A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Akik T-72-re lettek részben felkészítve, azok több mint húsz éve leszereltek. Ötven év körüli népekkel mit akarsz kezdeni. Neked is téveszméid vannak

Akik T-72-re lettek részben felkészítve, azok több mint húsz éve leszereltek. Ötven év körüli népekkel mit akarsz kezdeni. Neked is téveszméid vannak?
Tudod mit mondok neked Para! Én is ötven vagyok és nagyon jó erőben érzem magam, többet dolgozok, mint egy fiatal.
Tudod eddig azt gondoltam, ha fegyveres konfliktus lesz, akkor én biztos jelentkezem az ország védelmére, nem úgy mint sok fiatal, akik mind azt mondják azonnal lelépnek.
De úgy látszik nagy hülye voltam és nincs is rám szükség. Oké jöjjenek a fiatalok, na ezt megnézem mi lesz! :mad:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 857
30 524
113
Tudod mit mondok neked Para! Én is ötven vagyok és nagyon jó erőben érzem magam, többet dolgozok, mint egy fiatal.
Tudod eddig azt gondoltam, ha fegyveres konfliktus lesz, akkor én biztos jelentkezem az ország védelmére, nem úgy mint sok fiatal, akik mind azt mondják azonnal lelépnek.
De úgy látszik nagy hülye voltam és nincs is rám szükség. Oké jöjjenek a fiatalok, na ezt megnézem mi lesz! :mad:
Ki lesz a Kárpátok Rambója?!:D
Én indulok!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 947
18 437
113

Na fene. :) Valamikor tárgyaltuk itt, hogy a gépesített lövész elnevezés, lehet idejétmúlt. még én dobtam be, hogy szerintem a páncélos lövész elnevezés kenne inkább ide illő. Tessék, a cikkben ott a páncélos gyalogság elnevezés, ha jól vettem ki, ez lesz a hivatalos. Nem is tudom, mennyi szerzői jogdíjat kérjek, mert úgy érzem olvastak bennünket. :) Netán egyre járt az agyunk ? :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 354
120 427
113
Na fene. :) Valamikor tárgyaltuk itt, hogy a gépesített lövész elnevezés, lehet idejétmúlt. még én dobtam be, hogy szerintem a páncélos lövész elnevezés kenne inkább ide illő. Tessék, a cikkben ott a páncélos gyalogság elnevezés, ha jól vettem ki, ez lesz a hivatalos. Nem is tudom, mennyi szerzői jogdíjat kérjek, mert úgy érzem olvastak bennünket. :) Netán egyre járt az agyunk ? :)
Szerintem csak lementek konyhanyelvre az interjú kedvéért.
 
  • Vicces
Reactions: honved
W

Wilson

Guest
Majd be lesz jelentve amikor be lesz jelentve.

Mármint mi lesz bejelentve? Nekem ebből a mondatból egyértelműen az következík, hogy ennyi volt.
Mar-th.png


:):):)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 196
73 841
113

Azért annak tükrében hogy 2015-ben összetört két Gripen, 2016 első félévében nem tudtuk teljesíteni bombákkal a V4 EU BG-ben a bevállalt légi támogató képességet, 2018-ba nem volt bevethető AIM-9 rakéta, 2019-ben a pápai kitelepülésnél probléma volt a gépek elhelyezésével (nem fűthető régi hangár, megrongálódott mobilhangár), 2020-ban kivontuk az utolsó rámpás gépünket is az új addig nem érkezik meg így a VJTF 2023-ban vállalt légi szállítási feladatok egy részét nem tudjuk teljesíteni, ez egy szép eredmény...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 327
14 268
113
Mármint mi lesz bejelentve? Nekem ebből a mondatból egyértelműen az következík, hogy ennyi volt.
Szóval szerinted nem lesz mesterlövész puska/géppuska/iptr/nms/dron/az 1 zászlóaljnyi digitális katona felszerelésén kívül több. Bár ezek ha nincsenek is bejelentve, lehet eldöntve sem mind, de nagyjából nyílt titok mind.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113

Jaaaah, hogy az 5. generáció alatt majd azt értik, hogy MI szoftvert írnak minden repülőre, legyen az Gripen vagy An-2.
Csodás.
A Magyar Honvédség egy nagy bűvész trükk marad mindig is mint ahol eddig is volt. Szemfényvesztés mellébeszélés.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 212
67 114
113
A lényeg szerintem az (amire kriss is próbált rávilágítani), hogy még a Vietnámiaiak is a T-90-n gondolkoznak magyarul a minőséget helyezik előtérbe, pedig aztán ők két tál rizsért annyi embert kapnak amennyit csak akarnak.Mégis T-90 vesznek (nem is pár darabot), pedig a T-90 árából mennyi T-72 és T-55 vehetnének v újíthatnának fel.
Egy olyan kis ország mint mi egyszerűen nem engedheti meg, hogy a kislétszámú haderejének katonái ne a számára elérhető legfejlettebb haditechnikába ultesse.
Én ettől kapok egyszer agyvérzést azthiszem. :D Miután le lett írva, hogy a T-90S vásárláson felül még T-72B1MS is figyel a pályán utólag a T-90 beszerzés után illetve megfejlesztenek 310 db T54/55-öt M3 szintre(link lent), elmagyarázod, hogy szerinted @krisss arra gondolhatott, hogy T-90-et vesznek és nem vesznek T-72-őt, meg fejlesztgetnek T-55-öt. B+!!! Én ezt nem hiszem el!



 
W

Wilson

Guest
Én ettől kapok egyszer agyvérzést azthiszem. :D Miután le lett írva, hogy a T-90S vásárláson felül még T-72B1MS is figyel a pályán utólag a T-90 beszerzés után illetve megfejlesztenek 310 db T54/55-öt M3 szintre(link lent), elmagyarázod, hogy szerinted @krisss arra gondolhatott, hogy T-90-et vesznek és nem vesznek T-72-őt, meg fejlesztgetnek T-55-öt. B+!!! Én ezt nem hiszem el!



Ne kapj agyvérzést hidd el egy fórum miatt nem éri meg:)Félreértesz nem azt mondtam,hogy nem vesznek T-72-t hanem ők is elmozdultak a T-90k irányában mert ők is a T-90 szintű tankokban látják a jövőt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby