1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Admiral Kuznyecov (Projekt 1143.5)

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egyáltalán célhardvert (?) mi a fenének lopnak el?

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

"393 electronic components from the heavy aircraft-carrying cruiser. Then, they destroyed them to get elements with precious metals"
    Itt lehet az eb elhantolva,valami elektronikai alkatrészeket loptak,amit összetörtek értékes fémekért,amit eladtak a piacon,simán vadbarmok szerintem,lehet arany volt a cuccokban,megszédültek a számoktól,sebtében le is buktak,most 3.5 év diétán vannak valamelyik böriben,esetleg barátnője lett egy 180 kilós szibériai favágónak,vagy többnek.
    Biztos jó buli volt..

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy jó komment:
    Such things happen in US army every day with bigger values. I know of a case in Iraq in 2005 where a 40" container full of cash money worth more then a billion US$ went missing. Shit happens...

4. notaricon

notaricon Well-Known Member

5. Capslock27

Capslock27 Active Member

A Moszkva szerintem sem távlati szuperkoncepciót szolgált. 1965-ben kezdték építeni, és szerintem simán megtetszett nekik az 1961-ben vízrebocsátott francia Jean d'Arc hajó, ami pont ugyanilyen volt.

6. boki

boki Well-Known Member

7. boki

boki Well-Known Member

4 hónap után (végre) döntés született az elvesztett PD-50 száraz dokk kapcsán. Az OSzK modernizálja a Murmanszkban található 35. Hajójavító üzemet. Ennek folyamán egyesítenek két száraz dokkot, ahol elvégezhetik a Kuznyecov Admirális javítási-modernizációs munkálatait.

8. Cifu

Cifu Well-Known Member

Figyeljük meg, hogy ezzel nagyjából be is korlátozták magukat: a Kuznyecovra méretezték a szárazdokkot, ennél nagyobb hajóegységet nem nagyon képes fogadni...

borisz likes this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Építés alatt van két nagyobb. Valami 420 méteres.

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

És mi van az elsüllyedt úszódokkal?

11. notaricon

Úgy tudom eltört. Szerintem azt leírták. Körül lesz bójázva még egy darabig, aztán vagy úgymarad, vagy felhozzák vasnak.

Nagy Csaba, boki and gacsat like this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Vlagyivosztokban a Zvezda hajógyárban azolaj és LNG tankereknek. Még kb 2 év mire elkészül. Azonkívül idő és költségigényes lenne Murmanszkból Vlagyivosztokba vontatni a Kuznyát.

13. boki

boki Well-Known Member

Ott van a víz alatt. Egyébként elkészült egy új müszaki terv is a PD-50 pótlására, de nincs aki megépítse. Talán Kínában megtudnák.

borisz and gacsat like this.
  14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Itt a bekorlátozásról volt szó. Amúgy én minthaaszt olvastam volna, hogy Murmanszkban is építenek egy nagyot.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

És ki van sitten?

borisz likes this.
  16. notaricon

Az az lesz, amit boki említett. Bár mire a 35-öst átalakítják... lesz vele munka bőven.

17. boki

boki Well-Known Member

Senki. A 82-es hajójavaító ahol a PD-50 is volt a Rosznyefté.

18. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Nekem még az is beugrott, hogy ez a két dokk egyesítése az mikorra lesz kész? Na és addig?

19. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Megvan még a Kuznyecov? Oly rég hallottunk róla, azt hittem, már kaszinó lett Pétervár mellett... :) :) :)
    Lélegeztetőgép-hasonlattal élve: vajon hány korvett/fregatt/rombolda/tengó gyünne ki annyi vasból??

borisz likes this.
  20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezen oldal megosztása