A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Szerintem annyira azért nem durva ez a svéd haderő , főleg úgy hogy (ahogy a cikk is írja) ilyen a helyzet az oroszokkal , én ezt a “könnyű páncélosok modernizálását” nem tudom nagyon hova rakni , vajon itt “mire gondolt a költő” ?

Valószínűleg a CV90-re. Most megy náluk egyfajta "midlife" nagyjavítás/kisebb upgrade. Nemrég adták át a 100-ik elkészült példányt.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Szerintem annyira azért nem durva ez a svéd haderő , főleg úgy hogy (ahogy a cikk is írja) ilyen a helyzet az oroszokkal , én ezt a “könnyű páncélosok modernizálását” nem tudom nagyon hova rakni , vajon itt “mire gondolt a költő” ?
Nálunk is normálisabb lenne az 50.000 fős sereg, de nekünk nincs rá zsénk. Most.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
x5f8873cf79adc079782090.JPG.pagespeed.ic.NbYMc0Tfny.webp

Az ilyen fajta tömörüléseket már nem kellene hanyagolni? Képen jól mutat de most komolyan, van az a kis versike, hogy egy sor akác egy sor fűz....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
x5f8873cf79adc079782090.JPG.pagespeed.ic.NbYMc0Tfny.webp

Az ilyen fajta tömörüléseket már nem kellene hanyagolni? Képen jól mutat de most komolyan, van az a kis versike, hogy egy sor akác egy sor fűz....
A kép kissé csalóka... Szerintem oldalról fényképeztek be és nem érzékeled a távolságot térben az emberek között... Különben is nagyon nagy roham van és jól is néznek ki, szóval maradhat :)
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A cg kezelő rendes karabélyt kap. Géppisztolyt a személyzet. Ami szerintem hiba mivel ott van a bren 2 legrövidebb csövű verziója ami pont akkora mint a skorpió de legalább tűzerőt is jelent. Katonai alkalmazásban nincs helye géppisztolynsk.

CPT-ben pont a kis átütőerő miatt.
Ha jólemlékszem az amcsik is tavaj vásároltak kisebb számban.

De nem is értem lövészrajban mire gondoltak.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
CPT-ben pont a kis átütőerő miatt.
Ha jólemlékszem az amcsik is tavaj vásároltak kisebb számban.

De nem is értem lövészrajban mire gondoltak.
Pilótáknak vettek túlélő fegyvernek pisztoly helyett....
De misszióban sem volt senkinél CPT-ben sem géppisztoly már amikor én kint voltam.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Pilótáknak vettek túlélő fegyvernek pisztoly helyett....
De misszióban sem volt senkinél CPT-ben sem géppisztoly már amikor én kint voltam.

Én ezt mondom.
Kimondottan személyvédelemre.

https://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-geppisztolytender-svajci-nyertes/

Én a pilótáknak valami szétszedhető karabélyra emlékszem.

Pont azért lett kiírva ez a tender mert a karabély lőszer túl erős.
De még egy modern pdw is.
Német cpt-s srácok akik g36/mp7 kombóval voltak, mondták jobban örülnének MP5-nek, mivel nekik mindíg volt külső gyűrű.
És adott esetben nem szívesen lövöldöznének, olyan fegyverrel aminek a lőszer lehet átszalad a támadón, így a sajátjaikat veszélyezteti.

Az rémlik az amcsik is ebből a meggondolásból rendszeresítették.
Persze ez magyar honvédség szinten minimális mennyiség kellene, hogy legyen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113

A jövőt illetően át kell gondolni a radarrendszereket, illetve vannak még a tüzérképességben lévő fejlesztésekről is elképzelések. Annyit lehet tudni egyelőre, hogy év végéig még két-három ügyben állunk majd a nyilvánosság elé .

Ezek vajon mik lehetnek ? az egyik gondolom a légvédlem.

Valaki meghallgatta már ezt az interjút? Melyik műsor volt, tudjuk?

Csak a Nemzetet olvasva, pár érdekesség van.
  • Az új gyárak célja az export, 30-40 évre tervezünk. Most hogy ez mennyire duma vagy valós potenciális rendelési esélyek vannak, passz.
  • Radarrendszerek és tüzérképesség fejlesztései a fókuszban.
  • A DND páncéltörő és ERA gyár kapcsán ez érdekes megjegyzés volt. "Valójában egy nemzetközi közösség Magyarországot találta alkalmasnak arra, hogy idehozza a gyártását és a fejlesztését" Ezt így hirtelen nem is teljesen értem, mire akart célozni.
  • RM Hiúz gyár. Külön kihangsúlyozta a több milliárd euros export potenciált.
  • Raytheon 1 milliárd dolláros rakétaszerződés alaírva. Föld-levegő ER, kiegészítő eszközök is vannak benne. De a kép továbbra is zavaros...
  • Hadiipari kutatás-fejlesztés a fókuszban. A hadiipari K+F egyik pillére a honvédség haditechnikai intézete, illetve a kormány jövőre egy civil, védelmi ipari kutatási központ felállítását tervezi, amely összefogja azokat a fiatalokat, akik valamilyen területen tehetségesek, és elképzeléseiket bekapcsolhatják a hadiiparba.
További 2-3 bejelentés.
  1. Török kebabos kocsik
  2. Szingapúr-Rába?
  3. Légvédelemhez kapcsolódó amerikai vagy német gyártás??
 
T

Törölt tag 467

Guest
Valaki meghallgatta már ezt az interjút? Melyik műsor volt, tudjuk?

Csak a Nemzetet olvasva, pár érdekesség van.
  • Az új gyárak célja az export, 30-40 évre tervezünk. Most hogy ez mennyire duma vagy valós potenciális rendelési esélyek vannak, passz.
  • Radarrendszerek és tüzérképesség fejlesztései a fókuszban.
  • A DND páncéltörő és ERA gyár kapcsán ez érdekes megjegyzés volt. "Valójában egy nemzetközi közösség Magyarországot találta alkalmasnak arra, hogy idehozza a gyártását és a fejlesztését" Ezt így hirtelen nem is teljesen értem, mire akart célozni.
  • RM Hiúz gyár. Külön kihangsúlyozta a több milliárd euros export potenciált.
  • Raytheon 1 milliárd dolláros rakétaszerződés alaírva. Föld-levegő ER, kiegészítő eszközök is vannak benne. De a kép továbbra is zavaros...
  • Hadiipari kutatás-fejlesztés a fókuszban. A hadiipari K+F egyik pillére a honvédség haditechnikai intézete, illetve a kormány jövőre egy civil, védelmi ipari kutatási központ felállítását tervezi, amely összefogja azokat a fiatalokat, akik valamilyen területen tehetségesek, és elképzeléseiket bekapcsolhatják a hadiiparba.
További 2-3 bejelentés.
  1. Török kebabos kocsik
  2. Szingapúr-Rába?
  3. Légvédelemhez kapcsolódó amerikai vagy német gyártás??
Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.

 
H

Hummen23

Guest
Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.


A leopátdot hogy érted/érti? Ez nagyobb darabszámot jelent?