A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 815
15 950
113
1200 milliárd fölött lesz az. Az idei 778 milliárd 1.66% GDP körül, de tavaly a gazdaság beszakadt. Ha visszatérünk egy 3-5%-os gazdasági növekedéshez, ez 2015 óta megvolt és felkúszik a büdzsé 2%-ig, akkor inkább fölötte lesz 2026-ban.
Kicsit szándékosan alulbecsültem a covid lehetséges hosszabb távú hatásai miatt, optimális esetben ‘26-tól 1000-1100 milliárddal számolhatunk, ‘30-tól pedig 1200-1300 milliárddal.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
"Rendszerbe építésüket pedig egy volt honvédségi cég végzi..."

Ki végzi? A HM EI zrt, csak már átkerült a cég Palkovics Lászlóhoz az Innovációs és technológiai minisztérium felügyelete alá, azért mondja így?

A lengyelektől mit vettünk a digitális katona felszereléshez?
A HM EI Zrt. most is HM cég, mint a neve is tükrözi. Az más kérdés, hogy a tulajdonosi jogokat ki gyakorolja, ez most éppen Palkovics. A HM EI Zrt. soha nem volt honvédségi cég.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
Ha nem tűzöl ki célokat, akkor nem is fogod őket elérni;) A leírtak/álmodtak lehet(né)nek hosszútávú célok. A 2,5% pedig nem irreális. A 3 váltás ruhát (meg téli/nyári/átmeneti), meg az egyéni felszerelés (annak évenkénti pótlásával) nem rajtunk, hanem a katonai vezetésen múlik szerintem.
tiszta sor, én csak azt mondom hogy abból kiindulva amit látok először inkább apróbb dolgokról álmodoznék
1200 milliárd fölött lesz az. Az idei 778 milliárd 1.66% GDP körül, de tavaly a gazdaság beszakadt. Ha visszatérünk egy 3-5%-os gazdasági növekedéshez, ez 2015 óta megvolt és felkúszik a büdzsé 2%-ig, akkor inkább fölötte lesz 2026-ban.
ámen!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 162
13 395
113

Vietnam? :eek:

Erre nem szamitottam.
 
T

Törölt tag 467

Guest

Vietnam? :eek:

Erre nem szamitottam.
Mindegy, hogy ki, megvan az első megrendelés, az a lényeg.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 489
14 602
113

Vietnam? :eek:

Erre nem szamitottam.
Pedig 440M-dolláros beruházasi segélyhitelprogram után ez lenne a minimum (pont négy hónapja) ... :oops:
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2020/10/16/atadtak-az-uj-kibovitett-konzulatust-hannoiban
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 655
11 377
113
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
van a kormánynak 1 marha nagy pénzöszeg a kezében amivel várnak mint aduval, mégpedig a turizmus beinditása a kártyálon lévő x100 vagy inkább 1000milliárdnyi szabadidő forint. ezzel lapitanak nagyon. azt ugye csak itthon lehet elverni. nos ha aztraengedik nyáron a turizmusra lesznek itt fura árak mindenben..meg gdp löket.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
van a kormánynak 1 marha nagy pénzöszeg a kezében amivel várnak mint aduval, mégpedig a turizmus beinditása a kártyálon lévő x100 vagy inkább 1000milliárdnyi szabadidő forint. ezzel lapitanak nagyon. azt ugye csak itthon lehet elverni. nos ha aztraengedik nyáron a turizmusra lesznek itt fura árak mindenben..meg gdp löket.
és az megvan hogy egy gazdaságot újraindítani mennyibe is fáj? én optimista vagyok de ilyenekkel számolni felesleges
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 909
95 134
113
és az megvan hogy egy gazdaságot újraindítani mennyibe is fáj? én optimista vagyok de ilyenekkel számolni felesleges
Valszeg az utolsó negyedévi GDP pozitív meglepi kesz, erre utalt ma a főnök.

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 232
125 325
113
Valszeg az utolsó negyedévi GDP pozitív meglepi kesz, erre utalt ma a főnök.

Nem -11 lesz csak -9?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
Valszeg az utolsó negyedévi GDP pozitív meglepi kesz, erre utalt ma a főnök.

jól van jól van én csak örülnék neki :D , csak azt modnom hogy hiába a jó adat, az igazi izgalom a nyitás után jön
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány