A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Engem az érdekelne hogy ha egy Palkovics féle Zrt holdingba fűzik fel a cégeket akkor állami marad e ?
Esetleg a holdingba bevonják a NERt is ?
Értelmezhető ez úgy hogy a magyar hadiipar gyakorlatilag egy (akár állami vagy vegyes ) tulajdonba kerül ?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Engem az érdekelne hogy ha egy Palkovics féle Zrt holdingba fűzik fel a cégeket akkor állami marad e ?
Esetleg a holdingba bevonják a NERt is ?
Értelmezhető ez úgy hogy a magyar hadiipar gyakorlatilag egy (akár állami vagy vegyes ) tulajdonba kerül ?
Itt arról van szó, hogy Palkovics összegereblyézte a hulladékot magának, hátha leesik egy kis csont neki is. Reméljük nem!
 
  • Tetszik
Reactions: Watszon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Engem az érdekelne hogy ha egy Palkovics féle Zrt holdingba fűzik fel a cégeket akkor állami marad e ?
Esetleg a holdingba bevonják a NERt is ?
Értelmezhető ez úgy hogy a magyar hadiipar gyakorlatilag egy (akár állami vagy vegyes ) tulajdonba kerül ?

Amennyire én látom, maga a holding semmiben nem változtat tulajdonosi szerkezetet. Szerintem félre érthetted. Nem arról van szó, hogy a RM H többségi német tulajdonú céget bevitték egy salátába és kisebbségi tulajdona lesz ott a nagy RM-nak. És árulják a részvényeket a hazai befektetőknek, akiknek nincs hadipari tapasztalatuk.
Csupán egy új cég jött létre, aminek kis túlzással van 1 alkalmazottja, az igazgató. Ez az állami vállalat tulajdonolja ezentúl Zala 49%-át. Meg Rábának a többségi tulajdonát. stb. Egyetlen feladata, hogy ha valamelyik felügyelt vállalata piaci megoldást keres valamire, akkor körbe telefonál a többinél, hogy "kéne Mici Mackó plüssből a katonákhoz elalvásnál, ti nem oldottatok meg valami... ja, az Tapsi Füles... meg műanyagból..." És egyedül ülve az irodában azon filózzon, hogy mennyi gyártási különbség lehet egy plüss mackó és egy műanyag nyuszi között? Megéri az nekem, ha fejlesztem a céget?

Az nem feltétlen hadiipar. -szerintem. Vagyis inkább úgy mondom, hogy nem csak az.

Hirtenberger bele lett számolva? Még nem hazai, de magyar tulajdon. Lehet még hazai egysége.
Aero Vodochodi? Beleszámítandó, ha magyar többségi tulaja lesz?

Az elhangzott szám inkább úgy hangzott, hogy hazai termelés. Ezért nem számoltuk bele. Jó kérdés, hogy 10 év alatt érdemben fel tud-e futni a hazai beszállítói kör annyira, hogy jelentősebb értéket termeljen országon belül. Ahhoz ügye minimum most el kellene kezdeni azt kikutatni, amit egy 10 éves fejlesztési időszak után beszállítok az osztrák gyáramnak.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Amennyire én látom, maga a holding semmiben nem változtat tulajdonosi szerkezetet. Szerintem félre érthetted. Nem arról van szó, hogy a RM H többségi német tulajdonú céget bevitték egy salátába és kisebbségi tulajdona lesz ott a nagy RM-nak. És árulják a részvényeket a hazai befektetőknek, akiknek nincs hadipari tapasztalatuk.
Csupán egy új cég jött létre, aminek kis túlzással van 1 alkalmazottja, az igazgató. Ez az állami vállalat tulajdonolja ezentúl Zala 49%-át. Meg Rábának a többségi tulajdonát. stb. Egyetlen feladata, hogy ha valamelyik felügyelt vállalata piaci megoldást keres valamire, akkor körbe telefonál a többinél, hogy "kéne Mici Mackó plüssből a katonákhoz elalvásnál, ti nem oldottatok meg valami... ja, az Tapsi Füles... meg műanyagból..." És egyedül ülve az irodában azon filózzon, hogy mennyi gyártási különbség lehet egy plüss mackó és egy műanyag nyuszi között? Megéri az nekem, ha fejlesztem a céget?



Az elhangzott szám inkább úgy hangzott, hogy hazai termelés. Ezért nem számoltuk bele. Jó kérdés, hogy 10 év alatt érdemben fel tud-e futni a hazai beszállítói kör annyira, hogy jelentősebb értéket termeljen országon belül. Ahhoz ügye minimum most el kellene kezdeni azt kikutatni, amit egy 10 éves fejlesztési időszak után beszállítok az osztrák gyáramnak.



Palkovics László: “A honvédelmi bizottsági meghallgatás apropója a védelmi ipari stratégia elkészülte és publikálása volt. A most bemutatott stratégiának egy része csak a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. létrejötte; ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”


Nekem ez bonyolultabbnak tűnik
Jelenleg a magyar állam a tulajdonos valószínűleg a jogokat most már az NyRt gyakorolja.
Hogy kerül egy ZRT tulajdonába ?
Mint az alapítványnak ezt is könyvszerintin átadják, megveszik, esetleg aportála az állam ?
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Palkovics László: “A honvédelmi bizottsági meghallgatás apropója a védelmi ipari stratégia elkészülte és publikálása volt. A most bemutatott stratégiának egy része csak a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. létrejötte; ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”


Nekem ez bonyolultabbnak tűnik
Jelenleg a magyar állam a tulajdonos valószínűleg a jogokat most már az NyRt gyakorolja.
Hogy kerül egy ZRT tulajdonába ?
Mint az alapítványnak ezt is könyvszerintin átadják, megveszik, esetleg aportála az állam ?
Bocs Zrt.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Palkovics László: “A honvédelmi bizottsági meghallgatás apropója a védelmi ipari stratégia elkészülte és publikálása volt. A most bemutatott stratégiának egy része csak a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. létrejötte; ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”


Nekem ez bonyolultabbnak tűnik
Jelenleg a magyar állam a tulajdonos valószínűleg a jogokat most már az NyRt gyakorolja.
Hogy kerül egy ZRT tulajdonába ?
Mint az alapítványnak ezt is könyvszerintin átadják, megveszik, esetleg aportála az állam ?

Nem értem, hogy pontosan mire keresed a választ.
Mármint úgy érted, hogy állam tulajdona marad minden részvény pl Rábában, a többiben, csak a felügyeletet adja át megbízással? Miért tenne olyat? Nekem elég életképtelennek tűnik, ha a tulajdonjog és a felügyeleti jog szétválik.

Vagy arra gondolsz, hogy önállósodhat, mint alapítvány? Maga a Nemzeti Védelmi Ipai Zrt. úgy sejted, hogy részvényeket fog kibocsátani és ezzel tőkét gyűjt, felhígítva a tulajdonosi szerkezetet? (Nem elképzelhetetlen, de ehhez az kellene, hogy forráshiányos legyen az új technológiába történő befektetés. Itt dollárban is milliárdokról beszélnénk, ami költséget az állami büdzsé már megérez.)

Én eddig csak azt olvastam bele, hogy a mostanában megszaporodó kikutatni vágyó dolgok ne essenek szét kezelhetetlen módon ezeregy darab cégvezető és címke mögé. Például Szegeden nagyon lelkesen rávetették magukat a lézerre. Nem látom át a szakágat, de ha ez az, amire én gondolok, akkor nem egy dologra kell kifejleszteni, hanem nagyon sok fajta platformon és nagyban eltérő méretben. Gyanúsan az RM-mel és az Airbus-szal is egyeztetni kell majd, hogy ki milyen kompromisszumot vállal.
Nem feltétlenül célszerű, hogy legyen egy átlag embernek, mint nekem, ismerős szó. És úgy kérdezzen rá mindig a Minisztérium, hogy ügyeletesen már megint semmiről fogalma sincs az adott területen. Kicsit kezelhetőbb a helyzet, ha van egy cégeken átívelő vezetőség. És annak tényleg topon kell majd lennie olyan kérdésekben, hogy milyen piacot vettem számításba (hol várható IFV tender és hol APC, mi a különbség és miért nem akarok aknavetőt eladni egy katari Lynxen és miért akarom ugyan ezt egy izraeli érdeklődés esetén), pontosan milyen termék portfólióm van (nem akarom a CG váltó verzióját kifejleszteni az aknavetőből, bármennyire is csak egy darab csőből áll mind a kettő) és ez alapján a Minisztérium helyett döntéseket hozni, hogy milyen fejlesztésekbe akarok beleugrani és máskor "a híd túl messze van".

Lehetséges, hogy valami olyanról van szó, amit te jobban átlátsz, érdemes neked jobban tudni ezt a területet, mint nekem, de én első sorban tényleg annak tulajdonítom, hogy elég széles spektrumon elszórtuk a hadipari beruházásainkat, amik értelem szerűen számos ponton összekapcsolódnak. Minisztériumon belül is megoldhattuk volna a koordinációt, de ehhez az kellene, hogy minden miniszterváltás -vagy távozó államtitkár vagy csak nyugdíjazott előadó- esetén szintre hozzuk az új ipsét olyan témákban, amihez 10 ország vezetőjéből 9-nek nem kell ilyen mélységben értenie. (A fenti példák nagyon mesterkéltnek tűnnek, de gondoljunk bele milyen tudással rendelkezik a témában egy olyan ember, aki még annyit sem olvas, mint én! De én is egy sor kérdést rá bízok olyanokra, akik majd használják vagy az a dolguk, hogy tervezzenek vagy eladást készítsenek elő. Ezekhez nem értek.)
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Nem értem, hogy pontosan mire keresed a választ.
Mármint úgy érted, hogy állam tulajdona marad minden részvény pl Rábában, a többiben, csak a felügyeletet adja át megbízással? Miért tenne olyat? Nekem elég életképtelennek tűnik, ha a tulajdonjog és a felügyeleti jog szétválik.

Vagy arra gondolsz, hogy önállósodhat, mint alapítvány? Maga a Nemzeti Védelmi Ipai Zrt. úgy sejted, hogy részvényeket fog kibocsátani és ezzel tőkét gyűjt, felhígítva a tulajdonosi szerkezetet? (Nem elképzelhetetlen, de ehhez az kellene, hogy forráshiányos legyen az új technológiába történő befektetés. Itt dollárban is milliárdokról beszélnénk, ami költséget az állami büdzsé már megérez.)

Én eddig csak azt olvastam bele, hogy a mostanában megszaporodó kikutatni vágyó dolgok ne essenek szét kezelhetetlen módon ezeregy darab cégvezető és címke mögé. Például Szegeden nagyon lelkesen rávetették magukat a lézerre. Nem látom át a szakágat, de ha ez az, amire én gondolok, akkor nem egy dologra kell kifejleszteni, hanem nagyon sok fajta platformon és nagyban eltérő méretben. Gyanúsan az RM-mel és az Airbus-szal is egyeztetni kell majd, hogy ki milyen kompromisszumot vállal.
Nem feltétlenül célszerű, hogy legyen egy átlag embernek, mint nekem, ismerős szó. És úgy kérdezzen rá mindig a Minisztérium, hogy ügyeletesen már megint semmiről fogalma sincs az adott területen. Kicsit kezelhetőbb a helyzet, ha van egy cégeken átívelő vezetőség. És annak tényleg topon kell majd lennie olyan kérdésekben, hogy milyen piacot vettem számításba (hol várható IFV tender és hol APC, mi a különbség és miért nem akarok aknavetőt eladni egy katari Lynxen és miért akarom ugyan ezt egy izraeli érdeklődés esetén), pontosan milyen termék portfólióm van (nem akarom a CG váltó verzióját kifejleszteni az aknavetőből, bármennyire is csak egy darab csőből áll mind a kettő) és ez alapján a Minisztérium helyett döntéseket hozni, hogy milyen fejlesztésekbe akarok beleugrani és máskor "a híd túl messze van".

Lehetséges, hogy valami olyanról van szó, amit te jobban átlátsz, érdemes neked jobban tudni ezt a területet, mint nekem, de én első sorban tényleg annak tulajdonítom, hogy elég széles spektrumon elszórtuk a hadipari beruházásainkat, amik értelem szerűen számos ponton összekapcsolódnak. Minisztériumon belül is megoldhattuk volna a koordinációt, de ehhez az kellene, hogy minden miniszterváltás -vagy távozó államtitkár vagy csak nyugdíjazott előadó- esetén szintre hozzuk az új ipsét olyan témákban, amihez 10 ország vezetőjéből 9-nek nem kell ilyen mélységben értenie. (A fenti példák nagyon mesterkéltnek tűnnek, de gondoljunk bele milyen tudással rendelkezik a témában egy olyan ember, aki még annyit sem olvas, mint én! De én is egy sor kérdést rá bízok olyanokra, akik majd használják vagy az a dolguk, hogy tervezzenek vagy eladást készítsenek elő. Ezekhez nem értek.)
Ez az ami bonyolítja a helyzetet :

“ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”
Olvasatom szerint az zrt. tulajdonába kerülnek az érintett cégek.
Alapítvány déjà vum van.
“Teljes tulajdonossá válva ” ?

Persze tévedhetek is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez az ami bonyolítja a helyzetet :

“ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”
Olvasatom szerint az zrt. tulajdonába kerülnek az érintett cégek.
Alapítvány déjà vum van.
“Teljes tulajdonossá válva ” ?

Persze tévedhetek is.

Így már értem, mire célzol.
Ezt az értelmezést azért nem pedzegettem, mert bár korábban is észrevettem, de csak egy hibás megfogalmazásnak éreztem, gondoltam. Nem tulajdonítok neki -egyelőre- túl nagy jelentőséget.

Hogyan kerülhetne a portfólió cégei "teljesen" a tulajdonába, vagyis kivásárolná az állam a jelenlegi polgári üzlettársakat?

1, Rába esetén láthatóan van rá törekvés. Igyekeznek itt visszavásárolni magán kézben lévő részvényhányadot.
2, Az RM esetén nehéz lenne elképzelni, hogy megszerez bármi olyan dolgot, ami a német cég üzletpolitikájában nem szerepel, hogy el szeretné adni. Ráadásul tudatosan nem kizárólagos állami vállalat lett alapítva. A multi 1,5 éves rutinjára szükségünk van mind értékesítésnél, mind K+F-nél.
3, A többi cég esetében is vagy már 100% állami tulajdon, mint a HungaroControl, nincs mit növelni vagy jól látható oka van annak, hogy miért van magán részesedés. Ha EuroCopter fejlesztésénél plusz pénzek merülnek fel, akkor az alkatrészgyárban a részesedést megpróbálhatja a kormány 49%-ig is felvinni. De ezt is inkább 10 év múlva valószínűsítem, nem rövid távon. És csak feltételesen.

Viszont a fordított tendenciát sem zárom ki teljesen. Ahhoz első sorban költségvetési nyomás kellene. Megvalósítható a magán tőke bevonása, de vagy egy fejlesztés alul tervezése kell, ilyenkor valószínűleg az érintett tagvállalatnál hoznak össze egy tőke-imputot. Ez meg akkor csak egy-egy alvállalatnál valósul meg, nem a Holding szintjén. Vagy nemzetközi financiális helyzet drámaian romlana és államadósság csökkentés céljából privatizálnák a Holding egy hányadát. Az utóbbit szerintem nagyon utolsó tervként kezelik egyelőre, a hitelminősítők is csökkenő adósságpályát jósolnak, nem növekvőt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Palkovics László: “A honvédelmi bizottsági meghallgatás apropója a védelmi ipari stratégia elkészülte és publikálása volt. A most bemutatott stratégiának egy része csak a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. létrejötte; ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”


Nekem ez bonyolultabbnak tűnik
Jelenleg a magyar állam a tulajdonos valószínűleg a jogokat most már az NyRt gyakorolja.
Hogy kerül egy ZRT tulajdonába ?
Mint az alapítványnak ezt is könyvszerintin átadják, megveszik, esetleg aportála az állam ?
Milyen NyRt.? Ki beszél NyRt.-ről?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Ez az ami bonyolítja a helyzetet :

“ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”
Olvasatom szerint az zrt. tulajdonába kerülnek az érintett cégek.
Alapítvány déjà vum van.
“Teljes tulajdonossá válva ” ?

Persze tévedhetek is.
A kérdésedre a válasz a Ptk. 3:49 § Elismert vállalatcsoport (másnéven holding).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Ez az ami bonyolítja a helyzetet :

“ez az intézmény a magyar hadiipari vállalatok tulajdonosi jogait gyakorolja majd, később teljes tulajdonossá válva holding cégként.”
Olvasatom szerint az zrt. tulajdonába kerülnek az érintett cégek.
Alapítvány déjà vum van.
“Teljes tulajdonossá válva ” ?

Persze tévedhetek is.
És ez miért fontos?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem ha a Palkovics féle ZRT akkor ptk. szerint ajánlatot kell tennie a vegyes tulajdonú vállalatokra.
Lásd Rába vagy Rheinmetall........


Oké, játsszunk el a gondolattal, hogy szeretné felvásárolni a magyar kormány a RM-et! Mondjuk nem a német anyacégestül, hanem a hazai leányvállalatát...

Üzletileg ez miért jó konstrukció? A cseheknek felajánlották, hogy 100% állami gyárat alapíthatnak és megkapják a licence jogot. Ezt mi valszeg sokkal hamarabb lebeszélhettük volna maguknak, mint felesben alapítani egy céget. A Lynx tervrajzainak értéke -ha jól tévedek- akkor voltak a legolcsóbbak, mikor egyetlen ország sem rendszeresítette. Napról-napra megy fel az ára. Át kéne látni, milyen előnyök voltak azok, amiért utólag akarjuk az általunk alapított vállalat 50%-át megvenni... Ötlet?

Mivel lehet kiváltani a konstrukció elképzelésében a német cég szerepét? Egy pusztán állami tulajdon Zala esetén kisebb a piaci értéke. A kutatásban is nagy érvágás, aminek hosszútávú következményei leginkább katasztrofálisak. Másrészt piaci értékesítése is közelítene a nullához.

Ha már gyakran felmerül a vélemény, hogy sokan csak politikai jóindulat vásárlását látják, ebből a szegmensből is pusztán negatív lenne a dolog értékelése. Nem vagyunk Lengyelország. Társadalmi támogatottsága nem annak van, hogy az utolsó szeg is magyar acélból, magyar kezek által kerüljön bele. Átlag szavazó önmagában nagyobb értéket tulajdonít annak, hogy valamire a német jelző rá van címkézve. Az egész hadipari fejlesztésnek az ad idehaza hitelt, hogy 10 év múlva hátha nem színesfémet gyűjtenek a Lynx gyárban a kidobott BTR-ekből meg a megmaradt T-72-esekből, mint a román harckocsi gyárban ugyan ennyi idő alatt, hogy a külföldi befektetőnek ezt elhisszük.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Oké, játsszunk el a gondolattal, hogy szeretné felvásárolni a magyar kormány a RM-et! Mondjuk nem a német anyacégestül, hanem a hazai leányvállalatát...

Üzletileg ez miért jó konstrukció? A cseheknek felajánlották, hogy 100% állami gyárat alapíthatnak és megkapják a licence jogot. Ezt mi valszeg sokkal hamarabb lebeszélhettük volna maguknak, mint felesben alapítani egy céget. A Lynx tervrajzainak értéke -ha jól tévedek- akkor voltak a legolcsóbbak, mikor egyetlen ország sem rendszeresítette. Napról-napra megy fel az ára. Át kéne látni, milyen előnyök voltak azok, amiért utólag akarjuk az általunk alapított vállalat 50%-át megvenni... Ötlet?

Mivel lehet kiváltani a konstrukció elképzelésében a német cég szerepét? Egy pusztán állami tulajdon Zala esetén kisebb a piaci értéke. A kutatásban is nagy érvágás, aminek hosszútávú következményei leginkább katasztrofálisak. Másrészt piaci értékesítése is közelítene a nullához.

Ha már gyakran felmerül a vélemény, hogy sokan csak politikai jóindulat vásárlását látják, ebből a szegmensből is pusztán negatív lenne a dolog értékelése. Nem vagyunk Lengyelország. Társadalmi támogatottsága nem annak van, hogy az utolsó szeg is magyar acélból, magyar kezek által kerüljön bele. Átlag szavazó önmagában nagyobb értéket tulajdonít annak, hogy valamire a német jelző rá van címkézve. Az egész hadipari fejlesztésnek az ad idehaza hitelt, hogy 10 év múlva hátha nem színesfémet gyűjtenek a Lynx gyárban a kidobott BTR-ekből meg a megmaradt T-72-esekből, mint a román harckocsi gyárban ugyan ennyi idő alatt, hogy a külföldi befektetőnek ezt elhisszük.
Én csak azt mondtam,hogy ajánlatot kell tennie.
Mivel az zrt megszerzi a cég Rába 60
Zala 49 % át a ptk szerint mégha ez formai is ,de ajánlatot kell tennie

Szerintem
Lásd 9 éve a magán nyögdij államosítását

szóval egyetértek de kicsit bonyolultabbnak érzem a holding kérdést
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Oké! Ezek szerint vagy tévesen használta a holding kifejezést vagy jelezni fogja a hajlandóságot az üzletfelek részesedésének kivásárlására, de senki nem vár jelentős elmozdulást. (Ennek viszont így már van előnye és hátránya is. Kifejezi az állam az elkötelezettségét, hogy a fejlesztéseket akkor is végig viszi, ha egyes magán szereplők kifarolnak az üzletből, biztosítja a többi szereplőnek, hogy a másik cégnél elinduló birodalmi lépegető alkatrész meg lesz időre az AT-AT összeszereléséhez. Másfelől állandó menekülő utat biztosít a szereplőknek és könnyen egy-egy veszteséges projektbe kizárólag az állam ragad bele.)

Valami ilyesmire gondoltál?