A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
A Nurolokon vajon a SARP-tornyok megmaradnak?
Vagy ez is RM lesz?

Szerintem biztosan RM lesz, a fegyverzet az egyik erosseguk, no meg semmi ertelme nem lenne pont azt mastol venni, mikozben a RM adja a 2A7HU-ra, PzH-ra es KF41HU-ra is a tornyokat plusz a loszert is helyben gyartjak majd mindehhez..

Nah, hát akkor idénre meg is vagyunk. Szép munka volt!!!!
Jövőre lehet ezt überelni???

Mi jo Gasparunkat idezve: meg jon egy helikopteres fejlesztes es egy dronfejlesztes - utobbi lehet a tegnapi RM keretein belul is, ez nem vilagos.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 563
77 410
113
Csak elbeszéltünk egymás mellett, de látod, én is erre gondoltam.
A mennyiség relatív. Én olyan 100-150dbra gondoltam.
Ennél jóval több csak a Vitarás beszerzés léptéke. Quadból ekkora mennyiség beszerzése nem megroggyantó.
Én nem is elsősorban az aktív alakulatokra gondoltam, hanem inkább a tartalékosoknak. Pontosan amiatt, mert a kisebbeket B-s jogsival is bárki röhögve elvezeti, és "helyzetben" az általad is felvázolt cipekedős, szaladgálós feladatokra ideális. Elejére, hátuljára a
Nem mondom, hogy nem tudják barom módjára felborítani, de nagyon rövid gyakorlás után (10 perc) bárki elvezeti egy B-s jogsival.
Emellett nem kell, hogy ott rohadjanak a szín alatt, mert kistraktori minőségben a bázisok körüli teendőkben is fel lehet használni.
Van quadhoz utánköthető fűnyíró, tolólap, miegymás.
De pont múltkor volt egy hír, hogy egy hatkerekű verziót most tesztelnek az angolok, mint aknavetősök járművét.
214649_1.jpg

Különben az angolok imádják az ilyen kis mobil dolgokat!

Az azért messze van a kevéstől.Pár tucat az kevés az én olvasatomban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 918
91 557
113
Szerintem biztosan RM lesz, a fegyverzet az egyik erosseguk, no meg semmi ertelme nem lenne pont azt mastol venni, mikozben a RM adja a 2A7HU-ra, PzH-ra es KF41HU-ra is a tornyokat plusz a loszert is helyben gyartjak majd mindehhez..



Mi jo Gasparunkat idezve: meg jon egy helikopteres fejlesztes es egy dronfejlesztes - utobbi lehet a tegnapi RM keretein belul is, ez nem vilagos.
Sztem Aselsan torony lesz, legalábbis, amik idén jönnek tutira. Anno kaptak egy meg nem nevezett EU-s államtól megrendelést...
 

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
ATGM, rakéta-sorozatvető, "műhód", UAV, UCAV.
Az én tippeim jövőre: ATGM, rakétatüzérség és vagy 8x8 kerekes tarack, harci és felderítő drón, L39NG, helikopter biznisz, RÁBA-RH közös teherautó gyártás (a műszaki járműveink borzalmasak), laktanya és lőtér felújítások, kevlár sisak és mellény gyártás (nagyon hiányzik).
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 918
91 557
113
Iden nemigen jon semmi, max par tovabbi mutiba', a gyartast jovore inditjak, ott van @Green Leader cikkeben..
A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium.

2 része van az üzletnek, ezt mondta Maróth is.
Az első az idei szállítás, a második a gyár.

Én már csak akkor lepődök meg, ha egy bejelentés kapcsán nem kell meglepődni. Itt az RM bevonása volt a csavar.

A hivatalos parádé valszeg a jövő héten lesz, amikor leszálítják a vasakat.
 
K

kamm

Guest
A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium.

2 része van az üzletnek, ezt mondta Maróth is.
Az első az idei szállítás, a második a gyár.

Én már csak akkor lepődök meg, ha egy bejelentés kapcsán nem kell meglepődni. Itt az RM bevonása volt a csavar.

A hivatalos parádé valszeg a jövő héten lesz, amikor leszálítják a vasakat.

Ezt mondom, most csak mutiba'...

Ezért húzódtak el a tárgyalások. A törökök ragaszkodtak az ő fegyvereikhez, mi meg az RH-hoz. Minden eddigi cikk azt írta, hogy Magyarország egyedi felszereléssel venné.

Igen, ezen akkor csak azt hittuk, hogy sajat konfig lesz meg a gyartas miatt megy, esetleg Raba futomu stb... hat nem. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 412
120 740
113
Az én tippeim jövőre: ATGM, rakétatüzérség és vagy 8x8 kerekes tarack, harci és felderítő drón, L39NG, helikopter biznisz, RÁBA-RH közös teherautó gyártás (a műszaki járműveink borzalmasak), laktanya és lőtér felújítások, kevlár sisak és mellény gyártás (nagyon hiányzik).
Mellényt gyártunk itthon, sisakot meg horvátot rendszeresítettünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 563
77 410
113
Mar csak barati viszonyok miatt is erdemes lehet venni toluk, no meg ez nem fogyoeszkoz annyira, 100 ezer sisak kb 10 evre eleg...
Mennyiségtől függetlenül 10 évre elég.Van lejárati idejük ami 8 vagy 10 év,így tök mind1,hogy 100-at veszel vagy 10000-et,ami egy időben érkezik az egy időben fog kikopni is(használattól függetlenül).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 031
32 469
113
Ohh,kalapál a szívem mint egy kis tinipicsának.. micsoda látvány lesz itt mikor majd egyszerre ki tolják az összeset egy szép napon! Bár most is oda lehetett volna még tolni a 24-eseket.. de így is szívmelengető volt! :)

Kamikaze bevetésre még jók lehetnek, ahogy a tamil tigrisek "légiereje" használta. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 1586

Guest
https://www.portfolio.hu/global/202...artasa-indul-meg-magyarorszagon-jovore-462484

A Rheinmetall bevonásával fejleszti tovább és gyártja majd Magyarország a Nurol Makina 4x4-eseit.
Kíváncsi vagyok mi fog ebből a Rheinmetal-Magyar-Török koprodukcióból kisülni.
Az egy dolog hogy mi örülnénk neki,.de valahogy nem igazán illik napjaink politikai fősodor vonalába...
Alapból furcsa hogy miközben Németo. csendes fegyver embargót tart fent a tòrökök ellen közben a legnagyobb német fegyver cég a magyarokkal közösen a törököktől szerez be olyan licenszet ami a Rheinmetallnak amúgy a kisujjában van.
Továbbá az elmúlt napok híre hogy az USA jól megszankciózta a Tòrök hadiipari komplexumot és annak vezetőit további szankciók is kilátásba helyezve.
A Törökök ellen kezd összeállni egy helyre kis Francia-Görög- USA-Német-Izrarl-Szaud A. szövetség és a Törökök fénysebességgel távolodnak mind a NATO tól.mind a volt Ny.i szövetségeseiktől
Én nem hiszem hogy ez a megfelelő pillanat bármilyen fegyver üzletbe bonyolòdni a törökökkel.
Majd meglátjuk, de a magam részéről nem fogadnék nagyobb összegekben arra hogy ez a magyar kebabos kocsi projekt megvalósul...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson