÓKRA, MÁSOKNAK MEG ARRA, AMIJÜK VOLT ÉS CSAK ÍGY INDULT EL A ZÁSZLÓALJ, A MÁR EMLÍTETT MENETRE..

A LŐSZERRAKTÁRRÓL PEDIG ANNYIT, ÉN MOST IS JELENTŐS MÉRETŰNEK TARTOM, A TÖBB ŐRTORNYOS KIALAKÍTÁSBÓL ÉS A FÖLDDEL FEDETT TÁROLÓTEREK DUDORAIBÓL KÖVETKEZTETEK ERRE...NO MEG ABBÓL, AMIKET KORÁBBAN IS ÍRTAM.. BÁR BENNE NEM JÁRTAM, JÁRHATTAM, MERT NEM VOLT ÁTJÁRÓHÁZ..

Tehát a Kinizs DD-nál voltál? Az Hk dd volt, ugye egy Gl. zlj-jal. Azért az aknavetők hovatartozását illetően vannak ismereteim. Ott a volt egy vegyes pct osztály is maljutka és konkursz komplexumokkal. Mivel a lövészek egy hk dd részei, nyilván rendelkeztek pct ü-gel, mivel elsősorban a páncélosok elleni harcban végeztek biztosító feladatokat, de egy lövész DD-nál a vegyes pct osztály részei voltak.

Én is vettem részt ilyen gyakorlaton és akkor is csak egy javadalmazást kaptunk, míg a tüzérségi lőszereket egy előre meghatározott helyen a tüzelőállás körletben, vagy gyakorlatokon a lőtér közelében. Gondolj bele, ha a szomszédos laktanyában a 3 osztály BM-21-hez a lakópark közelében tároltak volna egy javadalmazást (54x40 rakéta). Emlékszem, hogy a tüzelőállások kirobbantásához is csak egy, a laktanyához közeli erdőben lévő, 8 km-re fekvő raktárból hozták a 250 kg TNT-t a gyak. pályára.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 487
16 581
113
Ez volt a Határőrség feladata háború esetén.



Mondjuk a Gvozdikákat nyugatról a keleti országrészre el kell szállítani vonattal. Gondolod, hogy biztonságos lenne a vagonírozás egy feltöltött önjáróval?

A határőrségnek mennyire volt képessége pl. páncélosok elleni harcra?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 487
16 581
113
MEG MÉG ANNYIT HOZZÁTENNÉK AZ ELŐZŐEKHEZ, HOGY EGY-EGY ILYEN FELMÁLHÁZÁST KÖVETŐEN ZÁSZLÓALJ KÖTELÉKBEN ELHAGYTUK A LAKTANYÁT, ÉS MINDEN ALKALOMMAL EGY 60-70 KM-ES MENETET HAJTOTTUNK VÉGRE A KÖRNYÉKEN, VÁLTOZÓ ÚTVONALON. PERSZE A FORGALOMIRÁNYÍTÓK MÁR ELŐRE LEZÁRTÁK A KERESZTEZŐDÉSEKET. EGY-EGY AKKORI PSZH-ÁS LÖVÉSZ-ZÁSZLÓALJ, BÁR NEM VOLT KORSZERŰ, DE MÉGIS FÉLELMETES VOLT, AHOGY MINDEN RENDSZERESÍTETT JÁRMŰVÉVEL ELHAGYTA A LAKTANYÁT. A LŐSZER SZÁLLÍTÓ AUTÓKON MEG LOBOGOTT A FEKETE HALÁLFEJES ZÁZSLÓ. AMIKOR ÍGY VÉGIGMENTÜNK EGY-EGY TELEPÜLÉSEN, SZINTE VÉGELÁTHATATLAN SORBAN, AZ EMBEREKNEK (LAKOSSÁG) FÉLELEMMEL VEGYES CSODÁLKOZÁST TÜKRŐZŐ ARCÁRA... ŰGY NÉZTEK AZ EMBEREK, HOGY LÁTSZOTT, AKÁR AZT IS GONDOLHATTÁK, HOGY MOST TÖRT KI A 3. vh. CSAK MÉG MI NEM TUDUNK RÓLA SEMMIT...

Értem én, de azért nem kell kiabálni.
 
S

szpg9

Guest
AMIKOR ÉN OTT VOLTAM OTT EGY LÖVÉSZ EZRED VOLT, (FELTÖLTVE 1DB HK. ZSÁSZLÓALJ MEG 1DB GL. ZÁSZLÓALJ), MEG EGY HARCKOCSI EZRED, FELTÖLTVE (2DB HK ZÁSZLÓALJ). MIUTÁN LESZERELTEM, A KÖVETKEZŐ ÉVBEN LETT BELŐLE 1 DB FELTÖLTÖTT HK. DANDÁR (3 DB. HK. ZÁSZLÓALJJAL ÉS 1 DB GL ZÁSZLÓALJJAL... UTÓLAG AZT GONDOLOM, EZZEL A LÉPÉSSEL INDULT A HADSEREG LESZERVEZÉSE..BÁR AKKORIBAN ERRE NEM GONDOLTAM OLYAN ÉLESEN, MERT A CIVIL LÉT IS LEFOGLALT..
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 711
113
AMIKOR ÉN OTT VOLTAM OTT EGY LÖVÉSZ EZRED VOLT, (FELTÖLTVE 1DB HK. ZSÁSZLÓALJ MEG 1DB GL. ZÁSZLÓALJ), MEG EGY HARCKOCSI EZRED, FELTÖLTVE (2DB HK ZÁSZLÓALJ). MIUTÁN LESZERELTEM, A KÖVETKEZŐ ÉVBEN LETT BELŐLE 1 DB FELTÖLTÖTT HK. DANDÁR (3 DB. HK. ZÁSZLÓALJJAL ÉS 1 DB GL ZÁSZLÓALJJAL... UTÓLAG AZT GONDOLOM, EZZEL A LÉPÉSSEL INDULT A HADSEREG LESZERVEZÉSE..BÁR AKKORIBAN ERRE NEM GONDOLTAM OLYAN ÉLESEN, MERT A CIVIL LÉT IS LEFOGLALT..

Értem. Akkor még a szembe a 1480-as volt, a "Dobó" laktanya. Na azokhoz főleg nem ott voltak a töltetek :) Valahol a Kelet-Bakonyban.
 
S

szpg9

Guest
TAPOLCÁN A HK LAKTANYÁBAN ÉVENTE EGYSZER-KÉTSZER MEGFORDULTUNK 12-14 ÉVES KOROM KÖZÖTT, MERT ÚTTÖRŐ GÁRDISTA VOLTAM, ÉS EZ A LAKTANYA VOLT A BEVONULÁSOM HELYSZÍNE IS... DE NAGYATÁDON SZOLGÁLTAM...