Én a számítógépes modellezés oldalról látom a témát, és láttam nagyon jó interaktív demókat is, csak most nem találom őket. Már kis elemszámnál előjött számos közgazdasági tétel meglehetősen egyszerű aktorokból is, ami azért érdekes, mert ezt a böngészőben valós időben lehetett nézni, csúszkákat tologatva, de azért ezeknél jóval nagyobb és komolyabb vizsgálatok is voltak a témában.Köszi.
S akkor még bele se mentünk.
Másoknak reagálva.
Itt a fórumon annyit teszek, h amikor elhangzik egy gazdaságpolitikai állítás, melle teszem annak egyik(!) lehetséges másik olvasatát, nagyon(!) leegyszerűsítve.
Azokkal a hozzászólásokkal viszont továbbra se tudok mit kezdeni, melyek valamilyen személyes indíttatásból, hitből(?) kiindulva tagadjak egy szakma(Közgáz)alapvető törvényszerűségeit annak cáfolata nélkül.
Vagy szimplán hiányoznak az alapismeretek(svájci hitelesek hazájában könnyen lehet).
Azt szabad véleményként kezelem, legtöbbször csak elolvasom.
A közgazdaságtan alapjai az emberi természet pár gazdaságilag releváns vonásának matematikai formalizálása, és ezen axiómákra építve fel lehet az egész klasszikus közgazdaságtant újra építeni, és azt modellekkel bizonyítani, ahogy a klasszikus fizika is egy marék axiómából újraépíthető az elméleti fizika keretében, és a világot elég jól leírja az is.
Nem dolgom senkit megtéríteni, és nem találok jó kezdőbarát anyagokat most, de ha nem csak csipőből akarnád osztani az észt, akkot "Agent-based Computational Economics" avagy "ACE" a keresőszó.Elfelejtetted az irónia emojit!