A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 271
2 420
113
Magánvélemény - tessék úgy kezelni


Kérdés mennyit és hol akarod elkölteni.

Aranyhoz bottal sem nyúlok. Értelmetlen, a fizikai arany szintén. Mit kapsz érte és hogyan akarod őrizni? Kapsz 137 gramm aranyat. Nagyszerű, de hogyan akarsz fizetni vele?

Teljesen helyes, hogy a nagyobb kockázatú instrumentumok kerülendőek. Egy alapvetően túlvett piacra jön be a gixer. Minden rohadt drága, ami infláció felett az, az most rizikós, ami meg nem rizikós, az meg infláció alatt van - ez a kockázati felár (plusz a bróker költsége, mert őt is te tartod el...)

A kötvények emiatt szintén bukta, ahogy a tőkegarantált alapok is (ami az egyik legnagyobb átverés - kár, hogy az emberek nem értik a működését, különben elég sok bankfiók lángolna)

  • EUR-ba van a pénzem, mivel külföldön élek - az infláció elég rendesen pörög, a német kötvény a vicc kategória a 8%-os bevalott infláció meg az elszálló energia/rezsi költségek mellett.
  • nagyobb összeget tartok több részvényben elosztva. Ezeket a papírokat ismerem, ismerem a piacot, nélkülözhetetlen ipari részvények (német, orosz, olasz). Amerikai papírt egy ideje nem veszek, mert a tranziakciós költségek meg a EUR/USD kereszt tudnak érdekes dolgokat produkálni. A török papírokból kijöttem tavaly előtt. A hadiipari papírokban volt egy felmenés - a nagy német bejelentések hatására, kérdés mennyire lesz tartós. Nem veszek ilyenekt sem, mert agyonbürökratizált a döntéshozatal.
  • egy kisebb rész - korábbi nyereség agyonvert papírokban van (légi közlekedés, turizmus). Nem számítok nagy tűzijátékra, mivel az infláció/korona/nyersanyag-hiány tandem miatt nem valószínű, hogy a népek nagyon nyaralni fognak - de semmi sem tart örökké, a válságok sem. Ez a pénz totál nem hiányzik.

Nem birtoklok semmit, nincs hitelem sem, az összes vagyontárgyam elfér egy 20 lábas konténerbe. Nincs autóm, motorom, ingatlanom. Az infláció ellen nekem egyetlen módszer vált be, ez pedig önmagam képzése. Hülyén hangzik, de úgy voltam vele, hogy az inflációt nem tudom kikerülni (idénre beáraztam, hogy a tavalyi nyereség 100%-ban elvész. Ezt láttam már tavaly november-december környékén, így az idei befektetéseknél és elvárásoknál ezt tartottam szem előtt), viszont az önképzés miatt a bevételi oldalt növelni tudtam - emiatt a teljes vagyonra levetítve idén 0-ban leszek, ami egy nagyon szép szám.

Covid óta távoktatás van, ez az öregeknek nem volt "testhez" álló, plusz a +70-es korosztályt érintette a legjobban. Kiesett egy csomó nyugdíjas tanár. Nincs tanári végzettségem, viszont akiknek meg tanári végzettsége van, annak meg hiányzik a szakmai háttér. Ezt a piaci rést így betöltöttem.

Ha az önképzésben el tudod magad juttatni egy magasabb szintre, akkor a következő logikus lépcsőfok az önállósodás vagy a passzív kereseti módszer. Nálam egyelőre a tanítás mellett a passzív módszer kiépítése zajlik - ez könyvírás. Az oktatás során feltűnt, hogy mekkora hiány van a normális mechanika könyvekben és a világ mennyire megy az online oktatás felé.

Manapság a szabadidőmben főként olyan programokat írok, amik mechanika feladatokat generálnak, rajzot készítenek és elkészítik a megoldást - ami egy mechanika témájú könyv esetében a legnagyobb munka, illetve úgy megírni a rendszert, hogy nyelvsemleges ábrák legyenek, amit utána könnyű más nyelvekre lefordítani (itt jön be a nyelvtanulás, megint).

Van ismerősöm, akik edényeket csinálnak, egyik doktor-mérnök kollégám elkezdett egy villanyszerelő sulit, az egyik atyaúristen anyagmérnök ismerősöm hétvégén redőnyös, egyik másik ismerős autókat restaurál - neki meg szilárdsági számolásokat csinálok. Egyik kolléganőm - veszettül jó a végeselemes analízisben - hétvégén ruhákat varr, mert a férje szintén egy nagydarab állat és ő sem kap normális nadrágot.

Millió ötlet, lehetőség van - csak kell hozzá tőke, tudás és főleg, idő. Mint a kezdésben írtam, magánvélemény, nekem ez vált be és ha visszatekintek a 2008-as első, hivatalosan 85000Ft-s fizetésemre, az elmúlt majd 15 évben jól működött..
Tanítani kellene ezt a megközelítést- Best practice.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Magánvélemény - tessék úgy kezelni


Kérdés mennyit és hol akarod elkölteni.

Aranyhoz bottal sem nyúlok. Értelmetlen, a fizikai arany szintén. Mit kapsz érte és hogyan akarod őrizni? Kapsz 137 gramm aranyat. Nagyszerű, de hogyan akarsz fizetni vele?

Teljesen helyes, hogy a nagyobb kockázatú instrumentumok kerülendőek. Egy alapvetően túlvett piacra jön be a gixer. Minden rohadt drága, ami infláció felett az, az most rizikós, ami meg nem rizikós, az meg infláció alatt van - ez a kockázati felár (plusz a bróker költsége, mert őt is te tartod el...)

A kötvények emiatt szintén bukta, ahogy a tőkegarantált alapok is (ami az egyik legnagyobb átverés - kár, hogy az emberek nem értik a működését, különben elég sok bankfiók lángolna)

  • EUR-ba van a pénzem, mivel külföldön élek - az infláció elég rendesen pörög, a német kötvény a vicc kategória a 8%-os bevalott infláció meg az elszálló energia/rezsi költségek mellett.
  • nagyobb összeget tartok több részvényben elosztva. Ezeket a papírokat ismerem, ismerem a piacot, nélkülözhetetlen ipari részvények (német, orosz, olasz). Amerikai papírt egy ideje nem veszek, mert a tranziakciós költségek meg a EUR/USD kereszt tudnak érdekes dolgokat produkálni. A török papírokból kijöttem tavaly előtt. A hadiipari papírokban volt egy felmenés - a nagy német bejelentések hatására, kérdés mennyire lesz tartós. Nem veszek ilyenekt sem, mert agyonbürökratizált a döntéshozatal.
  • egy kisebb rész - korábbi nyereség agyonvert papírokban van (légi közlekedés, turizmus). Nem számítok nagy tűzijátékra, mivel az infláció/korona/nyersanyag-hiány tandem miatt nem valószínű, hogy a népek nagyon nyaralni fognak - de semmi sem tart örökké, a válságok sem. Ez a pénz totál nem hiányzik.

Nem birtoklok semmit, nincs hitelem sem, az összes vagyontárgyam elfér egy 20 lábas konténerbe. Nincs autóm, motorom, ingatlanom. Az infláció ellen nekem egyetlen módszer vált be, ez pedig önmagam képzése. Hülyén hangzik, de úgy voltam vele, hogy az inflációt nem tudom kikerülni (idénre beáraztam, hogy a tavalyi nyereség 100%-ban elvész. Ezt láttam már tavaly november-december környékén, így az idei befektetéseknél és elvárásoknál ezt tartottam szem előtt), viszont az önképzés miatt a bevételi oldalt növelni tudtam - emiatt a teljes vagyonra levetítve idén 0-ban leszek, ami egy nagyon szép szám.

Covid óta távoktatás van, ez az öregeknek nem volt "testhez" álló, plusz a +70-es korosztályt érintette a legjobban. Kiesett egy csomó nyugdíjas tanár. Nincs tanári végzettségem, viszont akiknek meg tanári végzettsége van, annak meg hiányzik a szakmai háttér. Ezt a piaci rést így betöltöttem.

Ha az önképzésben el tudod magad juttatni egy magasabb szintre, akkor a következő logikus lépcsőfok az önállósodás vagy a passzív kereseti módszer. Nálam egyelőre a tanítás mellett a passzív módszer kiépítése zajlik - ez könyvírás. Az oktatás során feltűnt, hogy mekkora hiány van a normális mechanika könyvekben és a világ mennyire megy az online oktatás felé.

Manapság a szabadidőmben főként olyan programokat írok, amik mechanika feladatokat generálnak, rajzot készítenek és elkészítik a megoldást - ami egy mechanika témájú könyv esetében a legnagyobb munka, illetve úgy megírni a rendszert, hogy nyelvsemleges ábrák legyenek, amit utána könnyű más nyelvekre lefordítani (itt jön be a nyelvtanulás, megint).

Van ismerősöm, akik edényeket csinálnak, egyik doktor-mérnök kollégám elkezdett egy villanyszerelő sulit, az egyik atyaúristen anyagmérnök ismerősöm hétvégén redőnyös, egyik másik ismerős autókat restaurál - neki meg szilárdsági számolásokat csinálok. Egyik kolléganőm - veszettül jó a végeselemes analízisben - hétvégén ruhákat varr, mert a férje szintén egy nagydarab állat és ő sem kap normális nadrágot.

Millió ötlet, lehetőség van - csak kell hozzá tőke, tudás és főleg, idő. Mint a kezdésben írtam, magánvélemény, nekem ez vált be és ha visszatekintek a 2008-as első, hivatalosan 85000Ft-s fizetésemre, az elmúlt majd 15 évben jól működött..
Én csak a gyorsan mozdítható pénzre gondoltam. A többi nekem is részvényekben és alapokban van. Meg motorkerékpárokban.
nna. Ha kitör a szarvihar, akkor az emberek 14 karátos aranylánccal mentek vásárolni, és csípőfogóval fizettek. Azért 14 karátos, mert senki se hitte volna el, ha 18at mondasz, és úgyis 14ben számolják el.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Elfogadta hétfőn a Twitter mikroblog-szolgáltató vezetősége Elon Musk amerikai üzletember körülbelül 44 milliárd dolláros vételi ajánlatát, így a világ egyik leggazdagabb emberének kezébe kerül az egyik legbefolyásosabb közösségi médiaplatform - számolt be az amerikai sajtó.
Forrás: https://kuruc.info/r/42/242811/

Trump már nyilatkozott is, hogy Muszkli hiába oldja fel a bannolását, soha többé nem akarja használni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy Sanghaj lezárása eléggé mesterkéltnek tűnik, rengeteg EU-ba és USA-ba tartó hajó megrekedt és tegnap már arról cikkeztek a kínai újságok, hogy a Jóbarát Oroszország élelmiszersegélyt küldött a válság sújtotta városba...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Főzzél zsírral az egészségesebb ráadásul hegyekben áll. Miért akar valaki falun, úgy élni, mint Bpesten? :rolleyes:
Azért azt tegyük hozzá, hogy az olajütőknek (igen, a kutyaütőknek is, de az más szakma) az egész országban nagy kultúrája és elterjedése volt. Attól függetlenül, hogy mi lehetőleg nem eszünk olajat még nem biztos, hogy az olaj a rossz, hanem lehet, hogy a mai előállítása.
(Videó egy olajütőről)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Amúgy Sanghaj lezárása eléggé mesterkéltnek tűnik, rengeteg EU-ba és USA-ba tartó hajó megrekedt és tegnap már arról cikkeztek a kínai újságok, hogy a Jóbarát Oroszország élelmiszersegélyt küldött a válság sújtotta városba...
Folyamatos faszcibálósdi megy. Napi kapcsolatban vagyok a kintiekkel - 5 hónapja ott kellene lennem, de a lezárások miatt nem megy, így napi 6 óra webes móka van...

Amúgy egyre többet hallom a "felfújt helyzet" kifejezést
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Egészségesebb a zsír? Mióta?
Én úgy tudom, hogy a változatos étrend a fontos. Az eleve állati zsiradékot tartalmazó húsok, feldolgozott hústermékek (pástétom, felvágottak...) miatt, inkább az olaj használatát tartják egészségesebbnek. Persze használok zsírt is, de nem az van túlsúlyban.
És nem aszerint választok, hogy éppen lehet-e kapni valamelyiket a helyi boltban.

"Felhomályosítalak" (irónia be-/ki-kapcs): Ha a mozgáskultúra nem a hűtőig/WC-re és vissza- távot jelenti, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy melyik --zsí/növényi olaj--, mert lerakodás előtt elégeted!
Fokasz Nikosz-tól idézve a szemléletes példát:" 1965-ben sokszorosa volta zsír-bevitele az átlagos férfi lakosságnak a 2005-ös adatokhoz képest. A várható élettartam(/élet-minőség) különbség (orvosi szempontból) alig haladta meg a statisztikai hiba mértékét!!!
...mert 1965-ben m-o-z-o-g-t-a-k!!!

Tegyél próbát! De vigyázz ezzel, mert akkor lassan --,de biztosan-- FIDESZ-es --és egészséges-- leszel!!! ;)


.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 204
113
Azért azt tegyük hozzá, hogy az olajütőknek (igen, a kutyaütőknek is, de az más szakma) az egész országban nagy kultúrája és elterjedése volt. Attól függetlenül, hogy mi lehetőleg nem eszünk olajat még nem biztos, hogy az olaj a rossz, hanem lehet, hogy a mai előállítása.
(Videó egy olajütőről)
Én is eztet mondám vala. A hidegen sajtolt növényi olajjal semmi baj. Viszont azt nem vennéd le a boltban a polcról. Főleg az ára miatt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
"Felhomályosítalak" (irónia be-/ki-kapcs): Ha a mozgáskultúra nem a hűtőig/WC-re és vissza- távot jelenti, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy melyik, mert lerakodás előtt elégeted!

Fokasz Nikosz-tól idézve a szemléletes példát:" 1965-ben sokszorosa volta zsír-bevitele az átlagos férfi lakosságnak a 205-ös adatokhoz képest. A várható élettartam(/élet-minőség) különbség (orvosi szempontból) alig haladta meg a statisztikai hiba mértékét!!!
...mert 1965-ben m-o-z-o-g-t-a-k!!! Tegyél próbát! De vigyázz ezzel, mert akkor lassan --,de biztosan-- FIDESZ-es --és egészséges-- leszel!!! ;)

.
Megnyugtatlak!
Fizikai munkát is végzek, időnként sportolok, és nem vagyok túlsúlyos.
Viszont vannak, akik az első kettőt szintén elmondhatják magukról, mégis küzdenek a kilókkal!
Felhomályosítalak, van benne egy kis biológia is, ajánlom figyelmedbe!
És ha mélyebbre ásod magad a tudományban, akkor megtudhatod, hogy nem mindegy hogy zsír vagy olaj, illetve a kettő aránya!
Fidesz=egészség? Remélem ez is az írónia része! :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Németország:

Építkezés:
Ukrán/orosz/lengyel/román/magyar/bolgár/szerb együtt melózik, semmi gixer. Ha a háborús téma előjön, akkor rendre az USA-Putyin-korrupció-nemlehetotthonmegélni-szétvanlopvaminden szöveget hallani

Boltok:

Olaj, liszt hiány, pékárukból kevesebb, a hús ára felment.

Mindennapok:

Drága üzemanyag, dráguló gáz/villany, elektronikai cucc vagy nincs vagy aranyárban, építőanyag egyre kevesebb - szemben a bankot építik át, 3 hónapja áll az építkezés, mert hol gipszkarton nem volt, most meg a sárgaréz-fitting hiányzik. A faanyag horror.

A városban rengeteg az ukrán rendszámos kocsi, többnyire dög SUV-ok, pár évesek. Néhány orosz/lengyel bolt kirakata be volt törve, de néhány hülye egy holland sajtboltot is megdobált.

Meló:

Az alapanyag-hiány mindent gallyra vág. Hónapok óta alig van gáz. Az ammónia-konverterek állnak, krakkoló-üzem csökkentett módban. Ritkaföldfémhez jutni missin impossible - ruthénium és társai az egekben.

Zirkonium, titán, palládium, tantál, wolfram felejtős, vagy kénytelen vagy Kínában gyártatni - mert hirtelen "nemvárt nehézségekkel szembesülnek" úgy 3 hónapja. Biliacél egyre inkább hiánycikk. Rengeteg varratnélküli cső meg vékonylemez (30mm-ig) jött az ukránoktól, mára ez nincs. A Dunaferr kiesett a finomlemez kategóriából, a meglévő cégeknél buga, koksz vagy gázhiány van.

Kapsz csövet úgy, hogy előre fizetsz, majd beleteszik záradékba, ha a cső ára a szállítás pillanatában magasabb, mint az előzetes ár, akkor a gyártónak jogában áll a különbözetet elkérni, vagy prompt piaci körülmények között értékesíteni a csövet. Ebben az esetben visszakapod a befizetett pénzt - mínusz kamatköltségek.

Egyre röbb kovácsüzem zár be, mert olyan alapanyag és energiaárak vannak, hogy nem éri meg Európában kovácsoltatni. Per pillanat van a következő 3 évre 140 nehéz berendezésem (reaktor, hőcserélő, gőzbontó, kolonna, stb.), folyamatos csúszás.

Egy fél méter vastag, 3 méter átmérőjű reaktorfedelet ma Európában nem tudnak lekovácsolni, mert 1 árából kapsz egyet Kínában kompletten meg a másodikat alapanyagárban.

Az Északi Áramlat 2 kiesik, fél éve nincs hozzá közöm, de már ott látható volt, mi lesz ennek a vége. Az LNG terminálok a vágyálom kategória. Akkor milliárd€ nagyságrend, ha relatíve olcsó az alapanyag. Most kb. 4x drágább a 9%-os Ni-ötvözet, mint 2 éve. Van egy 100000m³-es tartályom - minőségirányításilag hozzám tartozik - 1 éve nem tudok alapanyag szállítót auditálni, mert Európában nincs, Ázsiában meg folyamatos lezárások vannak.

Felmerült, hogy sok reaktor esetében robbantásos plattírozást alkalmazzunk, de a gyártok panaszkodnak a megszigorított robbanóanyag beszerzésre.

Rengeteg csavar jött ukrán/belorusz/orosz üzemekből - olcsón foszfátoznak, illetve nitridálnak olyan technikával, ami Európában tilos. Ez is kiesett. A kínaiak behúzták a féket a rézpiacon, nagymérető csapágybronz felejtős. Nikkel-csavarok vagy más, magas vagy alacsony hőmérsékletre szavatolt mechanikai tulajdonságú kötőelem szintén nyista.

Kína zárt a covid miatt, rengeteg hajó áll a kikötők előtt. Forgácsolólapka - főként Dél-Koreából jött - szintén hiánycikk. Egyre több a papírmunka a kettős alkalmazású technológiák és termékek miatt.

Szóval minden csudajó. Nagyjából ezt látom testközelből.
áthozom ide mert a kérdésem ez irányú.

Szerinted most érdemes felvásárolni az új de eladhatatlan és a használt de jóállapotú gépeket eszközöket sorokat kemencéket stb... vagy még ki kell várni ?
(jó hogy most gáz van de ha most nekiállnánk valaminek azegy két év minimum mire összeállna.) addigra meg rendeződik a dolog... nagyok egy része a talajba a kicsik szintén. az újaknak szabad lessz a piac.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
áthozom ide mert a kérdésem ez irányú.

Szerinted most érdemes felvásárolni az új de eladhatatlan és a használt de jóállapotú gépeket eszközöket sorokat kemencéket stb... vagy még ki kell várni ?
(jó hogy most gáz van de ha most nekiállnánk valaminek azegy két év minimum mire összeállna.) addigra meg rendeződik a dolog... nagyok egy része a talajba a kicsik szintén. az újaknak szabad lessz a piac.
a termelőeszköz nevében benne van, hogy termelnie kell. Ha nem termel, csak a pénzt viszi, mert ott az állagmegóvás, a karbantartás. A gépet valahol tárolni kell és ehhez megint kell egy hely. A gépekhez emberek kellenek, akik képesek kezelni, plusz ha mehet a termelés, akkor rendelkezésre kell állnia.

A piacra lépés úgy működik, hogy ismered a piacod, ahová be akarsz lépni plusz van tőkéd adott esetben 24+x hónapnyi működéshez és alapanyag beszerzéséhez.

Nagyon jó üzleti tervednek kell ehhez lennie...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
a termelőeszköz nevében benne van, hogy termelnie kell. Ha nem termel, csak a pénzt viszi, mert ott az állagmegóvás, a karbantartás. A gépet valahol tárolni kell és ehhez megint kell egy hely. A gépekhez emberek kellenek, akik képesek kezelni, plusz ha mehet a termelés, akkor rendelkezésre kell állnia.

A piacra lépés úgy működik, hogy ismered a piacod, ahová be akarsz lépni plusz van tőkéd adott esetben 24+x hónapnyi működéshez és alapanyag beszerzéséhez.

Nagyon jó üzleti tervednek kell ehhez lennie...
tisztába vagyok a termelőeszköz jelentésével.
ahogy azzal is hogy egy zőldmezős beruházás megvalósulása ebben az iparágban minimum 2 de inkább 3 év.
barna mezősbe teszem azt a mohácsi vasöntöde átalakítása egy kisebb speciális acélok feldolgozására előállítására alkalmas üzemmé is legalább 2 év. de a gépeknek eszlözöknek nem a 2. év végén kell megérkezniük mert akkor nem 2 év lessz a termelés kezdete.
vagy ott sükösdön a precizios öntöde szántópusztán ahol bőven lenne hely teszem azt terjeszkedni és onnétól kezdve nem csak nem csak a Pata Józsefet tudná kiszolgálni és a hozzátartozó láncokat hanem sokkal többre lenne képes. (a preciziós öntöde konkrétan érdekeltségi körömbe szeretném tudni...) egyenlőre kisméretű alkatrészek preciziós öntésével foglalkoznak (de a patának pl megnövekedett az igénye nagyobb elemekre is pont a beszállítoi láncok zuhanása végett.)
a pata is fejleszteni akar és túl akar lépni a személyautók karosszéria elemein.

ne feledd dunaújváros töllem nincs messze.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Tipp:
Az "Évtized eseménye" díj egyik (leginkább) esélyese: Az USA sikeresen megteremtett a Petro-Rubel-t, és a Petro-Jüan-t.

Eredményhirdetés szinte biztosan hirdethető a szakma "exit-pole"ja alapján kb. már 3-5 éven belül a New Yorki tőzsde romjai mellől!


.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 271
2 420
113
Tipp:
Az "Évtized eseménye" díj egyik (leginkább) esélyese: Az USA sikeresen megteremtett a Petro-Rubel-t, és a Petro-Jüan-t.

Eredményhirdetés szinte biztosan hirdethető a szakma "exit-pole"ja alapján kb. már 3-5 éven belül a New Yorki tőzsde romjai mellől!


.
Árnyaljuk.
Idézett(másik topicban is volt már).

“A dollár közelgő haláláról szóló hírek erősen eltúlozzák ennek valószínűségét, és alábecsülik a világ dollárfüggőségének megszüntetése előtt álló akadályokat.

A jüan a SWIFT-en keresztül feldolgozott nemzetközi pénzügyi tranzakcióknak mindössze 2,5 százalékát teszi ki. A devizatartalékokból való részesedése ennél még valamivel alacsonyabb.

A világkereskedelem mintegy felében a zöldhasút használják, beleértve az ázsiai-csendes-óceáni térség kereskedelmének 74 százalékát. A globális devizatartalékok mintegy 60 százalékát dollárban denominált eszközökben tartják, és a globális értékpapír-kibocsátás mintegy kétharmada dollárban történik.

Emellett a világ gazdaságainak mintegy harmada a dollárhoz köti valutáját. Kína nem, de kereskedelmi partnerei valutáinak kosarát használja, amelyben természetesen az USA a domináns valuta.

Az euró a világ második legtöbbet forgalmazott valutája, de a nemzetközi devizatartalékoknak csak mintegy 21 százalékát teszi ki, a külföldi országoknak csak mintegy öt százaléka kötődik az euróhoz, és a devizaadósságnak csak 23 százalékát bocsátják ki euróban, szemben a dollár 60 százalékával."

Kiegészítés: az euró súlya növekedett leggyorsabban a dollárral szemben az elmúlt 20 évben.