A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
az eddigi cseh partnerünk új fejlesztésű mesterlövész-fegyvere, a CZ TSR.
A TSR-rel az lehet a gond, hogy nem vonzhat újabb beruházást. Ha meg is rendelnénk a CZ-től, akkor sem itthon készülnének. Ebből meg aztán túl sokat nem is kell előállítani. Főleg, nem a Honvédségnek.
A CZ üzlet már egy komplett csomag. Lehet még a jelenleg érvényes darabszámokon növelni, esetleg másik típust bevonni, de csak abban az esetben, ha abból a típusból nagyobb mennyiségre lesz szükség. Ilyen lehet a CZ 40mm-es gránátvetője is.
53

Én mindenképpen így ahogy van rendelném meg. Aki akarja cső alól használja, aki meg nem, az így egyben.
Ebből, ha jól sejtem minimum rajonként 1-re szükség lenne, de a tartalékosoknál is. Így már azt mondanám, hogy ennek a gyártása is simán jöhetne ide.
Kétségtelen, hogy a HK M320-asa sokkal kompaktabb az oldalon hordáshoz, de biztos vagyok benne, hogy a CZ 805 G1 behajtható válltámasszal is belefér majd valamilyen holsterbe.
De emiatt nem fognak több embert foglalkoztatni az Arsenal üzemében.

Ha viszont tényleg megvalósul abból az egy forrásból felreppent FN/UA gyár terve, akkor az új gyárként nem csak itthonra fog gyártani és talán nem csak precíziós fegyvereket. :cool:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ez elég "kemény" cikk. "Vadabb" találgatások vannak benne, mint itt a HTKA -n - bár kétségtelen, hogy valamilyen szinten merített innen is.



Érdekes, hogy az Unique Alpine TPG-3 A4 -ról pl. említést sem tesz, mint lehetséges opció - pedig van rendszeresítve UA mesterlövész fegyó nálunk (Rendőrség). Az is igaz, hogy ezek tipikusan nem katonai fegyverek - hanem inkább a rendvédelmi oldalon "vitézkednek". Az ára is brutális - amennyiben a "normális" csővel kérnénk és "épkézláb" optikát passzintanánk mellé, akkor már nagyon a 20.000 EUR/db ár fölött járnánk (a "normális" cső is jópár ezer EUR, de az optika nagyon durván megdobja az árát). Ez egy igazi precizíós "műszer" ...
QUOTE]

Régen olvastam. Talán amikor rendszerbeállították a zsaruknál.
A kaliber írt róla egy cikket.
Azon kívűl, hogy nagyon jó fegyver, de kibbbbebbbaszottul drága.
Itt lehet szemezgetni pár éve milyen árak voltak.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjASegQIAhAB&usg=AOvVaw1Zk7nEK8uxKzLI70uB0hwU

Gondolom a versenytársak is hasonlóak.
Az, hogy van magyar nyelv az oldalán az meg mit jelent?


Amúgy kezdem elveszteni a fonalat.
Géppuskák kiallítva egy sajtónyilvános napon.
Az éppen rendszerben lévőt nem!
2 ami nincs rendszerben az meg igen, de akik közel vannak a tűzhöz, azt mondják ennek semmi jelentősége!

M110 használják évek óta de nincs rendszeresítve? Azt már nem is értem. Hacsak nem évek óta csapatpróbázzák? De gondolom ennél bonyolultabb:rolleyes:
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Régen olvastam. Talán amikor rendszerbeállították a zsaruknál.
A kaliber írt róla egy cikket.
Azon kívűl, hogy nagyon jó fegyver, de kibbbbebbbaszottul drága.
Itt lehet szemezgetni pár éve milyen árak voltak.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjASegQIAhAB&usg=AOvVaw1Zk7nEK8uxKzLI70uB0hwU

Gondolom a versenytársak is hasonlóak.
Az, hogy van magyar nyelv az oldalán az meg mit jelent?


Amúgy kezdem elveszteni a fonalat.
Géppuskák kiallítva egy sajtónyilvános napon.
Az éppen rendszerben lévőt nem!
2 ami nincs rendszerben az meg igen, de akik közel vannak a tűzhöz, azt mondják ennek semmi jelentősége!

M110 használják évek óta de nincs rendszeresítve? Azt már nem is értem. Hacsak nem évek óta csapatpróbázzák? De gondolom ennél bonyolultabb:rolleyes:

Én amikor utoljára néztem árakat akkor elvetemültebbekre emlékszem. Csőből - amit érdemes meg is venni (nem katonai célra feltétlenül) - akár 3000 EUR környékén is. Meg persze nemcsak 7.62x51 -ből áll csak a világ ... :) (legalábbis sniper fronton) Az optika ezekre meg nagyon durva - kvázi fegyver árban ... :)

A "magyar nyelv az oldalán" - ez hol? Ezt nem értem ...

Igen, a gpu. témát érdemes lehet "pihentetni" kicsit - mielőtt sokaknak az agyára menne.

Az M110 témához. Ez a "különlegeseknél" van (DMR -ként használják). Igen, ezt nem részleteztem kellőképpen (csak utaltam rá). @dudi úgy értette, hogy az egész Honvédségnél nincs rendszeresítve. Tulajdonképpen én is így értettem - csak pongyolán fogalmaztam meg, ezért is köszöntem a kiigazítást. Ugye Nekik sokmindenük van, ami általánosságban nincs rendszeresítve. Ugyanakkor használják (nem csapatpróbázzák vagy ilyesmi). Igen, ez érdekes "határterület" rendszeresítés szempontjából ...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én amikor utoljára néztem árakat akkor elvetemültebbekre emlékszem. Csőből - amit érdemes meg is venni (nem katonai célra feltétlenül) - akár 3000 EUR környékén is. Meg persze nemcsak 7.62x51 -ből áll csak a világ ... :) (legalábbis sniper fronton) Az optika ezekre meg nagyon durva - kvázi fegyver árban ... :)

A "magyar nyelv az oldalán" - ez hol? Ezt nem értem ...

Igen, a gpu. témát érdemes lehet "pihentetni" kicsit - mielőtt sokaknak az agyára menne.

Az M110 témához. Ez a "különlegeseknél" van (DMR -ként használják). Igen, ezt nem részleteztem. @dudi úgy értette, hogy az egész Honvédségnél nincs rendszeresítve. Tulajdonképpen én is így értettem - csak pongyolán fogalmaztam meg, ezért is köszöntem a kiigazítást. Ugye Nekik sokmindenük van, ami általánosságban nincs rendszeresítve. Ugyanakkor használják (nem csapatpróbázzák vagy ilyesmi). Igen, ez érdekes "határterület" rendszeresítés szempontjából ...


Ez 2017es árlista. Csak ezt találtam.

Itt 4 nyelven van az oldal.
Nem szokványos, a magyar egy com oldalon.
https://www.unique-alpine.com/


Minden ország különleges erőinek sok olyan felszerelési tárgyú van ami sehol máshol a seregben.
Úgyhogy ha erre gondolt az elég fura.
De ezt csak ő tudja.
Annyira nem lényeg. Én inkább látnék BR-t a katonák kezében mint m110et.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Én amikor utoljára néztem árakat akkor elvetemültebbekre emlékszem. Csőből - amit érdemes meg is venni (nem katonai célra feltétlenül) - akár 3000 EUR környékén is. Meg persze nemcsak 7.62x51 -ből áll csak a világ ... :) (legalábbis sniper fronton) Az optika ezekre meg nagyon durva - kvázi fegyver árban ... :)

A "magyar nyelv az oldalán" - ez hol? Ezt nem értem ...

Igen, a gpu. témát érdemes lehet "pihentetni" kicsit - mielőtt sokaknak az agyára menne.

Az M110 témához. Ez a "különlegeseknél" van (DMR -ként használják). Igen, ezt nem részleteztem kellőképpen (csak utaltam rá). @dudi úgy értette, hogy az egész Honvédségnél nincs rendszeresítve. Tulajdonképpen én is így értettem - csak pongyolán fogalmaztam meg, ezért is köszöntem a kiigazítást. Ugye Nekik sokmindenük van, ami általánosságban nincs rendszeresítve. Ugyanakkor használják (nem csapatpróbázzák vagy ilyesmi). Igen, ez érdekes "határterület" rendszeresítés szempontjából ...

Nem úgy értettem,de hagyjuk is ezt a dolgot mert nincs gyakorlati jelentősége.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
Csak remélni merem, hogy ez csak az ellenség megtévesztését szolgálja, mert ha tényleg igaz, akkor ez nagy gáz.
  • Sanszosabb az FN Minimi alapján elkészült M249-es géppuska vagy a Remington Model 700-ason alapuló M24-es mesterlövészpuska, a magyar különleges erők már régóta használják. Vagy a bakonyi fotó alapján az amerikai M240B és M249-es géppuskák.
amcsi-geppuskak-400600.jpg

Balra, távol egy szétbontott Browning M2-es látható, közelebb M240-es és M249-es géppuskák.
Nein! Nein! Nein!
Ócska nyugati szarok, amelyek már kidobás alatt vannak a nagy testvér USÁban.
  • Német cucc?? Rheinmetall például évek óta dolgozik egy 12,7 milliméteres géppuska fejlesztésén, illetve ott van a H&K 7,62 milliméteres HK121/MG5 géppuskája
  • Hazai??? Magyarország a Gepárd-fegyvercsalád. Arról is pletykálnak, hogy saját fejlesztésű mesterlövészfegyverek kerülnek majd rendszeresítésre a Honvédség kötelékében.
Nem kizárható persze az sem, hogy végül a törököktől vagy Dél-Koreától veszünk ilyen eszközöket, de ez nem túl valószínű. A legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy eltérő beszállítóktól kerül majd sor a géppuskák és a mesterlövész-fegyverek beszerzésére, például hazai fejlesztésű puskákkal párosulnak majd amerikai automata fegyverek.

Irányított páncéltörő rakétafegyverek

CsakaSpike
Legyen, rendben van
Önjáró légvédelem
ZSzU-23-asok és ZSzU-57-esek kivonása óta Magyarország nem rendelkezik például önjáró légvédelmi gépágyúkkal.

  • Rheinmetall Oerlikon 35 milliméteres "Millennium" fegyverrendszer. Számos olyan harcjárművel is kompatibilis, melyek beszerzése szóba jöhet, mint a BTR-80-asok utódja, ilyen például a Mowag Piranha vagy a Rheinmetall és a KMW közös fejlesztése, a Boxer
Nein! Nein! Nein!
Miért is kell két különböző űrméretet rendszeresíteni a közepes (30-40 mm) gépágyú kategóriában???
Pont ettől tartottam...
  • irányított és nem irányított rakéták ellen szinten RM nagy energiájú lézerfegyvere.
Jöhet.
Tipp kivárás, de ígéretesnek tartják a döntéshozók a Leonardo DRS által fejlesztett Initial Maneuver Short-Range Air Defense (IM-SHORAD), Stryker ICV-re szerelhető légvédelmi rendszert, amely többféle, eltérő kaliberű irányított rakétával (Hellfire, Stinger), géppuskával / gépágyúval (M240, XM914) és észlelőrendszerrel (MX-GCS EO/IR, MHR) van ellátva.
https://www.leonardodrs.com/media/11191/im-shorad-info-sheet-oct-ausa.pdf

EGY EHHEZ HASONLÓ, MULTIFUNKCIONÁLIS FEGYVERRENDSZER IDEÁLIS MEGOLDÁS LENNE A HONVÉDSÉG SZÁMÁRA, A HADERŐFEJLESZTÉSÉRT FELELŐS SZERVEK VALÓSZÍNŰLEG EGY HASONLÓ, KOMBINÁLT MEGOLDÁSBAN GONDOLKODNAK.
Az OTO Melara 76 mindenre is jó (DRACO, OTOMATIC).
Hagyjuk már ezeket a vegyes sz@rokat.
Ahol csak lehet, írányított lövedékkel rendelkező csöves tűzfegyvert kellene alkalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Csak remélni merem, hogy ez csak az ellenség megtévesztését szolgálja, mert ha tényleg igaz, akkor ez nagy gáz.

Nein! Nein! Nein!
Ócska nyugati szarok, amelyek már kidobás alatt vannak a nagy testvér USÁban.


Legyen, rendben van

Nein! Nein! Nein!
Miért is kell két különböző űrméretet rendszeresíteni a közepes (30-40 mm) gépágyú kategóriában???
Pont ettől tartottam...
Jöhet.

Az OTO Melara 76 mindenre is jó (DRACO, OTOMATIC).
Hagyjuk már ezeket a vegyes sz@rokat.
Ahol csak lehet, írányított lövedékkel rendelkező csöves tűzfegyvert kellene alkalmazni.

Annyi kiegészítéssel, hogy a 35 és a 76 mm közül mindkettőt hadrendbe állítanám. Más a tűzgyorsaság, hatótáv, lőszerkészlet, elláthatóság, logisztika, mozgékonyság, mindkettő hasznos lenne, plusz rakettya és ha minden jó, akkor lézer is. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Önjáró légvédelem
A
ZSzU-23-asok és ZSzU-57-esek kivonása óta Magyarország nem rendelkezik például önjáró légvédelmi gépágyúkkal.

  • Rheinmetall Oerlikon 35 milliméteres "Millennium" fegyverrendszer. Számos olyan harcjárművel is kompatibilis, melyek beszerzése szóba jöhet, mint a BTR-80-asok utódja, ilyen például a Mowag Piranha vagy a Rheinmetall és a KMW közös fejlesztése, a Boxer

Nein! Nein! Nein!
Miért is kell két különböző űrméretet rendszeresíteni a közepes (30-40 mm) gépágyú kategóriában???
Pont ettől tartottam...

Az Oerlikon az 35 mm -es (nem 40). Úgy egyébként nálam pont visszafelé működik a logika (amit eddig is sokszor írtam): azaz amennyiben kellene pl. csöves légvédelem is (sajnos - nem sajnos, errefele halad a világ) és azt Oerlikon alapokon képzeljük el, akkor e miatt (is) lehetne 35 mm -es gpá. a Lynx -en. Amennyiben ez nem kellene, akkor a részemről a 30 mm is OK a Lynx -en ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Tipp kivárás, de ígéretesnek tartják a döntéshozók a Leonardo DRS által fejlesztett Initial Maneuver Short-Range Air Defense (IM-SHORAD), Stryker ICV-re szerelhető légvédelmi rendszert, amely többféle, eltérő kaliberű irányított rakétával (Hellfire, Stinger), géppuskával / gépágyúval (M240, XM914) és észlelőrendszerrel (MX-GCS EO/IR, MHR) van ellátva.
https://www.leonardodrs.com/media/11191/im-shorad-info-sheet-oct-ausa.pdf

EGY EHHEZ HASONLÓ, MULTIFUNKCIONÁLIS FEGYVERRENDSZER IDEÁLIS MEGOLDÁS LENNE A HONVÉDSÉG SZÁMÁRA, A HADERŐFEJLESZTÉSÉRT FELELŐS SZERVEK VALÓSZÍNŰLEG EGY HASONLÓ, KOMBINÁLT MEGOLDÁSBAN GONDOLKODNAK.
Erre még visszatérve...
Jó dolog ez az IM-SHORAD, de nem igazán valószínű. (talán a cikkíró saját ötlete?)
Gyakorlatilag 3 olyan lőszer kell hozzá, ami sem eddig, sem ezután nem igazán valószínű rendszeresítésű itthon.
Ugye a 30mm-es 30x112 űrméretű, ami nem egyezik a IFV-kre tervezett 30mm-essel (30x173).
Stinger helyett ugye nálunk Mistral van rendszerben, valamint a Hellfire sem valószínű, mivel több jel is (HForce, Lance 2.0) arra utal, hogy ATGM-nek a Spike család fog érkezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
Annyi kiegészítéssel, hogy a 35 és a 76 mm közül mindkettőt hadrendbe állítanám. Más a tűzgyorsaság, hatótáv, lőszerkészlet, elláthatóság, logisztika, mozgékonyság, mindkettő hasznos lenne, plusz rakettya és ha minden jó, akkor lézer is. :)
Teljesen egyezik a véleményünk, egymást kiválóan kiegészítené a két űrméret.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Kerekes jármű.
Az a fajta érvelés sem tetszik, hogy pl. a Boxer (Piranha), mint "BTR utód" -ként kellene. A Patria/Rosomak -ot is sokkal előrébb venném, mint opció a Piranha -nál ..

Egyrészt, nagyon fontos, hogy a pali biztosan olvassa a HTKA-t.
Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy van egy elég jó informátora. Inkább azt mondanám, hogy félhivatalos szivárogtatás folyik a palin keresztül.
Az, hogy a Lynx-et bedobta egy olyan környezetbe, amikor mindenki a PUMA-t mondott volna, akinek nem voltak belsős infói, az szerintem eléggé egyértelművé teszi a helyzetet.
Ami a listáját illeti: Ha most valaki fogadást ajánlana erre, akkor visszautasítanám, hogy "Úriember biztosra nem fogad"! :rolleyes:
De hogy a biztos infókat elfedje (inkább csak próbálja), minden várható típus, gyártó mellé betesz egy olyat, ami ugyan fasza, de ha kicsit is komolyan vesszük magunkat, akkor teljesen esélytelen. (C-2, RM lézerfegyver, Piranha, török/koreai lövész fegyverek, lengyel atgm /Pirat?/, )
Szóval Béla bá'-val ellentétben, akinek szerintem nem nagyon van belsős infója, és főleg morzsákból építkezik (mint itt jópáran a fórumon), Huszák úrnak súgnak belülről.
Mondjuk gondolom ezt az is okozza, hogy a Portfolion az indexes kötődés ellenére nem nagyon jelent meg a haderőfejlesztést bíráló cikk. Inkább tényszerűen írtak a fejleményekről.

Igen, nekem is ez az érzésem volt. Sejti a tutit, kicsit ködösít, de aki akarja a végén kiolvassa mire gondolt. Nekem tetszik ez a stílus. :cool:

Hát amennyiben súgnak neki és a Patriát még csak fel sem veti kerekesnek (a Piranha meg a Pars mellett), akkor ténynek vehetjük, hogy Boxer lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and blogen
R

Ruby de Puteaux

Guest
lengyel atgm /Pirat?/,
Üdv.!
Inkább erre gondolhatott:

Lengyel fejlesztésű irányított páncéltörő rakéta, gyakorlatilag olcsósított Spike. A tervek szerint 2022-ben lesz rendszeresíthető állapotban.

Neve Moskit, kétféle változatot terveznek, nagy-(LR), és kis hatótávút(SR).
Technikai adatai:
  • átmérő: 120mm
  • tömeg: 20kg, tripoddal 26kg
  • sebesség: 250 m/s
  • páncélátütő képesség: 800mm ERA mögött
  • hatótávolság: 100-2500m(Moskit-SR) és 100-5000m(Moskit-LR)
Rendelkezik majd fire&forget és top attack üzemmóddal és üvegszálas datalinkkel.
Tervezett ára 75.000$, 80%-ban lengyel alkatrészeket fog tartalmazni.

Forrásaim:
http://sturgeonshouse.ipbhost.com/t...0kpJy48H58ydV_DaNzp2AmWaWfHMwQ#comment-159788

https://www.monch.com/mpg/news/land/7468-mspo-2020-moskit-atgm-matures.html

Io3NlLU.jpg
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Hát amennyiben súgnak neki és a Patriát még csak fel sem veti kerekesnek (a Piranha meg a Pars mellett), akkor ténynek vehetjük, hogy Boxer lesz.

Én nem értem miért kérdés még, hogy mi lesz a kerekes típusa? Egyértelmű, hogy Boxer, hiszen összebútoroztunk, értelmetlen is lenne más. Én azt sem értem, miért veti el valaki azonnal a(z) RM lézerfegyvert, miért ne lehetnénk a fejlesztés során a gyakorlati tesztek kivitelezői. Miért ne lehetne többszintű légvédelmi rendszerünk? Németország ráadásul jó partner. A csöves légvédelem is jó ötlet lehet, kérdésem: 10 év múlva is elég hatékony lesz? (Hiszen most ilyen távlatban gondolkodunk - sajnos)
A cikkben fel sem merül a légierő vadászgép flottájának fejlesztése (az oktató gépek kivételével), kérdésem, hogy van-e értelme ennyi pénzt úgy beleölni a hadsereg szárazföldi és más egységeinek fejlesztésébe, ha a légierő ilyen minimalista szintű marad?
Miközben a brazil rámpás gépeket mindenki annyira várja, de nem tudom mit lehetne szállítani velük, egyelőre nincs is mit, azt pedig az A400-asok is meg tudják oldani.
Ezek a kérdések merülnek fel bennem a cikk és a hozzászólások kapcsán. Igaz nem vagyok haditechnikai szakértő.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Én nem értem miért kérdés még, hogy mi lesz a kerekes típusa? Egyértelmű, hogy Boxer, hiszen összebútoroztunk, értelmetlen is lenne más. Én azt sem értem, miért veti el valaki azonnal a(z) RM lézerfegyvert, miért ne lehetnénk a fejlesztés során a gyakorlati tesztek kivitelezői. Miért ne lehetne többszintű légvédelmi rendszerünk? Németország ráadásul jó partner. A csöves légvédelem is jó ötlet lehet, kérdésem: 10 év múlva is elég hatékony lesz? (Hiszen most ilyen távlatban gondolkodunk - sajnos)
A cikkben fel sem merül a légierő vadászgép flottájának fejlesztése (az oktató gépek kivételével), kérdésem, hogy van-e értelme ennyi pénzt úgy beleölni a hadsereg szárazföldi és más egységeinek fejlesztésébe, ha a légierő ilyen minimalista szintű marad?
Miközben a brazil rámpás gépeket mindenki annyira várja, de nem tudom mit lehetne szállítani velük, egyelőre nincs is mit, azt pedig az A400-asok is meg tudják oldani.
Ezek a kérdések merülnek fel bennem a cikk és a hozzászólások kapcsán. Igaz nem vagyok haditechnikai szakértő.
A boxer pedig egyaltalan nem biztos :)
Nem gombhoz veszunk kabatot. Kumikerekesbol nem kell majd sok de az a nem sok legyen kepes ellatni azt a feladatot amiert gumikerekest szerzunk be... De ez meg odebb van...