A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 007
113
Az a vaj,hogy NATO tagként mindenben csak problémát okoz a 7,62×39.Nagyon egyszerű példával élve pl Irakban vagy Afganisztán ha bajba kerül egy magyar alegység még lőszert sem tud adni az aki segíteni megy.
Esszük nem esszük ezt már rég meg kellett volna lépni.Mindezt mondom úgy,hogy nem vagyok nagy rajongója az 5,56-nak.
Ne hülyéskedj, afganban meg irakban hegyekben áll az AK lőszer, meg egy ovodastol is kerhetsz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 007
113
A reggeli kis szösszenetem kiegészítéseként nézzünk meg mi ben változik majd a dolog ha BREN-nel helyettesítjük az AK-t.
1db CZ805 BREN 2 A1 3,5kg(mivel nem tudjuk mi lesz rájuk rakva ezért csak mibden bélkül a csupasz fegyverrel számolok).
1db 30 lőszeres tár töltve 0,57kg.
1db SS109 lőszer tömege 12,3g.
Tehát az 5 teli tár és a fegyver összesen 6,35 kg.A 150db ömlesztett lőszer pedig 1,84kg, összesen pedig 8,19kg.
Tehát a 6 gépkarabély és a hozzá való lőszer(egy javadalmazás tárakban egy pedig ömlesztve)összesen 49,14kg.
Hagyd a súlyt, pár napja még azt írtad hogy némi plusz nem számít.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 553
113
  • Tetszik
Reactions: wolfram

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 007
113
Van rajt red dot, első markolat, lámpa, állítható valltamasz a törpeknek, ez volt gondolom a kívánságlistan. Gondolom a vezérkari főnök jónak ítélte ha rendszeresítek. Neki van a legnagyobb tapasztalata és beleszólása ilyen dologban.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Azert ne hajitsuk mar ki a 43M ez amikor az amcsik evtizedek ota keresik a valtotipusat. 6.5 6.8 grendel 300 whisper es blackout stb.

Az 5.56 ellen tul sok minden szol. Ehyszer csak egyszer legyunk okosabbak mint a csehek. Ok az egesz 90-94 idoszakot azzal toltottek hogy megnezzel mi magyarok mit ba$zunk el a provatizacioban. Hogy aztan megcsinaljak jol. Ja meg a gripen beszerzes ditto.

Jo az a koztes loszer. Ki garantalja hogy a kovetkezo ellenfel nem egy jol kikpzett, regi kalakkal felszerelt hadsereg lesz. 5.56 al bizonyos (eleg sok) korulmenyek mellett maximum az oklodet razhatod az iranyukba.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Azert ne hajitsuk mar ki a 43M ez amikor az amcsik evtizedek ota keresik a valtotipusat. 6.5 6.8 grendel 300 whisper es blackout stb.

Az 5.56 ellen tul sok minden szol. Ehyszer csak egyszer legyunk okosabbak mint a csehek. Ok az egesz 90-94 idoszakot azzal toltottek hogy megnezzel mi magyarok mit ba$zunk el a provatizacioban. Hogy aztan megcsinaljak jol. Ja meg a gripen beszerzes ditto.

Jo az a koztes loszer. Ki garantalja hogy a kovetkezo ellenfel nem egy jol kikpzett, regi kalakkal felszerelt hadsereg lesz. 5.56 al bizonyos (eleg sok) korulmenyek mellett maximum az oklodet razhatod az iranyukba.
szóval készüljünk a bozótharcos négerek eleln bozótharcos néger szinten.. epic... ne rendszresítsük mindjárt a laprugóból kovácsolt bozótvágót, és a FN-FAL fatusos verzióját?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
https://www.czub.cz/en/produkty/automaticke-zbrane/cz-bren-2-8.html teljesen jo hogy mind ket kaliber hasznalatara kepes lessz a fegyver egy elonyt nemtidom miert kell hatranykent beallitani? Csak mert nem ita? Most sok 7,62 esunk van rengeteg tobb haborura elegendo /minek kukazzu?/ el kell loni kikepzesre tokkeletes /minek szerezzunk be tobb tiumillio loszert horror aron nato kaliberbol hogy masnak hasznot Gyartsunk? Be akarjak inditani a loszergyartast stabil menmyiseg gyartasaval nato kaliberbol hosszu idore meg lessz a megrendeles a gyarnak/ teljesen kogikus addig meg mehet a 7,62 es /en meg bz t is gyartanak nem keveset a 7,62 hoz/
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
nincs annyi lőszer.
hacsak nem azt érted háború alatt, hogy felvonul a magyar honvédség, és megadja magát.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Csak a hatr orsegnek es a munkas orsegnek 1-1 milliard loszer volt az m tartalek. /mozgositasi/ hol van meg a rendorseg e az MH. Az szovjet itthagyott keszletek /es nem nem jar le a szavido csak ugy 58 as volt a legoregebb loszer amivel tuzeltem 150 lovesbol egy volt hibas. /az is csak akadalyt okozott a csobol a mag kiment a huvely teljes kivetesere nem volt eleg enetgia de ez se biztos hogy a locser kora miatt volt//
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Apam meg ovodas se volt mikor azokat a loszereket gyartottak amik most ellodozve vannak hogy a regi fogyjon most megy nyugdijba na lehet gondolkozni hogy a ketto kozotti intervallumba kb memmyi loszer is keszulhetett es maradt az orszagba.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Es meg mielott megjonne hogy mert keves van love nem igaz.
Alapkikepzesen 500+ eles loszert lottem el /ekkor meg szamolgattam...mert elmeny volt/ csak karabelyal pisztolyal olyan 200 korul. A hk soknal nem sokat lottem karabellyal es pisztolyal ha jol emlekszem 240 karabely es cirka 100 at pisztolyal. Majd loveszkent tobb cirka 2000 eleset karabelyal es boven 10.000 + pkm el... Pisztolyal fogalmam nincs p9 el par szazat Pa val /mert nekunk a zaszloalj pk miatt az is volt gyakorlasnak 1000 korul./barmennyi loszer igemyelheto volt barmikor/ szvd nszvt vel is lottem m4 el rpg bol 20on+ granatot inditottam granatbol tobb tuctot dobtam es meg hosszasan sorolhatnam /soretes puskatol a gepardig/ Es ezek cdak az eles loveszetek vakbol az isten se tidja mar /volt hogy akadalyt csinaltam szandekoan hogy a pkt val ne lojjem ki az osszes vakloszert maaradjon jatszadozni az ujoncoknak.../ mert meg nagydolog nekik/ a zaszloalj pk nk nagyon nagy hangsulyt fektetett a lokezsegekre mar valamikor osz elejen tobszorosen tulteljesitettuk a nato stanagot loveszetbe /es a 2. Bakonyi akcio benne se volt meg/ ja igen a 2. Bakonyom es a szakalapom kimaradt a fenti kis szosszenetbol ahogy a v4 es logyak is amit egy tanfolyam zaro logyak kovetett /2. Bakonyomba meghozza fevert is csapatprobaltam egy modernizalt pkm et azthiszem 10.000 elest kellett eleresztnem ... Na mimd1 mar nem javitom at telorol vagyok... Mimdem esetre q va sokat lottunk nem sporoltak a loszerrel... /csak az oromloveszetekkor tobb szazat ellohet az ember fia /lanya katonaja...