A hiba nem ebben van, hanem abban, hogy szerencsejátékot játszva hagytak egy nagy űrt a régi és az új között. Amit felépítettek eddig ipar szintjén, az a lehetőségekhez képest kiváló, hiszen ha lenne időnk, akkor a szárazföldi és légierős vonatkozásokban is egyrészt sok tekintetben önjáróak leszünk, másrészt meg belekerülünk a hadiipari vérkeringésbe. Már persze megfelelő megrendelések esetén.
A gond amit mindketten hiányolunk, hogy emellett a hazai ipar javarésze(mert azért ami itthon jó lett, azt rendszeresítjük is, lásd kommunikációs technológia és széleskörűen egyéb tábori eszközök, légijárművek céltárgynak, saját informatikai fejlesztések, illetve ezeket a cégeket vagy eszközöket ipari szinten vagy információs szinten hálózatba is rendezték), hogy a konkrét honvédelmi eszköztár, azaz a fegyverzet és az erre építő haditechnikai cégek nem rendelkeznek ebben a rendszerben fejlesztési potenciállal.
Nemcsak önmaguk miatt, hanem az elméleti síkon megfogalmazott kívánalmak miatt, így a szerepük karbantartó esetleg beszállító jellegű. Kísérletezésre, demókra, fejlesztésekre elegendő megrendelésük sanszosan ebből fakadóan nincs vagy az alapvető felállás miatt nem is látnak benne rációt, hogy belefektessenek komolyabban.
Szóval ami elszúrt része a dolgoknak az ez. Ha csak a Currust nézem, ami (mindegy most, hogy mennyire értelmetlen vagy nem az olvasók szemszögéből), gyakorlatilag egyedül van a pályán a honvédség nehéztechnikájának a kezelésében.
Ebből fakadóan képben vannak a világviszonylatban a hasonló cégek termékeivel, kapacitásaival, tehát a gyakorlatuk miatt megléphettek volna bármilyen tervi szintű projektet, amit egy komoly bevétel után demo szinten akár be is mutathattak volna. Csak ehhez olyan szegmenst kell találni az eszközök tekintetében, ami nem telített.
Így most jelenleg a német magas szintű technikai tudás kap kísérletezésre támogatást részben honosítva. De mellékes termékként és azért belelépnék a:
T-72 Lynx alapokra helyezésébe a közös logisztika miatt, amennyire ez lehetséges.
T-72 tarackra átfegyverzésébe ezzel közösen(D-20, vagy bármi egyéb rövidebb kialakítás), vagy
T-72 toronycseréjébe(Hitfact MK. II 120, ....)
T-72 műszaki járművé alakítása
125-ös lövegek RC páncéltörő ágyúvá alakítása
BTR úszóképes teherautóvá alakítása, a 80A megtartása kísérőnek.
KUB-ok lefegyverzése, ATGM hordozóvá alakítása a NASAMS beérkezésével párhuzamosan.
KUB-ok elektronikájának egy részéből csali készítése
HA nem szerzünk be használt technikát ami magasabb minőségű ezeknél az átmeneti időre.
De esélyesen nem fogunk, így marad a szerencsejáték. És persze nem csak ennyi a haderő, csak ez van lényeges számban.
Stroke-ot kaptál??
Újabb exportpiac nyílt előttünk.
Németország nem exportál több fegyvert Kazahsztánba
Németország leállította a Kazahsztánba irányuló fegyverexportját az ottani zavargások miatt - jelentette szombat hajnalban a dpa német hírügynökség meg nem nevezett forrásra hivatkozva.www.portfolio.hu
A Wiki szerint van két A400M és húsz EC735-ör rendelésük, meg üzemeltetnek tizenkét EC145-öst.
Ja, meg nyolc C-295.
Vajon ezek leszállításába vagy az alkatrész utánpótlásba is bele fognak/tudnak szólni?