A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Brácsa and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

SIBCRA képesség fenntartása 2021

Felületi sugárszennyezettség dózisteljesítmény mérő műszer - 3 db
Hordozhat FT-IR vegyi azonosító műszer - 1 db
Hordozható vegyi jelző műszer - 2 db

Részvételi határidő: 2021.07.08.

---

SIBCRA: Sampling and Identification of Biological, Chemical and Radiological Agents
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Nem tudok róla, hogy a BW-nél lenne erről nyilvános pályázat, mindenesetre lecserélik a láncos terepjáróikat. 2024től kell jönni az új gépeknek, 2027ig búcsúzik a Bv206, amit eddig használtak.

Hogy miért érdekes ez??? Mert ha csere van, akkor Győrben gyártott Bronconak is lehet piaca exportra....

Nah, de jelenleg nem erről szól a mese. Az FFG (a Wiesentes beszállítónk) kreált egy HiMoLaP prototípust.
HIMPLAP_1.jpeg


Érdekességek vannak benne, lásd az alsó cikk, egyet azért kiemelek.

Ez egy speciálisan konfigurált hibrid rendszer, amely a jármű első tagjában lévő sebességváltóval ellátott dízelmotort, a hátsó tagban pedig elektromos meghajtást tartalmaz. Ez utóbbit azonban elsősorban segédhajtásként használják nehéz terepen, bár a gyártó szerint önálló vezetést is lehetővé tesz az ún. néma üzemmód.

Az RM palettáján lenne helye egy magyar gyártású Bronco-nak az biztos. De mint azóta már tudjuk, nem a Bronco gyártása merült fel a Rábánál.

Tegnap hosszú percekig kerestem, hogy melyik topikban lenne a legjobb helye ennek a hírnek... mire kitaláltam hogy az Egyéb járművek topikban, addigra Tacticool fórumtárs már belinkelte oda. :)
Bocsesz! :)
Régen mintha lett volna ezeknek egy "szekcionált járművek" vagy valami hasonló nevű topic, egy csomó ideig kerestem én is, de nem találtam, így végül az egyéb járművekben landolt...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Nincs veteránszervezetünk?
Lassan esedékes lenne, még mielőtt felülről szervezik meg és eleve kiherélve.
A Telex FB kommentszekciója kellemes csalódás volt, de egy-két informálatlan idióta csak előadta megint, hogy nem láttak harcot Afganisztánban....
Káros ez a titkolózás, igenis fel kellene oldani az afganisztáni tevékenység nagyját a titkosítás alól (még akkor is ha 95%-ban ez csak egy alakulatot érintene). Az amerikaiak 1-2 év elteltével már mesélhetnek, itthon meg semmi aztán csodálkozunk, hogy láthatatlan a katona a társadalom számára.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Lassan esedékes lenne, még mielőtt felülről szervezik meg és eleve kiherélve.
A Telex FB kommentszekciója kellemes csalódás volt, de egy-két informálatlan idióta csak előadta megint, hogy nem láttak harcot Afganisztánban....
Káros ez a titkolózás, igenis fel kellene oldani az afganisztáni tevékenység nagyját a titkosítás alól (még akkor is ha 95%-ban ez csak egy alakulatot érintene). Az amerikaiak 1-2 év elteltével már mesélhetnek, itthon meg semmi aztán csodálkozunk, hogy láthatatlan a katona a társadalom számára.
A PTSD-vel kapcsolatban akartam írni a szakdogámat, de rájöttem, hogy olyan szkepticizmus illetve elzárkózás (lásd pár héttel ezelőtt ebben a topicban), meg beteges titkolózás, meg minden akadályozó tényező lenne, hogy érdemben kitöltsék akárcsak a kérdőívet, nem, hogy konkrét eseteket lehessen feldolgozni, hogy végül totál mást jelöltem meg. Pedig kimondottan érdekel a téma.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Komolytalan faszkodás ami a haderő méltóságán aluli. Nem véletlen nem csinálta meg senki normális állománnyal, ez valszeg az iskola helyi böszmesége lehetett...
Nem tudom hogy a korábbi legényes kihívás mennyire jött be toborzás szempontból...
A Tetris challenge szerintem jó volt, csak kár hogy már kicsit lecsengett, mire a Honvédség elkezdte.
 
K

kamm

Guest
A PTSD-vel kapcsolatban akartam írni a szakdogámat, de rájöttem, hogy olyan szkepticizmus illetve elzárkózás (lásd pár héttel ezelőtt ebben a topicban), meg beteges titkolózás, meg minden akadályozó tényező lenne, hogy érdemben kitöltsék akárcsak a kérdőívet, nem, hogy konkrét eseteket lehessen feldolgozni, hogy végül totál mást jelöltem meg. Pedig kimondottan érdekel a téma.
PTSD azert lehet sokfele, peldaul idekint mostanaban jottek ra, hogy brutalis valasok utan rengeteg a PTSD mindket felnel, elotte csak a gyerekeknel figyeltek ilyesmire.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
K

kamm

Guest
Nem tudom hogy a korábbi legényes kihívás mennyire jött be toborzás szempontból...
A Tetris challenge szerintem jó volt, csak kár hogy már kicsit lecsengett, mire a Honvédség elkezdte.

Szerintem ezek toborzasi szempontbol hatastalanok. Ahhoz profi spotok es kampany kellene, allando jelenlet - nemcsak mediaban, de pl rendezvenyeken, commercial vagy kozlekedesi kozpontokban stb -, plusz celzott kampanyok idorol-idore.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Lassan esedékes lenne, még mielőtt felülről szervezik meg és eleve kiherélve.
A Telex FB kommentszekciója kellemes csalódás volt, de egy-két informálatlan idióta csak előadta megint, hogy nem láttak harcot Afganisztánban....
Káros ez a titkolózás, igenis fel kellene oldani az afganisztáni tevékenység nagyját a titkosítás alól (még akkor is ha 95%-ban ez csak egy alakulatot érintene). Az amerikaiak 1-2 év elteltével már mesélhetnek, itthon meg semmi aztán csodálkozunk, hogy láthatatlan a katona a társadalom számára.
Nemcsak, hogy fel kellene oldani, de az egyik sikeres műveletről kellene egy jó háborús filmet forgatni. Már egy sor Nato ország forgatott filmet a saját alakulataik afganisztáni bevetéséről, csak nálunk van ez a nagy titkolódzás. Egy jó film egyrészt bemutatná, hogy a magyar katonák éles bevetések során is helytálltak ami a MH megítélésére is jó hatással lenne ráadásul a toborzást is segítené a fiatalok körében.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nemcsak, hogy fel kellene oldani, de az egyik sikeres műveletről kellene egy jó háborús filmet forgatni. Már egy sor Nato ország forgatott filmet a saját alakulataik afganisztáni bevetéséről, csak nálunk van ez a nagy titkolódzás. Egy jó film egyrészt bemutatná, hogy a magyar katonák éles bevetések során is helytálltak ami a MH megítélésére is jó hatással lenne ráadásul a toborzást is segítené a fiatalok körében.
Hát, ha a magyar filmipar, főleg utóbbi évek termékeire gondolok, akkor az nem biztos, hogy valós toborzó erővel bírna... sőt. Ezt a szegmenst kellene kiadni akár a kínaiaknak. Azok fossák a történelmi és katonai témájú filmeket és a leggagyibb sem rosszabb, mint az újabb időkbeli legjobb magyar. (persze csak vicc)
Nálunk van, a mélyenszántó gonolatos film, a koltaiféle hangalámondásos kesergő-szakértős, a jancsóféle prolipoénos, a sastamásos gagyi utánzat, meg az újrafeldolgozása valami háború előttinek (na jó, abban jöhetne pl.: Kelet felé :) )
Vagy egyáltalán ki játsza a főszerepet? Szamóca majd modorosan szavaljon, vagy majd stólbuci a mákföldeken című jelenet? Majd valami fríeszefés?

Igényem lenne rá, de gusztusom nem.
 
K

kamm

Guest
Nemcsak, hogy fel kellene oldani, de az egyik sikeres műveletről kellene egy jó háborús filmet forgatni. Már egy sor Nato ország forgatott filmet a saját alakulataik afganisztáni bevetéséről, csak nálunk van ez a nagy titkolódzás. Egy jó film egyrészt bemutatná, hogy a magyar katonák éles bevetések során is helytálltak ami a MH megítélésére is jó hatással lenne ráadásul a toborzást is segítené a fiatalok körében.
Pontosan.
Szerintem kb mindenki mas csinalt mar afganisztani mozit, en itt-ott lattam legalabb elozetest amerikai, kanadai, ausztral, brit, ir, finn, norveg, nemet, francia doksikbol, de mintha valamelyik cseh oldalon is lattam volna ilyesmit reklamozva.
 
K

kamm

Guest
Hát, ha a magyar filmipar, főleg utóbbi évek termékeire gondolok, akkor az nem biztos, hogy valós toborzó erővel bírna... sőt. Ezt a szegmenst kellene kiadni akár a kínaiaknak. Azok fossák a történelmi és katonai témájú filmeket és a leggagyibb sem rosszabb, mint az újabb időkbeli legjobb magyar. (persze csak vicc)
Nálunk van, a mélyenszántó gonolatos film, a koltaiféle hangalámondásos kesergő-szakértős, a jancsóféle prolipoénos, a sastamásos gagyi utánzat, meg az újrafeldolgozása valami háború előttinek (na jó, abban jöhetne pl.: Kelet felé :) )
Vagy egyáltalán ki játsza a főszerepet? Szamóca majd modorosan szavaljon, vagy majd stólbuci a mákföldeken című jelenet? Majd valami fríeszefés?

Igényem lenne rá, de gusztusom nem.
Hat, a mainland kinaiak nagyon gyenge filmeket csinalnak, pontosan a kommunista kontraszelekcio miatt. Az a par, ami Nyugatra eljut, az a kremje es azok is borzasztoak.
A kivalo kinai mozik mind hongkongiak (pl Wong Kar Wai, Andy Lau, ) avagy tajvaniak (Ang Lee.) Sot, nekem a koreaiak is tetszenek.
Mindezekkel szerintem regebben siman felvettek a magyar muveszfilmek a versenyt. Amugy Jancso jopar eve halott, de a 'prolipoenos' filmjei mogott is eros, idoszeru filozofiai kerdesek voltak mindig. :)

Errol egy itteni, hires filmes szakon oktato prof ismerosom jut eszembe, o mondta egyszer a magyar filmekrol, hogy a filozofiai sikon iszonyu erosek, azzal kevesen tudnak versenyezni, Amerikabol meg szinte senki, mert az amerikai rendezok azt egyszeruen nem is ertik ill ismerik.
A legnagyobbak (Scorsese stb) a pszichologiai szintet ertik, azt hozni is tudjak, de a filozofiai, legmelyebb szintre csak nagyon ritkan jut el egy-ketto. Nopersze a mi transzgeneracios traumainkkal ez nem tul meglepo... :cool: