A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
A múlt heti gyakorlaton a Szerbek le voltak nyűgözve az S-400 képességeitől és gyorsan el is döntötték hogy a Pancir mellett kell nekik ez is (megjegyzem, ez várható volt...o_O)

Ez egyébként befolyásolhatja az esetleges F-35 beszerzést? Úgy értem hogy törököknél is az a bajuk az amerikaiaknak hogy a a gépük túl közel lenne az S-400-hoz. Mi gátolná a szerbeket - pl. orosz kérésre - hogy odatelepítsék 20km-re a határ mellé és így közel lenne a magyar F-35-höz is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 819
113
Nem tudom mennyi az átlag, meg hogy mi az elvárás. Egy biztos az orosz rendszerben 33 emberre lenne szükség a mostani elképzelések szerint és 30 hely van. Vagy ki kéne tenni a géppuskást és a segítőjét meg a DMR-t, vagy betoldani még 3 helyet valahogy, vagy maradhat minden így amolyan így sikerült összehozni módon. Ezért is pedzegettem tegnap, hogy vajon mennyire vannak ezek a dolgok kőbe vésve és mondjuk a saját szakállamra dönthetek e úgy, hogy az én szakaszomban számomra fontosabb a 3 folyamatos kezelő a gépben, mint egy géppuskás meg a DMR.

Miért kéne 33?
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Ez egyébként befolyásolhatja az esetleges F-35 beszerzést? Úgy értem hogy törököknél is az a bajuk az amerikaiaknak hogy a a gépük túl közel lenne az S-400-hoz. Mi gátolná a szerbeket - pl. orosz kérésre - hogy odatelepítsék 20km-re a határ mellé és így közel lenne a magyar F-35-höz is.
nem az a bajuk h in concreto össze lennének kötve?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Ez egyébként befolyásolhatja az esetleges F-35 beszerzést? Úgy értem hogy törököknél is az a bajuk az amerikaiaknak hogy a a gépük túl közel lenne az S-400-hoz. Mi gátolná a szerbeket - pl. orosz kérésre - hogy odatelepítsék 20km-re a határ mellé és így közel lenne a magyar F-35-höz is.
Szép is lenne ha szinte a határnál ott fog fityegni egy S400 as. Légvonalban mennyire is lenne Kecso?
Ha tényleg a szerbek szereznének be komolyabb légvédelmet az oroszoktol akkor vajon megérné e nekünk egyáltalán F-35 et beszerezni. Ráadásul úgy hogy az a légvédelmi komplexum milyen mértékben fedné le az országot. (Magyarország)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez egyébként befolyásolhatja az esetleges F-35 beszerzést?
Ha a Szerbek tényleg beújítanak S400-at meg Pancirt az azért sokakat el fog gondolkodtatni - remélem - mind idehaza, mind a NATO-ban.
Szerintem sanszos hogy a NATO tervekben a Szerb S400 elleni harc Mo.nak lesz kiosztva feladatként, amire fel kell készülni. Ez alól a feladat alól azt hiszem nehéz lenne kibújni és talán nem is kéne megpróbálni...
Az S400 és Pancir elleni harcra való felkészülés - az én véleményem szerint - nem feltétlen kell hogy jelentsen F35 beszerzést, mert a feladat simán megoldható a jelenlegi 4+ generációs Gripenek fejlesztésével.
Mi gátolná a szerbeket - pl. orosz kérésre - hogy odatelepítsék 20km-re a határ mellé és így közel lenne a magyar F-35-höz is.
Az Oroszok Szíriában már begyűjtöttek minden lehetséges adatot az összes USA 5. gen gépről amit csak radarokkal meg ELINT-tel össze lehet gyűjteni.
Már emiatt sem lenne ésszerű a határtól 20 km-re telepíteni a rendszert, de van olyan érv is mint pl.: hogy a 20 km már már bőven beleesik a Pzh 2000-ek hatósugarába így elvileg semmi akadálya nem lenne a részünkről egy sortűzzel szétlőni az egész rendszert;
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Már emiatt sem lenne ésszerű a határtól 20 km-re telepíteni a rendszert, de van olyan érv is mint pl.: hogy a 20 km már már bőven beleesik a Pzh 2000-ek hatósugarába így elvileg semmi akadálya nem lenne a részünkről egy sortűzzel szétlőni az egész rendszert;

Békeidőben? :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Egyelőre ne vegyünk több helikoptert nem lesz pénz gatyára...
Nem volt ez komoly! :rolleyes:
Még az eddigiek sincsenek kifizetve.
Tényleg! Ha már a gatyát szóba hoztad.
Van már elég "gatya"? Mert mondtátok, hogy most már egyre többen dolgoznak a HM EI varrodájában...
Érdekes volt látni a Tetrises marhaságon a BTR mellett, hogy egész egységes (no nem színben!) képnek tűnt a felszerelés. Tudom, hogy PR, meg minden, de vannak fejlemények?
Az hogy valamiből újat kaptatok, lehet szimpla hírként közölni? Mármint hogy hivatalosan, nem csapatpróbára. Már ha nem titkos.
Szoktam követni a Combat Gear-t, meg a kommenteket, de ott sem túl informatív a közeg.
A November 47 típus nekem úgy tűnik, mintha egészen komplett vonal lenne, meg mintha olyat is olvastam volna ott, hogy a MH ígényei szerint fejlesztik. Van ebben valami?
Jól látom, hogy akkor már van egységes málhamellény? A zöld védőmellényt azt már írtátok, de a BW zsák van jelenleg mindenkinek rendszeresítve + az osztrák hálózsák? (gondolom a BW zsák nem végleges)
Ha viszont van málha mellény, meg védőmellény, akkor a műbőr tártáska már el lett felejtve, nem? Hiszen zsebekkel helyettesíthető.
A sisak így rohadt messziről, mintha még mindig a francia típus lenne....
Gondolom a BW zsákban nem nagyon van rendszeresített dolog, a kaján kívül...