A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Na hogy értelmes is legyen a mai napon.
el kéne kezdeni számolni a BM heros üzemeket.
van egy bérletük kaposváron
van egy Ezüstfa utcai csarnokuk amit 2019 be adtak át
és van kőbányán az iroda.

az ezüstfa utcaiba MAN TGE gyártása már folyik. (Man TGE dobozos és platós le is fedné a honvédség igényeit. az külön jó hogy az iveco daly vel is foglalkoznak)
A tge egyébkent crafter

beszállítok között a Metyx biztos ott lessz. ez em csak a gidrán szerepéből fontos hanem pl a 8x8 as ugv miatt is.
kompozitok elég magas hányadát teszik ki a modern járműveknek.

emellett Kaposváron már olyik a busz gyártás max a jövő év felére végeznek az eddigi megrendelések leszállításával. utánna szerintem csökkentett üzembe kapcsolnak buszok terén.
ami ha az évi 100 gidránt nézzük és a felfutást. nem okozhat problémát sem a busz sem a gidrán soron dolgozóknak...
hogy lessz e csarnokbővítés? előfordulhat az iparipark növekedik csarokot építenek oda akkor is ha a heros nem tart rá igényt. bár szerintem ennek saját csarnok lessz a vége. ami a gyártás felfutását tekintve nem túl sűrgős hisz elég ha a 8x8 tömeggyártására elkészül. (1 év alatt fel lehet húzni kb)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Na hogy értelmes is legyen a mai napon.
el kéne kezdeni számolni a BM heros üzemeket.
van egy bérletük kaposváron
van egy Ezüstfa utcai csarnokuk amit 2019 be adtak át
és van kőbányán az iroda.

az ezüstfa utcaiba MAN TGE gyártása már folyik. (Man TGE dobozos és platós le is fedné a honvédség igényeit. az külön jó hogy az iveco daly vel is foglalkoznak)
A tge egyébkent crafter

beszállítok között a Metyx biztos ott lessz. ez em csak a gidrán szerepéből fontos hanem pl a 8x8 as ugv miatt is.
kompozitok elég magas hányadát teszik ki a modern járműveknek.

emellett Kaposváron már olyik a busz gyártás max a jövő év felére végeznek az eddigi megrendelések leszállításával. utánna szerintem csökkentett üzembe kapcsolnak buszok terén.
ami ha az évi 100 gidránt nézzük és a felfutást. nem okozhat problémát sem a busz sem a gidrán soron dolgozóknak...
hogy lessz e csarnokbővítés? előfordulhat az iparipark növekedik csarokot építenek oda akkor is ha a heros nem tart rá igényt. bár szerintem ennek saját csarnok lessz a vége. ami a gyártás felfutását tekintve nem túl sűrgős hisz elég ha a 8x8 tömeggyártására elkészül. (1 év alatt fel lehet húzni kb)
Az az igazság, hogy az 50 milliárdos beruházás, az egy komplett új csarnokot, gyárat jelent számomra.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Venom85 and Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az az igazság, hogy az 50 milliárdos beruházás, az egy komplett új csarnokot, gyárat jelent számomra.
lessz de az szerintem nem ott lessz a keleti ipariparkban hanem a nyugatiba fog kerülni. Ha mégis a keletibe kerülne a bérelt csarnok visszaadásra fog kerülni.
de a bérelt csarnokba a végösszeszerelés addig ameddig az új csarnok el nem készül folyni fog. BP i gyártelep is be lesssz vonva az 16 soros.
majd miután az új gyár megépül mehet csak ott a gyártás. de a lényeg hogy nem kell a gyárra várni mert a 2 gyárteleppel így is megtudják oldani nem túl nehezen a feladatot.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 847
113
Megint benne a fejed a homokban. Ami nem robban kurv@ nagyot, az haszontalan. :oops:
De ezt már megszoktuk tőled. (tényleg nem bántás!)
Én már a kecskeméti bemutató kapcsán megjegyeztem, hogy Continest rendszere eddig, a magyar hadiipar egyik leghasznosabb és legfontosabb rendszere.
Hogy ez most éppen egy nyomorult mobil lőtérben manifesztálódott, az gyakorlatilag lényegtelen. Erre lehetett EU-s pénzt leakasztani.
Gondolkozz el azon, hogy a GLSDB-t a Saab-os kurv@pecérek miért egy konténerbe tervezték a demóra! Pedig mehetett volna platóra is (ment is!).
GLSDB_2.jpg

Ez meg a csepeli szabadkikötő:
MCC-001-HFIP.jpg

Összerakod egyedül, mert én el nem táncolom neked! :cool:
Rakunk bele D-20-at az lesz a magyar Klub-K :D
Kétlem, hogy a Continest ilyen céllal készült volna, pedig a tengeri konténerekben konkrétan nagyobb járműveken kívül MINDENT lehet rejtve szállítani.
Ezért emlegetem gyakran az FV107 Scimitar-ok megvételét, mert beférnek, modernizálni meg ráérünk csak vegyük meg ami elérhető, ne várjunk mert a Mardereket is szétvágták pedig... Úgy lehetne páncélozott erőket mozgatni, hogy minimális esélye van az ellenséges felderítőknek észlelni. (Ezt más lánctalpas típussal nem lehet mert szélesek.) Sok sikert a sok Maersk meg Waberers kiszúrásához.
Persze jönnek mindjárt páran az egyezményekkel de igazából mindenki leszarja,mutatom (Klub-K-t be sem teszem mindenki ismeri)


Kína:

Cv2KIhWVMAA5QvR-1.jpg


USA koncepciók:
67298_kratoscontainermodelxq58003e_928564.jpg


message-editor%2F1508868064816-box-o-rockets.jpg


Rheinmetall:
Halcon-SkyKnight_02.jpg



Nexter:
Nexter_Ctenizia_container_1.JPG


Koengsberg USA (.50 és valószínűleg 30mm-t is fogad)
tower4.jpg
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 847
113
Rakunk bele D-20-at az lesz a magyar Klub-K :D
Kétlem, hogy a Continest ilyen céllal készült volna, pedig a tengeri konténerekben konkrétan nagyobb járműveken kívül MINDENT lehet rejtve szállítani.
Ezért emlegetem gyakran az FV107 Scimitar-ok megvételét, mert beférnek, modernizálni meg ráérünk csak vegyük meg ami elérhető, ne várjunk mert a Mardereket is szétvágták pedig... Úgy lehetne páncélozott erőket mozgatni, hogy minimális esélye van az ellenséges felderítőknek észlelni. (Ezt más lánctalpas típussal nem lehet mert szélesek.) Sok sikert a sok Maersk meg Waberers kiszúrásához.
Persze jönnek mindjárt páran az egyezményekkel de igazából mindenki leszarja,mutatom (Klub-K-t be sem teszem mindenki ismeri)


Kína:

Cv2KIhWVMAA5QvR-1.jpg


USA koncepciók:
67298_kratoscontainermodelxq58003e_928564.jpg


message-editor%2F1508868064816-box-o-rockets.jpg


Rheinmetall:
Halcon-SkyKnight_02.jpg



Nexter:
Nexter_Ctenizia_container_1.JPG


Koengsberg USA (.50 és valószínűleg 30mm-t is fogad)
tower4.jpg
+1: Irán, Fateh-110
Iran_has_developed_new_containerized_Fateh-110_surface-to-surface_missile_system_925_001.jpg




Akit nagyon érdekel a téma (nem rakok be több képet mert a mobilneteseknek fájna): Rheinmetall KZO,
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Bázisugrás mai adás
Néhány érdekesség

Rheinmetall
Vipera fegyvertotony magyar fejlesztése jön, csak a BW-hez is akarunk kapcsolódni, ezért ha jól értettem, egy német döntésre várunk, hogy induljon a közös német - magyar fejlesztés.
(a Bw-nek katonailag olyan stratégiai partnere leszünk /akarunk lenni / akarják hogy legyünk, mint Nyugaton Hollandia.)

Egy korábbi Airbus bizniszről is volt 1 kis szösszenet. 1 milliard euroért be akartunk szállni még anno a V4-el közösen a az Airbus védelmi elektronikai üzletágába(Hensoldt). De erről lemaradtunk, mert már az amcsikkal előrehaladott tárgyalásuk volt.

Ha jól értem ez volt az emlitett biznisz.



Ha majd felkeriül a netre tuti @Terminator felteszi, aztán meg lehet újra hallgatni, ne dezinformáljak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
Bázisugrás mai adás
Néhány érdekesség

Rheinmetall
Vipera fegyvertotony magyar fejlesztése jön, csak a BW-hez is akarunk kapcsolódni, ezért ha jól értettem, egy német döntésre várunk, hogy induljon a közös német - magyar fejlesztés.
(a Bw-nek katonailag olyan stratégiai partnere leszünk /akarunk lenni / akarják hogy legyünk, mint Nyugaton Hollandia.)

Egy korábbi Airbus bizniszről is volt 1 kis szösszenet. 1 milliard euroért be akartunk szállni még anno a V4-el közösen a az Airbus védelmi elektronikai üzletágába(Hensoldt). De erről lemaradtunk, mert már az amcsikkal előrehaladott tárgyalásuk volt.

Ha jól értem ez volt az emlitett biznisz.



Ha majd felkeriül a netre tuti @Terminator felteszi, aztán meg lehet újra hallgatni, ne dezinformáljak.

Eredetileg a haderőfejlesztési topikba tettem az adás linkjét, de inkább áthelyeztem ide. Most már ott van a hozzászólásod előtt a link...
 
Last edited:

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Egyenlőre nincs időm meghallgatni. Esetleg tartalmaz új információt?
A magyar (Gestamen) fegyverek azért kellenek, mert a csehek is tovább fogják fejleszteni a BREN2-est és lemaradnánk különben.
(A műsorban többször utal egyébként kimondatlanul a fórumunkra és próbál válaszolni az itt felvetett kérdésekre. :) )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Nekem sok időm van de nem vagyok hajlandó meghallgatni. Valaki összefoglalja?