A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Semmilyen szinten nem értek a házépítéshez, nem vagyok sem építő, sem építész.
Az árak olyanok, amilyenek, most örülnek, ha van anyag, meg szakember.
De építsek házat...


Facepalm.
Látod engem meg lenézel és degradálsz azzal , hogy mindenhez is értek ! Pedig igazából csak meg akartam/akarom oldani az életemet és vallom , hogy amit ember megtud csinálni azt én is és vallom , hogy a szerszám vásárlás az nem kidobott pénz hanem befektetés !
 
M

molnibalage

Guest
Ahogy kijön egy full állami rendszer, a befektető azonnal átlátja, hogy ez neki mivel fog járni. Senki nem akarja tőle kivenni 100.000-ért ha az államtól 60-70ezerért is kiveheti. Ha nincs a bfektető mögé egy állami háló téve, akkor másnap meghírdeti a lakást, ami azonnali teljes vertikumú összeomláshoz vezet.
Milyen ingatlant?
Amiből lesz egy maroknyi majd X év múlva?
A világ autóipara sem omlott össze a villanyautós bohóckodás miatt.
Úgy gondolod, hogy a paraszt majd innentől a városból fog kijárni a földet megművelni, az állatokat ellátni? o_O
Nem, de okkal van ez a diagram és térkép.
Ehhez nagyon kevés embernek kell élnie vidéken.
Ez van...

A jenkiknél ugya megvan a Mid-West népsűsűsége?

Az elvándorlást elsősorban az alapellátás leépülése okozza. Az elvándorlók a gyermektelen fiatalok és a gyerekesek, akiknek élhetetlenné válik a vidék, ha a gyereket nem tudják helyben taníttatni. De nem szívesen fog gyereket vállalni a fiatal pár, ha gyerekorvos legközelebb 5 faluval arrébb van, vagy egyenesen a városban 15-20km-re. Azokban a falvakban, kisvárosokban van gyarapodás, ahol ezen feltételek adottak.
Nem csak ez nincs, rendes bolt se, se szórakozás, se semmi.
Nem véletlenül írtam azt, hogy az a kistelepülés, amitől nincs kb. 20-30 perc autóútra egy 20-40k-s város, annak meszelnek hosszútávon.
Nem merő passzióból költöznek az emberek a városba.
Ahogy fentebb is írtam, a befektetők nem várnak ilyen esetben semennyit sem. Ha egy ingatlanbefektetés kicsit is veszélyben van, akkor a befektető azonnal lép, mert a befektetéséhez álatlában maga is bankhitelt vesz fel, és ha elkezdenek bedőlnek a hitelek, akkor a nagyja be is fog.
És a befektetők általában trendkövetők, és senki nem akar a rendszerben bentragadni. Ezért van az, hogy egy bankcsőd esetén csak állami (központi) segítséggel menthető a rendszer, mert ha a pánik beindul, akkor nincs megállás.

A PPP rendszer lényege a masszív ráfizetés, viszont azonnali megoldás és nincs gond az üzemeltetéssel. Pedig ezzel senki nem számol a főbérlőnek nem csak bevételei, de feladatai is vannak. Azaz egy állai rendszerre létre kell hozni egy állami céget, ami felügyeli az állami bérbeadást (mind-mind + költség).

Nincs gond a PPP rendszerrel. Olyan, mint a gyorskölcsön. Ha ismered az előnyei, és a hátrányait, és ezekre fel tudsz készülni, akkor lehet előnyös.

Akkor nincs gond, ha a privát befektetők meg vannak támogatva egy hosszútávú szerződéssel, és emiatt kevesebbnek jut eszébe azonnal piacra dobni az ingatlanát.
Több dolgot is nem értek nagy hirtelen.
Mit lép? Eladja? Ha igen, akkor nem az lesz, hogy aki későn adja el, áron alul vesz?
Tehát akkor a bank és a befektetők elbukhatják profit egy részét? Vagy telje részét?
Azt nézve, hogy kb. a semmire, 0 műszak tartalom növelés mellett lett minden drágább mondjuk úgy, hogy kétségeim vannak....

Az ételfutáros városi életmód energiahetékonysága is érdekelne. Bár már láttam BKV-zó ételfutárt is.
Nem értem ezt a szterotip kommenteket.
Azt sem tudom, hogy ki engedheti meg magának, amilyen árak vannak.
Évente párszor, ha rendelünk a SZÉP kártya miatt társas partin. Két kibaszott pizza 5k HUF fölé jön ki.
Ebből a 4 tepsi saját sütésű pizza is kijönne 12 emberre is. Csak azzal foglalkozni is kell.
De embertelen drága.

De úgy látszik egyesek azt hisizk, hogy a buta fővárosi az csak rendelni tud. Vagy mi...?
 
M

molnibalage

Guest
Azért nem az utolsó pillanatban szoktak belefogni, egy ilyen projekt meg van szervezve, managelve van, a szakember előre le van kötve, nem úgy megy mint a csőtörés a házban, hogy azonnal kell hirtelen valaki. Az anyaggal is ez van normál esetben, csak ott az ellátási lánc akadozott.
Az előre lekötés ma szart sem ér.
Röpis csapattársnál 1,5 millát kért egy szakember egy vidéki ház újravezetékezésért.
Majd a munkakezdés megbeszélt időpontjakor csak nem jelent meg...

A srácnak volt ideje, türelme és pénze és elvégzett valami 3 hónapos tanfolyamot és megcsinálta maga.
Nekem ebből egyik sincs meg.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Nem csak ez nincs, rendes bolt se, se szórakozás, se semmi.
Nem véletlenül írtam azt, hogy az a kistelepülés, amitől nincs kb. 20-30 perc autóútra egy 20-40k-s város, annak meszelnek hosszútávon.
Nem merő passzióból költöznek az emberek a városba.
Szinte mindenhol van lőtávolban egy Lidl/Aldi/Penny, a tesco pedig országosan kiszállít. Ruházatban egy napot el lehet cseszni mire találsz normális cuccot, manapság már az outletben is nagyítóval keresgélsz. Műszaki cikk ami általában kell az csak webáruházban van. Nekem herótom van a várostól, pedig Siófok nem nagy (nem is központban lakok) de pont eléggé elviselhetetlen, a sok építkezés miatt már nem csak nyáron. Előbb utóbb tipli lesz nyugis helyre, csak net legyen a melóhoz.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A jenkiknél ugya megvan a Mid-West népsűsűsége?
Nagytáblás monokultúra, ami 100 év alatt szépen tönkretette mind a vidéket (társadalmilag lépítette), mind a termőföldet. Nem fenntartható.

Nem értem ezt a szterotip kommenteket.
Azt sem tudom, hogy ki engedheti meg magának, amilyen árak vannak.
Évente párszor, ha rendelünk a SZÉP kártya miatt társas partin. Két kibaszott pizza 5k HUF fölé jön ki.
Ebből a 4 tepsi saját sütésű pizza is kijönne 12 emberre is. Csak azzal foglalkozni is kell.
De embertelen drága.

De úgy látszik egyesek azt hisizk, hogy a buta fővárosi az csak rendelni tud. Vagy mi...?
Én fővárosiként nem így látom. Nem olcsó, de egyrészt van, hogy megéri, havi 1 ételrendelés imán beesik, vagy ha átmegyek dolgozni egy kollégához, vagy másnap elutazom nyaralni, és a hűtőt direkt üresen hagyom itt, vagy épp visszaérkezés után.

Tegnap autószerelés közben is rendeltünk egy-egy pizzát cimborámmal. Rengeteg futárt látok. Ismerek olyan embert, aki amúgy kiváló szakács, többször elkápráztatott, barátnője is ügyes, de inkább rendelnek többnyire, mert nincs idejük főzni. (többek közt vidéken építkeznek is épp, munka mellett)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Én sem értettem....De most már igen...
csak azt baszhatod, amikor ugy tanulsz hogy utolag jossz ra hogy a balfasz mester miket basszot el. kar hogy akorjabban nem tudtam amit most, kepzelheted milyen lehetett amikor az akori tudasommal is 2 "mester" ki lett tiltva a hazbol, tobbet ide a labat be nem teszi.

nem mindenkinek van tudasa/ideje hogy ott aljon a mester sarkaba egesz nap, es raszoljon 10x naponta mert vmit epp el akar fusseralni, nekem sem volt mindig, volt hogy tuloraztam 6-16 oraig, hazaerek...oooo hogy bassza meg latvany fogadott.
azt a nep kisebb ressze tudja, a sok "mester" hatalmas szerencsejere.

magad meg egy hazat nem tudsz megepiteni, mindig lesz vmi resz amihez nem ert az ember (en csereltem mar tetot/epitettem hazreszt a haverokkal/nal, sok kisebb munkatt is en egymagam csinaltam meg itthon, de a villanyszereleshez/vizveteshez nem ertek semmit).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szinte mindenhol van lőtávolban egy Lidl/Aldi/Penny, a tesco pedig országosan kiszállít. Ruházatban egy napot el lehet cseszni mire találsz normális cuccot, manapság már az outletben is nagyítóval keresgélsz. Műszaki cikk ami általában kell az csak webáruházban van. Nekem herótom van a várostól, pedig Siófok nem nagy (nem is központban lakok) de pont eléggé elviselhetetlen, a sok építkezés miatt már nem csak nyáron. Előbb utóbb tipli lesz nyugis helyre, csak net legyen a melóhoz.
Kellett egy alkatrész sürgősen, Budaörsre el kellett autózni érte, mert minden üzlet oda küldött tovább, hogy ők tartják csak készleten.

Nekem nadrágot venni kínszenvedés. Dechatlonban itthonka akad, de komolyan töröm a fejem, hogy inkább szabóval varrassak rendesebb munka-nadrágot, annyival nem drágább mint a "márkás" darabok, de legalább nem lesz kényelmetlen, és nem szakad szét egy év múlva a combomnál belül/pénztárca sarkánál (bár a covid/home office alatt ez annyira nem súlyott most). B verzió, amit öcsém esüvőjén egy barátja javasolt: Menjek el Olaszországba ruhát bevásárolni. Jobb minőség, jobb szabás, nagyobb választék, hasonló árak. (Mondjuk sokszor vagyok business casual ruhában, ha munka van és ki kell a lakásból lépni. A srác amúgy nagyon elegáns és stílusos. )

Néztem pár birtokot kisebb falvakban, a nekem tetsző méretű tanya/zártkert esetében a net mindig nehézség volt. Nekem sajna kéne a gigabit, és jobb lenne ha redundáns lenne... Ezt elég nehezen adták.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 777
32 511
113
csak azt baszhatod, amikor ugy tanulsz hogy utolag jossz ra hogy a balfasz mester miket basszot el. kar hogy akorjabban nem tudtam amit most, kepzelheted milyen lehetett amikor az akori tudasommal is 2 "mester" ki lett tiltva a hazbol, tobbet ide a labat be nem teszi.

nem mindenkinek van tudasa/ideje hogy ott aljon a mester sarkaba egesz nap, es raszoljon 10x naponta mert vmit epp el akar fusseralni, nekem sem volt mindig, volt hogy tuloraztam 6-16 oraig, hazaerek...oooo hogy bassza meg latvany fogadott.
azt a nep kisebb ressze tudja, a sok "mester" hatalmas szerencsejere.

magad meg egy hazat nem tudsz megepiteni, mindig lesz vmi resz amihez nem ert az ember (en csereltem mar tetot/epitettem hazreszt a haverokkal/nal, sok kisebb munkatt is en egymagam csinaltam meg itthon, de a villanyszereleshez/vizveteshez nem ertek semmit).
De... :D Egyedül a kályha-sütő-sparhelt "konglomerátumot" meg a kéményt nem én építettem. Utólag visszagondolva azt is megtudtam volna azt is...de jóval több időbe került volna, és a kályhaépítő mesterrel nagyon jókat beszélgettem.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Függőséget okoz! Több visszaesőt is ismerek. :rolleyes: Tegnap olyat kendácsoltam a parkside "dremellel", hogy ihaj...
Családban szakmai ártalom a szerszám kérdés, eddig a barkács eszközökkel csak szívtunk pedig nem sok cucc volt ilyen. Egyedül a lézeres távmérő maradt meg, jó áron volt és még működik(jól) :) Egyébként Fein, Festool, Makita..stb ezekből nem sűrűn kell cserélni még hosszútávú gyilok módban sem.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
De... :D Egyedül a kályha-sütő-sparhelt "konglomerátumot" meg a kéményt nem én építettem. Utólag visszagondolva azt is megtudtam volna azt is...de jóval több időbe került volna, és a kályhaépítő mesterrel nagyon jókat beszélgettem.
es hany ilyen ember van magyarorszagon?

nagyon, de nagyon keves.
Nem tudom. Engem nem fog egy országházi paprikajancsi se letiltani arról, hogy egy barátomnak segítsek

Ha tanulni akarsz belőle, akkor tanulhatsz. Amúgy a fizikai erő is kell sokszor, vagy simán elvinni a hulladékot, felseperni, anyagot mozgatni, bontott anyagot szögteleníteni, hogy biztonságosabb legyen a közlekedés. Hidd el, akad mindig munka. Ha mindenki csak szájtáti, úgy nem működik persze.
van egy haverom pesten, es lattom nalatok vhogy nem szokas a haverokkat hivni segiteni.
ha nagyobb munka van nala, inkabb hivja a faterjat/tesojat, vagy a regi haverokat szerbiabol (20+ eve kint van, jo sok baratja is van ott, de akkor is minket hiv).
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Családban szakmai ártalom a szerszám kérdés, eddig a barkács eszközökkel csak szívtunk pedig nem sok cucc volt ilyen. Egyedül a lézeres távmérő maradt meg, jó áron volt és még működik(jól) :) Egyébként Fein, Festool, Makita..stb ezekből nem sűrűn kell cserélni még hosszútávú gyilok módban sem.
a Parkside behajtóm jó, és egész sokat használtam. a rezgőfűrés kevésbé nyűgöz le, de eddig megtette a dolgát, már visszahozta az árát. A "dremel" néha nagyon jól jön, amúgy az se nyűgöz le. Nyáron dolgoztam kézi körfűrészükkel, az kifejezetten jó volt.

Ház körülre bőven elég. Egy építkezést azért túlél egy ilyen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
es hany ilyen ember van magyarorszagon?

nagyon, de nagyon keves.

van egy haverom pesten, es lattom nalatok vhogy nem szokas a haverokkat hivni segiteni.
ha nagyobb munka van nala, inkabb hivja a faterjat/tesojat, vagy a regi haverokat szerbiabol (20+ eve kint van, jo sok baratja is van ott, de akkor is minket hiv).
Engem szoktak hívni, meg én is hívom barátaim (közül aki ilyenre kapható), ha kellenek, de ez egy szűk buborék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Néztem pár birtokot kisebb falvakban, a nekem tetsző méretű tanya/zártkert esetében a net mindig nehézség volt. Nekem sajna kéne a gigabit, és jobb lenne ha redundáns lenne... Ezt elég nehezen adták.
Siófok belváros 3km légvonalban, az életben nem húzzák ki ide a gigabitet.. persze a paneltanya tele van hozzáféréssel ami innen 1km... A kertváros már nem ér meg pár kábelt. Röhej. Jelenleg egy 5G routerrel oldom meg hogy legyen normális net, nekünk 200/50mbit már jó ami most bejön mert csak kis-közepes méretű fájlok fel-letöltése kell melóhoz. De ha úgy alakul vennék egy másik routert is amire lehet kötni külső nagy antennát, sajnos a Huawei ezt nem tudja, hiába 5G...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Milyen ingatlant?
Amiből lesz egy maroknyi majd X év múlva?
A világ autóipara sem omlott össze a villanyautós bohóckodás miatt.
Egy ingatlan eladása nem úgy megy, hogy felrakod a hirdetést, és másnap eladod. Pláne nem, ha rajtad kívül mindenki hasonló cipőben jár, és nem akar bukni az alapvetően nem saját lakhatásra megvett ingatlanon. Van, hogy több évet kell várni a vevőre, és erre az időre már nem nagyon éri meg új bérlőt fogadni, mert az eladást nehezíti, ha még bérlő által lakott. (felmondási idő, miegymás)
Nem, de okkal van ez a diagram és térkép.
Ehhez nagyon kevés embernek kell élnie vidéken.
Ez van...
A jenkiknél ugya megvan a Mid-West népsűsűsége?
Nem nagyon értesz a mezőgazdasághoz, az látszik! (én sem, de nálad ez már veszélyes)
A mezőgazdaságnak nem csak nagyipari módszerekkel megművelhető ágai vannak, hanem kimondottan élőmunkát igénylő is.
Ráadásul ne hasonlítsd a magyar birtokszerkezetet a Mid-West-éhez. Ahol vannak akkora földek, mint itthon 2 járás. Ahol a gazda automata módban több napig aratja, egyetlen tábláját. Itthon töredékméretűek a földterületek. Ennek domborzati és tulajdoni okai is vannak.
Nem csak ez nincs, rendes bolt se, se szórakozás, se semmi.
Nem véletlenül írtam azt, hogy az a kistelepülés, amitől nincs kb. 20-30 perc autóútra egy 20-40k-s város, annak meszelnek hosszútávon.
Nem merő passzióból költöznek az emberek a városba.
Hidd el, hogy ez csak neked jelent problémát az M0-son belül. Biztos lehetsz benne, hogy nagyon sok ember úgy nőtt fel, hogy nem hiányzik neki a nyüzsi.


Több dolgot is nem értek nagy hirtelen.
Mit lép? Eladja? Ha igen, akkor nem az lesz, hogy aki későn adja el, áron alul vesz?
Tehát akkor a bank és a befektetők elbukhatják profit egy részét? Vagy telje részét?
Azt nézve, hogy kb. a semmire, 0 műszak tartalom növelés mellett lett minden drágább mondjuk úgy, hogy kétségeim vannak....
He nem érted, hogy miről van szó, akkor egyszerűen lapozz vissza a 2008-2010-es időszakra, ami egy igen masszív és elsősorban hitel és kimondottan ingatlanpiaci válság volt. Nagyjából ugyan az lenne várható, ha egyik napról a másikra úgy döntene az "Állam", hogy akkor ő most önállóan - a piaci szereplőkre fittyet hányva - egy masszív bérlakásfejlesztésbe fogna.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
NINCS SZERSZÁMKÉSZLETED? Mond állva vagy ülve pisálsz ? LOL

Benéznél a bunkimba beájulnál hombre ! A szégyen megölne ha szerszámot kéne kölcsönkérnem !
nem kell kinevetni.

ha alberletbe el, mi a tokkomnek neki egy csomo szerszam?
ugyse fog javitani/csinalni semmit mert a haz nem az ove.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby