A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Kicsi műanyag drónok felderitése meg egy dedikált SHORADnak is nagy falat.De azoknak a bevethetősége és teherbirása is korlátos.REH tökéletes választás szerintem is ellenük,és a REHre amúgy is igencsak szükség van.Itt a fórumon ez rendre elsikkad,de elsőrendű fontosságú az EW.

Linkeltem már egyszer Rafael Drone Dome-ját amit a mostani Párizsi air shown is mutogattak. Szerintem drónok ellen ez egy borzasztó hatékony megoldás és szinte bármire felrakható. 360 fokos felderítés, beépített elektromos zavarás valamint lézerrel képes megsemmisíteni a drónt.

Itt van róla 1 videó.

Nem hiszem hogy drónok ellen ennél sokkal több kell és nincs overkill.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Linkeltem már egyszer Rafael Drone Dome-ját amit a mostani Párizsi air shown is mutogattak. Szerintem drónok ellen ez egy borzasztó hatékony megoldás és szinte bármire felrakható. 360 fokos felderítés, beépített elektromos zavarás valamint lézerrel képes megsemmisíteni a drónt.

Itt van róla 1 videó.

Nem hiszem hogy drónok ellen ennél sokkal több kell és nincs overkill.
Mindig mondtam,hogy a zsidókat nem szidni kell,hanem tanulni tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ez ma lett feltöltve youtube-ra Rhenmetall APS-ről.


Nem tudok róla hogy rendszeresítette volna már valaki de nekem tetszik a megoldás mivel nem tizedeli meg a saját gyalogságot és szinte bármire integrálható. Csak hát a Trophy már harctéren bizonyított...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
A csehek is átvették ezt a 1.7 milliárd a Leókért meg Pzh-ért Népszavás ökörséget.
Hétfőn várom az újabb cikket(F-35-ről, meg 200 Pumáról már volt...) :)

A 12+2 F-35 300 milliárdért a kedvencem, hogy a bulgárok miért F-16-ban gondolkodnak nem tudom...
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Én nem feltétlenül mondanám
gyakorlatilag papi már mindent elmondott ami fontos.
És kisérleteztek a 37
45-ről olvastam egy fórumon de erről sose hallottam.
De az sem minden szempontbol.
Taktikailag/harcászatilag elsősorban.
Számomra,szerintem a nekünk leginkább releváns tanulság,hogy továbbra is a tüzérség a csataterek királya
Igen, az egyik legfontosabb amiben kb a legrosszabbul is állunk jelenleg.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
"A most közzétett adatokból az is kiolvasható, hogy a magyar honvédség részletekben fizet a fegyverekért, amelyek 2020 után érkezhetnek csak meg."

Hol vannak ezek az adatok?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Toborzó iroda nyílt Keszthelyen és aláírt az első keszthelyi tartalékos:
https://honvedelem.hu/cikk/116987_mar_keszthelyen_is_mukodik_toborzoiroda
Plusz egy kis érdekesség, nem tudom mennyi a valóságalapja:van egy haverom aki határvadász és elég sokat találkozik és beszélget katonákkal, mert azon a szakaszon ahol vannak, ott kb 70-30% az arány a katonák javára, és ők mondták, amikor megtudták, hogy Vas megyei, hogy azt beszélik Zalaegerszegen nyílni fog valamilyen katonai objektum, laktanya, vagy telephely, persze lehet semmi alapja sincs...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Toborzó iroda nyílt Keszthelyen és aláírt az első keszthelyi tartalékos:
https://honvedelem.hu/cikk/116987_mar_keszthelyen_is_mukodik_toborzoiroda
Plusz egy kis érdekesség, nem tudom mennyi a valóságalapja:van egy haverom aki határvadász és elég sokat találkozik és beszélget katonákkal, mert azon a szakaszon ahol vannak, ott kb 70-30% az arány a katonák javára, és ők mondták, amikor megtudták, hogy Vas megyei, hogy azt beszélik Zalaegerszegen nyílni fog valamilyen katonai objektum, laktanya, vagy telephely, persze lehet semmi alapja sincs...
Az is megeshet hogy valami Tartalékos központ lehet majd úgy mint Nyíregyen. Egyébként ép ezt beszéltük még pár hónapja itt is, hogy milyen jó lenne ha nyílnának pár kisebb katonai laktanya szerűség ott ahová a honvédség "jelenleg nem ér el". Pl Zalaegerszegen is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Toborzó iroda nyílt Keszthelyen és aláírt az első keszthelyi tartalékos:
https://honvedelem.hu/cikk/116987_mar_keszthelyen_is_mukodik_toborzoiroda
Plusz egy kis érdekesség, nem tudom mennyi a valóságalapja:van egy haverom aki határvadász és elég sokat találkozik és beszélget katonákkal, mert azon a szakaszon ahol vannak, ott kb 70-30% az arány a katonák javára, és ők mondták, amikor megtudták, hogy Vas megyei, hogy azt beszélik Zalaegerszegen nyílni fog valamilyen katonai objektum, laktanya, vagy telephely, persze lehet semmi alapja sincs...
"MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred, 48. Nagy Sándor Területvédelmi Zászlóalj" jajj hát oda ne rohanjak :D , ezekről a területvédelmi ezredekről a honvedelem.hu-n miért nincs semmi? vagy csak én nem találom?
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
"MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred, 48. Nagy Sándor Területvédelmi Zászlóalj" jajj hát oda ne rohanjak :D , ezekről a területvédelmi ezredekről a honvedelem.hu-n miért nincs semmi? vagy csak én nem találom?
Én ezt találtam róluk:
https://www.zaol.hu/kozelet/helyi-k...kentesek-es-hogyan-keszitik-fel-oket-3001030/

http://www.hadkiegeszites.hu/cikk/4920

A 2019. évi alakulatonkénti tervezett létszámról egy táblázat itt:
http://www.hadkiegeszites.hu/contai...._evi_alakulatonkenti_tervezesi_letszamok.xls
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Napi konteóhoz:
M1 Hiradó - Orbán Viktor: a haza védelme egy feladat
OV: "a honvédségnek képesnek kell lennie arra, hogy ha egyszerre két irányból támadják meg magyarországot, akkor képességünk és eszközünk és jó katonáink legyenek,....akik ezt a támadást meg tudják akasztani."
Nakéremszépen. Meg lett mondva mire kell felkészíteni a honvédséget. Lehet találgatni...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and tindalos

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Napi konteóhoz:
M1 Hiradó - Orbán Viktor: a haza védelme egy feladat
OV: "a honvédségnek képesnek kell lennie arra, hogy ha egyszerre két irányból támadják meg magyarországot, akkor képességünk és eszközünk és jó katonáink legyenek,....akik ezt a támadást meg tudják akasztani."
Nakéremszépen. Meg lett mondva mire kell felkészíteni a honvédséget. Lehet találgatni...
a lényeg ott van hogy azt mondta hogy "megakasztani" nem mást, nagyon fontos és lényeges szó ám :D , kérem az Urakat ebből induljunk ki és ne abból hogy "visszaverni" , akkor sem tudtunk volna olyat végrehajtani amikor volt 3-4 hadosztályunk ....
Probléma hogy amiről beszél , a "megakasztani" is elég távol lenne még a 3 dandárral ( és tételezzük fel hogy mind3 dandár normálisan van felszerelve és a struktúra is nem csak papíron létezik)
köszönöm!
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Napi konteóhoz:
M1 Hiradó - Orbán Viktor: a haza védelme egy feladat
OV: "a honvédségnek képesnek kell lennie arra, hogy ha egyszerre két irányból támadják meg magyarországot, akkor képességünk és eszközünk és jó katonáink legyenek,....akik ezt a támadást meg tudják akasztani."
Nakéremszépen. Meg lett mondva mire kell felkészíteni a honvédséget. Lehet találgatni...

Hát az US Army-nak is képesnek kell lennie két háborút vívni egyszerre :D
Gondolom ez és ehhez hasonló kijelentések egy nagyobb beszerzésre készítik fel a népet.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Napi konteóhoz:
M1 Hiradó - Orbán Viktor: a haza védelme egy feladat
OV: "a honvédségnek képesnek kell lennie arra, hogy ha egyszerre két irányból támadják meg magyarországot, akkor képességünk és eszközünk és jó katonáink legyenek,....akik ezt a támadást meg tudják akasztani."
Nakéremszépen. Meg lett mondva mire kell felkészíteni a honvédséget. Lehet találgatni...
Megkerestem és megnéztem a riportot. Igencsak merész kijelentés...:hadonaszos:
2:55-nél mondja ezt.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and arcas