A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Szerintem már - szokásod szerint - megint nagyon előreszaladtál.
Szerintem egyelőre 1 féle tartalékos is elég.
Olyan, aki tartósan bent marad, és esélyt ad a tisztességes kiképzésére, és tudja teljesíteni legalább a szerződéseseknek megfelelő fizikai normákat. ;)
Speciel az ÖLT-nek is hasznát vennénk már most! A fizikai normákat pedig a hivszerek is csak a követelmények folyamatos csökkentésével teljesítik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Itt most arról beszélsz megggyőzően, hogy jó, amiért a nagy barkácsvitákban rendre le lettem torkollva? :D Logisztikai rémálom, egy tartalékos élete miért nem számít annyit neked, kiöregedett szarok...? :rolleyes:
Kurv@ra nem.
Csak részleteiben tér el a felszerelésük a hivatásosokétól.
/róbáltam képeket betenni, de valami miatt nem engedtem a fórummotor./
Ezek vadi új dolgok, és nem leharcolt szarok, amikkel (T-72-t, BTR-t adjunk a népnek) telenyomod a fórumot. :rolleyes:
Másrészt a logisztikai rémálom ott kezdődik, hogy 10-20-30 elavult technikai eszközt akarsz együtt üzemeltetni a modern cuccokkal. A lengyelek meg 10.000-esével rendelik a felszerelést a tartalékosoknak. És mivel csak részben tér el a cuccuk a hivatásosokétól, így gyakran együtt rendelik ezeket a teljes seregre.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Es mivel vannak felszerelve? Tudom, hogy itt sokan imadnak a fel orszagot militarizalni, de egyreszt arra van a katonasag, masreszt ez aztan tenyleg tipikus exkomcsi papirtigris marad, ha nincs normalis felszerelesuk (ahogy ma mar egy hagyomanyos RPG sem jo igazan semmire max teherautok meg 4x4 ellen.)
csak mondom hogy a mostani helyzetben szerintem bármikor elfogadnám a lengyel tarcsisok felszerelését :D , nem lerohadt szart adnak alájuk és rájuk sem, ezrével rendelik vagy épp gyártják az újabbnál újabb felszereléseket, lehet hogy valamiben még "exkomcsi" a rendszer de hogy felszerelésben biztoshogy nem az biztos (amúgy azt hiszem kriss már rakott be róla képet még 100 éve)
Itt most arról beszélsz megggyőzően, hogy jó, amiért a nagy barkácsvitákban rendre le lettem torkollva? :D Logisztikai rémálom, egy tartalékos élete miért nem számít annyit neked, kiöregedett szarok...? :rolleyes:
szerintem félre érted, huszárnak, nekem is sőt, mindenkinek az élet biztos az első helyen áll, neki szerintem azzal van gondja hogy a logisztikai/fenntartási költsége annak hogy pl (tényleg csak pl nem kell rajta elkezdeni pörögni megint) hogy 3 féle karckocsit üzemeltetünk horribilis már az adott helyzetben több okból kifolyólag is, ugyanígy sok sok kiöregedett más vassal,
azt meg én teném hozzá hogy ilyen felállásban egyik tarcsi rendszernek sincs lóf@sz értelme itthon... még az itt kérdőre vont lengyel is jobb de a legjobb ami eszembe jut az a dánoké talán
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Szerintem már - szokásod szerint - megint nagyon előreszaladtál.
Szerintem egyelőre 1 féle tartalékos is elég.
Olyan, aki tartósan bent marad, és esélyt ad a tisztességes kiképzésére, és tudja teljesíteni legalább a szerződéseseknek megfelelő fizikai normákat. ;)
Lehet igazad van. Ugyanakkor éles helyzetben is kell konvolyokat kísérni, objektumot örizni (már nem vagyonöri szinten), területet biztosítsni, ahová pocakosan is jó lehet vki.
Föleg ha a hivatásos állomány sem Rambo, Schwazenegger klónokból áll. Jelenleg aki vállalni tudja és akarja is a tartalékos szerepkört, annak adjuk meg az esélyt (föleg, hogy amit kéne -sorállomány kikézése és tartalékoskénti használata- szóba sem jöhet).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 030
66 486
113
Kurv@ra nem.
Csak részleteiben tér el a felszerelésük a hivatásosokétól.
/róbáltam képeket betenni, de valami miatt nem engedtem a fórummotor./
Ezek vadi új dolgok, és nem leharcolt szarok, amikkel (T-72-t, BTR-t adjunk a népnek) telenyomod a fórumot. :rolleyes:
Másrészt a logisztikai rémálom ott kezdődik, hogy 10-20-30 elavult technikai eszközt akarsz együtt üzemeltetni a modern cuccokkal. A lengyelek meg 10.000-esével rendelik a felszerelést a tartalékosoknak. És mivel csak részben tér el a cuccuk a hivatásosokétól, így gyakran együtt rendelik ezeket a teljes seregre.
Úgy emlékszek, hogy a T-72- nél jobban preferáltam modernizált használt leókat meg mardereket(tudom már nincs), vagy bármi egyéb komoly tudású gépeket, fh 70 tarackokat digitalizált tűzvezetéssel meg hasonlókat, de ugyanaz volt a reakció. Amikkel telenyomom a fórumot. Szóval a lengyel aktív főerő szintű tartalékos gépesítési elképzeléseim nektek szarok voltak, mert még egy típust üzemeltetni, logisztika, nem pont ugyanolyan jó csak majdnem, blablablablablablablablablaaaaaaa...., na ez a lengyeleknél főerő, és a tartalékosok kapnak majdnem olyan jót. :D Szerintem akkor miért nem ér nekik annyit egy tartalékos élete... :D De ha tőlük vesszük át az ilyen elképzeléseket és irányzatot, akkor fasza minden. Csak ne magunktól csináljunk így, mert ötven évvel le vagyunk maradva.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
csak mondom hogy a mostani helyzetben szerintem bármikor elfogadnám a lengyel tarcsisok felszerelését :D , nem lerohadt szart adnak alájuk és rájuk sem, ezrével rendelik vagy épp gyártják az újabbnál újabb felszereléseket, lehet hogy valamiben még "exkomcsi" a rendszer de hogy felszerelésben biztoshogy nem az biztos (amúgy azt hiszem kriss már rakott be róla képet még 100 éve)

szerintem félre érted, huszárnak, nekem is sőt, mindenkinek az élet biztos az első helyen áll, neki szerintem azzal van gondja hogy a logisztikai/fenntartási költsége annak hogy pl (tényleg csak pl nem kell rajta elkezdeni pörögni megint) hogy 3 féle karckocsit üzemeltetünk horribilis már az adott helyzetben több okból kifolyólag is, ugyanígy sok sok kiöregedett más vassal,
azt meg én teném hozzá hogy ilyen felállásban egyik tarcsi rendszernek sincs lóf@sz értelme itthon... még az itt kérdőre vont lengyel is jobb de a legjobb ami eszembe jut az a dánoké talán
Itthon a Speciális önkéntes tartalékos rendszernek látom értelmét. De azt is faragni, reformálni kéne. A 6 hónap alatt ha van mögötte háttér és megkedvelte a jelentkező sokat ki lehet-ne belőle hozni. Viszont a pénz a legfőbb negatívum benne. Amit kapnak érte. Simán megérdelmelnék azok akik végighúzzák a 6 hónapot pl a rendelkezésre állási jutatást.
Én ezt a rendszert látnám a legjobb tartalékos alapnak. De ahhoz nagyon ki kellene hogy forja magát.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 940
113
Szerintem már - szokásod szerint - megint nagyon előreszaladtál.
Szerintem egyelőre 1 féle tartalékos is elég.
Olyan, aki tartósan bent marad, és esélyt ad a tisztességes kiképzésére, és tudja teljesíteni legalább a szerződéseseknek megfelelő fizikai normákat. ;)
Magunk közt, nekem @blogen ember hozzáállása teccik. Én is tervezgettem/készítettem táblázatokat, csak annyi minden változó jött be a képbe, hogy az először egyszerűnek tűnő feladat kezdett túlburjánzani. Meg azt is beláttam, hogy műkedvelő lévén már régen rendszeresítik azokat az eszközöket, amikkel fel szeretném szerelni a fejemben/álmaimban létrehozott sereget, mikor én meg még mindig a terveimmel piszmogok. (Ez utóbbi meg is történt. :rolleyes:)
Szóval, én értékelem @blogen ötletelését, még ha sokszor nem is értek vele egyet, és néha marhaságokat is ír.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Itthon a Speciális önkéntes tartalékos rendszernek látom értelmét. De azt is faragni, reformálni kéne. A 6 hónap alatt ha van mögötte háttér és megkedvelte a jelentkező sokat ki lehet-ne belőle hozni. Viszont a pénz a legfőbb negatívum benne. Amit kapnak érte. Simán megérdelmelnék azok akik végighúzzák a 6 hónapot pl a rendelkezésre állási jutatást.
Én ezt a rendszert látnám a legjobb tartalékos alapnak. De ahhoz nagyon ki kellene hogy forja magát.
70%-a autista aki bevonult oda kb...
Tisztelet a kivételnek. Fél évig ott van szívja az erőforrást (egy évvel tolta el ruházati ellátást, hogy behozták ezt faszságot), határra gyakorlatra vinni nem lehet. Foglalkozni kell vele.
Az ÖTT-ket legalább elkezdtük bevonni a feladatokba és baromi nagy segítséget jelentenek jópár dologbsn.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Es mivel vannak felszerelve? Tudom, hogy itt sokan imadnak a fel orszagot militarizalni, de egyreszt arra van a katonasag, masreszt ez aztan tenyleg tipikus exkomcsi papirtigris marad, ha nincs normalis felszerelesuk (ahogy ma mar egy hagyomanyos RPG sem jo igazan semmire max teherautok meg 4x4 ellen.)
Úgy látom a szándék meglesz a felszerelésre, kiképzésre. A digitális katonás cikkben említették, hogy végül a tartalékosok is kapnának digitális katona felszerelést. Persze addig sok víz lefolyik a Dunán.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Oké. egy jó hír a Honvédség elismertsége szempontjából. grat.

De többször említettétek, a misszióknak már nem akkora "varázsa" a z állomány körében, illetve az afganisztáni kontingensnél is nagyobb csapat kikóldése milyen hatással lesz az átalakításra ez idő alatt, főleg az egyéb, Honvédségre testált feladatok mellett?

 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Es mivel vannak felszerelve? Tudom, hogy itt sokan imadnak a fel orszagot militarizalni, de egyreszt arra van a katonasag, masreszt ez aztan tenyleg tipikus exkomcsi papirtigris marad, ha nincs normalis felszerelesuk (ahogy ma mar egy hagyomanyos RPG sem jo igazan semmire max teherautok meg 4x4 ellen.)
Elég rendes kiképzésük és felszerelésük van, tettem már be pár linket, és cikket, https://pulaski.pl/en/polands-territorial-defence-force-its-role-significance-and-tasks/
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Azért ez érdekes. Bár nem adok sokat a hitelességére, de azt írja, hogy belsős infó alapján amcsi 4X4 is szóbakerült korábban, plusz a Gidránok a BTR-t vàltják...

https://www.magyarhirlap.hu/belfold/20210217-ujabb-erosites-a-magyar-honvedsegnel
A hazánkba kerülő Gidránok a jelenleg is több százas nagyságrendben rendszerben lévő, szovjet–orosz eredetű BTR–80 és BTR–80A páncélozott járműveket váltják fel.

Csak ennyit tudok mondani, de nagyon nagy betűvel: WTF??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Itt most arról beszélsz megggyőzően, hogy jó, amiért a nagy barkácsvitákban rendre le lettem torkollva? :D Logisztikai rémálom, egy tartalékos élete miért nem számít annyit neked, kiöregedett szarok...? :rolleyes:
Ugyan azt fogják kapni a lengyel tarcsisok ott, mint a hivatásosok
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 680
34 584
113
A hazánkba kerülő Gidránok a jelenleg is több százas nagyságrendben rendszerben lévő, szovjet–orosz eredetű BTR–80 és BTR–80A páncélozott járműveket váltják fel.

Csak ennyit tudok mondani, de nagyon nagy betűvel: WTF??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Remélem ez valami félreértés akar lenni, mer ha nem akkor nagy baj van!!!!!