A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Azért ez így teljesen nem igaz... Persze ez egy fikció amiről most beszélünk, és egy háború mind a két ország gazdaságát tönkre verné és ugranánk 30-50 évet vissza az időben, és az ebből fakadó belső elégedetlenség söpörné el az adott kormányokat, mert erős diktatúrák egyik oldalon sincsennek, de... azért egy jól előkészített hibrid háborús tevékenység utan egy villámgyors támadással igen mélyre be lehetne nyomulni, azért nem fulladnánk ki Nagyváradnál, ha egy szétesett, megbomlott ország ellen kell menni (sajnos ezt a másik oldalról ismertük meg) akkor nulla az ellenállás és kb. azt teszel amit akarsz... Amiről te beszélsz, hogy ki meddig tudna jutni, az egy kb. statikus, mind a két fél által felállva kezdett szimmetrikus háború lenne...
Ma szerintem, ha a határőrség hiányát, az autópályákat amik a határokig elmennek, a több esetben jobb technikákat pl. Roman Piranja 4-ket nézzük akkor pl. egy expedíciós zászlóaljat ki állítana meg Budapestig? És nem kell jönni azzal hogy miként tartaná meg, mert a cél nem az lenne hanem a rablás, és a pusztítás....
Persze ezt a nagyhatalmak egyelőre úgy gondolom nem engednék, persze nem katonai segítség jönne, hanem veretes szavak, de később az államadósság besorolással, befektetések hiányával, stb tönkre tennék őket, ezért sem érné meg nekik, csak azt szerettem volna jelezni, hogy a HM mai állása szerint igenis jóval nagyobb kárt is tudnának okozni (és mi is nekik) ha erre volna szándék.
Nem szabad az ellenséget lebecsülni, mert akkor jönnek a nagy pofonok. Inkább legyen elég erő ahhoz, hogy 100%-ban hadrafogható román sereget el tudjunk verni, minthogy számolgatjuk, hogy 20, 40, vagy 60%-os a hadrafoghatóságuk. Mert lehet 23% de lehet 73%-os is. Pont hogy nem tudjuk, mert nem árulják el.
"Nem szabad az ellenséget lebecsülni"

Oh ez sablon cuki csak egy a probléma amit egyesek intelligenciáját pontosabban a hiányát meghaladja.

Cseréld fel ezt a mondatott, hogy a magyart nem szabad lebecsülni és akkor talán az 1 bites is megérti miért f@sz ebben a "kérdésben" és akkor nem velem hadakozna hanem saját magával....

Az nem normális, hogy a magyart alázza és kamusan dicsőiti az ellenséget. Az pedig végkép beteges ha valaki kritizálja az ellenséget és az lebecsülésnek veszi akárki is.
Nem ártana gondolkozni is....
És egy történelmi tanulság: Horthy idejében se volt jó a honvédség de ha valaki merte volna isteniteni a románokat és utána fikázni a magyarokat azt felkötötték volna vagy főbe lövik és nem azért mert lebecsülik a románokat.....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Minden szomszedunk a szerbeken kivul nyugati technikat fog venni mindenbol. Magyarul dragan, keveset. Lehet az a politikai elgondolas hogy ha a legieronel nem is de legalabb a szarazfoldinel mi egyedulikent hozza tudunk jutni joval olcsobb technikahoz akkor hasznaljuk ki ezt a lehetoseget es veszunk mondjuk 200 Puma helyett 300 Tulpart. Lehet ez a minoseg nem uti meg a nyugati szintet de ezt kompenzalnak valamelyest mennyiseggel(200 Puma helyett 200 Tulpart venni baromsag lenne szerintem). Igy lenne nalunk valamelyest mennyiseg is. Megint csak az a kerdes hogy a Protoss vagy a Zerg army jobb-e.
Szerintem nem olcsóbb annyival a török cucc, mint amennyivel gyengébb minőségben és tudásban. A Tulpar nem kimagasló semmiben sem, ahhoz meg, hogy 200 Pumával egyenértékű legyen harcban nagyon sok kellene. Nem is beszélve arról, hogy ez elég balkéni gondolkodás, hisz egy gyengébb harcjárműben nagyobb eséllyel halnak meg katonáink. Szerintem nekünk nem török vagy ruszki módon kell gondolkodni és haderőt építeni, hanem európai vagy legalább is nyugati elvek mentén. Kell a STANAG 4569 Level 5/6 védelmi szint, ezt mostanában csak a németek tudják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
"Nem szabad az ellenséget lebecsülni"

Oh ez sablon cuki csak egy a probléma amit egyesek intelligenciáját pontosabban a hiányát meghaladja.

Cseréld fel ezt a mondatott, hogy a magyart nem szabad lebecsülni és akkor talán az 1 bites is megérti miért f@sz ebben a "kérdésben" és akkor nem velem hadakozna hanem saját magával....

Az nem normális, hogy a magyart alázza és kamusan dicsőiti az ellenséget. Az pedig végkép beteges ha valaki kritizálja az ellenséget és az lebecsülésnek veszi akárki is.
Nem ártana gondolkozni is....
És egy történelmi tanulság: Horthy idejében se volt jó a honvédség de ha valaki merte volna isteniteni a románokat és utána fikázni a magyarokat azt felkötötték volna vagy főbe lövik és nem azért mert lebecsülik a románokat.....

Mivel alázta?
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Minden szomszedunk a szerbeken kivul nyugati technikat fog venni mindenbol. Magyarul dragan, keveset. Lehet az a politikai elgondolas hogy ha a legieronel nem is de legalabb a szarazfoldinel mi egyedulikent hozza tudunk jutni joval olcsobb technikahoz akkor hasznaljuk ki ezt a lehetoseget es veszunk mondjuk 200 Puma helyett 300 Tulpart. Lehet ez a minoseg nem uti meg a nyugati szintet de ezt kompenzalnak valamelyest mennyiseggel(200 Puma helyett 200 Tulpart venni baromsag lenne szerintem). Igy lenne nalunk valamelyest mennyiseg is. Megint csak az a kerdes hogy a Protoss vagy a Zerg army jobb-e.

200 puma sokkal nagyobb harcértéket képvisel. A sok krumpli pucoló elmélet már régen elbukott.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Az első sorod kb nem ér semmit de tényekről beszélsz, közbe én ténylegesen érvelek szakmailag te meg csak fröcsögsz de ez nálad tipikus mert azt sem veszed észre, hogy magyargyülölő vagy. A többit márt leírtad és elég unalmas a nem ténybeli szövegeléseid. Viszont azt szerintem már beteges nálad, hogy kényszerből írsz ha a románokról vagy más szomszédokról kijelentenek tényeket. Szó szerint saját sértésnek veszed. Példáúl ha a románokat kritizálom jogosan és nem is említem a magyarokat akkor te jó románként magadra veszed a fikázást és a magyarokat elkezded oltani a képzelgéseid alapján. Ez miért van ez? Dönds el román vagy magyar, vagy valami más? Mégegyszer ha valaki a románokat kritizálja az nem feltétlen azt mondja a magyar az isten, de te ezt hiszed és jön a diktafon dumáid. Inkább nézz magadba

Kicsit vegyél vissza öreg! Kezded túltolni... Inkább add vissza apunak a telefont mielőtt bünti lesz belőle és egy hétig nem vesz neked csokit!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Na, azért álljon meg a nászmenet. Miközben sorra ágaskodnak velünk , az országok ahonnan fegyvereket szerezhetünk be, lásd: a 3 skandináv állam és most már digók is fenyegetőznek forrásmegvonással, de azért gondolom elvárják tőlünk, hogy onnan szerezzünk be. Én titokban reméltem, hogy a műszaki határzár legalább a felét kicsengeti, mivel az több száz milla, amit sok jó dologra vissza tudtunk volna fordítani. Ha ezek a török 4x4-ek beválnak, én máshonnan nem is szereznék be, esetleg az USA-ból. Személy szerint, most már el nem bírom képzelni, hogy milyen 8x8-ast fogunk beszerezni. Ha az IFV-ket a németektől szerezzük be, már így is túl lesznek fizetve. A franciáktól meg az angoloktól esetleg el nem bírom képzelni, miket lehetne venni, de gondolom, nekik is van sok jó dolguk. Az összeszerelő üzemekről meg annyit, azért nem ártana- lásd: Cz fegyverek, amiből hasznot is tudunk csinálni. Kisebb 4x4-est vagy valami 6x6-ost tudnék elképzelni vagy akármilyen kézifegyvert, pl: gránátvető, rakéta-sorozatvető.


Forditva ulsz a lovon! Nem azert adjak a tamogatast hogy nallunk vegyunk fegyvert hanem mi azert vasarolunk nalluk fegyvert hogy ne vonjak meg a tamogatast es legyenek elnezobbek a magyar politika "ujszeru" megoldasai lattan.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az első sorod kb nem ér semmit de tényekről beszélsz, közbe én ténylegesen érvelek szakmailag te meg csak fröcsögsz de ez nálad tipikus mert azt sem veszed észre, hogy magyargyülölő vagy. A többit márt leírtad és elég unalmas a nem ténybeli szövegeléseid. Viszont azt szerintem már beteges nálad, hogy kényszerből írsz ha a románokról vagy más szomszédokról kijelentenek tényeket. Szó szerint saját sértésnek veszed. Példáúl ha a románokat kritizálom jogosan és nem is említem a magyarokat akkor te jó románként magadra veszed a fikázást és a magyarokat elkezded oltani a képzelgéseid alapján. Ez miért van ez? Dönds el román vagy magyar, vagy valami más? Mégegyszer ha valaki a románokat kritizálja az nem feltétlen azt mondja a magyar az isten, de te ezt hiszed és jön a diktafon dumáid. Inkább nézz magadba


Neharagudj de nekem hanyingerem van a stilusodtol igy elsokent megkapod tolem az aranykoszoruk ignore erdemrendet. Javaslom masoknak is. Nem erdemes vitazni vele .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Az fog szamitani ki mivel es mennyit tetelez ellen. Vagyis a nemzetgazdasagi szempont. Beruhaz vajon az RM, vagy az Otokar, vagy a KMW es milyen ajanlatot ad.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Forditva ulsz a lovon! Nem azert adjak a tamogatast hogy nallunk vegyunk fegyvert hanem mi azert vasarolunk nalluk fegyvert hogy ne vonjak meg a tamogatast es legyenek elnezobbek a magyar politika "ujszeru" megoldasai lattan.

Hát,azért már vásároltunk jóindulatot szerintem, de úgy látszik, minden csoda csak 3 napig tart. Azért a végtelenségig nem lehet jóindulatot vásárolni, mert ők osztják az észt. Eleget szívunk így is az orosz embargó végett.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát,azért már vásároltunk jóindulatot szerintem, de úgy látszik, minden csoda csak 3 napig tart. Azért a végtelenségig nem lehet jóindulatot vásárolni, mert ők osztják az észt. Eleget szívunk így is az orosz embargó végett.

A gond az hogy joindulatot nekunk vasarolni kell es nem kierdemeltuk megszolgaltuk. Olyan ez mint a penzert vet "szerelem" Kurvalkodas a neve de nem igy hivjuk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Forditva ulsz a lovon! Nem azert adjak a tamogatast hogy nallunk vegyunk fegyvert hanem mi azert vasarolunk nalluk fegyvert hogy ne vonjak meg a tamogatast es legyenek elnezobbek a magyar politika "ujszeru" megoldasai lattan.
Sztem ez kölcsönös. Fegyvert ígyis úgyis kellene vennünk, mert Trump seggberúg. A német iparnak is jól jön egy megbízható partner, főleg hogy a sötétzöld német politika ki akarja véreztetni, csak ne legyen morci a kicsi Gréta.
A magyar politika már legitimálva lett német és francia mainstream politikusok által. A többiek röfögése csak gőzleeresztés. Figyeld Ursula vdL és látod a jövőt. Csak ezért nem kell Puma.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem kell reagálni az agymenéseire és abbahagyja. Továbbáll!

Nem fog. Nem az a fajta. Neki "kuldetese" van. O tudja az "igazsagot" es azt meg kell osztania. Engem nem a velemenye zavar mert ahoz joga van hanem a stilusa ahogy leugat masokat olyan temaban amihez nulla a tudasa a leugatott meg napi szinten azt csinalja. Arrol nem is beszelve hogy nyomja itt a magyargyulolo hazaarulo belyegeket olyanokra akik mint katonak eppen az orszagot szolgaljak. Hanyinger + AFA
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Sztem ez kölcsönös. Fegyvert ígyis úgyis kellene vennünk, mert Trump seggberúg. A német iparnak is jól jön egy megbízható partner, főleg hogy a sötétzöld német politika ki akarja véreztetni, csak ne legyen morci a kicsi Gréta.
A magyar politika már legitimálva lett német és francia mainstream politikusok által. A többiek röfögése csak gőzleeresztés. Figyeld Ursula vdL és látod a jövőt. Csak ezért nem kell Puma.


Szerintem a penzunkert nem bizonyitvanyt vettunk hanem csak berletet. Az az nem vegleges az EU/ Nemet o halgatasa hanem csak idoleges. Raadasul ugye meg ez az uzlet sem realizalodott az az meg barmi lehet.

Szerintem most visszakerultunk az alapvonalra es ujra elkezdik a no nono nonono.... mergesvagyok fokozatot ha megint lesz valami unortodo dolog.