A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 014
113
Biztos volt 100x sorry! Azért berakom ide!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 734
113
Biztos volt 100x sorry! Azért berakom ide!
Nincs köztünk kaposvári? Valaki menjen már el körülnézni hol és milyen gyár épül 50 milliárdért és hogy áll... ennyi pénzért egy a gyulai gyárnál nagyobb, a zalaegerszegi gyárnál alig kisebb gyár előkészületeit kellene látni. A korábbi nyilatkozatok alapján ősszel kellett volna letenni az alapkövét, de december elején még azt nyilatkozták, hogy már majdnem megállapodtak. Valószínűleg megszületett végre a megállapodás és lesz egy bejelentés. A törököknél nincs Karácsony, csak az Új Évet ünneplik...

2021 áprilisában még arról szóltak a nyilatkozatok Kaposvárral kapcsolatban hogy "várhatóan egy év múlva induló termelés során harcászati, rádiotechnikai, elektronikai eszközökkel szerelnek fel Törökországban készült járműveket, később e jármű fő elemeit is Magyarországon gyártanák." Az elektronika beszereléséhez persze még nem kell a új csarnok, ezt a Heros egyik meglévő csarnokában is meg lehet még csinálni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 734
113
Idén, 2021 január 1-jétől december 8-ig 9,04 milliárd eurós exportot hagyott jóvá a német kormány a német hadiipar számára, ami több mint 1 milliárd euróval haladja meg a korábbi csúcsot. Magyarországnak ebben az évben eddig 5 engedély lett jóváhagyva 2 115 336 Euro összértékben. A jóváhagyások 2021 szeptember-októberben születtek, ha jól értelmezem a kódokat, akkor szoftver, technológia, helikopter/repülőgép alkatrész, ballisztikai védelem, kiképzés témakörben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Nincs köztünk kaposvári? Valaki menjen már el körülnézni hol és milyen gyár épül 50 milliárdért és hogy áll... ennyi pénzért egy a gyulai gyárnál nagyobb, a zalaegerszegi gyárnál alig kisebb gyár előkészületeit kellene látni. A korábbi nyilatkozatok alapján ősszel kellett volna letenni az alapkövét, de december elején még azt nyilatkozták, hogy már majdnem megállapodtak. Valószínűleg megszületett végre a megállapodás és lesz egy bejelentés. A törököknél nincs Karácsony, csak az Új Évet ünneplik...

2021 áprilisában még arról szóltak a nyilatkozatok Kaposvárral kapcsolatban hogy "várhatóan egy év múlva induló termelés során harcászati, rádiotechnikai, elektronikai eszközökkel szerelnek fel Törökországban készült járműveket, később e jármű fő elemeit is Magyarországon gyártanák." Az elektronika beszereléséhez persze még nem kell a új csarnok, ezt a Heros egyik meglévő csarnokában is meg lehet még csinálni.
Bekövetem a kaposvári polgit, a gyulai folyamatosan posztol a gyárépítésről. o_O

Egyébként a kommunikációs és adatkapcsolatok kiépítését a HM Amcom Zrt nyerte el. Náluk volt a rendszerintegráció. Nekik Gödöllőn van szerelőcsarnokuk?? Enélkül gurultak be a törököktől a vasak. Van 1 5 oldalas cikk erről a legújabb Haditechnikában. Majd áprilistól online is olvasható lesz. :cool:(ezt egyébként nekem vki elmagyarázná, miért fel év késéssel lesznek online elérhetőek a haditechnika cikkei?? Ez vmi begyöpösödés??)

3 rádiót szereltek be a Gidránba. 2db Kongsberg MV-300 URH és egy Harris Falvin-II AN /PRC-150 RH rádiót.
Pluszban szereltek be egy 12" tabletet és katonai GPS vevőt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Idén, 2021 január 1-jétől december 8-ig 9,04 milliárd eurós exportot hagyott jóvá a német kormány a német hadiipar számára, ami több mint 1 milliárd euróval haladja meg a korábbi csúcsot. Magyarországnak ebben az évben eddig 5 engedély lett jóváhagyva 2 115 336 Euro összértékben. A jóváhagyások 2021 szeptember-októberben születtek, ha jól értelmezem a kódokat, akkor szoftver, technológia, helikopter/repülőgép alkatrész, ballisztikai védelem, kiképzés témakörben.
A cikket lszi linkeld, köszi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Bekövetem a kaposvári polgit, a gyulai folyamatosan posztol a gyárépítésről. o_O

Egyébként a kommunikációs és adatkapcsolatok kiépítését a HM Amcom Zrt nyerte el. Náluk volt a rendszerintegráció. Nekik Gödöllőn van szerelőcsarnokuk?? Enélkül gurultak be a törököktől a vasak. Van 1 5 oldalas cikk erről a legújabb Haditechnikában. Majd áprilistól online is olvasható lesz. :cool:(ezt egyébként nekem vki elmagyarázná, miért fel év késéssel lesznek online elérhetőek a haditechnika cikkei?? Ez vmi begyöpösödés??)

3 rádiót szereltek be a Gidránba. 2db Kongsberg MV-300 URH és egy Harris Falvin-II AN /PRC-150 RH rádiót.
Pluszban szereltek be egy 12" tabletet és katonai GPS vevőt.
Ha azonnal elérhető lenne a neten az újság, akkor senki (tisztelet a kivételekenek) nem venné meg a papír újságot.
Mondjuk nem tudom, hogy van-e értelme manapság az újságnak.
Gondolom, van jópár "öreg csont" (nem szemétségből írom) akik szeretik a kézben fogható dolgokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ha azonnal elérhető lenne a neten az újság, akkor senki (tisztelet a kivételekenek) nem venné meg a papír újságot.
Mondjuk nem tudom, hogy van-e értelme manapság az újságnak.
Gondolom, van jópár "öreg csont" (nem szemétségből írom) akik szeretik a kézben fogható dolgokat.
Egyébként az újság sztem kb önköltséges, ötszázvnennyi forint. Ha csinálnának egy online előfizetős oldalt sztem nagyon menne. Szinvonalas cikkek, képek, táblázatok, angolul is. Nah, mind1, csak bosszant ez a hüleség.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 146
113
Bekövetem a kaposvári polgit, a gyulai folyamatosan posztol a gyárépítésről. o_O

Egyébként a kommunikációs és adatkapcsolatok kiépítését a HM Amcom Zrt nyerte el. Náluk volt a rendszerintegráció. Nekik Gödöllőn van szerelőcsarnokuk?? Enélkül gurultak be a törököktől a vasak. Van 1 5 oldalas cikk erről a legújabb Haditechnikában. Majd áprilistól online is olvasható lesz. :cool:(ezt egyébként nekem vki elmagyarázná, miért fel év késéssel lesznek online elérhetőek a haditechnika cikkei?? Ez vmi begyöpösödés??)

3 rádiót szereltek be a Gidránba. 2db Kongsberg MV-300 URH és egy Harris Falvin-II AN /PRC-150 RH rádiót.
Pluszban szereltek be egy 12" tabletet és katonai GPS vevőt.

Sajnos volt szerencsém látni a beépítését. Hát az ergonómia nem volt szempont...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Hát nem tudom, de sztem hamarosan további magyar hadiipari bejelentések lehetnek ebből.
Annalena nem fér a zöld bugyijába. :cool:


Az új német koalíciós kormány új törvényt készít elő, amely szigorítani fog a fegyverexport feltételein – jelentette ki Annalena Baerbock külügyminiszter néhány nappal azután, hogy kiderült, hogy Angela Merkel hivatali ideje utolsó kilenc napjában, legutolsó ténykedéseként csaknem ötmilliárd euró értékű fegyvereladási szerződést írt alá Egyiptommal és Szingapúrral.

Az előző kormány végnapjaiban Berlin három hadihajó és tizenhat légvédelmi rendszer eladását hagyta jóvá az ország számára. A hajókat a Tyssenkrupp Marine Systems, a légvédelmi rendszereket pedig a Diel Defense szállítja az észak-afrikai országnak.
 
K

kamm

Guest
Hát nem tudom, de sztem hamarosan további magyar hadiipari bejelentések lehetnek ebből.
Annalena nem fér a zöld bugyijába. :cool:


Az új német koalíciós kormány új törvényt készít elő, amely szigorítani fog a fegyverexport feltételein – jelentette ki Annalena Baerbock külügyminiszter néhány nappal azután, hogy kiderült, hogy Angela Merkel hivatali ideje utolsó kilenc napjában, legutolsó ténykedéseként csaknem ötmilliárd euró értékű fegyvereladási szerződést írt alá Egyiptommal és Szingapúrral.

Az előző kormány végnapjaiban Berlin három hadihajó és tizenhat légvédelmi rendszer eladását hagyta jóvá az ország számára. A hajókat a Tyssenkrupp Marine Systems, a légvédelmi rendszereket pedig a Diel Defense szállítja az észak-afrikai országnak.
Hajrá. :)
Ő amúgy egy igazi semmihez nem értő politikus, beleértve a politikat is. Lefogadom, hogy egy év múlva nyakig fog ülni a botrányokban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ugyanannyi az értelme, mint a DRDO Komondornak, de erre is elment legalább 500 millió forint.
Minden szarra van pénz, csak egy kibaszott BTR modernizációs programra nincs!
az a baj hogy mind a komondornál mind ennél a lőkonténernél a végterméket látod és nem magát a folyamatot és az elkészült technologiákat.
Komondor kapott esélyt mrapre ami ből lett egy 6x6 os ami tapasztalat.
a lőkonténernél lett a lőkonténer. ami egy/több lövedékállő összeépíthető összecsukható konténerekből áll
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ugyanannyi az értelme, mint a DRDO Komondornak, de erre is elment legalább 500 millió forint.
Minden szarra van pénz, csak egy kibaszott BTR modernizációs programra nincs!
Megint benne a fejed a homokban. Ami nem robban kurv@ nagyot, az haszontalan. :oops:
De ezt már megszoktuk tőled. (tényleg nem bántás!)
Én már a kecskeméti bemutató kapcsán megjegyeztem, hogy Continest rendszere eddig, a magyar hadiipar egyik leghasznosabb és legfontosabb rendszere.
Hogy ez most éppen egy nyomorult mobil lőtérben manifesztálódott, az gyakorlatilag lényegtelen. Erre lehetett EU-s pénzt leakasztani.
Gondolkozz el azon, hogy a GLSDB-t a Saab-os kurv@pecérek miért egy konténerbe tervezték a demóra! Pedig mehetett volna platóra is (ment is!).
GLSDB_2.jpg

Ez meg a csepeli szabadkikötő:
MCC-001-HFIP.jpg

Összerakod egyedül, mert én el nem táncolom neked! :cool: