A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 200
113
Figyelj, aki a 24/444/...-en megjeleno tragar, szakmaiatlan kommentekre kivancsi, majd olvassa ott azokat, itt ne rontsd a szinvonalat veluk, nem kell oket bemasolni.
Szerintem ami a honvédséggel foglalkozik, és érdekes, annak helye van itt. És majd mindenki eldönti, hogy el akarja-e olvasni. Nem csak kritikák vannak megfogalmazva azokban sem, de ahol igen, ott meg sokszor okkal. Én sem mondom, hogy ne legyen itt 888.hu, Pesti Srácok, Magyar Idők, meg hasonló okosságok. Hagyjuk már legalább itt a politikát!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szerintem ami a honvédséggel foglalkozik, és érdekes, annak helye van itt. És majd mindenki eldönti, hogy el akarja-e olvasni. Én sem mondom, hogy ne legyen itt 888.hu, Pesti Srácok, Magyar Idők, meg hasonló okosságok. Hagyjuk már legalább itt a politikát!
Nem a cikkel van baj, hanem az onnan athozott kommentekkel. Ez a forum ne legyen a 444 vagy 888 kihelyezett komment szekcioja.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A MI-24 nahyja ítás pont nem értelmesen elköltés kategóriája hanem puszta pazarlás és baromság!

dudi a fegyverkezés a 22-es csapdája.
A szakmaiságon kívül a politikát is nézd, konkrétabban a populus véleményét.
Mert ugyi, ha nincs erős, modern sereg az a baj - nekünk is pl mert mi értjük a jelentőségét - de ha több száz mrd-ot költenénk új Apache-okra és fegyverzetére - az kiverné a biztosítékot nemcsak az ellenzéknél, hanem sima tógás polgárnál is. Főleg az aki valamiben hiányt szenved.
Szóval itt sok mindent kell mérlegelni - ez nem Törökország, ahol azonnal jatagánt rántanak a velük ellenkezőre és a legcsóribbak se szövegelnek az F-35 ellen. Pedig biztosan lenne egy-két ellenérvük, a keleti török részek majdnem középkori állapotban vannak.
Egyelőre ez van, majd szép fokozatosan, de ahhoz gazdagodni kell itthon, és tíz éves távlatot kell megvizsgálni, mert addig sok minden fog változni a világban. Az irány valamennyire látható, és nem a ruszkik lesznek a főellenség, hanem a népvándorlás és az abból adódó konfliktusok, ami Európát keményen fogja érinteni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Látod mennyire érdekli a vajdát a közvélemény pl a stadionépítések kapcsán...
Sharid nagyon jó hozzászólást idézett arról,hogy mire lehet majd használni őket és mi volt a mozgatórugója a döntésnek.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Látod mennyire érdekli a vajdát a közvélemény pl a stadionépítések kapcsán...
Sharid nagyon jó hozzászólást idézett arról,hogy mire lehet majd használni őket és mi volt a mozgatórugója a döntésnek.
Nem biztos, hogy a kozvelemeny okosabb mint a kormany (na mondjuk par eve meg nem gondoltam, hogy fuggetlenul attol, hogy ki van epp kormanyon ezt valaha is le fogom irni...). De a kozvelemeny mar forradalmat csinalt volna ha az epitoipart nem tamasztja fol a kormany nagy allami megrendelesekkel. Es ha ez meg nem is tetszik a kozvelemeny eg yreszenek, a stadoinepitesek HATASA az bizony nagyon tetszik... Ezert van, hogy pl. Lo-ban mar tanitjak (nem, nem minden egyetemen, de van ahol igen) az magyar valsagkezelest kozgazon.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Látod mennyire érdekli a vajdát a közvélemény pl a stadionépítések kapcsán...
Sharid nagyon jó hozzászólást idézett arról,hogy mire lehet majd használni őket és mi volt a mozgatórugója a döntésnek.

dudi, vedd már elő a költségvetési törvény és a konkrét stadionpénzek összegét nézd már meg .....
A súlyos tévhitek úgy látszik benned is élnek ....
Stadionokra és egyéb sportlétesítményekre tíz év alatt 2010-től 300-350 milliárd forintot költenek.
A közúti, vasúti és egyéb közlekedési infrastruktúra fejlesztésére csak 3 ezermilliárd forint jutott 2016-ig.
Kórházfejlesztésre, oktatási és kutatási intézményekre 1,2 ezermilliárd forint.
A környezeti és energetikai infrastruktúra 1,8 ezermilliárdot kapott, beleértve árvízvédelmi és ivóvízminőség-javító beruházásokat, megújuló energetikai fejlesztéseket, szennyvíztisztító telepek korszerűsítését.
A Modern városok program 3,5 ezermilliárd forint.
És még sorolhatnánk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
dudi, vedd már elő a költségvetési törvény és a konkrét stadionpénzek összegét nézd már meg .....
A súlyos tévhitek úgy látszik benned is élnek ....
Stadionokra és egyéb sportlétesítményekre tíz év alatt 2010-től 300-350 milliárd forintot költenek.
A közúti, vasúti és egyéb közlekedési infrastruktúra fejlesztésére csak 3 ezermilliárd forint jutott 2016-ig.
Kórházfejlesztésre, oktatási és kutatási intézményekre 1,2 ezermilliárd forint.
A környezeti és energetikai infrastruktúra 1,8 ezermilliárdot kapott, beleértve árvízvédelmi és ivóvízminőség-javító beruházásokat, megújuló energetikai fejlesztéseket, szennyvíztisztító telepek korszerűsítését.
A Modern városok program 3,5 ezermilliárd forint.
És még sorolhatnánk.

Én imádom a focitde kb a Puskáson meg nagyon talán 2-3 másik stadionon kívül pocséklás a mai helyzetben stadionokra költeni!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Es ki varta el tolunk? Romania mint NATO tag? Szlovakia mint NATO tag? Melyik szerzodes az amit mi alairtunk arrol a nehezdandarrol, (vagy akar a 2%-rol), mar ket napja porgunk rajta de meg senki sem tudta megmutatni,...?
NATO nem egy istenseg, megcsak nem is egy jogi szemely, csak tagjai vannak mint USA, Mo, Romania, No,... szerinted No es Fro mennyire szeretne, hogy a kozejuk beszorult Belgium kepes legyen magat megvedeni, ahelyett, hogy ok "gondoskodnanak" a vedelmerol? Attol meg, hogy minden orszag (USA, Mo,..) megprobal a misztikus NATO-val takarozni (Usa: nem, nem en bombazok korhazakat, a NATO teszi, nem nem en bombazok magyar falvakat, varosokat a Delvideken, a NATO teszi, vagy Mo: nem, nem a kormany otlete (aaa, nem) az ovodai vedelmi tervek, a NATO akarja,...) attol meg a NATO nem egy onallo entitas, hanem csak egy vedelmi szerzodes a tagjai kozott. (Amit termeszetesen be kell tartani, ahogy eddig mindegyik fel be is tartotta... kiveve amikor "nem tudtak" eldonteni, hogy To vagy Go tamadott elosszor...)
Szoval legyen 2%, sot 3%, legyen nehezdandar, sot ketto is, de ne a NATO-ert hanem magunkert. Mert ez nem a kornyezo szovetseges allamok erdeke, hanem a nemzetallamok ugye. (USA azon szovetsegeseit akik nem NATO tagok, azokat nem "a NATO elvarja a 2%-ot" maszlaggal eteti, hanem mas modon csomagolja be, hogy nekik miert is kell jo sok amcsi cuccot venniuk. Hidd el, ha Mo venne 100 Mi-35-ot meg 1000 T-90-et, akkor az sem lenne jo a "NATO"-nak...). A vialg leszanalmasabb bullshit-je, hogy a "NATO" varja el tolunk az onvedelem kepesseget... ja, foleg a NATO tag Romania.
Hogy végre tiszta legyen számodra is a nehezen felfogható: ÉN VÁRTAM EL magunktól, az országtól, hogy ne hagyja lepukkanni a MH-et ennyire, közel a 0-ra!!! Hogy pl. jó lenne ha meg tudná a kormányunk megkülönböztetni az állami feladatokat a főnök hobbijától, és ne az utóbbiba nyomja az adóinkból a pénzt!! És bocsi hogy nem lóg dudinál a falon a szerződés (gondolom nem küldtek neki se példányt belőle), de ha te egy aktív katonának nem hiszed el hogy volt egy vállalásunk a nehézdandárra vonatkozóan, az a te tájékozatlanságodat mutatja (nekem elég ha én emlékszek rá hogy megtörtént)! A 2%-ról meg nem fogsz külön szerződést találni, elég ha elolvasod a NATO alapokmányát (ahová Mo. belépett!!), abban szerepel ajánlásként a GDP 2%-a mint a hadseregre költendő összeg. A focistadionok meg nem szerepelnek benne még ajánlásként sem...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
dudi, vedd már elő a költségvetési törvény és a konkrét stadionpénzek összegét nézd már meg .....
A súlyos tévhitek úgy látszik benned is élnek ....
Stadionokra és egyéb sportlétesítményekre tíz év alatt 2010-től 300-350 milliárd forintot költenek.

És még sorolhatnánk.
Mindenki azt sorol amit akar, de miből gondolod, hogy a költségvetési törvényben egyáltalán szerepelnek olyan pénzek, amiket törvényileg támogatva be se fizettek oda, mert némi kerülőutakon - és más neveken - egészen máshova kerültek, így "elveszítették közpénz jellegüket" ?!! (Nem én találtam ki, idézet Matolcsy-pénzistentől!)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 200
113
Nem biztos, hogy a kozvelemeny okosabb mint a kormany (na mondjuk par eve meg nem gondoltam, hogy fuggetlenul attol, hogy ki van epp kormanyon ezt valaha is le fogom irni...). De a kozvelemeny mar forradalmat csinalt volna ha az epitoipart nem tamasztja fol a kormany nagy allami megrendelesekkel. Es ha ez meg nem is tetszik a kozvelemeny eg yreszenek, a stadoinepitesek HATASA az bizony nagyon tetszik... Ezert van, hogy pl. Lo-ban mar tanitjak (nem, nem minden egyetemen, de van ahol igen) az magyar valsagkezelest kozgazon.
Viszont akkor a stadionok helyett a laktanyák rekonstrukcióját, normális tárolókat, raktárakat a még mindig a szabad ég alatt rohadó eszközöknek, a katonáknak szolgálati lakások építését, kerítés és lőtérépítést kellett volna inkább finanszírozni! És akkor több maradt volna a valódi fejlesztésre, a honvédelmi költségvetésben. A civil felhasználásra inkább nem térnék ki, arra is lettek volna sokkal ésszerűbb megoldások.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Hogy végre tiszta legyen számodra is a nehezen felfogható: ÉN VÁRTAM EL magunktól, az országtól, hogy ne hagyja lepukkanni a MH-et ennyire, közel a 0-ra!!! Hogy pl. jó lenne ha meg tudná a kormányunk megkülönböztetni az állami feladatokat a főnök hobbijától, és ne az utóbbiba nyomja az adóinkból a pénzt!! És bocsi hogy nem lóg dudinál a falon a szerződés (gondolom nem küldtek neki se példányt belőle), de ha te egy aktív katonának nem hiszed el hogy volt egy vállalásunk a nehézdandárra vonatkozóan, az a te tájékozatlanságodat mutatja (nekem elég ha én emlékszek rá hogy megtörtént)! A 2%-ról meg nem fogsz külön szerződést találni, elég ha elolvasod a NATO alapokmányát (ahová Mo. belépett!!), abban szerepel ajánlásként a GDP 2%-a mint a hadseregre költendő összeg. A focistadionok meg nem szerepelnek benne még ajánlásként sem...
Kiemelt resz: nagyon helyes, en is. De se te, sem en nem vagyunk a NATO.
A tobbi resz meg tereles. Eleg lett volna annyit irni, hogy bocs feluletesen olvastam, elofordult mar massal is.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 200
113
dudi, vedd már elő a költségvetési törvény és a konkrét stadionpénzek összegét nézd már meg .....
A súlyos tévhitek úgy látszik benned is élnek ....
Stadionokra és egyéb sportlétesítményekre tíz év alatt 2010-től 300-350 milliárd forintot költenek.
A közúti, vasúti és egyéb közlekedési infrastruktúra fejlesztésére csak 3 ezermilliárd forint jutott 2016-ig.
Kórházfejlesztésre, oktatási és kutatási intézményekre 1,2 ezermilliárd forint.
A környezeti és energetikai infrastruktúra 1,8 ezermilliárdot kapott, beleértve árvízvédelmi és ivóvízminőség-javító beruházásokat, megújuló energetikai fejlesztéseket, szennyvíztisztító telepek korszerűsítését.
A Modern városok program 3,5 ezermilliárd forint.
És még sorolhatnánk.
Csak az új Puskás Ferenc stadion, és a Margitszigeti uszadakomplexum többe kerül 300-350 milliárdnál! És akkor hol a többi stadion, sportcsarnok, lovaspálya, stb. Akkor már inkább az utakra, vasútra, infrastruktúrára kellene többet költeni. És közben ne felejtsük el megemlíteni, hogy ezeknek csak a töredékét fizetjük mi, a többi uniós pénzből megy.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Viszont akkor a stadionok helyett a laktanyák rekonstrukcióját, normális tárolókat, raktárakat a még mindig a szabad ég alatt rohadó eszközöknek, a katonáknak szolgálati lakások építését, kerítés és lőtérépítést kellett volna inkább finanszírozni! És akkor több maradt volna a valódi fejlesztésre, a honvédelmi költségvetésben. A civil felhasználásra inkább nem térnék ki, arra is lettek volna sokkal ésszerűbb megoldások.
Nekem azzal sem lett volna bajom. De szerited a rendkivul bolcs valasztopolgar (ugye 2002, 2006) az orult volna neki? Mas sem folyna a mediabol minthogy az orult diktator fegyverkezik, hogy megtamadja Romaniat/Brusszelt/Washingtont... akkor mar inkabb a foci EB sikere, ami ugy kellett a nepleleknek a valsag vegen mint egy falat kenyer. Azota meg van migracio, EU szeteses, tehat most egy kicsit (de csak egy kicsit, lasd "jaj, kormanygep") jobban elfogadja a valasztopolgar ha a Honvedsegre koltenek.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mi is olvastam felületesen?!!
Tegyel bele tobb felkialtojelet, akkor nem csak te leszel az egyeduli, aki nem erti, hogy mirol szolt valojaban az a beszlegetes, aminek amugy mar reg vege, csak egyedul a te kedvedert foglaltam neked ma ujra ossze. Szivesen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Látod mennyire érdekli a vajdát a közvélemény pl a stadionépítések kapcsán...
A "vajdat"? :rolleyes:
Szerinted mennyi foci kedvelo ember van es mennyi jar nekik a kozos kasszabol illetve mennyien vannak azok akik szerint a hadsereg teljesen felesleges? Csak ugy kerdezem.
Sharid nagyon jó hozzászólást idézett arról,hogy mire lehet majd használni őket és mi volt a mozgatórugója a döntésnek.
Mit is kellett volna venni? Mert itt az evek alatt nem olvastam egyetlen vedheto, konszenzusos javaslatot sem.
Megjegyzem eppen egetik a penzt a hataron mert "helyzet van". Igaz, szerinted nem is katonai feladata ma a hatarvedelem mert "beke van"... o_O
 
  • Tetszik
Reactions: marton and Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Csak az új Puskás Ferenc stadion, és a Margitszigeti uszadakomplexum többe kerül 300-350 milliárdnál! És akkor hol a többi stadion, sportcsarnok, lovaspálya, stb. Akkor már inkább az utakra, vasútra, infrastruktúrára kellene többet költeni. És közben ne felejtsük el megemlíteni, hogy ezeknek csak a töredékét fizetjük mi, a többi uniós pénzből megy.
Es, tellik ra, meg Mo uszonemzet, mire koltsunk, 4-es metrora? Nem ment arra meg eleg?
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Viszont akkor a stadionok helyett a laktanyák rekonstrukcióját, normális tárolókat, raktárakat a még mindig a szabad ég alatt rohadó eszközöknek, a katonáknak szolgálati lakások építését, kerítés és lőtérépítést kellett volna inkább finanszírozni! És akkor több maradt volna a valódi fejlesztésre, a honvédelmi költségvetésben. A civil felhasználásra inkább nem térnék ki.
Azokbol lehetett volna venni lelegeztetogepeket, inkubatorokat, IFV-ket, onjaro lovegeket meg mindent. Fejben - mar megint - vagy szazszor elkoltottetek a stadionepites koltseget.
Akkor már inkább az utakra, vasútra, infrastruktúrára kellene többet költeni.
Az utakra sokat koltottek eddig is. Elvitte a sikeres PPP konstrukcio (ami, ugy tudom, meg csak most jart le).
A vasutnal az aruszallitast mar korabban eladtak az osztrakoknak...
Az infrastruktura nagy reszet szinten aladtak a nyugatiaknak. Eppen folyamatban a visszavasarlasuk.

Mintha nem tudnad ezeket a reszleteket...:oops:
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Aki utálja Orbánt annak vérlázító a stadionépítés, a debreceni elkerülő, a békéscsabai autóút, az Mi24 felújítás, az A319 csapatszállító repülő vásárlása stb.
Én sem értek egyet mindennel, de összességében egész jól mutat.
A kommancsok alatt volt privatizáció dögivel, többkulcsos adó meg irreálisan erősen tartott forint. Majd bele döglött az ország, na az úgy egészében irtó rosszul mutatott.
Lehet választani.