A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Hende csatolt válasza szerint tehát valószínű(?) a nullás maradványérték. Ez nekem nem volt meg.
Ez esetben van három lehetőség.
  1. némi upgrade-del vagy anélkül tovább üzemeltetjük az új típus mellett
  2. ahogy van, eladjuk a flottát (nem lehet túl nagy piaci értéke egy 20+ éves, kis szériás gépnek, tehát ez valószínütlen)
  3. a 12 C-t becseréljük még 8-10 D-re és lesz egy advanced trainer századunk az új gépek mellett
(Szerintem Európának ki kéne hagynia az 5. gen. gép fejlesztését és már a 6. genesen gondolkodnia. Ez reális lehet 2040-50 körül).
A lejárat után még hosszú ideig üzemeltethetjük a saját tulajdonban lévő gépeket, ugyanakkor az egyre gyakrabban szóbahozott 26 utáni csere arra enged következtetni, hogy egyből keresni fogjuk a váltótipust. Viszont rohanás nem lesz, mert a griffjeink még akkor is jó passzban lesznek... a saját üzemeltetés csak akkor kezdődik egy jól karbantartott flottával több évtizedes tapasztalattal.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Az ő nevében is elnézést kérek!
Nem megsértődni kell, hanem megnézni a nyilatkozatait, láthatod mennyi kijelentése volt ami félig vagy egyáltalán nem volt igaz. Kérdezz meg néhány katonát erről. Amúgy nincs bajom a véleményeddel a légierővel kapcsolatban, csupán nem értek vele egyet.
(Szerintem Európának ki kéne hagynia az 5. gen. gép fejlesztését és már a 6. genesen gondolkodnia. Ez reális lehet 2040-50 körül).
Ez nem így megy, ekkora ugrást még az európai ipar sem képes megugrani, ráadásul nem tudunk beletolni akkora pénzt mint a jenkik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
4.Jelenleg teljes kapacitással szolgálatban csak az F-22 van az 5.gen. gépek közül.Az F-35 csak korlátozottan ahrcképes a J-20-ról semmit nem tudni és az sem biztos,a SZU-57 első szériáját már gyártják azaz évek mire bevethető lesz.És ezzel be is fejeződött az 5.gen. gépek sora.

Neked akartam az előbb, bocs celebra...

 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Nem megsértődni kell, hanem megnézni a nyilatkozatait, láthatod mennyi kijelentése volt ami félig vagy egyáltalán nem volt igaz. Kérdezz meg néhány katonát erről. Amúgy nincs bajom a véleményeddel a légierővel kapcsolatban, csupán nem értek vele egyet.

Ez nem így megy, ekkora ugrást még az európai ipar sem képes megugrani, ráadásul nem tudunk beletolni akkora pénzt mint a jenkik.
2040-re datálják a rendszerbe állítását, ami inkább 2050 lesz! Lehet, hogy ekkor már repülni fog az amerikai és/vagy kínai 6. gen gép, amivel nehéz lesz versenyezni, de persze piacnak még így is ott lesz a program három alapító országa.

Nem sértődtem meg és legközelebb min. 3 smiley-val zárom a szarkasztikus mondatokat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hende csatolt válasza szerint tehát valószínű(?) a nullás maradványérték. Ez nekem nem volt meg.
Ez esetben van három lehetőség.
  1. némi upgrade-del vagy anélkül tovább üzemeltetjük az új típus mellett
  2. ahogy van, eladjuk a flottát (nem lehet túl nagy piaci értéke egy 20+ éves, kis szériás gépnek, tehát ez valószínütlen)
  3. a 12 C-t becseréljük még 8-10 D-re és lesz egy advanced trainer századunk az új gépek mellett
(Szerintem Európának ki kéne hagynia az 5. gen. gép fejlesztését és már a 6. genesen gondolkodnia. Ez reális lehet 2040-50 körül).
Ne felejtsük már el, hogy a jelenlegi gépeinkkel sincs semmi probléma, különösen, ha még az elérhető upgradeket is megkapják.
És ami a fő: a jelenlegi gépeinkkel van 13+ éves üzemeltetési tapasztalat, és kiképzett pilótánk. Ezek a gépek - az eddigi és ezutáni repült órák figyelembe vételével - lazán el fognak nálunk ketyegni 2030-35-ig. Ha pedig az F-ek mellett döntünk, akkor ráadásul nem is kell további 2 kétüléses gépet megvenni, mivel a jelenlegi kétülésesek el tudják látni az trainer feladatokat.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Ne felejtsük már el, hogy a jelenlegi gépeinkkel sincs semmi probléma, különösen, ha még az elérhető upgradeket is megkapják.
És ami a fő: a jelenlegi gépeinkkel van 13+ éves üzemeltetési tapasztalat, és kiképzett pilótánk. Ezek a gépek - az eddigi és ezutáni repült órák figyelembe vételével - lazán el fognak nálunk ketyegni 2030-35-ig. Ha pedig az F-ek mellett döntünk, akkor ráadásul nem is kell további 2 kétüléses gépet megvenni, mivel a jelenlegi kétülésesek el tudják látni az trainer feladatokat.
Nem felejtettem el. Ott van az egyes pontban.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amúgy arra, hogy nem fogunk 4. genest 4. genesre cserélni mérget vehettek....
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
 
M

molnibalage

Guest
Nana, azért egy Gripen nem egyenlő egy F-15-el, hiába azonos generáció. Sajnos az ára se azonos, és nem nehéz kitalálni, melyik a drágább ...
Melyik Gripen és melyik F-15 milyen konfigban. Egy biztos, az fullos F-15E legacy gépek olyan árban vannak, amiért eladták eddig araboknak, hogy az embertelen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
Na arról nem volt szó hogy valamit veszünk melléjük. 26 után el kell gondolkozni az utódtípusról így volt lenyilatkozva.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and emel

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
krisss már válaszolt , igaza van

Nana, azért egy Gripen nem egyenlő egy F-15-el, hiába azonos generáció. Sajnos az ára se azonos, és nem nehéz kitalálni, melyik a drágább ...
azt se tudod mennyire használjuk ki a grifeket és azt sem hogy mire képes az új F15-ös szóval ez így értelmetlen , sőt , még mindig ott tartunk hogy 4.genes gépet felesleges/pénzkidobás hozni 4.gen gép helyére
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na arról nem volt szó hogy valamit veszünk melléjük. 26 után el kell gondolkozni az utódtípusról így volt lenyilatkozva.
Ja hogy elgondolkozni ... na az még könnyű, mivel ingyen van. Főleg ha 26 után gondolkoznak rajta, ami azt jelenti hogy a Griffek 26 után még rendszerben lesznek, ki tudja meddig. Talán az élettartamuk végéig, ami tekintve a magyar rep-órákat, "kissé" még arrébb lesz ...