A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
7 százalékkal nőtt a fizetésem.
Hát, nekem meg semmivel. Év elején váltottam állást és az infláció kb. meg is ette elég nagy részét azóta.
Nagyon kíváncsi leszek mekkora bérfejlesztés lesz jövőre...
Nem csak nálam, bárkinél. Erősen kétlem, hogy a többségnél ez kétszámjegyű lesz, amikor az alapvető élelmiszerek terén az átlagos fogyasztói kosár tartalma is 30-50%-kal nőtt...
 
M

molnibalage

Guest
Kedvenc kenyerem májusban 619 Ft volt, most 899 Ft. 750 grammos. Spar.
Ó, én SPAR-ba csak adott termékért megyek be, de a napit inkább a Lidl-ben tolom, mert alsó hangon 20-30%-akl olcsóbb. Persze választék minősége trágya azon területeken, amiért a SPAR-ba megyek. De az korábban nem luxus termékek esetén kb. olyan érzése van az embernek, hogy drog már olcsóbb...

  • Csak a SPAR-ban kapható görög joghurt, amikor elkezdtem venni úgy 3-4 éve 700 Ft táján volt. Ez most 1300. Még az év elején is 1000 alatt volt.
  • A régen 330 táji műzli a 700 Ft táját verdesi.
  • Normális lekvárt 3500 Ft/kg alatt nem kapni. Az alatt jam van, az nem lekvár...
  • SPAR-ban a magyar tej 3 éve 280 volt. Ez most 575 egyes SPAR-okban. Hát nem is azt veszem már.
  • A 3 éve 280-as májkrém most 525.
  • A kedvenc francia mustárom ára DUPLÁJA annak, amibe 1,5 éve került.
És így tovább.
Egészen eszement árak vannak.
Azzal, hogy csak egyes dolgokat veszek és lentebb adom az igényeimet a kiadási oldal kb. tartva van.
Csak, ez azt jelenti, hogy bizony kurvára nem élünk olyan jól, mint eddig.

Hasonlóan nagy választék van a Corvin aljában levő nem is tudom milyen üzletben, tényleg minden is van.
Hát de olyan áron is...
Nem tudom mennyire jöttek rá erre az emberek, mert az utóbbi időben, amikor SPAR vagy Corvinba megyek be, fogalmazzunk úgy, hogy nem kell kerülgetni az embereket... A Lidl meg tömve van.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, tök ugyanaz a kettő...
Őszintén? Felőlem hisztizzetek, hogy minden egyre drágább, de akkor ne pepődjetek meg, ha hülyének vagytok nézve
Magamra főzök évek óta, ezzel is spórolva.
Anyám főz lektvárt, de hát az nem tart ki 1 évig.
Na nem mintha a mai gyümölcs árak mellett olcsó lenne.
Meg nem is lehet mindenből is otthon főzni.

Azért azt ugye vágod, hogy akkor meg itt a szabadidő fogyásáról van amúgy szó.

Tehát akkor maradt a tegnap feltett kérdés.
Jobban élünk?

De értem, lehet a szart még maszatolni...
Vagy esetleg a négy alapművelettel kiszámolhatnád azt, amt. Meg beláthatnád.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerencse hogy az nem hülye, aki azt hiszi a lekvárfőzéssel meg van oldva a világválság :)
Nem baszod, nincs. Csinálj mindent úgy, mintha nem lenne világválság, csak akkor bazs meg ne hisztizz, hogy minden drága.
Magamra főzök évek óta, ezzel is spórolva.
Anyám főz lektvárt, de hát az nem tart ki 1 évig.
Na nem mintha a mai gyümölcs árak mellett olcsó lenne.
Meg nem is lehet mindenből is otthon főzni.

Azért azt ugye vágod, hogy akkor meg itt a szabadidő fogyásáról van amúgy szó.

Tehát akkor maradt a tegnap feltett kérdés.
Jobban élünk?

De értem, lehet a szart még maszatolni...
Vagy esetleg a négy alapművelettel kiszámolhatnád azt, amt. Meg beláthatnád.
Mégis mi a jaktejbe mártott peokariótát kéne belátni? Hogy feljebb mentek az árak?
Igen.
Lehet a reakció a hiszti, meg lehet az is, amit a nagyanyád csinált 1957ben. De persze tudom, az olyan ciki...
 
M

molnibalage

Guest
Ó, én SPAR-ba csak adott termékért megyek be, de a napit inkább a Lidl-ben tolom, mert alsó hangon 20-30%-akl olcsóbb. Persze választék minősége trágya azon területeken, amiért a SPAR-ba megyek. De az korábban nem luxus termékek esetén kb. olyan érzése van az embernek, hogy drog már olcsóbb...

  • Csak a SPAR-ban kapható görög joghurt, amikor elkezdtem venni úgy 3-4 éve 700 Ft táján volt. Ez most 1300. Még az év elején is 1000 alatt volt.
  • A régen 330 táji műzli a 700 Ft táját verdesi.
  • Normális lekvárt 3500 Ft/kg alatt nem kapni. Az alatt jam van, az nem lekvár...
  • SPAR-ban a magyar tej 3 éve 280 volt. Ez most 575 egyes SPAR-okban. Hát nem is azt veszem már.
  • A 3 éve 280-as májkrém most 525.
  • A kedvenc francia mustárom ára DUPLÁJA annak, amibe 1,5 éve került.
És így tovább.
Egészen eszement árak vannak.
Azzal, hogy csak egyes dolgokat veszek és lentebb adom az igényeimet a kiadási oldal kb. tartva van.
Csak, ez azt jelenti, hogy bizony kurvára nem élünk olyan jól, mint eddig.

Hasonlóan nagy választék van a Corvin aljában levő nem is tudom milyen üzletben, tényleg minden is van.
Hát de olyan áron is...
Nem tudom mennyire jöttek rá erre az emberek, mert az utóbbi időben, amikor SPAR vagy Corvinba megyek be, fogalmazzunk úgy, hogy nem kell kerülgetni az embereket... A Lidl meg tömve van.
Nah, hát az új realitás a 770 Ft-os műzli.
A lekvár, amit régen ettem és whatever mozdulattal tettem be a kosára 1600 Ft.
5000 Ft felett van kilója.
Én is így gondolom. És ők vannak a legjobban kiakadva, hogy alacsony a cselekvő polgárok aránya
Nem kicsit nagy a pofád.