1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar hadiipar napjainkban

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - altx által indítva @ 2014. március 25..

1. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

2. borisz

borisz Well-Known Member

Sziasztok.
    Nem tudom, hova írjam, úgyhogy ide.
    RÁBA VZF-ből hány darab van elvileg?

3. krisss

krisss Well-Known Member

2

4. borisz

borisz Well-Known Member

Délelőtt Budapesten voltak. :)
    (Eddig egyről tudtam.)

5. danielblack

danielblack Guest

Még csak tv riportot láttam róla, de Marcaliban, a volt honvédségi laktanyában valami hadiüzemet akarnak létesíteni.

rappali_ likes this.
  6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Már van ott egy üzem.Volt hadieszkzket szednek szét ocskavasnak,kisipari módszerekkel.Főleg tgj-et.Egyébbként romhalmaz a volt laktanya.Dózerkezelők kiképzésére még megfelel

7. blogen

blogen Well-Known Member

A hadiipari tevékenységi engedéllyel rendelkezők listáján csak a marcali Bakabolt tulajdonosa szerepel jelenleg.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Luthero and rappali_ like this.
  9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Van róla infó, hogy ez mit jelent majd a gyakorlatban? CZ 75 összeszerelde lesz vagy más?

A koncepció amúgy nem rossz, a csehek jó és nem túlbonyolított cuccokat raktak eddig össze. Másrészt viszont ilyenkor mindig beugranak a FÉG Browning HP klónjai, és azok "minősége". Ne legyen igazam és hát valahol el kell kezdeni.

10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Ez licensz, más a meózása. A gyártónak sem érdeke hogy szar minőségben gányoljuk a cuccát.

svajcibeka and tonyo like this.
  11. fip7

fip7 Well-Known Member

Kurfürst

Sajnos nem tudom. De ha hozzák a gyárat és megy exportra is, akkor nagyon jól jártunk szerintem. :)

Luthero, tonyo and marton like this.
  12. marton

marton Well-Known Member

Én véleményem is ez! Ha mondjuk csak lassan is kerül a csapatokhoz az export miatt, akkor is egy olyant léptünk, amiről itt hónapokkal korábban álmodni sem mertünk. Lesz itt egy modern fegyverek gyártására képes gyár. Bármi van, az már itt lesz. A konstrukció sem érdekel, de nekem az jön le a cikkből, hogy ez nem csak egy "összeszerelő üzem idetelepülés".

rappali_ likes this.
  13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Említette itt már valaki kb 3 hete. De többet nem tudunk.

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ja látom te voltál az 3 hete. :D

15. borisz

borisz Well-Known Member

Csak nehogy 5.56-os legyen.

blogen likes this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Jó eséllyel 7.62 es lesz az :)

17. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez inkább gyártáskihelyezésnek tűnik,Cz magyar leányvállalatnak.Minőségi szempontbol ez jobb.Licenszátadásnál nem követelméény a minőségbiztositás(lásd a régi keleti licenszgyártot kocsik),leányválalatnál viszont igen

Kurfürst likes this.
  18. Sharid

Sharid Well-Known Member

Osztok szorzok, és az jön ki, ha Simicsko ogazat mondott darabszámról és szerződés összegéről, és ha jól fog még az agyam ilyen hullafáradtan, hogy brutto 500 ejróért vállaljuk 1 db fegyver legyártását.

(Civil változatú(?) 5,6-os változat ha jól látom a cseh -amerikai forgalémazó cégtől 2000 dollátR)

Liszendíjjal és vagy gépbeszerzési költségekkel?

Másol leírták, én is ezt gondolom:

A Brenn II kezd sikersztori lenni. Egyiptom is ebbol vasarol. Amugy a 200 000-es szam nekem tulzasnak tunik, marmint olyan formaban, hogy szerintem a legoptimistabb verziot tette kozze Simicsko, vegul is kampany van.

Ha lesz akar feleekkora volumenu gyartas, akkor a nagy resze exportra megy majd valoszinuleg.

Amugy erdekelne, hogy az uj uzem milyen tulajdonviszonyokkal rendelkezik majd? Kozos ceg? Mennyi a licenszdij? Mit szallitanak a csehek? A Magyar honvedseg megveszi majd a kiegeszitoket is a csehektol? pl. van cso alatti granatvetojuk, Meopta optika, stb. Loszergyartas? Melyik verziot rendszeresiti a Magyar Honvedseg? 7,62x39, 5,56x45, 7,62x51 ? Vagy mindharmat? Mi az amit Magyarorszag tesz hozza az uzlethez? Nem fog majd erdektelensegbe fulladni az egesz projekt a valasztasok utan?

Ha vegigviszik, akkor en ezt nagyon jo dontesnek tartom, a csehek es szlovakok is ezekkel fegyverkeznek, igy V3 szinten egyseges lenne legalabb a szabvany karabely. A lengyelekkel nagyjabol felesleges jelenleg egysegesiteni, a lengyelek teljesen mas liga, raadasul a lengyelek teljes mertekben rugalmatlanok, idaig minden targyalas kb. ugy futott ki, hogy a csehek es szlovakok alkalmazkodjanak a lengyel igenyekhez. Masreszt azert is ertelmes, mert egy potens fegyver elorelathatolag hosszu moralis idotartammal, relative olcson, es a csehzek nyitottak a gyartas kihelyezesre a megrendelohoz. Harmadreszt azert is ertelmes, mert a Magyar hadiipar sajat erobol idaig osszesen ki tudott izzadni nehany 100 darab "modernizalt" AK-t, horror aron.

krisss likes this.
  19. Terminator

Terminator Well-Known Member

20. Sharid

Sharid Well-Known Member

Van még egy lehetőség, hogy az állam rengeteg pénzből létrehoz a semmiből egy fegyvergyárat, ahol legyártatja valami sikeres fegyver olcsóbb másolatát, amit aztán eladnak rendőrségnek és a hadseregnek, sok pénzt lenyúlva eközben. Ez viszont aligha elég egy húzóágazathoz.

Írja a cikk.
    Mennya lehet egy Bren 2 gépkarabély gyártási költsége?

Ezen oldal megosztása