A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Van valakinek tapasztalata a Paypal szolgáltatásával, ha probléma van?

Ahogy eddig minden hónapban ugyanúgy visszautaltam a bankszámlámra a Paypalra érkező pénzt.
Egy gombnyomás az egész, ahogy eddig már tucatszor csináltam. A bibi az, hogy a Paypal szerint a tranzakció lezárult, de az OTP számlára soha nem érkezett meg a pénz, 12 nap után sem.

Az OTP széttárja a kezét, mondván:



A Paypal annyit írt vissza, hogy ránéznek, de ez eltart pár napig.

Tegyük fel a legrosszabbat. Ha a Paypal is széttárja a kezét, hogy nem tudja mi van és nem téríti vissza, akkor IJ? Ennyi? Köddé vált a pénz?
(Ez már eleve "mulatságos" lenne az egész pénzügyi rendszert szempontjából...)
És, ha nem néhány tízezer HUF, hanem itt többről lenne szó, akkor is IJ?
Ezek után hogyan bízzak meg a rendszerben? Mert lehet, hogy ez a többségnek nem összeg, csak ha az lesz, hogy akkor ezentúl hol megérkezik a pénz hozzám, hol nem, akkor bakker...???
Hát ennyi. 1 szájbavert hét után sem válaszoltak. A pénznek nyoma sem.
Na, akkor ezek után hogyan bízzon abban az ember, hogy a munkájának van értelme?
Simán elveszett a pénz akkor, ha továbbra is szarnak rám. Kedves.
És a Patreonról SEMMILYEN MÁS MÓDON nem tudok utalni magyar bankszámlára.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Hát ennyi. 1 szájbavert hét után sem válaszoltak. A pénznek nyoma sem.
Na, akkor ezek után hogyan bízzon abban az ember, hogy a munkájának van értelme?
Simán elveszett a pénz akkor, ha továbbra is szarnak rám. Kedves.
És a Patreonról SEMMILYEN MÁS MÓDON nem tudok utalni magyar bankszámlára.

Az alternatívákkal sem? Van asszem olyan, amelyik a Barionnal van összekötve, azt nem tudom lehet-e magyar bankszámlára utalásra használni, mindenesetre magyar bankkártyához lehet kötni.
 
M

molnibalage

Guest
Az alternatívákkal sem? Van asszem olyan, amelyik a Barionnal van összekötve, azt nem tudom lehet-e magyar bankszámlára utalásra használni, mindenesetre magyar bankkártyához lehet kötni.
A Pateon saját oldala szerint három módon lehet kifizetést kérni és punktum.

3 payout options​

Direct deposit via Stripe (US payout country)​

PayPal​

Payoneer​

 
M

molnibalage

Guest
Ja bocs, a Patreon-alternatívákra gondoltam. De nem használom őket, szóval nem tudom.
Vagy a magyar Donably is, de senkit nem szeretnék azzal szopatni, hogy amiatt meg Barion reget csináljanak maguknak.
Remélem, hogy ez csak egyszeri anomália. Tesztként elutaltam 1k HUF-ot, hogy nézzem akkor ezt most átmegy-e.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
K

kamm

Guest

Seven days that shook the UK


https%3A%2F%2Fd6c748xw2pzm8.cloudfront.net%2Fprod%2F32318260-40e4-11ed-8b6d-85ddd069b2c3-standard.png
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Hát ennyi. 1 szájbavert hét után sem válaszoltak. A pénznek nyoma sem.
Na, akkor ezek után hogyan bízzon abban az ember, hogy a munkájának van értelme?
Simán elveszett a pénz akkor, ha továbbra is szarnak rám. Kedves.
És a Patreonról SEMMILYEN MÁS MÓDON nem tudok utalni magyar bankszámlára.
Nah, egy másik módon bejelentve egy nap alatt megoldották a problémát, visszautalták a pénzt. Zsír.

Viszont a teszt utalásom még nem érkezett meg a bankszámlámra.
Ha az nem megy át, akkor a kérdés az, hogy a Paypal vagy az OTP hibája az, hogy mi eddig nem ment istentudja hányszor, az miért nem megy most.
Mert a Paypal szerint ez is lezárult már.

Fel nem fogom, hogy az, ami korábban vagy 20-szor átment, az miért nem megy 21. és 22-edjére...
 
M

molnibalage

Guest
Nah, akkor minden Paypal használónak. A hiba oka elvileg megvan, de majd jövő hét elején derül ki, addigra át kell jönnie egy teszt utalásnak.
Nem tudom miért, de a legutóbbi utalást valamiért a céges gép előtt ülve indítottam, amit itthonról csináltam eddig mindig. És az 1000 Ft-os teszt utalást is.
(És ez csak most esett le.)
A céges gép viszont VPN-en lóg, emiatt állt földbe a folyamat a Paypal visszajelzése szerint.
Nekem ez eszembe se jutott és figyelmeztetést sem tesz ki erre. Kiírom, gondolom háthta hasznos info ez másnak is.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, akkor minden Paypal használónak. A hiba oka elvileg megvan, de majd jövő hét elején derül ki, addigra át kell jönnie egy teszt utalásnak.
Nem tudom miért, de a legutóbbi utalást valamiért a céges gép előtt ülve indítottam, amit itthonról csináltam eddig mindig. És az 1000 Ft-os teszt utalást is.
(És ez csak most esett le.)
A céges gép viszont VPN-en lóg, emiatt állt földbe a folyamat a Paypal visszajelzése szerint.
Nekem ez eszembe se jutott és figyelmeztetést sem tesz ki erre. Kiírom, gondolom háthta hasznos info ez másnak is.
(Lehet, hogy valakinek ezért nem ment paypallal sem az utalás.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
A Credit Suisse úgy néz ki gondban van. Ha becsődöl, az a 2008-as válsághoz hasonló súlyú esemény lesz, ami a jelen helyzetben pusztító a nyugati, és a világgazdaságra. (dőlne egyből a Deutsche Bank is, aztán még ki tudja mi)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A Credit Suisse úgy néz ki gondban van. Ha becsődöl, az a 2008-as válsághoz hasonló súlyú esemény lesz, ami a jelen helyzetben pusztító a nyugati, és a világgazdaságra. (dőlne egyből a Deutsche Bank is, aztán még ki tudja mi)
Lehet tudni, milyen arányban hová van kihelyezve ezeknek a hitelállománya?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Ugy gondolom, hogy nem biztos, hogy a rossz hitelállomány a gond, hanem deviza és talán nyersanyag spekuláció. De csak saccolok..
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Én nem tudom, csak a rémhíreket olvasom.

cecbf9b5f50e76f8fe007d194baed2fa698e7d1f.pnj
Ukraine is, in essence, a shell company owned by several other nations and banks now.

Through a series of massive lending moves, the pausing of billions in repayments to foreign investors in order to prevent default, the Country has been purchased inside and out and is quite literally being floated on remittance.

A Credit Default Swap is the creation of debt bonds that are bought by outside interests including possible loss as a risk agreed upon by the issuer.

It is what happens when a country or entity is seeking to avoid defaulting on loans and so they issue bonds other people can buy, like stock in a debt or nation, with the risk that it cannot be repayed built in.
5O4fHdR.png

Lehet, hogy köze van ahhoz, hogy “bevásárolták” magukat hoholisztánba?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Nem. Az NZZ szerint 5 mrd dollárt (?) buktak 21ben két nagy pénzügy területen tevékenykedő ügyfélen. Azóta vergődnek, cserélik a vezetőket és tőkeemelésre is szükségük volna.Ha teljesen beszarnak, az nagy gond lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A Credit Suisse úgy néz ki gondban van. Ha becsődöl, az a 2008-as válsághoz hasonló súlyú esemény lesz, ami a jelen helyzetben pusztító a nyugati, és a világgazdaságra. (dőlne egyből a Deutsche Bank is, aztán még ki tudja mi)
Na ezek után nem CHF-et fogok venni. Pedig terveztem a dodo helyett.
De ha dől az egész pénzügyi rendszer, mi a búbánat van?
Lehet a befektetési arany lenne a megoldás?
Most stagnál, sőt esik az ára február óta, de ha - isten őrizzen - kitör egy nagy háború, akkor mindenképpen az arany a nyerő. Mindig abban mentették át a gazdagok a vagyonukat.
Ugy gondolom, hogy nem biztos, hogy a rossz hitelállomány a gond, hanem deviza és talán nyersanyag spekuláció. De csak saccolok..
Ha devizával spekuláltak (mint most pl. a forint ellen tesznek a spekulánsok) akkor nem kár értük. Káron szerzett hasznot reméltek. Isten nem ver bottal, hanem csőddel:hadonaszos:.
Lehet, hogy köze van ahhoz, hogy “bevásárolták” magukat hoholisztánba?
Svájc mindig ügyeskedett. Masszívan bent van a volt SZU tagállamokban. Pl. Moldaviában Giugiulestiben épített egy dunai kikötőt (100 év koncesszióval), amin mindent kihord Ukrajnából és Moldvából amit nem szégyell és az EU-ben nem lenne szabad. Persze vámmenetesen. Nem beszélve az É-Koreai jelenlétükről.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A víz vidéken is főleg csatornából jön, kútból kiemelt víz nem fogyasztható vízkezelés nélkül.

Ezek mind 150+ évvel ezelőtti peremfeltételekkel kalibrált kijelentések.
A víz jön a földből dumán jót lehet röhögni az idei aszálynál, amikor ide kommnetelték, hogy van ahol 25 métert esett a talajvíz szintje.

Egyetemek vagy főiskolák minimum megyszékhelyen vannak. Az már város. Teljesen mindegy, hogy BP vagy Kaposvár vagy Debrecen.

Semmilyen baráti segítség nem állít erő áramot, ivóvizet és benzint.
A mezőgazdaság ezeken alapszik. Egyesek totális illúzióban élnek.

Egyesek mégis csak tolják.
Szia Balázs!
Bár ezt az egész civilizációs összeomlást hülyeségnek tartom, de azért ne tegyünk már úgy, mintha nem lehetne megélni a modern technológia nélkül.
Magyarország mezőgazdasága 100 éve még teljes egészében ló, ökör és emberi erővel működött. Akkoriban is csak 20%-al éltek kevesebben az országban és még az a kezdetleges mezőgazdaság is eltartott ennyi embert, plusz még igen jelentős gabonaexportunk is volt.
Szóval nem, a vidéki ember nem halna éhen még egy technológiai összeomlás esetén sem. Ső én megkockáztatom, hogy még a magyar városi lakosság sem. Csak annyi történne, hogy jóval több ember kellene ismét a mezőgazdaságba.
Igen, a víz vidéken is főleg a vízhálózatból jön, de ez nem jelenti azt, hogy nem iható a fúrott kútból a víz. Én az Alföldön lakom, szomszédom pl. bevizsgáltatta a fúrott kút vizét, iható. Nekem is van fúrott kutam, gondolkoztam is, hogy bevezetem legalább a fürdőszobába. Ez a 25 méterre süllyedt a talajvíz azért nem hiszem, hogy olyan gyakori eset. Ásott kutam is van az udvaron, abban a szokásos 2-3 méterről 5-6 méterre süllyedt idén nyáron.
A mennyire van szüksége a vidéknek a városra és fordítva témához: a város a vidékről szerzi be a létszükségleteit, a vidék a városból szerzi be a kényelmi szolgáltatásait és termékeket.
A szülőfalumban 100 éve még gyakorlatilag szinte mindent előállítottak amire szüksége volt az embereknek a napi megélhetéshez. Élelmet, ruházatot, szerszámokat mindent elő tudtak állítani. Néhány termékre volt csak szükség, mint pl. fémekre a kovácsműhelyeknek, üvegre, stb.
Tatám úgy építette a házat, hogy kiment a hegyre és hozta az alaphoz való követ, kavicsot homokot a folyóból, a falhoz a vályogot ő verte, habarcs helyett pedig agyagot használt a falazáshoz. Kb. csak a cserepet és ablakokat vette, amit nem állítottak elő helyben. Persze, ma már nem élünk így, mert lusták vagyunk. Ma már kevesen akarnak napi 14 kemény fizikai órát dolgozni. De ez nem azt jelenti, hogy nem ez lenne ismét, ha arra lenne rászorulva az ember. De mint mondtam, nem hiszek az ilyen forgatókönyvekben. Akármilyen hiány is lesz a fosszilis energiahordozókban, Európának megvan a tudása, hogy túléljen. Ott van az atomenergia, Magyarország pl. felhúzna még 2 max. 3 atomerőművet és kiválthatná a gázfűtést villamos energiával. A közlekedést szintén ki lehet már elektromos árammal váltani. Ehhez csak az Európát elároló zöldeket kellene elhajtani a francba.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Szia Balázs!
Bár ezt az egész civilizációs összeomlást hülyeségnek tartom, de azért ne tegyünk már úgy, mintha nem lehetne megélni a modern technológia nélkül.
Magyarország mezőgazdasága 100 éve még teljes egészében ló, ökör és emberi erővel működött. Akkoriban is csak 20%-al éltek kevesebben az országban és még az a kezdetleges mezőgazdaság is eltartott ennyi embert, plusz még igen jelentős gabonaexportunk is volt.
Szóval nem, a vidéki ember nem halna éhen még egy technológiai összeomlás esetén sem. Ső én megkockáztatom, hogy még a magyar városi lakosság sem. Csak annyi történne, hogy jóval több ember kellene ismét a mezőgazdaságba.
Igen, a víz vidéken is főleg a vízhálózatból jön, de ez nem jelenti azt, hogy nem iható a fúrott kútból a víz. Én az Alföldön lakom, szomszédom pl. bevizsgáltatta a fúrott kút vizét, iható. Nekem is van fúrott kutam, gondolkoztam is, hogy bevezetem legalább a fürdőszobába. Ez a 25 méterre süllyedt a talajvíz azért nem hiszem, hogy olyan gyakori eset. Ásott kutam is van az udvaron, abban a szokásos 2-3 méterről 5-6 méterre süllyedt idén nyáron.
A mennyire van szüksége a vidéknek a városra és fordítva témához: a város a vidékről szerzi be a létszükségleteit, a vidék a városból szerzi be a kényelmi szolgáltatásait és termékeket.
A szülőfalumban 100 éve még gyakorlatilag szinte mindent előállítottak amire szüksége volt az embereknek a napi megélhetéshez. Élelmet, ruházatot, szerszámokat mindent elő tudtak állítani. Néhány termékre volt csak szükség, mint pl. fémekre a kovácsműhelyeknek, üvegre, stb.
Tatám úgy építette a házat, hogy kiment a hegyre és hozta az alaphoz való követ, kavicsot homokot a folyóból, a falhoz a vályogot ő verte, habarcs helyett pedig agyagot használt a falazáshoz. Kb. csak a cserepet és ablakokat vette, amit nem állítottak elő helyben. Persze, ma már nem élünk így, mert lusták vagyunk. Ma már kevesen akarnak napi 14 kemény fizikai órát dolgozni. De ez nem azt jelenti, hogy nem ez lenne ismét, ha arra lenne rászorulva az ember. De mint mondtam, nem hiszek az ilyen forgatókönyvekben. Akármilyen hiány is lesz a fosszilis energiahordozókban, Európának megvan a tudása, hogy túléljen. Ott van az atomenergia, Magyarország pl. felhúzna még 2 max. 3 atomerőművet és kiválthatná a gázfűtést villamos energiával. A közlekedést szintén ki lehet már elektromos árammal váltani. Ehhez csak az Európát elároló zöldeket kellene elhajtani a francba.
Az emberek többsége, azaz 90% ma már teljesen alkalmatlan fizikailag a rideg mezőgazdaság működtetésére. Gondold el napi 5-6 óra kézi kaszálás, majd "pihenésként" +30 fokban szénát szárítani, aratni. És még hol van a nőket érintő házvezetés, lenfeldolgozás (áztatás, ványolás, fésülés, stb.) gyapjú fonása, szövése, plusz még a gyerekek és állatok ellátása.
Ezen munkák nagy része erős mentális állóképességet igényel. A fizikai kondi még felfejleszthető, de a pszichés már nem. Főleg ha az illető kényelemben, még a széltől óvva is, nőtt fel. És a társadalom nagyobbik része ilyen. Na ezek inkább szerveződnének bandába és elvennék mások dolgait. Ha beütne egy áramnélküliség, mondjuk egy EMP csapás okán, a városok egy hét után úgy néznének ki mint egy menekült ház, egy hónap után mint egy kórház egy év után pedig mint egy temető. Szóval én nem várok semmi nagyot a jelen idő szerint élő és már vagy 50 éve kitenyészett embertípustól.