A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Addig van legalább 8-10 év:eek: Attól tartok hogy ez a nagy nem is tudom minek nevezzük ja haderőreform addigra ki fog fulladni.Szerintem odafent azzal kalkulálnak hátha addigra valami stabilabb geo politikai helyzet lesz s nem kellesz majd über összegeket áldozni rá. Off vége.

Például közös EU hadsereg és abban majd valahogy elveszünk (elleszünk).
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Peldaul mert tul sok francia kozmuceg szipolyozza az orszagot. Nincs ketsegem, ugyanolyan alkotmanyos koltsegek utan kottetnenek meg a mostani uzletek is, de szamomra megis igen visszas lenne mindez a mai kornyezetben, amikor eppen azon vagyunk, hogy megszabaduljunk toluk. (Es meg szamtalan indokot fel tudnek sorolni. :rolleyes:)
Mindegyik közép-/nagyhatalommal így járnánk. A gallonak legalább jó cuccaik vannak.

A franciákról a véleményem. Az Abszolúte logikátlan gondolkodást addig fejlesztették míg megtalálták benne a logikát.
Tök jó de ez hogy jön ide?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Például közös EU hadsereg és abban majd valahogy elveszünk (elleszünk).
Ezt te se gondolod komolyan. Nekünk mint V-4 nek hamarább lenne valami közös hadsereg félénk mint az eu nyugati felének. Ha akarnánk két három éven belül meg is lenne. Az európai (Nyugati irányítású) az legalább egy évtized. Egyszerű bürokrácia. (Egyébként a Romik bármikor képesek bárkinek a hátába döfni ha az érdekeik úgy kívánják).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az eus hadsereget az orbanek /ha arra gondolsz/ se a nemueti hadseregek megszuntetesevel akartak hanem azzal parhuzamosan. /kvazi egy tobbnemzetisegu hadtest lett volna europa orszagaiba szetszort egysegekkel./
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ezt te se gondolod komolyan. Nekünk mint V-4 nek hamarább lenne valami közös hadsereg félénk mint az eu nyugati felének. Ha akarnánk két három éven belül meg is lenne. Az európai (Nyugati irányítású) az legalább egy évtized. Egyszerű bürokrácia. (Egyébként a Romik bármikor képesek bárkinek a hátába döfni ha az érdekeik úgy kívánják).
Igazabol vam kozos hadseregfelenk a v4 harccsoport kepeben /en is voltam benne kesszenletes/ de az egy nagyon feleseg. Egyebkent komnyudandar szintu gyorsreagalasu... /elonye a natohoz hogy 48 h bellul a masik v4 es allam teruleten van ha kell /ezert is kellettek szerintem az utasszallitok/
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Igazabol vam kozos hadseregfelenk a v4 harccsoport kepeben /en is voltam benne kesszenletes/ de az egy nagyon feleseg. Egyebkent komnyudandar szintu gyorsreagalasu... /elonye a natohoz hogy 48 h bellul a masik v4 es allam teruleten van ha kell /ezert is kellettek szerintem az utasszallitok/
Akkor íme meg is van az alap lehet építkezni. A hozzávalók első körben 200-500 millió euro. Meghatározni a további irányt. A fejlesztéseket, modernizációkat ősszehangolni. Lépésről, lépésre. Meg lehet csinálni. Miért ne. Ha valaki közben kiszálna akkor se dölne őssze a világ. Én első körben : lengyelekkel, csehekkel kezdeném az alapok további lerakását. Utánna szlovákia becsatlakozik, vagy az elején de csinálja is végig velünk. Ha megvannak az alapok jöhet a további lépés. Mindez akarás és pénz kérdése. Na az utóbbi kettőnél én ahogy látom csak a szánk van. Ideje lenne a tettek mezeire is lépni. Félre ne érds.
Közben a lengyelek már ott tartanak hogy lassan a tartalékosok is képzést kapnak nehéz eszközökre. Ideje lenne valamit tanulni el lesni tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Jo es mi all a pdf. Be? /kubot lattam/
Kint voltunk és felmértük a terepet a lengyeleknél milyen lehetőségek ink vannak. Ezért is nyitottak irodát pesten.
Szerintem leesett az áluk hogy hol tartannak már. Ezért is inkább nem akartak róla beszèlni :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nekem special hasznalt cuccokbol 2 lehetoseg johet szoba a finn bukok /ithoni modernizalassal kub mintara /nem visszafejlesztest ertek allatta/ a radaroknak szuksegulk lenne par indito vedelemre /es ha nem kell kulon tuzvezeto az mar buli/

A masik a rafkos hogy muzeumi darabok csereberelese majd modernizaltatni nyugaton /vas ara megsporolva/ de ez csak kis db szamos cuccnal lehetne lehetseges /azon meg nem biztos hogy megeri pocsolni/
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo