A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nekem Tatához nincs közöm különösebben.

Tatával csak a baj van, túl közel vannak az új ipari központok és Budapest, de már nem engedhetjük meg magunknak, hogy becsukjuk, ez sajnos szar döntés volt a 90-es években.
Lehetséges megoldás:
Szét kell kapni! A tüzéreket és minimum 1 lövész zászlóaljat el kell vinni tőlük. Ugyebár a nehéz dandár is több helyről lesz összelapátolva.
Nincs erre valamilyen terv?
Gondolom a tüzérek nem maradnak 24 PZH-nál... Akkor meg miért ne lehetne egy helyre költöztetni őket? Gyakorolni nagyon nem tudnak úgy sem sok helyen. A tüzéreknek a Bakonyban a helyük! A lövészzászlóaljat meg szerintem viszonylag könnyű lenne mozdítani. Szerintem 2-3 éven belül rendbe lehetne hozni egy olyan jelenleg nem üzemelő laktanyát (esetleg újat építeni) ahol elkaristolnak, és még esetleg lokális toborozható katona is akadna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Lehetséges megoldás:
Szét kell kapni! A tüzéreket és minimum 1 lövész zászlóaljat el kell vinni tőlük. Ugyebár a nehéz dandár is több helyről lesz összelapátolva.
Nincs erre valamilyen terv?
Gondolom a tüzérek nem maradnak 24 PZH-nál... Akkor meg miért ne lehetne egy helyre költöztetni őket? Gyakorolni nagyon nem tudnak úgy sem sok helyen. A tüzéreknek a Bakonyban a helyük! A lövészzászlóaljat meg szerintem viszonylag könnyű lenne mozdítani. Szerintem 2-3 éven belül rendbe lehetne hozni egy olyan jelenleg nem üzemelő laktanyát (esetleg újat építeni) ahol elkaristolnak, és még esetleg lokális toborozható katona is akadna.
azért tudnának pl Kalocsa mellett csornapusztán a sósmocsár irányába vagy 50 km lakatlan puszta (oroszok is használták) a csornapusztai lőtér ugy hk lőtér
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113

Példaképei között megnevezte: Zrínyi Miklós költő és hadvezért, az első magyar katonai stratégát; vitéz Bertalan Árpádot, az első ejtőernyős zászlóalj parancsnokát; a külföldiek közül pedig George S. Patton tábornokot, akinek fő vezetési elve az volt: „annyit kérj a beosztottól, amit te is végre tudsz hajtani” – idézte Ruszin-Szendi Romulusz.

honvédelmi és rendészeti bizottsága 6 igen, 2 nem és 1 tartózkodás mellett támogatta Ruszin-Szendi Romulusz parancsnoki kinevezését.
Ki gondolta volna hogy Vadainak nem lesz jó? :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
Tatát kellett volna 25 évvel ezelőtt bezárni, Pécset meghagyni, esetleg Baját. Illetve Egert sem kellett volna becsukni.
A probléma az, hogy van hely Debrecenben csak mivel Tatát az elbaszott helye miatt sosem töltöd fel, ezért el se mondják a nyomott jelentkezőnek, hogy Debrecenbe is lehetne menni
Ez egy rosszindulatú manipuláció, és semmi alapja.
1. A fizetés az a pécsi, az egri (ZF), a debreceni munkaerőpiacon is pont annyira kevés, mint Tatabányán.

2. Miért Tata a gond? Győrben van katona az Audi mellett, de Tatán nincs? Akkor miért Tatáról kell terjeszteni a hülyeséget?

3. Tatán azért nincs katona mert harmad amnyi beosztást kapott, mint a híres keleti dandár. Hová irányította a toborzó rendszer az elmúlt 20 évben a katonákat? Ja MH. 5.

4. Miért sorvasztották szándékosan Tatát? Mert a jelenlegi vezetés debreceni kötődésű és irigyek voltak a 25-os dandár sikereire (NATO csatlakozás, előtte első lépcsős ho. (T72, BMP,)
Igazi magyar történet ez is, nem kell a fasiszta duma, hogy szar helyen van.

Tatára az elmúlt években is jöttek volna a fiatalok, de az idei évig az újoncok fele az 5-oshoz lett irányítva. A másik felét kapta az egész MH többi.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Lehet megleszek most kövezve,de nekem ez a 10x10-es HX-3 as nem jön át valahogy... Robosztus,magas a tömeg központja,terepen szerintem borulékony,és sok a kereke,ez utóbbi érvem tudom hogy nevetségesen hangzik,de logisztikai szempontból sem a leg üdvözítőbb megoldás.
Ami a forma világot illeti,nekem az Archer,vagy a G6-Rhino jönne be.
De az én saját favoritom a Denel tűz eszközei.
Abszolutt élvonalbeliek. Fejlesztett nekik lőszert az RM. Lehetne ott mazsolázni.
G5-52 vontatott
G6-45 önjáró
Ezek az én favoritjaim. Persze ezek is ízlések és pofonok.

Vontatott messzehordónak helye ma már csak ott lehet-ahova az új pk irta.-a korszerű tüzérséggel nem rendelkező ellenféllel szemben,elsősorban misszios feladatnál,területellenörző szerepben.G5-52 erre megfelel,de kérdéses,hogy nekünk szükség van e ilyen erőre?
G6-52 logikus lenne Lynx alvázon alkalmazni.A G6-52 tüzérségi része aplikálható más járműre,pl T72re is készült protoja :DEredeti alvázon a közepes dd,vagy megerősitő tüzér dd állományába. Különben a korszerű tüzérségi mozgó harcászatot jelentő gyorstűzben és MRSI hatásban ez a löveg a legjobb.A nagyobb töltetűr miatt pedig teljestöltetű gránátokkal (vagyis nem RAP) szintén a legjobb.
Támogató-messzehordó csöves tüzérségnek meg a HX-3 (vagy ami lesz,mert még ez kérdéses) alvázra telepitett Condor T5-52.Ez saját kategóriájában szintén a legjobb.Szintén a tüzér dd állományába.
Az RM töltetrendszere mind a nagyobb töltetűrű (valószinűleg a kovetkező NATO szabvány lesz) búr lövegekbe,mind a PzH jelenlegi töltetűr NATO szabványú lövegébe jó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Gy
Ez egy rosszindulatú manipuláció, és semmi alapja.
1. A fizetés az a pécsi, az egri (ZF), a debreceni munkaerőpiacon is pont annyira kevés, mint Tatabányán.

2. Miért Tata a gond? Győrben van katona az Audi mellett, de Tatán nincs? Akkor miért Tatáról kell terjeszteni a hülyeséget?

3. Tatán azért nincs katona mert harmad amnyi beosztást kapott, mint a híres keleti dandár. Hová irányította a toborzó rendszer az elmúlt 20 évben a katonákat? Ja MH. 5.

4. Miért sorvasztották szándékosan Tatát? Mert a jelenlegi vezetés debreceni kötődésű és irigyek voltak a 25-os dandár sikereire (NATO csatlakozás, előtte első lépcsős ho. (T72, BMP,)
Igazi magyar történet ez is, nem kell a fasiszta duma, hogy szar helyen van.

Tatára az elmúlt években is jöttek volna a fiatalok, de az idei évig az újoncok fele az 5-oshoz lett irányítva. A másik felét kapta az egész MH többi.
Győrben sincs katona csak egy dolog miatt...
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Lehetséges megoldás:
Szét kell kapni! A tüzéreket és minimum 1 lövész zászlóaljat el kell vinni tőlük. Ugyebár a nehéz dandár is több helyről lesz összelapátolva.
Nincs erre valamilyen terv?
Gondolom a tüzérek nem maradnak 24 PZH-nál... Akkor meg miért ne lehetne egy helyre költöztetni őket? Gyakorolni nagyon nem tudnak úgy sem sok helyen. A tüzéreknek a Bakonyban a helyük! A lövészzászlóaljat meg szerintem viszonylag könnyű lenne mozdítani. Szerintem 2-3 éven belül rendbe lehetne hozni egy olyan jelenleg nem üzemelő laktanyát (esetleg újat építeni) ahol elkaristolnak, és még esetleg lokális toborozható katona is akadna.
Szolnokon ott a hatalmas laktanya komplexum. Rendbe lehetne tenni. Voltak ott felújítások egy időben.
Hatalmas hangárok vannak ott.
Tüzérek és felderítők voltak ott.
Stratégiai szempontból is jó helyen van.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ez egy rosszindulatú manipuláció, és semmi alapja.
1. A fizetés az a pécsi, az egri (ZF), a debreceni munkaerőpiacon is pont annyira kevés, mint Tatabányán.

2. Miért Tata a gond? Győrben van katona az Audi mellett, de Tatán nincs? Akkor miért Tatáról kell terjeszteni a hülyeséget?

3. Tatán azért nincs katona mert harmad amnyi beosztást kapott, mint a híres keleti dandár. Hová irányította a toborzó rendszer az elmúlt 20 évben a katonákat? Ja MH. 5.

4. Miért sorvasztották szándékosan Tatát? Mert a jelenlegi vezetés debreceni kötődésű és irigyek voltak a 25-os dandár sikereire (NATO csatlakozás, előtte első lépcsős ho. (T72, BMP,)
Igazi magyar történet ez is, nem kell a fasiszta duma, hogy szar helyen van.

Tatára az elmúlt években is jöttek volna a fiatalok, de az idei évig az újoncok fele az 5-oshoz lett irányítva. A másik felét kapta az egész MH többi.
Debrecenben (még amíg nincs BMW és a beszállítói) , Pécs, Eger (északon főleg) környékén sokkal kevesebb jól fizető főleg multinál lévő állás.
Míg most ott van az oroszlányi és a tatabányai ipari park ami jelenleg a legtöbb beruházást bevonzó terület az országban és 300 nettó felett mennek a kezdő fizetések és ezt tatai aktív és leszerelt kollégák mondják nem én találom ki. Ja és ott van Pest.

De szerintem ha azt mondom, hogy gondolj a laktanyával szemben lévő tüzép telepre hogy ott kik dolgoznak akkor tudod hogy mennyire versenyképes Tata környékén a honvédség a munkaerőpiacon.


2015 óta pedig koncentrált feltöltési cél Tata és Győr...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Jó de a Bocskai is 2 helyszinen tartja fent a dandárt.
Tatával sincs gond csak Bocskaihoz hasonlóan 2 városba kellene ogy települve legyen.

Jah csak az lenne a legjobb ha abból egyik sem Tata lenne.

Ha csak annyit csinálnak meg, hogy úgy sincs feltöltve, meg az eszközök is most érkeznek be, tényleg kicsaphatnák a felét valami munkaerőben gazdagabb helyre. Én nem választanám le róluk az artykat, simán csak fele-fele megosztásban létre hoznék nekik egy második otthont.
Szerintem ez egy elhangzó jó megoldás. Nem csorbul Tata hírneve, mert "csak kinőttük az eddigit, nem veszítette a város az egységet". De lehetne tervezni normálisan, hogy honnan is akarunk új embereket.

(Viszont azért ha egy percig komolyan gondoljuk a hálózatos harcászatot, akkor oda kell mindenből valamennyi! Az nem járható út, hogy a tüzérek kimennek a Bakonyba és ott jól ellesznek. Egész életükben nem láttak még tankot, de velük kell majd együtt működniük a csatatéren.)
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Debrecenben (még amíg nincs BMW és a beszállítói) , Pécs, Eger (északon főleg) környékén sokkal kevesebb jól fizető főleg multinál lévő állás.

Debibe tényleg nem raknám át a cicákat. Ott egyébként is elvileg lesz elég gond a közepes összeszedésével. Meg Vásárhelyen. Viszont a Duna bal partján tényleg találni bőven helyet, ahol sokkal rosszabb a helyzet és nem kéne nagyon könyörögni. Miskolc csak egy példaként felhozzam milyen lenne? A hegy lábánál fekszik, bőven van sík vidék. És simán kialakítható több térszínes kapacitás is. Csak válogatni kell! De egy csomó más, jó választás is lenne.
 
K

kamm

Guest
Lehet megleszek most kövezve,de nekem ez a 10x10-es HX-3 as nem jön át valahogy... Robosztus,magas a tömeg központja,terepen szerintem borulékony,és sok a kereke,ez utóbbi érvem tudom hogy nevetségesen hangzik,de logisztikai szempontból sem a leg üdvözítőbb megoldás.
Ami a forma világot illeti,nekem az Archer,vagy a G6-Rhino jönne be.
De az én saját favoritom a Denel tűz eszközei.
Abszolutt élvonalbeliek. Fejlesztett nekik lőszert az RM. Lehetne ott mazsolázni.
G5-52 vontatott
G6-45 önjáró
Ezek az én favoritjaim. Persze ezek is ízlések és pofonok.


Latogass at ide es meglatod, hogy hibatlan az a 10x10 loveg is... :cool:


Apropo:


Hogy nekunk miert kell ezt a bunozot csokolgatni, aki raadasul vegre tenyleg az utolsokat rugja a borton elott... varunk valami uzletet toluk?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ha csak annyit csinálnak meg, hogy úgy sincs feltöltve, meg az eszközök is most érkeznek be, tényleg kicsaphatnák a felét valami munkaerőben gazdagabb helyre. Én nem választanám le róluk az artykat, simán csak fele-fele megosztásban létre hoznék nekik egy második otthont.
Szerintem ez egy elhangzó jó megoldás. Nem csorbul Tata hírneve, mert "csak kinőttük az eddigit, nem veszítette a város az egységet". De lehetne tervezni normálisan, hogy honnan is akarunk új embereket.

(Viszont azért ha egy percig komolyan gondoljuk a hálózatos harcászatot, akkor oda kell mindenből valamennyi! Az nem járható út, hogy a tüzérek kimennek a Bakonyba és ott jól ellesznek. Egész életükben nem láttak még tankot, de velük kell majd együtt működniük a csatatéren.)
Az a helyzet, hogy nem ad hoc szervezetű harcászatra kell képezni majd a csapatokat, hanem zlj és dd szintre. Szóval nem gondolom, hogy ezt segítené, ha le lenne választva akárcsak a hk zászlóalj egy százada, hogy a tüzérek lássanak harckocsit, ha esetleg őket osztályszinten máshová telepítenék.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
Debrecenben (még amíg nincs BMW és a beszállítói) , Pécs, Eger (északon főleg) környékén sokkal kevesebb jól fizető főleg multinál lévő állás.
Míg most ott van az oroszlányi és a tatabányai ipari park ami jelenleg a legtöbb beruházást bevonzó terület az országban és 300 nettó felett mennek a kezdő fizetések és ezt tatai aktív és leszerelt kollégák mondják nem én találom ki. Ja és ott van Pest.

De szerintem ha azt mondom, hogy gondolj a laktanyával szemben lévő tüzép telepre hogy ott kik dolgoznak akkor tudod hogy mennyire versenyképes Tata környékén a honvédség a munkaerőpiacon.


2015 óta pedig koncentrált feltöltési cél Tata és Győr...
A nettó 275 ezeres magyar átlaghoz Debrecenben is és Tatán is kevés a 180 .
Nem ezért jön be egy fiatal. Ennyit még Ózdon is megkap.
Az élményér jön be. Tatán Leopard, Pzh van, lesz.
Bent tartani viszont 180 nettõval nem lehet.
Sehol sem!
Sem keleten sem nyugaton.
Tehát nem a regionális munkaerőpiaci viszonyok a gond.
Más gond van, de azt nem biztos, hogy a katonák leírhatják.
A civilek meg csak találgathatnak, hogy akkor mi a gond?.....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 648
15 041
113
Az meg, hogy az ország túlsó feléről dobálják Tatára meg Győrbe az embereket a toborzók, főleg úgy hogy kurva sokszor hazudnak, a beosztásokkal kurvára csak azt eredményezi, hogy az összes fiatal leszerel a picsába akit átraktak....

Képeztem közkatonát tavaly, Debrecen melletti a srác, felhúzott egy családi házat, 2 gyerek feleség és ráadásul értelmes, terhelhető és akarja csinálni. Erre bazdmeg elteszik Győrbe ahol hiába adná el a házát egy hajdúsági faluban abból nyugaton egy lyukat nem tudna venni.. hogy ha valami csoda folytán nem lesz tele a fasza fél év után az egésszel....
Ezért vesztünk embereket mert az ember le van szarva... Aztán megy a pingvinezés, hogy miért nincs katona...
A rendőrségen ugyan ez megy csak ott még a fizetés is egy rakat szar...

Egyértelműen szar a rendszer.
De amikor én bementem 2002ben ugyanez volt.
Hazudtak.
Pakolták az embert ahol éppen hiány volt.

Ezt nemtudom miért nem lehet megszüntetni.
Átgondolni.
Idiotizmus.
Ha ezen RR változtat, akkor már előrébb vagytok.

A Pestről leköltözünk fehérvárra dologban meg csak az a problémám, minek tervezték ezt el? Nem gondolkodtak?
És utána az állomány ellenállása miatt meggondolták magukat?
Akkor egy jól átgondolt terv volt. :eek:


Jóbarátom a petőfiben szolgál.
Újpesten lakik. Egy rendőrrel eltöltött szolgálat neki is az utazással/szolgálati hercehurcával együtt +3óra a szolgálatot kívül.o_O
Persze nem minden nap.

Pápai kollégáim délben indulnak, éjfélre érnek haza délutaánosban. 6 nap/hét 3 műszak. o_O

Amúgy szolgálati vitarák álhatnának a parkolóban, aki lekési a buszt vigyen egyet.

De ha jól emlékszem Tatán is járt busz ami fehérvárra hozta, vitte a tiszteket nap mint nap.

És látod.
Te is leírod a példát.
A közkatonával meg lehet csinálni, meg a debreceni tüzértisztel.

A bpivel meg nem? o_O

Nekem ez a megkülönböztetés nem tetszik.
Leszarom hol nemcsinálnak minimálisan érdemlegeset.

Amúgy én is leírta már többször, hogy nagy félelmem a csillivilli technikához nem lessz kellő számú, és főleg minőségi állomány. :(
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Egyértelműen szar a rendszer.
De amikor én bementem 2002ben ugyanez volt.
Hazudtak.
Pakolták az embert ahol éppen hiány volt.

Ezt nemtudom miért nem lehet megszüntetni.
Átgondolni.
Idiotizmus.
Ha ezen RR változtat, akkor már előrébb vagytok.

A Pestről leköltözünk fehérvárra dologban meg csak az a problémám, minek tervezték ezt el? Nem gondolkodtak?
És utána az állomány ellenállása miatt meggondolták magukat?
Akkor egy jól átgondolt terv volt. :eek:


Jóbarátom a petőfiben szolgál.
Újpesten lakik. Egy rendőrrel eltöltött szolgálat neki is az utazással/szolgálati hercehurcával együtt +3óra a szolgálatot kívül.o_O
Persze nem minden nap.

Pápai kollégáim délben indulnak, éjfélre érnek haza délutaánosban. 6 nap/hét 3 műszak. o_O

Amúgy szolgálati vitarák álhatnának a parkolóban, aki lekési a buszt vigyen egyet.

De ha jól emlékszem Tatán is járt busz ami fehérvárra hozta, vitte a tiszteket nap mint nap.

És látod.
Te is leírod a példát.
A közkatonával meg lehet csinálni, meg a debreceni tüzértisztel.

A bpivel meg nem? o_O

Nekem ez a megkülönböztetés nem tetszik.
Leszarom hol nemcsinálnak minimálisan érdemlegeset.

Amúgy én is leírta már többször, hogy nagy félelmem a csillivilli technikához nem lessz kellő számú, és főleg minőségi állomány. :(
Mielőtt elfáradtam kicsit és elkezdtem a mostani semmittevő létemet, itt a városon belül volt minden nap 3 óra utam a 10 órás munkaidőmön felül, szóval ehhez nem feltétlenül kell vidéki utakat vízionálni. Oksa, nem katona voltam itt 4,5 évig, de ezalatt ez majdnem mindennap így volt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
A nettó 275 ezeres magyar átlaghoz Debrecenben is és Tatán is kevés a 180 .
Nem ezért jön be egy fiatal. Ennyit még Ózdon is megkap.
Az élményér jön be. Tatán Leopard, Pzh van, lesz.
Bent tartani viszont 180 nettõval nem lehet.
Sehol sem!
Sem keleten sem nyugaton.
Tehát nem a regionális munkaerőpiaci viszonyok a gond.
Más gond van, de azt nem biztos, hogy a katonák leírhatják.
A civilek meg csak találgathatnak, hogy akkor mi a gond?.....

"...Más gond van, de azt nem biztos, hogy a katonák leírhatják..."

Nem véletlen írtam én sem, hogy vannak kérdések, amire értelmes fórumozó a szervezet tagjától nem várhat el a hivatalos (körülitől) eltérő, karakteres választ, "saját" véleményt.
Nincs is vele semmi gond.

Nem "bántásiból" leírva a dolgot...